Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 12:36   #3461
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
bit će proljeće stiglo! Bošnjaci se spremaju na Jadran kao ptice selice... Jel' ševa zapjevala?
Osvajamo sve, zar nisi pročitao sve učilištnog profesora? Ti ćeš biti naš vjerni vazal Dominik I Župan Zadarski.
SnakeHandler is offline  
Old 18.01.2018., 12:51   #3462
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Osvajamo sve, zar nisi pročitao sve učilištnog profesora? Ti ćeš biti naš vjerni vazal Dominik I Župan Zadarski.
Aferim junaci! Odbih '91. titulu vojvode. Ostaje mi zahvaliti vam se na ponuđenoj časti. Samo vi sa šegom nastavite.
dominik01 is offline  
Old 18.01.2018., 12:51   #3463
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
1. Nije. Jer i Bosnjaci su dali kompromis, tj 50%vlasti Hrvatima kojih je manje i 5 od 10 kantona. Nadalje sve i da jeste to bio proizvoljni ustupak Hrvata, sto nije, jedan ustupak za 20 godina ne gradi kompromis. Trebam li ja listati sve njih napravljene sa Bosnjacke strane?
Pa svaki kompromis je obostran. Nevažno je li proizvoljan ili nije. Ali s obzirom na situaciju danas, vidimo tko je gore prošao u svemu tome.

Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
2. Ne vidim ni ja ali je ocigledno iz pisanja na ovoj temi da Hrvati svaki pokusaj zastite Bosnjackih interesa od strane Bosnjackih stranaka vide kao atak ili agresiju ili kakvu mrznju
Nije to karakteristika samo Hrvata nego svih balkanskih i pribalkanskih naroda. Na isti način Hrvati doživljavaju Slovence i Slovenci Hrvate.

Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Pa nije da igram good cop-bad cop sa podveležcem protivv tebe...ali vidi dogovor je vama važniji nego nama (u političkom smislu). A brinuti se kako bi to moglo loše krenuti za 100 godina od sada je besmisleno a moj prijedlog je bolji za vas nego što sada imamo zar ne?
Nije za sto godina nego već sada.

A što se tiče dogovora ili bilo kakvog drugog rješenja, do njega mora doći inače će Federacija nakon izbora biti blokirana kao Mostar. To nije prijetnja nego činjenica.

Zašto bismo onda pristajali na neidealno rješenje kad imamo prostora za idealnije, a i presuda Ustavnog suda ide nama u korist?
šišćevap is offline  
Old 18.01.2018., 12:55   #3464
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Pa svaki kompromis je obostran. Nevažno je li proizvoljan ili nije. Ali s obzirom na situaciju danas, vidimo tko je gore prošao u svemu tome.



Nije to karakteristika samo Hrvata nego svih balkanskih i pribalkanskih naroda. Na isti način Hrvati doživljavaju Slovence i Slovenci Hrvate.


Nije za sto godina nego već sada.

A što se tiče dogovora ili bilo kakvog drugog rješenja, do njega mora doći inače će Federacija nakon izbora biti blokirana kao Mostar. To nije prijetnja nego činjenica.

Zašto bismo onda pristajali na neidealno rješenje kad imamo prostora za idealnije, a i presuda Ustavnog suda ide nama u korist?
1. To je politika. Bosnjacima nije idealno pa se ne zalazemo za promjenu ustava

2. Kako to da mi vas ne vidimo tako? U stanju smo se boriti protiv vasih ciljeva bez nekakvih etiketiranja

3. Ne blokirate je samo nama nego i vama. Ne shvatam zaista kako Hrvati misle izvesti blokadu tako da steti samo Bosnjacima.
Podvelezac is offline  
Old 18.01.2018., 12:55   #3465
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Nije za sto godina nego već sada.

A što se tiče dogovora ili bilo kakvog drugog rješenja, do njega mora doći inače će Federacija nakon izbora biti blokirana kao Mostar. To nije prijetnja nego činjenica.

Zašto bismo onda pristajali na neidealno rješenje kad imamo prostora za idealnije, a i presuda Ustavnog suda ide nama u korist?
Pa da čujem šta predlažeš?
SnakeHandler is offline  
Old 18.01.2018., 13:30   #3466
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
2. Kako to da mi vas ne vidimo tako? U stanju smo se boriti protiv vasih ciljeva bez nekakvih etiketiranja
Daj, molim te.

Hrvati u BiH su redovno fašisti, ustaše, uzp-ovci, bosanski katolici, glasna manjina...

Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
3. Ne blokirate je samo nama nego i vama. Ne shvatam zaista kako Hrvati misle izvesti blokadu tako da steti samo Bosnjacima.
Neće Hrvati "izvesti blokadu" nego će do blokade doći po sili zakona zbog nemogućnosti implementacije izbornih rezultata.

Županije će i dalje funkcionirati, a politička odgovornost i šteta zbog blokade federalnog nivoa će biti na onima koji su odbili provesti odluku ustavnog suda.

Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Pa da čujem šta predlažeš?
Bilo kakvu soluciju koja će garantirati Hrvatima da će ih uvijek i na svim razinama predstavljati onaj za koga su većinski glasovali. Bilo kakvo rješenje koje ostavlja prostor za manipulacije (a svi bošnjački prijedlozi idu u tom smjeru, ignorirajući ustavni sud), mi je neprihvatljivo.
šišćevap is offline  
Old 18.01.2018., 13:39   #3467
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
bit će proljeće stiglo! Bošnjaci se spremaju na Jadran kao ptice selice... Jel' ševa zapjevala?
Prije ce biti da su "mješalica i fangla" zapjevale.
Valja gradit onoliki most...
srednja_bosna is offline  
Old 18.01.2018., 13:41   #3468
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Daj, molim te.

Hrvati u BiH su redovno fašisti, ustaše, uzp-ovci, bosanski katolici, glasna manjina...


Neće Hrvati "izvesti blokadu" nego će do blokade doći po sili zakona zbog nemogućnosti implementacije izbornih rezultata.

Županije će i dalje funkcionirati, a politička odgovornost i šteta zbog blokade federalnog nivoa će biti na onima koji su odbili provesti odluku ustavnog suda.


Bilo kakvu soluciju koja će garantirati Hrvatima da će ih uvijek i na svim razinama predstavljati onaj za koga su većinski glasovali. Bilo kakvo rješenje koje ostavlja prostor za manipulacije (a svi bošnjački prijedlozi idu u tom smjeru, ignorirajući ustavni sud), mi je neprihvatljivo.

1. Zato sto se zalazu za UZPovske totalne ideje HZHB i slicne gluposti. Jbt kad kolinda dodje i kaze da ce provoditi Tudjmanovu politiku sta reci drugo?


2. Odnosno Hrvati. I nasi kantoni ce funkcionisati, Bosnjak prosjecni nece nista ni osjetiti i iedini u vrucoj vodi su politicari. Podsjeti me opet zasto je to losa stvar? Da se ne govori kako svaka nestabilnost i nenapredak dovodi do veceg odlaska hrvata.


3. Moze po jedan zastupnik na 25000 stanovnika na federalnom nivou sa pravom ukidanja konstitutivnosti i kantona uz 80% glasova? Naravno uvodjenje etnicke deklaracije uz glasacku informaciju
Podvelezac is offline  
Old 18.01.2018., 13:51   #3469
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
.

Županije će i dalje funkcionirati, a politička odgovornost i šteta zbog blokade federalnog nivoa će biti na onima koji su odbili provesti odluku ustavnog suda.

Poslije blokade idemo svi kod Inzka da vidimo ako on može presjeći čvor.

Onda vi idete kod vaših prijatelja u Zagreb a mi kod naših u London, Brisel, Washington, Ankaru i Rijad. Pa da vidimo ako Zagreb može jače stisnut Sarajevo nego što će on sam biti stisnut iz vana. Može svašta da bude i nema nikome nikakvih garancija.


Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
.
Bilo kakvu soluciju koja će garantirati Hrvatima da će ih uvijek i na svim razinama predstavljati onaj za koga su većinski glasovali. Bilo kakvo rješenje koje ostavlja prostor za manipulacije (a svi bošnjački prijedlozi idu u tom smjeru, ignorirajući ustavni sud), mi je neprihvatljivo.


Samo postojanje Srednjobosanskog Kantona onemogućava 100% garanciju, 90 do 95% je maksimum. Jedino ako hoćete njih da se odreknete u SBK?
SnakeHandler is offline  
Old 18.01.2018., 14:15   #3470
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Poslije blokade idemo svi kod Inzka da vidimo ako on može presjeći čvor.

Onda vi idete kod vaših prijatelja u Zagreb a mi kod naših u London, Brisel, Washington, Ankaru i Rijad. Pa da vidimo ako Zagreb može jače stisnut Sarajevo nego što će on sam biti stisnut iz vana. Može svašta da bude i nema nikome nikakvih garancija.






Samo postojanje Srednjobosanskog Kantona onemogućava 100% garanciju, 90 do 95% je maksimum. Jedino ako hoćete njih da se odreknete u SBK?

Ti valjda mislis da Covic drma ustavnim sudom kad je isti onakvu presudu donio?
Usput receno sto ces u Ankari? Bila je vec Kolinda i kaze Erdo da izborni zakon u BiH nisu njegova posla, ne bi se on htio mjesati.

Imali ste svoju sansu, svu vlast, Hrvati potpuno izbaceni, a ono sve gore i gore u svakom pogledu. Svasta obecali, nista ispunili. Isli zavlacit one koji su im omogucili da vladaju federacijom, kao da su sila nebeska. Sta ba ta amer'ka hoce, ovo je bosna

Sreca da mi Hrvati imamo posla sa ovakvima, da su nas dopali Albanci kao Srbe na Kosovu i mi bi fasovali.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 18.01.2018., 14:22   #3471
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post

Ti valjda mislis da Covic drma ustavnim sudom kad je isti onakvu presudu donio?
Usput receno sto ces u Ankari? Bila je vec Kolinda i kaze Erdo da izborni zakon u BiH nisu njegova posla, ne bi se on htio mjesati.

Imali ste svoju sansu, svu vlast, Hrvati potpuno izbaceni, a ono sve gore i gore u svakom pogledu. Svasta obecali, nista ispunili. Isli zavlacit one koji su im omogucili da vladaju federacijom, kao da su sila nebeska. Sta ba ta amer'ka hoce, ovo je bosna

Sreca da mi Hrvati imamo posla sa ovakvima, da su nas dopali Albanci kao Srbe na Kosovu i mi bi fasovali.
Sve smijesno sve lako a kmecanje od Puljica do Covica i dalje u sirinu.

Sta tano ta famozna presuda kaze na koju se pozivate?
Podvelezac is offline  
Old 18.01.2018., 14:33   #3472
''Izradili smo neke moguće opcije, ali još je rano da bi se o tome pričalo. Kod rezultata, niko neće biti potpuno zadovoljan. Implementacija slučaja Ljubić je veoma hitna kako bi se mogli održati izbori. Izbori se moraju održati u oktobru ove godine'', ispričao je Inzko

http://ba.n1info.com/a238244/Vijesti...tike-nema.html

Da vidimo hoce li se stranci usudit radit kompromise oko jasnih dijelova presude usuda i tako potkopavati pravnu drzavu koje i tako nema u obilju blago receno.
Svakako treba MZ kaznit one koji zbog jos malo vlasti su spremni blokirati provođenje presuda i onemogucit izborne procese.

Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Sve smijesno sve lako a kmecanje od Puljica do Covica i dalje u sirinu.

Sta tano ta famozna presuda kaze na koju se pozivate?
Evo sad ce građanska na 100% nista ne brini. Samo da Bakir ode kod ovih vasih koje si nabrojio
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 18.01.2018., 14:50   #3473
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
''Izradili smo neke moguće opcije, ali još je rano da bi se o tome pričalo. Kod rezultata, niko neće biti potpuno zadovoljan. Implementacija slučaja Ljubić je veoma hitna kako bi se mogli održati izbori. Izbori se moraju održati u oktobru ove godine'', ispričao je Inzko

http://ba.n1info.com/a238244/Vijesti...tike-nema.html

Da vidimo hoce li se stranci usudit radit kompromise oko jasnih dijelova presude usuda i tako potkopavati pravnu drzavu koje i tako nema u obilju blago receno.
Svakako treba MZ kaznit one koji zbog jos malo vlasti su spremni blokirati provođenje presuda i onemogucit izborne procese.


Evo sad ce građanska na 100% nista ne brini. Samo da Bakir ode kod ovih vasih koje si nabrojio
Nista mene gradjanska ne interesuje. A OHR ce donijeti odluku koja nece ugroziti funkcionalnost drzave
Podvelezac is offline  
Old 18.01.2018., 14:55   #3474
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Nista mene gradjanska ne interesuje. A OHR ce donijeti odluku koja nece ugroziti funkcionalnost drzave
Mislim da je ta tvrdnja prilicno tocna, bar se nadam da OHR nece izmisljati gluposti.
Hrvati su jako zainteresirani da drzava profunkcionira u svoj ustavnoj punini.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 18.01.2018., 15:00   #3475
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Mislim da je ta tvrdnja prilicno tocna, bar se nadam da OHR nece izmisljati gluposti.
Hrvati su jako zainteresirani da drzava profunkcionira u svoj ustavnoj punini.
I mi smo. Dejton jasno kaze da ce pozicije drzati jedan s S B H a ne ko moze ili ne moze za njih da glasa
Podvelezac is offline  
Old 18.01.2018., 15:06   #3476
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
I mi smo. Dejton jasno kaze da ce pozicije drzati jedan s S B H a ne ko moze ili ne moze za njih da glasa
Jos kad bi ti znao o kojim izborima se prica.

Sto se mene tice provedba presude ustavnog suda i Komsic u predsjednistvu su win win za Hrvate. S jedne strane smo ucvrstili polozaj, s druge imamo crvenu krpu na najvisem mjestu (doduse sa ogranicenim ovlastima) kako nam se prava gaze.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 18.01.2018., 15:09   #3477
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Jos kad bi ti znao o kojim izborima se prica.

Sto se mene tice provedba presude ustavnog suda i Komsic u predsjednistvu su win win za Hrvate. S jedne strane smo ucvrstili polozaj, s druge imamo crvenu krpu na najvisem mjestu (doduse sa ogranicenim ovlastima) kako nam se prava gaze.
Slobodno ti. Putin gazi drzavu za drzavom i nista mu, a ti ocekujes da ce svijet biti briga za stanje Hrvata u BiH. Ako se ne puca nije ih ni briga. Da nece mozda neko napraviti invaziju na Bosnu da nas natjera da potpisemo? Ako je onda nista od toga
Podvelezac is offline  
Old 18.01.2018., 15:13   #3478
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Slobodno ti. Putin gazi drzavu za drzavom i nista mu, a ti ocekujes da ce svijet biti briga za stanje Hrvata u BiH. Ako se ne puca nije ih ni briga. Da nece mozda neko napraviti invaziju na Bosnu da nas natjera da potpisemo? Ako je onda nista od toga
Jest, Bakir i Putin tu su negdje, u cenat razlike.
I Putinu par stotina metara od centra Moskve stoji plakat sa osuđenim ratnim zlocincem koji je tamanio njegov narod.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 18.01.2018., 15:16   #3479
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Jest, Bakir i Putin tu su negdje, u cenat razlike.
I Putinu par stotina metara od centra Moskve stoji plakat sa osuđenim ratnim zlocincem koji je tamanio njegov narod.
Upravo tako. Svi pritisci se ogranice na lijepu rijec i de bolan potpisi. Ako nece ne mogu nista.

To sto stoji plakat je samo plus za nas bez obzira na osobnu bol koju nekom Bosnjaku moze to uzrokovati.
Podvelezac is offline  
Old 18.01.2018., 15:19   #3480
Kako je krenulo, dobit će se nova 2 entiteta, možda i Distrikt s Usorom, Žepčem i SBŽom (možda i Varešem).
Za ostalih 9 županija/kantona, 4 Hrvatima, 5 muslimanima.
Fer podjela.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.