Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 22:06   #161
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Je li mobitel otključan?
U kojem smislu ne radi- staviš karticu i javi grešku?
Jesi li probao staviti t-mobile karticu u SIM1?
Često je jedan slot zaključan.
Ispravak gornjeg posta jer mi kartice isto izgledaju. Znači imam tomato i vip karticu, koju god da stavim u sim1 normalno radi. A ako stavim bilo koju u sim2 ne radi, kao da uopće nema druge kartice. nisi u opcijama nešto vidim za sim2. Nisam probao tmobile sim u sim2. Ako je jedan im slot zaključan da li mi ga tcom može otključati ili je potrebno neko flashanje itd?
cartman682 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 05:11   #162
Jesi siguran da je dual SIM verziju?
Možda nije ako nemaš postavke za dual sim u općenitim postavkama.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:53   #163
zasto meni ne radi led svjetlo kada dobijem poruku i sl. iako je u opcijama uključeno "pulsno svjetlo obavijesti"?
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:05   #164
Ovako....
Unazad 20 dana prestale su mi dolazit notifikacije (Viber, Gmail, Taptalk, Njuškalo, Rezultati.com, Facebook, Mesinger....) kad sam na mobilnoj mreži, čim se mob poveže na neki poznati Wi-Fi sve dođe odjednom, skoro pa me uplaši.... Nisam ništa prtljao po postavkama da bi prouzrokovao to.... Može savjeti što da pogledam....
Huawei P9 lite....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:40   #165
Pretpostavljam da dolaze ako si na mobilnoj mreži i koristiš mobitel, a ne dolaze ako ti je ugašen ekran i ne koristiš mobitel?
Možda je neki update došao pa "namjestio" to.
Pogledaj postavke uštede baterije, ove moraju biti na popisu isljučenih iz štednje.

Također, pretpostavljam da nisi instalirao neku aplikaciju za štednju baterije, optimizaciju ili nešto slično?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:55   #166
....ne dolaze niti ako koristim mob na mreži....
....sve su isključene od štednje....
....nisam nikada instalirao ništa vezano za bateriju ili štednju....
....Viber počne davati obavijesti i zvonit na mreži ako ručno uđem u app druge nabrojane ni tako....

Kao što sam naveo, odjednom se to počelo događati, zadnje ažuriranje Androida i EMUIa je bio u 4. mj i radilo je sve ok do prije 20ak dana!?

....nez jel da prebacim možda upit u temu o mobu....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:06   #167
Prebacio sam u temu o mobitelu jer je možda netko imao isti problem na tom mobitelu.

Mislim, postoji i opcija koja onemogućuje internet u pozadini kad nije na WiFi-u.
Meni je to, na drugom mobitelu, u Settings> Mobile data> odaberem aplikaciju> restrict background data.
Vidi da to nije slučajno uključeno, recimo na Viberu.
Ne znam postoji li na EMUI-u neka opcija koja to radi za sve aplikacije.

Ako nije u tome fora, reci što sve imaš od aplikacija instalirano.
Možda neka blokira.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:32   #168
Dakle imam P9 lite 2016. EMUI 5.0 Android 7.0. Već neko vrijeme primijetio sam da mi se zaslon gasi (odlazi u mirovanje) nakon 30 sekundi. Znam da sam bio namjestio na 2 minute. Vjerojatno prilikom nekog updatea mi se to promijenilo.
Ne mogu mirovanje zaslona odgodit na recimo 2 minute.
Podeseno je na 30 sek. Ta opcija je zacementirana i ne nudi nikakve druge.
Zna li netko rjesenje?
Hvala.
__________________
EAT TRIPES AND DRINK OR DIE AND STINK!
Worf 73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:33   #169
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Prebacio sam u temu o mobitelu jer je možda netko imao isti problem na tom mobitelu.

Mislim, postoji i opcija koja onemogućuje internet u pozadini kad nije na WiFi-u.
Meni je to, na drugom mobitelu, u Settings> Mobile data> odaberem aplikaciju> restrict background data.
Vidi da to nije slučajno uključeno, recimo na Viberu.
Ne znam postoji li na EMUI-u neka opcija koja to radi za sve aplikacije.

Ako nije u tome fora, reci što sve imaš od aplikacija instalirano.
Možda neka blokira.
....proradilo samo prije 3 dana, od jednom....

Izgleda neka viša sila....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:38   #170
Nije mi jasno kako na ovom mobitelu kad udem u galeriju u neki album poredat slike po vremenu nastanka jer kad prebacim slike sa kompa na mob i udem na mobitelu u taj album pokazuje mi od zadnje slikanih odnosno najnovijih prema najstarijim, a ja bih htio ako se moze obrnuto to poredati dakle od najstarije do najnovije slike tog albuma...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:09   #171
Pozdrav, imam banalan problemčić, koji bi volija nekako rješit, ali neznam kako.
Instalira sam si twrp, ali sam ostavio stock rom, samo sam doda neke aplikacije, koje traže rutan telefon.
I zaboravio sam isključit apdejte, sad mi je naša emui noviji i oće se instalirat, a nemože zbog twrp-a.
Meni je bilo ok onako ali sad imam stalno neku jedinicu koja označava novo ažuriranje.
Ista se pojavi i na poruke, mail, itd, jer su mi sve aplikacije ubačene u 1 prozorčić..
Kako maknit tu jedinicu, natjerat ga da zaboravi da je naša apdejt??
Maka bi ja i emui, ali sam negdi pročita da se to nemože.
Edit;
Naša sam, blokra sam automatske nadogradnje, a onda otvorija kroz aplikacije, app za ažuriranja, i izbrisa joj podatke...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:32   #172
@Bluelabel...Bar tih galerija na playstoru imas brdo sa raznim opcijama,tipa QuickPick...
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 07:39   #173
nikako upogoniti aplikaciju quality time na ovom mobitelu ...
izgleda da ju mobitel neprestano gasi tj ne dozvoljava njeno izvrsavanje u pozadini....
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 15:10   #174
Pozdrav svima i imam za vas par pitanja jer ja se baš i ne kužim puno o mobitelima i nadogradnjama i dr. prije 3 mjeseca kupio sam Huawei P9 lite 2017, kada ga spojim na računalo tamo mi piše da je P8 lite ('17), zatim mi se mobitel savio (ne previše ali na ravnoj podlozi se vidi da je savijen) iako nije nošen u prednjem ili zadnjem džepu hlača već samo u džepovima jakne znači bez nekakve mogućnosti utjecaja na mobitel u vidu da bi se mogao oštetiti na takav način. Onda slijedeće prijaviti se huawei ID-om ili ne (mislim da li je to nužno radi nekakvih ažuriranja sustava i sl.), te da li će za P9 lite '17 biti nadogradnja na oreo ili ne,i naravno hvala unaprijed za odgovore
orgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 19:27   #175
Pozdrav svima, imam jedan problem sa P9 lite 2017. Problem je da kad slušam radio sa slušalicama dok je ekran zatamnjen zvuk je u redu, međutim kad otključam mobitel i npr pogledam štopericu zvuk se malo smanji, kad ga ponovno zaključam zvuk se pojača na početnu vrijednost. Isto tako dok je radio upaljen i radim bilo što po mobitelu kod svakog odabira zvuk se malo smanji ili pojača. Pregledao sam postavke zvuka, radija i zaslona ali nisam našao kako ovo riješiti. Zna li netko kako ujednačiti zvuk da je uvijek iste glasnoće ?
Braco13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 15:12   #176
Quote:
Braco13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam jedan problem sa P9 lite 2017. Problem je da kad slušam radio sa slušalicama dok je ekran zatamnjen zvuk je u redu, međutim kad otključam mobitel i npr pogledam štopericu zvuk se malo smanji, kad ga ponovno zaključam zvuk se pojača na početnu vrijednost. Isto tako dok je radio upaljen i radim bilo što po mobitelu kod svakog odabira zvuk se malo smanji ili pojača. Pregledao sam postavke zvuka, radija i zaslona ali nisam našao kako ovo riješiti. Zna li netko kako ujednačiti zvuk da je uvijek iste glasnoće ?
Ovo i mene zanima. Ima li itko kakvih novih saznanja?
Radio se čak i ugasi kad uđem na Facebook
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 22:25   #177
savio se

Pozdra svima,
zanima me dali netko ima iskustva sa ovim neobićnim problemom i kako ste ga riješili. Moj 3 mjeseca star huawei P9 lite 2017 se jednostavno svinuo , zaobilio spigo, kako got sve radi normalno nigdje nije oštećen nema puknuća nije mi padao, nisam ga noslia u đepu niti nišat slićno on se jednostavno sam od seba savio.Pa eto zanima me dali netko ima iskustva s tim svakako mislim otići to reklamirati ali eto da zna kaj me tamo oćekuje. Hvala i L.P.
mona67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 12:50   #178
zablokirao mi touch,tipke normalno rade.napravio sam jučer master reset i normalno je radio do jutros.sad sam opet napravio master reset ali ne radi .
navodno je mob nedavno bio na servisu zbog toucha (uzeo sam polovni) pa me zanima imate li neki prijedlog kako da to sam rješim,vidio sam po netu da bi moglo bit do firmwarea
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 13:25   #179
Ne znam što drugo možeš osim flashati ponovno neki ROM (možda probati MM ako na Nougatu ne radi dobro).
Ne znam kako to ide kod Huaweia i imaju li neki svoj poseban program za flashanje kao npr. Odin za Samsung.

Ako mobitel ima garanciju- nemoj ništa sam rješavati nego nosi da ti poprave.

Doduše, ako nema i touchscreen je mijenjan negdje u neovlaštenom servisu- možda je i u njemu problem pa možeš probati zamijeniti ekran (na aliexpressu su oko 120 kuna).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 14:53   #180
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ne znam što drugo možeš osim flashati ponovno neki ROM (možda probati MM ako na Nougatu ne radi dobro).
Ne znam kako to ide kod Huaweia i imaju li neki svoj poseban program za flashanje kao npr. Odin za Samsung.

Ako mobitel ima garanciju- nemoj ništa sam rješavati nego nosi da ti poprave.

Doduše, ako nema i touchscreen je mijenjan negdje u neovlaštenom servisu- možda je i u njemu problem pa možeš probati zamijeniti ekran (na aliexpressu su oko 120 kuna).
hvala ti
odnijet ću g popodne na servis pa ću vidit...
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.