Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 13:31   #241
siguran sam da je država svjesna kako nema efikasne provedbe ovog zakona bez uvođenja odgovarajuće tehničke infrastrukture. nekakav "registar" aktivnosti svakog hrvata na internetu, tako da se izbjegnu komplikacije s identifikacijom prekršitelja zakona. što se tiče moguće zloporaba takvog sustava od strane službenika koji će imati uvid u to, ako si ispravan nemaš se čega plašit.

dobro zapamtit imena svih onih koji se zalažu za ovaj zakon... i politički ih eliminirat na prvim sljedećim izborima.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:32   #242
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
To je točno.

Ali ne može napisati da je Hajduk izgubio 3:0 ako je Hajduk pobijedio 3:0, ili ako uopće nije odigrao utakmicu.

U tome je bit, i to se želi staviti u zakonski okvir.
NE, u zakonski okvir se želi staviti mogućnost da ako ti netko smeta da ga možeš očistiti i to legalno - to je inače karakteristično za nacističke i komunističke sisteme, a sada očito to postaje doktrina neoliberalnog monstruma koji u sebi ima skrivene kvalitete koje bi mogle biti gore i od nacizma i komunizma - a najgore od svega je što ga guraju kvazikonzervativci i kvaziljevičari - zajedno u svojoj septičkoj jami.... Dno, dna....

Nego reci mi jesi li ikad razmislila o mogućim posljedicama ovog zakona - što kad se jednog dana nađeš na drugoj strani ovog zakona? A naći ćeš se kad tad... Misliš da će te tvoje strukture zaštiti - sorry nisi dovoljno visoko, razmisli malo o tome prije nego što počneš upirat u provedbu ovog zakona, za kojeg iskrenpo mislim da ga ne razumiješ i da ne shvaćaš koje sve opasnosti nosi sa sobom...
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:32   #243
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio. Ima još kvalitetnih HR foruma. Ali ma gdje odselio, ostaješ bez socijalnih, društvenih, emocionalnih veza uspostavljenih na ovom forumu. To ne možeš preseliti. Isto vrijedi i za face. Možeš otići na drugu platformu ali ako drugi ne slijede džaba ti.

Ali ako Face ili Forum krenu s iracionalnom korisničkom politikom, cenzurom, banovima i slično, kritična masa se začas stvori.

I sam si svjedočio usponu i padu desetaka net platformi. Ko bi gori sad je doli. Face nije ništa drugačiji.
Što se tiče foruma rekoh - kvantiteta. Može i forum sa 10 ljudi biti jako kvalitetan i zanimljiv.
Ali kad je stvar u nekakvom buntu - buhu cenzuriraju nas, dođite kod nas mi smo najslobodniji u svemiru, onda to završi tako da im je na 90% podforuma zadnji post iz 2016. godine.

A platforme padaju, ali kad govorimo o Facebooku, to ovisi opet o nečemu što će se progurat iz Silicon Valleya i sličnim putevima i u konačnici će opet prolazit isti put. Nemremo ti ili ja pokrenut "novi Facebook"
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:41   #244
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
siguran sam da je država svjesna kako nema efikasne provedbe ovog zakona bez uvođenja odgovarajuće tehničke infrastrukture. nekakav "registar" aktivnosti svakog hrvata na internetu, tako da se izbjegnu komplikacije s identifikacijom prekršitelja zakona. što se tiče moguće zloporaba takvog sustava od strane službenika koji će imati uvid u to, ako si ispravan nemaš se čega plašit.
Ovo je sad dijelom off topic, ali je dodatni problem s internetom. A to je anonimnost koja mnoge čini i hrabrijima i bezobraznijima.
Iako većinu "orvelovskih" opcija u budućnosti ne bih volio vidjeti i osjetiti, bogme bih volio da se eliminira anonimnost. Onda nisu potrebni ni drugi zakoni nego su dovoljni svi postojeći.
Pa ti nisi nekakav tamo "antifan", a ja neki tamo "KLCCLK" nego si registriran pod svojim imenom i prezimenom, kao i ja isto.
Pa onda piši što hoćeš. Opet u granicama, ali tada bi mi i granice (meni osobno) bile puno više postavljene.
Anonimnost otvara puno više problema. Ako ti sa svojim imenom i prezimenom napišeš da si u restoranu Dobra klopa vidio štakora onda to ima veću težinu. Em možeš odgovarati za to, em se vidi npr. da si ti zbilja neki običan gost (ako jesi).
Ako to napišeš kao "antifan" onda si možda gazda restorana Još bolja klopa preko ceste. Ili te je ostavila konobarica iz restorana Dobra klopa.

Mislim da poveći broj ljudi ne bi napisao pola postova koje su ovdje ostavili kada bi to radili pod imenom i prezimenom. A to već nešto govori.
A i "sloboda govora", bila ona apsolutna ili ograničena drugim zakonima, odnosi se na ljude s imenom i prezimenom, a ne na internet nadimke.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:51   #245
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
To je točno.

Ali ne može napisati da je Hajduk izgubio 3:0 ako je Hajduk pobijedio 3:0, ili ako uopće nije odigrao utakmicu.

U tome je bit, i to se želi staviti u zakonski okvir.
Sumnjam. Ajmo realno, ako si ti netko tko prati sport i pročitaš par puta na nekome portalu objektivno netočne činjenice o tome kako je Hajduk odigrao, prestat ćeš pratiti taj portal jer ti ne trebaju takve netočne informacije. Nadalje, objektivna Hajdukova pobjeda od 3:0 sadrži određeni kontekst, koji kod pojedinaca, ovisno o primjerice, jesu li fanovi Hajduka ili ne, uzrokuje određene vrijednosne sudove. Uzmimo kontekst da je Hajduk igrao protiv Dinama kojemu fali pola prve postave, ozljede, recimo.

Neka karikirana verzija Hajduk fanatika reći će kako je to još jedna potvrda da je Hajduk bolji klub, da se Dinamo ovaj puta nije provukao jer ga suci nisu gurali, jer je Hajduk u baš dobroj formi ove sezone.

Karikirana verzija Dinamo fanatika reći će da im fali pola momčadi, pa je sasvim normalno da je Hajduk dobio, da im se posrećilo s time, da je golman bio užasan ovu utakmicu, da su se Mars i Venera poklopili i zato je Hajduk dobio, da ih je atmosfera na Poljudu jako digla itd.

Sto ljudi, sto objašnjenja, ovisno o svačemu. Misliš li da će ovaj zakon ciljati na činjenice ili na vrijednosne stavove, koji se, po meni, ne bi smijeli dirati tako dugo dok ne prelaze u stavove tipa "treba bagru tovarsku postrijeljati" ili "purgerski šljam na bandere". Nadalje, naravno da će nogometni stručnjaci u ovome slučaju istaknuti Dinamove ozljede kao važan faktor Hajdukove pobjede, ali to nije nikakav razlog da se stav nekog navijača da je Hajduk najbolji klub na svijetu i da je zato dobio cenzurira, jer eto, fake news.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:57   #246
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ovo je sad dijelom off topic, ali je dodatni problem s internetom. A to je anonimnost koja mnoge čini i hrabrijima i bezobraznijima.
Iako većinu "orvelovskih" opcija u budućnosti ne bih volio vidjeti i osjetiti, bogme bih volio da se eliminira anonimnost. Onda nisu potrebni ni drugi zakoni nego su dovoljni svi postojeći.
Pa ti nisi nekakav tamo "antifan", a ja neki tamo "KLCCLK" nego si registriran pod svojim imenom i prezimenom, kao i ja isto.
Pa onda piši što hoćeš. Opet u granicama, ali tada bi mi i granice (meni osobno) bile puno više postavljene.
Anonimnost otvara puno više problema. Ako ti sa svojim imenom i prezimenom napišeš da si u restoranu Dobra klopa vidio štakora onda to ima veću težinu. Em možeš odgovarati za to, em se vidi npr. da si ti zbilja neki običan gost (ako jesi).
Ako to napišeš kao "antifan" onda si možda gazda restorana Još bolja klopa preko ceste. Ili te je ostavila konobarica iz restorana Dobra klopa.

Mislim da poveći broj ljudi ne bi napisao pola postova koje su ovdje ostavili kada bi to radili pod imenom i prezimenom. A to već nešto govori.
A i "sloboda govora", bila ona apsolutna ili ograničena drugim zakonima, odnosi se na ljude s imenom i prezimenom, a ne na internet nadimke.
U boldanom je smisao anonimnosti - ja osobno svašta izlajem i u kafani gdje me svi čuju jer urlam kad me iznerviraju, pa mi je više manje svejedno, ali ljudi su naučeni na strah - i to već stoljećima - pa ova anonimnost dolazi savršeno za liječenje tog civilizacijskog kompleksa i anomalije - bez obzira na opravdane probleme na koje si upozorio, a koje anonimnost dovlači sa sobom - od problema konkurencije, trolova, ciljanih napada na ideje, pojedince i sve to odnekle poskrivečki....

Svaka medalja ima dvije strane - nisam još vidio povučen potez u nekom polju, a da nije imao kontraefekte

Najgore od svega je cenzura medalje - a i to ima drugu stranu - u pravilu je spora, tiha, a kad eksplodira jako je krvava.....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:59   #247
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ovo je sad dijelom off topic, ali je dodatni problem s internetom. A to je anonimnost koja mnoge čini i hrabrijima i bezobraznijima.
Iako većinu "orvelovskih" opcija u budućnosti ne bih volio vidjeti i osjetiti, bogme bih volio da se eliminira anonimnost. Onda nisu potrebni ni drugi zakoni nego su dovoljni svi postojeći.
Pa ti nisi nekakav tamo "antifan", a ja neki tamo "KLCCLK" nego si registriran pod svojim imenom i prezimenom, kao i ja isto.
Pa onda piši što hoćeš. Opet u granicama, ali tada bi mi i granice (meni osobno) bile puno više postavljene.
Anonimnost otvara puno više problema. Ako ti sa svojim imenom i prezimenom napišeš da si u restoranu Dobra klopa vidio štakora onda to ima veću težinu. Em možeš odgovarati za to, em se vidi npr. da si ti zbilja neki običan gost (ako jesi).
Ako to napišeš kao "antifan" onda si možda gazda restorana Još bolja klopa preko ceste. Ili te je ostavila konobarica iz restorana Dobra klopa.

Mislim da poveći broj ljudi ne bi napisao pola postova koje su ovdje ostavili kada bi to radili pod imenom i prezimenom. A to već nešto govori.
A i "sloboda govora", bila ona apsolutna ili ograničena drugim zakonima, odnosi se na ljude s imenom i prezimenom, a ne na internet nadimke.
bez obzira što nisam sklon pisanju postova koji bi bili sankcionirani ovim zakonom, da nema te kakve-takve anonimnosti, ne bih ovdje napisao niti jedan jedini, tj. ne bih se registrirao uopće. mislim da po tome nisam nikakva posebna iznimka. vjerujem da je baš to jedan od ciljeva koji se želi postić ovim i sličnim potezima.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:06   #248
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
NE, u zakonski okvir se želi staviti mogućnost da ako ti netko smeta da ga možeš očistiti i to legalno - to je inače karakteristično za nacističke i komunističke sisteme, a sada očito to postaje doktrina neoliberalnog monstruma koji u sebi ima skrivene kvalitete koje bi mogle biti gore i od nacizma i komunizma - a najgore od svega je što ga guraju kvazikonzervativci i kvaziljevičari - zajedno u svojoj septičkoj jami.... Dno, dna....

Nego reci mi jesi li ikad razmislila o mogućim posljedicama ovog zakona - što kad se jednog dana nađeš na drugoj strani ovog zakona? A naći ćeš se kad tad... Misliš da će te tvoje strukture zaštiti - sorry nisi dovoljno visoko, razmisli malo o tome prije nego što počneš upirat u provedbu ovog zakona, za kojeg iskrenpo mislim da ga ne razumiješ i da ne shvaćaš koje sve opasnosti nosi sa sobom...
Razumijem ja jako dobro sve dubioze koje mogu proisteći iz zakona, no, vidim i sve posljedice koje nesankcioniranje proizašlog iz destruktivnog društva sada već i "najnevidovitijima" jasno iskazuju kamo društvo ide i kako će završiti ako se nešto ne poduzme.
I sada, ovako ili onako - sa zakonom ili bez njega - možemo doći u dvije krajnosti - ili potpuna dehumanizacija društva ili totalna diktatura.
I jedno i drugo ne valja.
Dobar zakon, koji možda i neće u cijelosti urediti ova dva društvena problema koji se zakonski žele urediti i ostaviti će možda prostora za djelomične manipulacije, (ili nedovoljnog ili pretjeranog sankcioniranja) u svakom slučaju će biti dobar korektiv kao predostrožnost da se većina takvih problema spriječi prije nastajanja. A sama nepojavnost doprinosi i kulturološkom segmentu i humanijem društvu.

Loše bi bilo drakonsko selektivno provođenje istoga na nečiju štetu, no, napredno smo društvo sa širokim spektrom svjetonazorskog i političkog opredjeljenja, sa neograničenom mogućnošću široke javne komunikacije, i ne vjerujem da bi se zakon koji ode u smjeru neoliberalnog totalitarizma mogao održati na neki dulji rok, a još manje spriječiti stvaranje kritične mase koja bi takav režim učinila neodrživim.

Zakon se uvijek može mijenjati ako se pokaže da je loše sročen i polučuje po društvo negativne posljedice (cjelokupno,uključujući i politiku i svjetonazorstvo). Nijedan društven poredak, državno uređenje, nisu vječni, pogotovo ne u današnje vrijeme, podložni smo promjenama više nego ikada do sada.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:14   #249
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Sve to lijepo zvuči judolino, ali si i sam svjestan kad na vrhu dobiješ opakog kur... sina s ovakvim alatom da možeš nahebat koliko god ti bio elokventan....
Ma svjestan sam ja toga, ali kao što rekoh - navikao sam.

A u carstvu slijepih ćoravi je kralj, jebiga...

Quote:
Koliko je samo elokventnih ljudi vježbalo svoje vijuge po prdekanama - bilo bi interesatno čuti što pokojni Gotovac misli o tome....
Svaka čast Vladi, ali ja sam ipak malo po tom pitanju pametniji od njega.

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Meni se čini da smo mi Hrvati i građani Hrvatske ,nažalost, svi poprilično slični i najradije bismo vidjeli da susjedu crkne krava ili izgori štagalj. To što će možda nama nešto kasnije izgorjeti kuća e to nije bitno jer ćemo imati bar 15 minuta gušta da napakostimo liku koji nam se ne sviđa.
Ja na fašiste ne gledam kao na susjede, nego na opasnost koja se mora suzbiti dok je još izlječiva. Kao što i bijesan pas MORA biti ucmekan, ma koliko to boljelo vlasnika.
Jučer sam bio kod veterinara jer mi se pas razbolio, izgledalo je kao da će krepati, a volim ga beskrajno. Srećom, nakon tri injekcije živnuo je.
Da je veterinar rekao da je obolio od bjesnoće, pustio bih ga da mi ubije psa bez riječi. Neke se stvari moraju obaviti, ma koliko teške bile.

Quote:
Dajte, ljudi, prestanite biti toliko kratkovidni i opsjednuti tim lijevo-desnim sranjima kojima su vas toliko uspješno izludili. Ovo kači i lijeve i desne i apolitične i četnike i ustaše i partizane. Jedino što je sigurno je to da će se ovim zakonima moći koristiti u svoju korist političari. I budite sigurni da će se njome izdašno koristiti po vlastitim potrebama i nahođenjima.

Danas će prišarafiti nekog na forumu tko je imao loš dan, sutra nekog koji ti se ne sviđa ali prekosutra ćeš možda nadrapati ti jer si rekao nešto što se nije svidjelo nekome tko ima nekoga...

Ovo je nešto što zadire u Ustavom zajamčenu slobodu govora a neki od vas i dalje na to gledaju kao na pomagalo kod ideoloških nadmudrivanja na forumu!

Tko Vam jamči da to sutra neće biti upotrijebljeno protiv Vas?! Tko Vam jamči da ćete i dalje moći slobodno izražavati svoje mišljenje? Sve se lako proglasi i za "fake news" ali i za "govor mržnje".
Ne vidim zašto bi to kačilo sve podjednako. Onaj koji svoje tvrdnje može potkrijepiti argumentima ne mora se bojati poput onoga koji prosipa pogane gebelsovštine.

Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
I reci mi sad molim te, je li ti ovaj zakon nužan da izneseš svoj stav - hajde samo pročitaj ovo što sam ti boldo i stavi se ti na kraj te rečenice - i što ćeš onda????

Tko je onaj koji će procijeniti tko su oni???? Vjerujem da si upoznat s poviješću - pa samo pogledaj na koji način se počelo s formulacijom konačnog rješenja - tekst je bio hebeno isti - bem vam cenzuru i one koje treba cenzurirat....

polaziš s lijeve pozicije, a koristiš goebbelsovu doktrinu - baš krasno....

I ne interesira me u ovom kontekstu jesi li u pravu ili ne - to nema nikakve veze s ovim zakonom - i Hitler je isto mislio da je u pravu


SMRT CENZURI!!!!
Kakve ja kurčeve veze imam s Gebelsovom doktrinom? Dapače, ja sam izrazito protiv gebelsovštine.

Imao si prilike vidjeti da sam protiv govora mržnje - a to je, primjerice, i kad Isco bezbroj puta ponavlja laž koju ne može dokazati, a to je da je Ante Tomić napisao da bi na Maksimirskom stadionu trebalo streljati ljude.

Naravno, neki genijalci će napisati da Isco ne koristi govor mržnje jer time nikoga ne potiče na nasilje - ali to nije točno.

Jer kad neki krkan (dobro ih je Aco nazvao) pročita takvu bljuvotinu, lako može pomisliti da Tomiću nije bila dosta kanta govana nego bi mu možda trebalo polomiti noge ili pucati u glavu.

A ako zakon zaživi, ko iz topa idem tužiti Košića pa nek pojasni svoja neofašistička laprdanja pred sudom.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:15   #250
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
To je točno.

Ali ne može napisati da je Hajduk izgubio 3:0 ako je Hajduk pobijedio 3:0, ili ako uopće nije odigrao utakmicu.

U tome je bit, i to se želi staviti u zakonski okvir.
Zasto nebi mogao?

Nije li prije n godina jedan renomirani glazbeni kriticar u Hrvata objavio kritiku koncerta koji se nikada nije dogodio a na ismijavanja poslije je samo lakonski odgovorio da su unaprijed pripremljeni clanci uobicajeni u njegovom poslu.


Na stranu to sto je sadrzaj forum.hr generiran od strane njegovih korisnika koji htjeli ne htjeli uvijek sa sobom donose lazne informacije....cak i da Andrleton osobno pise svaki post na forumu i laze cijelu hrvatsku to je izmedju njega i njegovih citatelja.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:18   #251
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Misliš li da će ovaj zakon ciljati na činjenice ili na vrijednosne stavove
Ovo je jedno od glavnih pitanja. Ja se slažem sa svime što hilderik upozorava o opasnostima, razlika je da nisam tako uvjeren da će zlouporabe sigurno biti (niti da neće - jednostavno, svjestan sam da taj problem postoji i da je ozbiljan).

Ako ti na svom FB profilu napišeš "jebeni prokleti HDZ, lopovi nesposobni, zbog njih moram u Njemačku otić" - jako je strašno i opasno za cijelo društvo ako te netko kazni.

Ali ako ti na svom FB profilu napišeš "ja živim preko puta HDZ-a, svaku večer im dovode maloljetne ukrajinske prostitutke i onda se cijelu noć čuju i orgije i vrištanje tih djevojaka" - ok, wtf? Kaj je to sloboda govora?

Ili "pričala mi je mama da je Plenković kao mali klao mačiće u dvorištu i pio njihovu krv".

Ne moraju bit političari, može malu Maru ostavit dečko pa pukne i počne javno objavljivat (lažno) da ima HIV. I da tuče mamu. I da je povalio sestričnu koja ima 13 godina.

Internet je prepun takvih sranja (ne konkretno ovih, ali golemih sranja i laži).

To nekako treba srediti.

I slažem se da to otvara i brojne opasnosti za slobodu cijelog društva, ali nije rješenje ni jednostavno pustiti da vlada luđaštvo.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:22   #252
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
bez obzira što nisam sklon pisanju postova koji bi bili sankcionirani ovim zakonom, da nema te kakve-takve anonimnosti, ne bih ovdje napisao niti jedan jedini, tj. ne bih se registrirao uopće. mislim da po tome nisam nikakva posebna iznimka. vjerujem da je baš to jedan od ciljeva koji se želi postić ovim i sličnim potezima.
Kao prvo - zašto ne?
Zašto misliš da nemaš pravo javno izreći svoje mišljenje, stav, ma kakav on bio, ma koliko se on nekome sviđao ili ne?
Anonimnost sa time nema apsolutno nikakvog doticaja, ali ima jako puno s načinom na koji svoje stavove iznosiš - na uobičajen miran način ili agresivno, svađalački i autokrativno, i time izazivaš sukobe sa drugim sudionicima rasprave.
Svi imamo pravo na stajališta, bila ona ispravna ili ne, no ne i na ponižavanje i vrijeđanje sugovornika.

Krivo si procijenio cilj i svrhu zakona koji će urediti javne međuodnose, ono što može biti sporno i čega se treba bojati je manipulacija na nižoj, provedbenoj instanci. Korištenje eventualnih nedorečenosti i "rupa" u njemu.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:25   #253
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ovo je sad dijelom off topic, ali je dodatni problem s internetom. A to je anonimnost koja mnoge čini i hrabrijima i bezobraznijima.
Iako većinu "orvelovskih" opcija u budućnosti ne bih volio vidjeti i osjetiti, bogme bih volio da se eliminira anonimnost. Onda nisu potrebni ni drugi zakoni nego su dovoljni svi postojeći.
Pa ti nisi nekakav tamo "antifan", a ja neki tamo "KLCCLK" nego si registriran pod svojim imenom i prezimenom, kao i ja isto.
Pa onda piši što hoćeš. Opet u granicama, ali tada bi mi i granice (meni osobno) bile puno više postavljene.
Anonimnost otvara puno više problema. Ako ti sa svojim imenom i prezimenom napišeš da si u restoranu Dobra klopa vidio štakora onda to ima veću težinu. Em možeš odgovarati za to, em se vidi npr. da si ti zbilja neki običan gost (ako jesi).
Ako to napišeš kao "antifan" onda si možda gazda restorana Još bolja klopa preko ceste. Ili te je ostavila konobarica iz restorana Dobra klopa.

Mislim da poveći broj ljudi ne bi napisao pola postova koje su ovdje ostavili kada bi to radili pod imenom i prezimenom. A to već nešto govori.
A i "sloboda govora", bila ona apsolutna ili ograničena drugim zakonima, odnosi se na ljude s imenom i prezimenom, a ne na internet nadimke.
Ali nitko nije anoniman...svi smo mi zavedeni u bazi na serveru imenom i prezimenom i do svakog od nas policija moze stici ukoliko prekrsimo neki zakon. Ja osobno nemam nista protiv takve anonimnosti.

Anonimnost za koju se ti pokusavas zaloziti je druge naravi...one big brotherovske..
Ja se ponekad sprdam sa svojim krchmarskim kompanjonom sa kime raspravljam o politici da sam ja zapravo za politiku otvorenog drustva po kome bi sve bilo transparentno ukljucujuci i susjedu dok se tusira.

Medjutim stvarnosti apsolutna transparentnost otvara brojne prakticne probleme.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 18.01.2018. at 14:40.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:39   #254
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ali nitko nije anoniman...svi smo mi zavedeni u bazi na serveru imenom i prezimenom i do svakog od nas policija moze stici ukoliko prekrsimo neki zakon.

Anonimnost za koju se ti pokusavas zaloziti je druge naravi...one big brotherovske..
Ja se ponekad sprdam sa svojim krchmarskim kompanjonom sa kime raspravljam o politici da sam ja zapravo za politiku otvorenog drustva po kome bi sve bilo transparentno ukljucujuci i susjedu dok se tusira.
U suštini može, ali im se u suštini to može i jako jako zakomplicirati i onda ovisi o volji/želji/težini prekršaja.

Ovo "moje" na prvu može zazvučati bigbrotherovski ali opet u suštini nije. Zašto ti ovdje ne bi bio Marko Marković, a ja Pero Perić? Ili živimo u slobodnom društvu pa problema nema, ili ne živimo pa onda ni ovaj zakon sam po sebi nije problem, jer ionako nemamo slobodu.

Ne mislim da ti država treba čitati privatnu poštu ili te nadzirati preko webcama, ali ako iza nečega stojiš i imaš potrebu to obznaniti "svijetu" (npr. na forumu), onda možeš iza toga stajati i pod imenom i prezimenom. I to vrijedi za sve ljude i za sve strane. Ti i ja možemo mislit što god hoćemo o Željki Markić ili o Matiji Babiću ali oni iza svojih riječi stoje imenom i prezimenom.

I to bi na relativno blaže slučajeve utjecalo i bez zakonskih kazni. Jer će Davora Kovačevića iz Garešnice, s te i te adrese, vjerojatno bit sram pred mamom i sestrom i šefom da piše da su sve žene kurve i da ih treba držat u kuhinji i preventivno šamarat. A frustriranog Daxxxa97 kojeg je ostavila cura - neće.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:40   #255
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Mislim da poveći broj ljudi ne bi napisao pola postova koje su ovdje ostavili kada bi to radili pod imenom i prezimenom. A to već nešto govori.
A i "sloboda govora", bila ona apsolutna ili ograničena drugim zakonima, odnosi se na ljude s imenom i prezimenom, a ne na internet nadimke.
Pa ovako isto rade pod svojim imenom. Ili pod imenom susjeda na čiji se wifi spajaju. Nema anonimnosti na internetu.

Problem je u tukcima koji to ne kuže. Bilo bi dovoljno da prilikom svakog spajanja online jednostavno onome tko se spaja - korisniku, servirati povratno te podatke.

"Dobar dan, spojeni ste na TCom internet, pod IP adresom 00.11.22.33 i tel. brojem 01 1234567 na kojem je registriran vlasnik A.B. Iksipsilon. Hvala vam na korištenju naših usluga!"

I nestalo bi 80% hejterskog govora online. Jedini zakon koji treba mijenjati je valjda onaj o telekomunikacijama, koji bi obavezao providere na prikazivanje ove poruke. Time se ne bi kršila prava, nego zapravo iznosilo činjenično stanje, koje je i danas na snazi.
Infrastruktura i tehnički uvjeti naravno već postoje i primjenjuju se kada s mobitelom odeš u roaming ili ostaneš bez sredstava na računu. Prva web stranica koja ti se otvori nije ona na koju ideš, nego stranica operatera koja te obavještava da si u roamingu ili bez para. Potpuno ista stvar i primjer kako operater u svakom trenutku može "presresti" online komunikaciju.

Inače, Firefox browser, kada otvoriš "anonimni" prozor upravo tako nešto i ispiše na ekranu: Private Browsing doesn’t make you anonymous on the Internet. Your employer or Internet service provider can still know what page you visit.

To je ono što bi trebalo npr. pisati na svokoj stranici s komentarima, uz link na stranice gdje se objašnjava i pojašnjava što je govor mržnje. Kao što je danas po zakonu obavezno ispisati poruku o korištenju kolačića.
Jednom rečenicom, internetski ekvivalent upozorenja na cigaretama.
IceClimber is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:45   #256
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Zasto nebi mogao?

Nije li prije n godina jedan renomirani glazbeni kriticar u Hrvata objavio kritiku koncerta koji se nikada nije dogodio a na ismijavanja poslije je samo lakonski odgovorio da su unaprijed pripremljeni clanci uobicajeni u njegovom poslu.


Na stranu to sto je sadrzaj forum.hr generiran od strane njegovih korisnika koji htjeli ne htjeli uvijek sa sobom donose lazne informacije....cak i da Andrleton osobno pise svaki post na forumu i laze cijelu hrvatsku to je izmedju njega i njegovih citatelja.

Zato jer je to lažna javna informacija koja navodi na krivi zaključak i otvara neposojeće perspektive u društvu zadanih općeprihvaćenih klasifikacijskih, etičkih i moralnih normi.

Ali zato može mirne duše glorificirati Hajduk kao najbolji Hrvatski ili svjetski nogometni klub, jer je to njegova osobna percepcija, njegov racionalan ili iracionalan doživljaj kvalitete kluba (nemjerljivo po sveukupnim rezultatima - sveukupne vještine pojedinih igrača, vještina same timske igre, rezultat igre,klupske atmosfere....bez obzira na mjerljiv (gol razlika, bodovi na tablici).

Ali mjerljive rezultate ne može (ne smije) modificirati i lažno prikazivati jer je njegovo privatno vlasništvo u službi stjecanja koristi (zarade) u javnom prostoru.
Koristio bi ga kao sredstvo zarade i lažnim informacijama bi zavodio komintente (forumaše) u smislu da ih njima zadržava na forumu držeći ih u zabludi, a sa ciljem da preko njih kroz namjeran lažan odnos obmane stekne imovinsku korist. Po svakom zakonu - kažnjivo.

Nije to tako komplicirano kako izgleda.

Sjećam se kritike koju si naveo - primjer zašto je zakon potreban.
Proizvoljno osobno stajalište na temelju osobne predrasude (nebitno jel pozitivne ili negativne).Sa naglaskom na predrasudu, što je veoma negativno i društveno neprihvatljivo.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:48   #257
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Po cemu to ne spada u slobodu govora?
Koja je razlika izmedju tog komentara i kada nase novinarske velicine nazivaju ljude nekrofilima?

Ja zapravo mogu do beskonacno nabrajati sve epitete, uvrede, klevete, izmisljotine koje desetljecima objavljuje cijeli niz moji kako istomisljenika tako i neistomisljenika. I dok su moralne velicine koristile takve izraze to su bili tekstovi za godisnje nagrade....ali kada citatelji odgovore istom mjerom to je ....mrznja?
A u čemu je, molim te, problem ako netko ljude koji vole, a neki obožavaju, ljudska trupla - nazove nekrofilima?
Što je tu pogrešno ili lažno?

Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Ne samo da MOŽE nego i HOĆE, ne bude li se podudarala sa službenom "istinom".


evo je li ovo npr govor mržnje?

"Neslužbeno mi je priopćeno da je policija ušla u trag četvorici 'junaka' koji su meni i obitelji prijetili likvidacijom. Očekuju ih prijave Državnom odvjetništvu, a za to kazneno djelo im je zapriječena kazna do 3 godine zatvora.
Dakle, dragi 'obožavatelji', osobito vi koji ste pogonjeni 'kršćanskom ljubavlju', opremljeni avatarima svetačkih sličica i proustaških insignija, pripadnici 'minken-bojne' i koji ste mobilizirani preko opskurnih filofašističkih i klerikalnih grupa na društvenim mrežama, džaba ste krečili jer me ušutkati ne možete. I dalje ću vama i vašim mentorima redovito ići na živce. Želim vam prosvjetljenje u čovjekoljublju, mir u srcu i red u glavi."
Ne, to nije govor mržnje.

Zapravo, veliki je problem i to što premalo ljudi uopće shvaća što je govor mržnje.
A i neki koji shvaćaju, prave se nevješti.
__________________
I nerođena djeca su pederi!

Zadnje uređivanje judolino : 18.01.2018. at 15:01.
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:50   #258
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
U suštini može, ali im se u suštini to može i jako jako zakomplicirati i onda ovisi o volji/želji/težini prekršaja.

Ovo "moje" na prvu može zazvučati bigbrotherovski ali opet u suštini nije. Zašto ti ovdje ne bi bio Marko Marković, a ja Pero Perić? Ili živimo u slobodnom društvu pa problema nema, ili ne živimo pa onda ni ovaj zakon sam po sebi nije problem, jer ionako nemamo slobodu.

Ne mislim da ti država treba čitati privatnu poštu ili te nadzirati preko webcama, ali ako iza nečega stojiš i imaš potrebu to obznaniti "svijetu" (npr. na forumu), onda možeš iza toga stajati i pod imenom i prezimenom. I to vrijedi za sve ljude i za sve strane. Ti i ja možemo mislit što god hoćemo o Željki Markić ili o Matiji Babiću ali oni iza svojih riječi stoje imenom i prezimenom.

I to bi na relativno blaže slučajeve utjecalo i bez zakonskih kazni. Jer će Davora Kovačevića iz Garešnice, s te i te adrese, vjerojatno bit sram pred mamom i sestrom i šefom da piše da su sve žene kurve i da ih treba držat u kuhinji i preventivno šamarat. A frustriranog Daxxxa97 kojeg je ostavila cura - neće.
Ma nije problem da ja znam tvoje ime i prezime ili ti moje.

Stvar je u tome da cu ja tebi i da sjednemo u kafic kazati tocno isto sto i ovdje.....ali da mi preko puta sjedne neka dama zadnje je sto bi joj priznao da piskaram po politici i raspravljam sa ostalim luzerima o tome sto je danas rekla Markicka.

Nije sve za svacije usi a ni oci.
Probaj primjeniti svoj model na LJES dio foruma i proglasili bi te pedofilom koji spijunira seksualne fantazije tinedjerki.


Glede Babica...Babic zivi od onoga sto pise....isto je i sa Markicom....ali cak i oni popit svih ostalih javnih osoba u svojim javnim nastupima u 9/10 slucajeva govore ono sto publika od njih ocekuje a ne ono sto potajno misle.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 18.01.2018. at 15:12.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:55   #259
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Ali mjerljive rezultate ne može (ne smije) modificirati i lažno prikazivati jer je njegovo privatno vlasništvo u službi stjecanja koristi (zarade) u javnom prostoru.
To jednostavno nije istina. Nedavno je bila prezentacija knjige tipa koji tvrdi da je zemlja ravna ploča i koji tu knjgu uredno prodaje.

Ja ne znam po kojim to kriterijima nije izmjerljivo je li zemlja ravna ploča ili nije, ali nitko ili ništa mu ne može zabraniti prodaju te knjige.
IceClimber is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:58   #260
Quote:
IceClimber kaže: Pogledaj post
To jednostavno nije istina. Nedavno je bila prezentacija knjige tipa koji tvrdi da je zemlja ravna ploča i koji tu knjgu uredno prodaje.

Ja ne znam po kojim to kriterijima nije izmjerljivo je li zemlja ravna ploča ili nije, ali nitko ili ništa mu ne može zabraniti prodaju te knjige.
Otići ćemo predaleko, ali recimo s tim suludim teorijama zavjere je problem kada i gdje štete društvu.
I naravno da je strašno teško i nezahvalno pokušati odrediti granicu.

Ovaj debil s ravnom pločom ne šteti nikome.

Debil koji tvrdi da cjepiva ubijaju, a bolesti protiv kojih se cijepimo su lagane i svi ih prebole bez problema - potencijalno šteti mnogima.

Sad ne kažem time da bih ja osobno slao u zatvor te što lupetaju o cjepivima, ali to je primjer stvari koja nije banalna i bezazlena kao "Zemlja je ravna ploča".
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.