Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 14:27   #221
Quote:
zugica kaže: Pogledaj post
Malo sam pogledala seriju i ne bi išlo, nikako. Sve viđeno i znano, ali moram malo o Esmi.

Ona je narcisoidna majka, a to je katastrofa za njene sinove i okolinu. Vjeruje da je bolja od drugih, ima osjećaj velićine i nedostatak empatije za sve pa tako i za svoju djecu. Arogantna je manipulatorica, osjetljiva na kritike i iskorištava sve za svoje ciljeve.

Svaku kritiku doživi kao provokaciju koja je dovodi do ludila. Kod nje nema isprike ni za što, a sve uprska svojim neumjesnim komentarima i nepristojnim ponašanjem.
Narcisoidna majka nesposobna je voljeti, a to je stvarno psihički poremećaj.

Njenim sinovima je bilo teško odrastati uz takvu osobu i nemaju snage oduprijeti se njenom modus operandiju.
Naviknuti su na to i misle da drugačije majke ne postoje.

Scenarist i režiser su je odlično prikazali, svaka čast.

Baba se siguirno neće mjenjati, a svim ostalima neka pomogne dragi Bog.

Predviđam nesretni završetak, a ako se baba promjeni na bolje, kraj će sigurno pisati pokojni Grim i Andersen.
zugice, dobro došla! Koje lijepo iznenađenje! I već "oplela", onako kako ti to znaš. Sada ću ćešće svraćati na ovu temu. Inače, samo gledam kada stignem i ne razmišljam puno, moram priznati.
Timida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:53   #222
Meni se cini da cemo vise komentirati staru vjesticu,a ne gl. likove I zasluzeno! Glumica famoozno glumi zlocestu svekrvu,svaka joj cast!Uvjerivo!

Palo mi pamet da Soreya je znala kako se Faruk ponasati da zna za Omera!Samo ne znam zasto dopusta da se ponasaju kao da je smece!

Kakav je to zivot da ne moze biti ono sto je?Zbog udaje je izgubila svoj identitet.Sad mora biti Soreya Boran,umjetna zena bez ikakvih emocija,jer bi ju pojeli za dorucak!

Kako je krenulo pocet cu navijat da ih Soreya posalje tamo gdje im je mjesto i ode s tetom u Istanbul loviti svoju ljepsu buducnosti!Jer ovo je pakao

Niti u jednoj seriji nismo vidjeli da se muski lik zrtvuje za svoju dragu!?!Lazem,jedino Kerim(IC)!
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:07   #223
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Toliko su navalili klišeja na tu babu, da je postala karikatura otrovnog roditelja, emocionalnog zlostavljača, svekrve iz pakla, latentnog psiha sa kompleksom vladara.... ma kompletno opremljen negativac.
Negativac da,ali nezanimljiv.vec smo do sada imali prilike vidjeti bezbroj negativaca u serijama,sta turskim,sta latino.negativci mogu biti itekako zanimljivi.ali ova je baba dosadna.ne znam je li to do glume ili cega.
Evo,sjetila sam se npr serije iffet.njezin je tip(mislim da je dzemil ili tako nesto)totalni negativac.sebican,egocentrican,isfrustriran lik.grozan karakter.ali neopisivo zanimljiv lik.ne izaziva u covjeku ni dosadu ni nervozu.to je bio samo primjer.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:24   #224
ima negativaca nad kojima se zamisliš kako bi se ponašao u njihovoj blizini. ovoj babi bi samo rekla: bitch please.
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:24   #225
Poslije onog "šoua" na svadbi mislim da sad tek nastupa Esma na scenu da cemo tek sad vidjeti na djelu sto bi rekao Kemal (iz druge serije ) Bekle (cekajte) šou tek pocinjeeee
EzelFata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:00   #226
Aaah ne znam, teško će ovo biti za pratiti... ali što se mora , mora.
Naći ću ja nešto za zahebanciju pa je onda lakše.

Frau Esma, nije neka, već sada je pročitana i mislim da se do kraja ne bu promijenila.

Ako oni misle drviti po ovom psihičkom maltretiranju 30 i kusur epizoda a da ne bu niš od otmica, bolnica, mafijaških obračuna, zatvorske tavle , nepriznate i nepoznate djece iz prošlosti ja ih se odričem... pa nije ovo Dr.Oz da se ja ovdje mučim s dijagnozama... valjda je truski dizi, a to se zna kak ide.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:14   #227
Quote:
nala321 kaže: Pogledaj post
Esmin način samodopadnosti i torture ostatka obitelji mi je prešao u karikaturu...prenaglašeno neukusno i komično....
....jedna žena,majka,kraljica i nadasve sultanija...nadrndana 24 sata dnevno...beskorisna gazdarica puna gnjeva i sa tolikom količinom uništavanja vlastite djece...rijetko viđen primjerak negative....baš mi je to totalni promašaj serije...
...razumijela bih one sitne podlosti,kojima bi možda imala i veći učinak,ali ove njezine rezolutne i ovako otvorene osvetničke namjere su mi gotovo pa nevjerojatne,jer po ovome ispada,da ta majka apsolutno ne voli svoju djecu...
...pa i najzločestija svekrva na svijetu ima ponekad samilosti prema svom sinu,ponekad razumije i njegove osjećaje i ponekad dozvoli,da i on ima neku različitu potrebu od onoga,što bi ona željela....
...ova spodoba si očito ni ne daje mogućnost,da promisli prije nego zine,nego tjera svoj inat rušeći sve pred sobom....
...već sam i napisala...u dosad viđenim serijama su me slični likovi baš nervirali,a u ovom slučaju mi to pretjerivanje postane smiješno....čok komik!!!!!
....ne znamo još,da li se ona udala iz neke velike ljubavi...ako nije,onda bi trebala razumijeti i ne poticati tu blesavu i histeričnu Ipek i biti svjesna,da je ta cura u stvari ušla u obitelj iz sasvim drugih razloga,a ne da usreći njezinog sina....trebalo bi joj ići na živce to tako sladunjavo povlađivanje njoj kao majci i trebala bi imati materinjih osjećaja naspram svoje krvi,koje će u ovakvom braku biti nesretno....
...ako i ne voliš snahu...voliš svoje dijete....
...ako ti je sin sretan...pa i ti se barem pokušaš prilagoditi,a sve u svrhu sreće svog djeteta....
...ovo nasilno i svjesno dovođenje druge snahe po svom izboru nije ništa drugo,nego uništenje i žrtvovanje svoga sina...glupača teška!!!!...
...što se tiče onog Murata....pravi primjer iskorištavanja mladog mesa sa posljedicom..".sutradan se pravim mutav".....
...zanima me Esmina reakcija,kad mala objavi,da je hamile.....a bogme,i kad će nam jadni Fikret konzumirati brak....nikad vjerojatno,pa ni onda....ili će se pretvoriti u siledžiju,kad i on dođe kući onako naliven,kao što je to bio Murat....
...
meni je Esma negledljiva, ne samo što je kao lik ajme majko nego baš iz razoga što si rekla zbog prenaglašenosti svega postala je karikatura. One njene buljave oči onako staklene kad poludi, a još je kamera uspori meni liči na osobu koja je upravo pobjegla iz ludnice
Što se tiče njenog braka sigurno je i ona bila nevoljena i odbačena, a muž je vjerojatno spaavo s njom jedino kad je bio pijan, a svi znamo da kod turaka je dovoljno jedan put i da je hamile kladila bi se da je bježao iz kuće kad je god mogao, a ne bi se čudila da je imao još neku sevigli.

Što se tiče Ipek mala je odlučila doć u konak a ko je mladoženja to je manje bitno, dodouše nadala se Faruku, al dobila Fikreta. I to mi je sve ludilo, znači mamica forsira Faruka i Ipek, al kad Faruk digne sidro, mamica uvaljuje Fikreta. I sve sasvim normalno ne postavlja se uopće pitanje jel postoji kakva ljubav, simapatija.....bože ludilo većih razmjera. Ne znam bi li Fikreta žalila ili ne, mislim ok zaljubljen si u Ipek, al opet znaš da ona voli tvoga brata, a ti se opet ženiš njome i onda imaš onakvu bračnu noć di ni vjenčanicu nesmiješ dotaknut, a kamoli nešto drugo

A što se tiče Murata, mali se malo zabavio a po dobrom turskom običaju ujutro ima potpunu amneziju mala je sigurno hamile jer to je u turskoj siguran pogodak usridu

A Sureja, a ona je već izgubljen slučaj, znači i Ipek se dere na nju a ona ne reagira.....koliko će još nisko past da počme njena kartarza, ako ikad počme

@bela flor i ja se pitam što se dogodilo i u kojem dobu živim, a kad Esma počme da korača pravo mi dođe da se ustanem i partizanski je pozdravim
__________________
"Najveći problem u komunikaciji je taj što ljudi ne slušaju da bi razumjeli, nego slušaju da bi odgovorili."
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:03   #228
Voljela bih znati koju poruku nosi ovakva serija ( iako sam već davno odustala od traženja poruka u turskim sapunicama).
Mislim da je to nekako ovako, trpi, trpi, trpi i nakon 50 godina će ti se vratiti, budi pokorna, voli muža, ne živciraj svekrvu, nasmijavaj braću, drž se na visini pred drugim snahama, rodi što više muškića i ... na kraju te možda svekrva pogladi po glavi... juuuuupi uspjela si u životu.

Za cijelo to vrijeme zaboravi na sebe, daj se mužu i drugima, ne diši kad si za stolom, ne govori dok te se ne pita, sklanjaj pogled jer to znači da izazivaš...a svi drugi, svekrva i muškići se ne mijenjaju, oni se samo trude da te preodgoje da budeš dostojna njihovog prezimena.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:17   #229
Timida , ne vjerujem da ću ovo gledati. Počela sam raditi, tema nezanimljiva, sve viđeno, a iživljavanje na inferiornima (nakon naše serije) više mi želudac ne podnosi, a ni psiha.

Malo sam čitala temu i pogledala par scena (epizode kad je teta došla u konak). Jednostavno ne zanima me. Sad su mi Skandinavci prioritet.

No, nikad ne reci nikad. Kad vas pročitam sve znam.

Zadnje uređivanje zugica : 18.01.2018. at 18:30.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:24   #230
ribice točno tako,kako si napisala....upravo iz tih bi mi razloga i bilo barem 1% normalnije gledati ovo,ako bi bilo smješteno u Sulejmanovo doba...
...prevelik je ovo meni jaz između prošlosti i sadašnjosti...
..upravo sam na TV-u uhvatila neki dokumentarac...mjesto radnje Kamerun...teška zabit...sudnica i žena,koja se nagovorena od neke ženske Udruge usudila otići od muža,jer ju mlati,siluje i tako to....a on na pitanje...je li to sve istina kaže:Tukao sam ju,ali sam joj kupio i lijekove za to!!!...
...ako i u ovoj seriji ne okrenu radnju,da se počnu mijenjati i svi,koji toliko drže do tradicije,onda stvarno ne vidim poantu snimanja ove serije....
....očito računaju na dugotrajnost serije,pa uvlače kojekakve događaje,koji su samo bujna mašta i nemaju baš veze sa zbiljom...
...bilo bi mi lakše,da su po tom događaju snimili seriju od 13 nastavaka i suvislo i točno prenijeli život dotične pjevačice....
...ovako ćemo se nagledati svega...ali,što veliš...okrenut na zahebanciju i progurat do kraja....

..inače i moj pozdrav zugici..zaboravih dodati u prošlom postu
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:25   #231
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Voljela bih znati koju poruku nosi ovakva serija ( iako sam već davno odustala od traženja poruka u turskim sapunicama).
Mislim da je to nekako ovako, trpi, trpi, trpi i nakon 50 godina će ti se vratiti, budi pokorna, voli muža, ne živciraj svekrvu, nasmijavaj braću, drž se na visini pred drugim snahama, rodi što više muškića i ... na kraju te možda svekrva pogladi po glavi... juuuuupi uspjela si u životu.

Za cijelo to vrijeme zaboravi na sebe, daj se mužu i drugima, ne diši kad si za stolom, ne govori dok te se ne pita, sklanjaj pogled jer to znači da izazivaš...a svi drugi, svekrva i muškići se ne mijenjaju, oni se samo trude da te preodgoje da budeš dostojna njihovog prezimena.
Postavila si pitanje i dala odgovor. Tako se dešavalo sa strpljivim Jobom i Jahvom u Starom zavjetu.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:33   #232
Sva sreca sto postoji Osman A i teta je dobra potpora!
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:45   #233
nisam stigla dns gledat jel bilo nesto vazno spomena?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:20   #234
Ipek je užasno ružna dok plače
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:25   #235
Iako tetka izgleda,kao da ju je poplava izbacila i da nije baš sva svoja u glavi...žena je tu još najrealnija i barem ima hrabrosti reći istinu,pa i onda,kad sjevnu otrovne strelice iz Esminih očiju...
...udjelila je večeras nekoliko dobrih savjeta svojoj nećakinji,koja je zabrazdila u ljubavi prema ovom liku...
..eto,žena preležala pola života na kauču uz TV,nigdje nije izlazila,a poznaje život bolje od ove Sureje,koja me već sad zaozbiljno nervira sa svojim neutješnim cviljenjem i ležanjem u plahtama....
...ja očekivala lavicu,a ovo ispade nejako mače...kad ga ona voli,a on izjavio,kako mu ovo i nije bio najbolji potez
...Esma oprala i Ipek zbog upotrebe svog jezika protiv digniteta obitelji...joj,Ipek,Ipek....pa ti bi bar trebala znati ,kako funkcionira obitelj Boran...rasplakala ju svekrva totalno neočekivano....pa je zato Fikret ostao opet na suhom....
...Sultanija se ne da smesti...korača ona svojim vojničkim korakom hrabro pred rajom na tržnici...nek se vidi,da njih ne mogu uništiti nikakvi skandali,ali će im zato zapapriti onaj bradati(on dođe Ipekičin bratić)...kupio on sve dionice Boranovih....
...najbolje je još u kuhinji...tamo je pravo društvo,a oblajavanja ne fali...i ja bih tamo najradije
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:51   #236
Meni je Sultanija Esma moćna, jest narcisoidna babuskara, ali ono njeno obilaženje pijace, od svih mjesta ode Esma na pijacu , šepurila se dignute glave i s namještenim osmjehom, ali najbolji mi je bio njezin bade mantil, tj. kaput, koji je ono materijal da mi je znat?, fancy flis?.

Faruk i ona njegova rečenica - Pogriješio sam u vezi tebe - ili nešto slično, odvratno, budi ljut, svađajte se, ali to je rekao baš s namjerom da ju povrijedi.

Tejza (ne znam kak se žena zove) mi je isto drag lik, udijelija je Sureji par dobrih savjeta i zanima me kako će se njezin lik razvijati dalje - hoće li ostati do kraja teta usjedilica koja po čitavi dan gleda tv?

Ipek mi je zasad najodvratnija u čitavoj seriji.....ona njena razmažena deračina....uf.....njen suprug od jednog dana hoće malo sexy time, ona se odmakne ko oparena, dolaze gosti, porodica...bla, bla, bla.......trči ti mami i tati....ja ne kužim kako Fikret ne vidi da ona nije zaljubljena u njega?
hermes birkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 07:49   #237
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
nisam stigla dns gledat jel bilo nesto vazno spomena?
U izboru rukometa() Mentalista,osta Nevjesta osuđena na reprizu
__________________
Tanka je granica između netko i nitko..
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:38   #238
Quote:
nala321 kaže: Pogledaj post
..eto,žena preležala pola života na kauču uz TV,nigdje nije izlazila,a poznaje život bolje od ove Sureje,koja me već sad zaozbiljno nervira sa svojim neutješnim cviljenjem i ležanjem u plahtama....
...ja očekivala lavicu,a ovo ispade nejako mače...:
Meni su Sureya i Faruk već dosadili. Imaš pravo, ona stalno plače, dosadno. Ne mogu vjerovati da to pišem, ali meni su Fikret i Ipek interesantniji (koliko god meni smeta njezino izobličeno lice).Biti će tu još svašta.
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:30   #239
Quote:
Isa kaže: Pogledaj post
Meni su Sureya i Faruk već dosadili. Imaš pravo, ona stalno plače, dosadno. Ne mogu vjerovati da to pišem, ali meni su Fikret i Ipek interesantniji (koliko god meni smeta njezino izobličeno lice).Biti će tu još svašta.
i meni..

nisam gledala jučerešnu epozodu, nego sam jučer pogladala od prekjučer s ubrzavanjem i zaključila sam da ubrzavam njihove scene...

onaj faruk s početka prve epizode koji je bio zabavan, romantičan i veseo je nestao i pretvorio se u mrkog grubijana..
sad ju izvlači s pozornice i uništava joj zabavu, a on je taj koji je usred bijelog dana poklanjao violine i naručivao glazbene pjesme.. baš me zanima kaj bi draga majčica na tak nekaj rekla..
također, fuj u prošloj epozodi mi je bilo, kad je došao doma, otišao je do mame prije nego li je otišao do žene..
kad bi se napalio bi ga ja isto odmah poslala mamici..
ejisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:02   #240
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Ipek je užasno ružna dok plače
Meni je ipek negledljiva. Zenska ima toliko iskrivljenu facu i kad ne place. Djeluje mi kao da je imala nekakvu saobracajku jer joj je jedno oko spusteno i predpostavljam da zbog toga forsira da nosi kosu na tu stranu.

Sureya fantasticno glumi...gledala sam ju u ponovno rodjen....Faruk mi se u pocetku nije svidio nikako al kako serija odmice sve mu vise odgovara ova uloga.
Inace mi se kao sama pojava lik ne svidja al ovdje moram priznati da dobro glumi. Sureyu kad gleda jednostavno ocima govori.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.