Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 12:59   #161
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Šešelj svakako spada u one na koje sam mislio kad sam napisao da mi je žao što nisu kažnjeni. Moguće je da dokazi o njegovom direktnom učešću nisu bili dovoljno jaki, ali trebalo je svima pokazati da je i ratno huškanje ozbiljan prekršaj, čisto kao nauk za neke moguće buduće situacije. Balkan je uvek bio bure baruta i ovde dugo nije sklopljen period od 50 godina bez rata.
upravo to, ali kako pravo nije pravda, ne računa se ...
Huškanje je daleko veći zločin od samog počinjenja....sama klica zla
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:23   #162
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kako je izgledao?





Ja nemam uvid u haasku arhivu niti je ona dostupna na internetu pa stoga postavljas nepotrebna pitanja. Cinjenica jest da su dokazi protiv Seselja prilozeni, i to je sve sto je RH trebala napraviti. Neka ti procitaju jos jednom, jos polakse ako treba, moze i slovo po slovo.
prolupo ti do kraja John_Wayne .. evo kakvi dokazi protiv Šešelja su predočeni ...
Tuđman Franjo mu oprostio sve zločine ...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Vojislav_%C5%A0e%C5%A1elj

Bivši čelnik srbijanskoga KOS-a, Aleksandar Vasiljević, Šešeljeve postrojbe označio je kao izvršitelje pokolja na Ovčari koji se dogodio u noći s 20. na 21. studenoga 1991. godine.

Suđenje u Osijeku
Zbog toga što je na mitinzima Srba u Hrvatskoj na području Beloga Manastira, pozivao na uspostavu velike Srbije, protjerivanje Hrvata iz Baranje i poticao na zločine Šešelj je bio uhićen 23. travnja 1991. godine te potkraj travnja iste godine pušten. Nakon toga, 21. srpnja 1992. godine, Vojni sud u Osijeku ga je u izočnosti oglasio krivim "zbog kaznenog djela - protiv Republike Hrvatske, izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti" te osudio na kaznu zatvora od 4 godine i šest mjeseci.
Šest godina nakon toga, 30. lipnja 1998. godine, Županijski sud u Osijeku obustavio je postupak izvršenja kazne temeljem Zakona o oprostu

dopada mi se činjenica kako puste zlikovce pa im onda sude u izočnosti pa ih osude te na kraju oslobode prije nego ih privedu ... poznato
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:55   #163
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
upravo to, ali kako pravo nije pravda, ne računa se ...
Huškanje je daleko veći zločin od samog počinjenja....sama klica zla
Tako je, on nije bukvalno ratovao, nego je druge u rat terao i za njega ih nagovarao. Veoma podlo i kvarno. Čudno je što on još uvek imponuje nekim ljudima u Srbiji, a koliko vidim i u Hrvatskoj.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.