Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 15:35   #1
Star Trek > Voyager

od 23.1 na HTV 3
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:36   #2
Vidjet ćemo ponovno svih sedam sezona "Voyagera", četvrte serije ciklusa Zvjezdane staze, najgledanije znanstveno-fantastične serije svih vremena. Serija počinje uzbudljivom epizodom "Caretaker" u kojoj Voyager kreće u potragu za brodom s pobunjnim Makijima, ali, kao i njegov prethodnik, pod utjecajem nepoznate sile nestaje. Oba su se broda našla u kvadrantu Delta, a kad je makijski brod uništen, dvije različite posade moraju naučiti živjeti zajedno i zajednički tražiti put kući. Od Federacije su udaljeni 70.000 svjetlosnih godina, a nemaju čak ni bilo kakve mogućnosti komunikacije s rodnim planetima.
Zanimljivost i (tadašnja) novost serije bila je kapetanica Voyagera, odlučna Kathryn Janeway koja će s vremenom steći duboko poštovanje i odanost svoje i makijske posade.
U 172 epizode serije (u sedam sezona) "Voyager" se bavi velikim rasponom tema - od klasičnih tema istraživanja novih svjetova i uvjeta života na njima, preko tema o demokratskim načelima života (mir, otvorenost, sloboda, suradnja), do duboko filozofskih tema o smislu osobnosti i značenju ljudske vrste u širokoj paleti živih oblika u svemiru. Jedna od čestih tema su problemi koje donosi izgubljenost u svemiru, odvojenost od najbližih, čežnja za domom. Voyager je imao ograničene izvore za održavanje života i nikakve potpore sa strane te je borba posade da preživi bila drukčija od one drugih federacijskih brodova.
Zanimljivost je serije kapetanica broda - prva žena u svim znanstveno-fantastičnim serijama i filmovima koja je zasjela na čelo ekipe. Dugo su se dvoumili u izboru glumice i jedna od kandidatkinja bila je Genevieve Bujold. Tek kad je ona otpala, za tu je ulogu izabrana Kate Mulgrew.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:07   #3
Smile

Meni je, uz STNG, najdraža serija.
Janeway je više klasičan tip vođe kao i Picard. Sisko mi nikad nije do kraja bio uvjerljiv ka kapetan. Likovi glumaca su odlični, kormilar u pubertetu Tom Paris, hologramdoktor-provokator , Tuvok, buntovnik Belanna, kasnije stiže Sedma od Devet, pa legendarna pojavljivanja Q-a. Prvi put sam Voyager gledao dok sam bio još na faksu oko 2001, tako da bi stvarno morao ponoviti gradivo. Kako vrime leti.

Janeway je zaslužila da se pojavi u bar jednom Startrek filmu.

Zadnje uređivanje manaus : 12.01.2018. at 18:18.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:27   #4
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Meni je, uz STNG, najdraža serija.
Janeway je više klasičan tip vođe kao i Picard. Sisko mi nikad nije do kraja bio uvjerljiv ka kapetan. Likovi glumaca su odlični, kormilar u pubertetu Tom Paris, hologramdoktor-provokator , Tuvok, buntovnik Belanna, kasnije stiže Sedma od Devet, pa legendarna pojavljivanja Q-a. Prvi put sam Voyager gledao dok sam bio još na faksu oko 2001, tako da bi stvarno morao ponoviti gradivo. Kako vrime leti.

Janeway je zaslužila da se pojavi u bar jednom Startrek filmu.
pojavila se 2002 u cameo ulozi kao admiral
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:17   #5
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
od 23.1 na HTV 3


Prvi ST serijal ikad viđen, a time nekako i najdraži. Mada, ne sjećam se da sam pogledao apsolutno svaku epizodu, , pa eto prilike. Zna se u kojem terminu ide?

Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Meni je, uz STNG, najdraža serija.
Janeway je više klasičan tip vođe kao i Picard. Sisko mi nikad nije do kraja bio uvjerljiv ka kapetan. Likovi glumaca su odlični, kormilar u pubertetu Tom Paris, hologramdoktor-provokator , Tuvok, buntovnik Belanna, kasnije stiže Sedma od Devet, pa legendarna pojavljivanja Q-a. Prvi put sam Voyager gledao dok sam bio još na faksu oko 2001, tako da bi stvarno morao ponoviti gradivo. Kako vrime leti.
Meni je zanimljiv taj razvoj nekih likova u Voyageru. Posebno kod Janeway - postaje manje "ukočena" s vremenom, bliža posadi, mudrija i sl. Točno se vidi njena evolucija u konverzaciji sa drugim članovima posade i u postupcima.

Voyager sam mislim, prvi put vidio kad su ga i prvi put emitirali na HRT-u, dakle 1996. ili godina iza.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:46   #6
jel to ide umjesto ds9?
miljo piljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:25   #7
Super mi je glavna postava Voyagera, daleko mi se više sviđa nego u TNG.

Kapetanica, Chakotay, Tuvok, Paris, B'Elanna, kasnije Sedma - sve odlični likovi... Epizode sa Borgom i drugim vrstama su mi jednostavno fenomenalne, osobito onim Kazoncima i kasnije onim likovima šta love druge vrste, a ima općenito dosta zanimljivih epki..
Razvoj likova i njihovih odnosa mi se dosta sviđa..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:30   #8
Quote:
miljo piljo kaže: Pogledaj post
jel to ide umjesto ds9?
da
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:38   #9
we are the bORg ^_^
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:19   #10
zanimljivo kako DS9 započinje s Picardom, a Voyager na DS9 sa Quarkom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:05   #11
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zanimljivo kako DS9 započinje s Picardom, a Voyager na DS9 sa Quarkom
Iskreno meni je Voyager najslabiji Star Trek. Nisu mi neki likovi, nije mi neka radnja, a i Borg je za koplje lošiji nego u TNG.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:08   #12
Bar je Star Trek
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:28   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bar je Star Trek
Za razliku od stDa
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:13   #14
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Iskreno meni je Voyager najslabiji Star Trek. Nisu mi neki likovi, nije mi neka radnja, a i Borg je za koplje lošiji nego u TNG.
meno je VOY loš do 68. epizode kad se pojavi Borg

zanimljivo kak je ST TNG loš prve 2 sezone i onda dobar

za DS9 prve 4 onda je dobar

za VOY prve 3 sezone onda je dobar
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:14   #15
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
meno je VOY loš do 68. epizode kad se pojavi Borg

zanimljivo kak je ST TNG loš prve 2 sezone i onda dobar

za DS9 prve 4 onda je dobar

za VOY prve 3 sezone onda je dobar
Pa meni je VOY dobar od samog početka, i to poprilično.
Kad spominješ koje su ti sezone neke serije dobre,a koje loše, ne bi bilo zgorega nadodati da su to tvoji subjektivni dojmovi.

DS9 je najstatičniji i sa najmanje raznovrsnosti što se tiče vrsta i akcije, a stvari u seriji se promatraju samo iz perspektive nekolicine vrsta, šta je ogroman fijasko.
Imali su dovoljno prostora da ubace više vrsta, a oni to nisu iskoristili..
I gade mi se likovi u seriji, Kira, Dukat.. U VOY su mi puno bolji likovi, kao i u najnovijoj seriji.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:50   #16
yesssssss..............jedva čekam. Ovo je prvi ST serijal koji sam gledala tamo negdje s 11-12 god. i od onda se navukla na star trek.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:18   #17
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
yesssssss..............jedva čekam. Ovo je prvi ST serijal koji sam gledala tamo negdje s 11-12 god. i od onda se navukla na star trek.
Skidanje s neta ?
Voyager nije loš, ali je DS9 bolji
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:36   #18
Hmm uvjek bio birao Parisa, Tuvoka i Sedmu ispred Kire, Bashira i Oda... DS9 ima odličnog glavonju Worfa.
Najvažnije je da je Star Trek postao kroz desetljeća mit i da glumci ne dolaze samo odradit posao. Mislim da se to jasno vidi.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:56   #19
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Hmm uvjek bio birao Parisa, Tuvoka i Sedmu ispred Kire, Bashira i Oda... DS9 ima odličnog glavonju Worfa.
Najvažnije je da je Star Trek postao kroz desetljeća mit i da glumci ne dolaze samo odradit posao. Mislim da se to jasno vidi.
Zato mi je i žao što su napravili sa STDom.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 01:41   #20
Daleko daleko najgori Star Trek.

Sjećam se 2010. kakvo je osvježenje bilo kad sam prvi puta umjesto Janewajice začuo I've GOT FAAAAAAIIIIT IN THEEE HEAAART
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.