Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 09:37   #321
Pozdrav, planiramo sredinom/krajem 6.mj na putovanje i tražim već mjesec dana i ne mogu se odlučiti, ili naći ok ponude, ili je tada vrijeme nepogodno na tome mjestu. Zato bih molila iskusne da nam daju prijedloge gdje ići na romantično putovanje gdje se želimo kupati, ležati na plaži i ispijati koktele. Možda neki jednodnevni izlet, ali ništa previše. Dosada su mi se najviše svidjeli Sejšeli ili Karibi, ali mislim da su ipak iznad našeg budžeta, koji je 10 000 kn po osobi (karte, smjestaj, dzeparac).

Imate li prijedlog gdje otići, a da je nešto slično i da je tamo tada vrijeme sunčano i vruće (znam da se ne može garantirati ništa, ali npr za Maldive piše baš da tada ne treba ići).

Također, u igri je bilo Kanarsko otočje koje je, vjerojatno, otpalo jer sam pročitala na temi Tenerife da dosta puše, da je ocean hladan pa nam se to nije svidjelo.

Hvala unaprijed
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:11   #322
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
Pozdrav, planiramo sredinom/krajem 6.mj na putovanje i tražim već mjesec dana i ne mogu se odlučiti, ili naći ok ponude, ili je tada vrijeme nepogodno na tome mjestu. Zato bih molila iskusne da nam daju prijedloge gdje ići na romantično putovanje gdje se želimo kupati, ležati na plaži i ispijati koktele. Možda neki jednodnevni izlet, ali ništa previše. Dosada su mi se najviše svidjeli Sejšeli ili Karibi, ali mislim da su ipak iznad našeg budžeta, koji je 10 000 kn po osobi (karte, smjestaj, dzeparac).

Imate li prijedlog gdje otići, a da je nešto slično i da je tamo tada vrijeme sunčano i vruće (znam da se ne može garantirati ništa, ali npr za Maldive piše baš da tada ne treba ići).

Također, u igri je bilo Kanarsko otočje koje je, vjerojatno, otpalo jer sam pročitala na temi Tenerife da dosta puše, da je ocean hladan pa nam se to nije svidjelo.

Hvala unaprijed
Sa tim budžetom možete biznis klasom u Tursku u hotel sa 5 zvjezdica i još nećete sve potrošiti
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:17   #323
Koliko dana planirate?
Tjedan dana Sejsela se uklapa u budzet.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:22   #324
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sa tim budžetom možete biznis klasom u Tursku u hotel sa 5 zvjezdica i još nećete sve potrošiti


Ima li uzaludnije potrošenih para nego placajuci biznis klasu za takvu rutu?
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:25   #325
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Ima li uzaludnije potrošenih para nego placajuci biznis klasu za takvu rutu?
Samo sam htio reći da je to popriličan budžet za ležati na plaži i piti koktele. Ako idu običnom klasom onda mogu pitati pošto Turska.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:03   #326
Zena razmislja o Sejselima i Karibima, a ti joj predlazes Tursku?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:08   #327
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Zena razmislja o Sejselima i Karibima, a ti joj predlazes Tursku?
Koliko vidim razmišljali su i o Kanarima i o jednodnevnim izletima a po zadanim kriterijima (ograničen budžet, plaža, kokteli) Turska se uklapa u to
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:37   #328
Hvala na odgovorima.

Nije toliko do izležavanja, plaže i koktela, zapravo je, ali negdje gdje je drugačije i egzotično. Istraživajući, naletjela sam na članak gdje stoji da je Kanarsko otočje jeftinija varijanta Sejšela i Maldiva te sam se tako zainteresirala za Kanare, od kojih smo odustali malo više čitajući.

Nisam bila, ali Turska obala mi je sličnija našoj, ili npr neke pješčane plaže velike bih mogla usporediti s Dubaijem gdje sam bila i što mi nije bas prenapeto.

Ne znam ni sama gdje bih točno, zato i tražim savjet, ne bih da je preslično našemu, htjela bih da je drugačije i egzotično, a ne želimo biti smješteni u rupi na Sejšelima npr. samo zato da smo tamo jer nam je budžet naknap.

A što se tiče biznis klase, ne kužim poantu, ako ćemo i otići negdje tako (što ne bih baš htjela) ne moramo stući svih 20.000, pogotovo ne bih na to
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:40   #329
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Koliko dana planirate?
Tjedan dana Sejsela se uklapa u budzet.
Nemamo točno određeno, 7-10. Kako se potrefe avionske karte
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:48   #330
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.

Nije toliko do izležavanja, plaže i koktela, zapravo je, ali negdje gdje je drugačije i egzotično. Istraživajući, naletjela sam na članak gdje stoji da je Kanarsko otočje jeftinija varijanta Sejšela i Maldiva te sam se tako zainteresirala za Kanare, od kojih smo odustali malo više čitajući.

Nisam bila, ali Turska obala mi je sličnija našoj, ili npr neke pješčane plaže velike bih mogla usporediti s Dubaijem gdje sam bila i što mi nije bas prenapeto.

Ne znam ni sama gdje bih točno, zato i tražim savjet, ne bih da je preslično našemu, htjela bih da je drugačije i egzotično, a ne želimo biti smješteni u rupi na Sejšelima npr. samo zato da smo tamo jer nam je budžet naknap.

A što se tiče biznis klase, ne kužim poantu, ako ćemo i otići negdje tako (što ne bih baš htjela) ne moramo stući svih 20.000, pogotovo ne bih na to
Filipini, Bali, Dominikanska Republika, Zanzibar, Tajland? Dominikanu ćeš za te novce imati all inclusive i ne razmišljaš o ničemu. Ležiš i piješ koktele.

Santorini nije egzotičan ali je zaista divan.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:49   #331
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
A što se tiče biznis klase, ne kužim poantu, ako ćemo i otići negdje tako (što ne bih baš htjela) ne moramo stući svih 20.000, pogotovo ne bih na to
Nisam mislio doslovno, htio sam reći da je budžet popriličan za plažu i koktele u zemlji sa razumnim cijenama
A sad da bude i dovoljno egzotično i sunčano i povoljno...bojim se da teško
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:06   #332
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
... a ne želimo biti smješteni u rupi na Sejšelima npr. samo zato da smo tamo jer nam je budžet naknap.
Neces biti u rupi, apartman se nadje za 100€/dan, karte su oko 600-700€ po osobi.
Tamo ionako nemas gdje piti koktele pa ce budzet biti ok.

Kakvi Kanari za medeni, pa neces prijateljicama od sramote moci reci gdje si bila....a kad cuju Sejseli....e to je to.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:15   #333
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Neces biti u rupi, apartman se nadje za 100€/dan, karte su oko 600-700€ po osobi.
Tamo ionako nemas gdje piti koktele pa ce budzet biti ok.

Kakvi Kanari za medeni, pa neces prijateljicama od sramote moci reci gdje si bila....a kad cuju Sejseli....e to je to.
Hahaha, nije medeni. Za medeni će bit malo veći budžet, nadam se

Malo ću pogledati, iako gledam stalno, našla sam Emirates let iz ZG za Sejšele za 5000kn, smještaj sam gledala i to bi bilo cca 8000 za 7 noći. Dakle, još 2000 kn za hranu i cugu... Čini mi se nemoguće
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:22   #334
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Filipini, Bali, Dominikanska Republika, Zanzibar, Tajland? Dominikanu ćeš za te novce imati all inclusive i ne razmišljaš o ničemu. Ležiš i piješ koktele.

Santorini nije egzotičan ali je zaista divan.
Filipini i Bali sam gledala, ali navodno na Filipinima u 6.mj samo par sunčanih dana, ostalo oblačno ili kiša. Bali mislim da je isto nešto kao oblačno, možda griješim, provjerit ću. Dominikanska, gledala isto, all inclusive i u, za tamo boljim i skupljim hotelima, poprilično jadno izgleda (kao i Kuba Varadero), ali tako je valjda tamo.
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:26   #335
Ja mislio da pricamo o medenom, na toj smo temi.
Skup ti taj smjestaj na Sejselima, vidim fine neke guzice.
Nadji smjestaj za max 110€/dan i bit ce to ok.
Ili otidji na Kanare.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:28   #336
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Ja mislio da pricamo o medenom, na toj smo temi.
Skup ti taj smjestaj na Sejselima, vidim fine neke guzice.
Nadji smjestaj za max 110€/dan i bit ce to ok.
Ili otidji na Kanare.
Znam da je tema medeni, ali tražimo najsličnije ovome pa sam se ubacila

Hvala na idejama ljudi
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:52   #337
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
Filipini i Bali sam gledala, ali navodno na Filipinima u 6.mj samo par sunčanih dana, ostalo oblačno ili kiša. Bali mislim da je isto nešto kao oblačno, možda griješim, provjerit ću. Dominikanska, gledala isto, all inclusive i u, za tamo boljim i skupljim hotelima, poprilično jadno izgleda (kao i Kuba Varadero), ali tako je valjda tamo.
U Aziji je kisa normalna. Mi smo npr. bili na Sri Lanci u kisno doba pa je pao jedan pljusak u 17 dana. Vecinom su to lokalni pljuskovi koji dodu i produ.

Nemoj se ljutiti ali imam nekako osjecaj da svakoj predlozenoj destinaciji nades manu.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:31   #338
Ma šta bih se ljutila, neodlučna sam i u tome je problem.
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2018., 22:23   #339
Jel može neka preporuka za sredinu 6. miseca da je vrime povoljno? Kuba je bila velika želja, ali smo odustali radi kišne sezone. JI Azija također. Tili bi nešto van Europe, ali stvarno neman ideje više.
labello red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.