Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2020., 16:05   #1
Izvanzemaljska prisutnost,komunikacija

Namjerno nisam napisao bozanstvena prisutnost jer ljudi dozive to na iskljuciv nacin a ne kao dio cjeline koja je mnogo sire prirode.
Isto tako izvanzemaljska kao izraz nije iskljucivo svemirski brodovi i slicno.
Ovo je pitanje tehnika koju su koristili Izraelci a i u bibliji ima tragova o tome.
Moj centar interesiranja Shekina ili oganj koji su veoma uspjesno Koheni Izraela cinili kad bi blagosljivljali ali bilo je koji su taj oganj u druge svrhe cinili kao npr Ilija prorok u svrhu dokazivanja.
Cak u novom zavjetu ta tematika spustanja ognja ne neko selo aktuelna no Isus ih prekorava.Isto tako bih napomenuo famoznu trojku koja spusta oganj na Sodomu i Gomoru da uniste.
Mislim da je dovoljno za uvod.
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 17:11   #2
Sto se tice blagoslivljanja od strane Kohena dosta korektno je na wikipediji sazeto
Koriste gestu rukama koja je povezana s Tetragramatonom.
No sto se tice izgovora naravno tu nema detalja,to su Koheni znali.

The Priestly Blessing or priestly benediction, (Hebrew: ברכת כהנים; translit. birkat kohanim), also known in rabbinic literature as raising of the hands (Hebrew nesiat kapayim)[1] or rising to the platform (Hebrew aliyah ledukhan)[2] or dukhanen (Yiddish from the Hebrew word dukhan – platform – because the blessing is given from a raised rostrum) or duchanning,[3] is a Hebrew prayer recited by Kohanim (the Hebrew Priests, descendants of Aaron). The text of the blessing is found in Numbers 6:23–27.

According to the Torah,[4] Aaron blessed the people,[5] and YHWH[6] promises that "I will place my name on their hands" (the Kohanim's hands) "and bless them" (the Jews receiving the blessing). [7] The Jewish Sages stressed that although the priests are the ones carrying out the blessing, it is not them or the ceremonial practice of raising their hands that results in the blessing, but rather it is God's desire that His blessing should be symbolised by the Kohanim's hands.

Even after the destruction of the second Hebrew Temple in Jerusalem, the practice has been continued in Jewish synagogues, and today in most Jewish communities, Kohanim bless the worshippers in the synagogue during special Jewish prayer 
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 17:56   #3
Ne znam jel do mene ili je stvar tvoje prirode.Gdje je pitanje?O kojoj tehnici pricamo?Sta je Ilija radio u ognju?
HumanBot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 18:10   #4
Ilija je spustao oganj na zemlju.Rugao im se ko neki ovde..

Ilija im se rugao: 'Vičite jače, možda vam bogovi spavaju'. Pred večer, Ilija je oko svog žrtvenika iskopao jarak, sve polio s puno vode i pomolio se: 'Jahve, pokaži danas da si ti Bog Izraelov!' Tada je pao oganj s neba, spalio žrtvu na žrtveniku i osušio vodu u opkopu.
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 18:12   #5
Quote:
HumanBot kaže: Pogledaj post
Ne znam jel do mene ili je stvar tvoje prirode.Gdje je pitanje?O kojoj tehnici pricamo?Sta je Ilija radio u ognju?
reakcija je legendarna
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 18:41   #6
Post

Ilija je na gori Karmelu napravio još vatrometa:

Ilija odgovori i reče pedesetniku: "Ako sam čovjek Božji, neka oganj siđe s neba i neka te proguta, tebe i tvoju pedesetoricu." I oganj se spusti s neba i proguta ga, njega i njegovu pedesetoricu. Kralj mu posla drugoga pedesetnika i njegovu pedesetoricu....i trećega pedesetnika kojeg poštedje, jer je kleknuo pred njim.

Bilanca 1+50+1+50= 102 čovjeka progutana ognjem.



To je poslužilo i za ovaj dodatak u priči o Isusu:

Apostoli bi spalili selo da lepo gori:

"Gospodine, hoćeš li da kažemo neka oganj siđe s neba i uništi ih?"
Inačica prijevoda:
'Gospodine, hoćeš li da zapovjedimo da ih spali oganj s neba?'



A u Otkrivenju imamo dva Božja čovjeka kojima oganj sune iz usta na njihove neprijatelje:

Otkrivenje 11,3
I ja ću poslati dva svoja svjedoka da, obučeni u kostrijet, prorokuju tisuću dvjesta i šezdeset dana. Oni su dvije masline i dva svijećnjaka što stoje pred Gospodarom zemlje. Ako im tko hoće nauditi, oganj suče iz usta njihovih i proždire njihove neprijatelje.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 18:53   #7
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ilija je na gori Karmelu napravio još vatrometa:

Ilija odgovori i reče pedesetniku: "Ako sam čovjek Božji, neka oganj siđe s neba i neka te proguta, tebe i tvoju pedesetoricu." I oganj se spusti s neba i proguta ga, njega i njegovu pedesetoricu. Kralj mu posla drugoga pedesetnika i njegovu pedesetoricu....i trećega pedesetnika kojeg poštedje, jer je kleknuo pred njim.

Bilanca 1+50+1+50= 102 čovjeka progutana ognjem.



To je poslužilo i za ovaj dodatak u priči o Isusu:

Apostoli bi spalili selo da lepo gori:

"Gospodine, hoćeš li da kažemo neka oganj siđe s neba i uništi ih?"
Inačica prijevoda:
'Gospodine, hoćeš li da zapovjedimo da ih spali oganj s neba?'



A u Otkrivenju imamo dva Božja čovjeka kojima oganj sune iz usta na njihove neprijatelje:

Otkrivenje 11,3
I ja ću poslati dva svoja svjedoka da, obučeni u kostrijet, prorokuju tisuću dvjesta i šezdeset dana. Oni su dvije masline i dva svijećnjaka što stoje pred Gospodarom zemlje. Ako im tko hoće nauditi, oganj suče iz usta njihovih i proždire njihove neprijatelje.
Ja krenuo s blagoslovom a vi navrnuli na oganj koji spaljuje koji bi trebao biti na kraju.
Volite spaljivati i gotovo.

Zanimljivo da Ilija ima moć i nad vodom zato se pojavljuje kao Ivan Krstitelj u NZ.
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 19:43   #8
Quote:
Vidoslav kaže: Pogledaj post
Ja krenuo s blagoslovom a vi navrnuli na oganj koji spaljuje koji bi trebao biti na kraju.
Volite spaljivati i gotovo.

Zanimljivo da Ilija ima moć i nad vodom zato se pojavljuje kao Ivan Krstitelj u NZ.
Ti si krenuo sa vanzemaljcima i ograničio se samo na Iliju.

Što je sa orioncima i plejađanima koji drže sve konce?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 20:15   #9
A Sirijus A i B, to si zaboravio, jbt,
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 20:35   #10
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ti si krenuo sa vanzemaljcima i ograničio se samo na Iliju.

Što je sa orioncima i plejađanima koji drže sve konce?
Mozes i kreativnije zatrolati temu,nisi me impresionirao.
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 21:04   #11
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
A Sirijus A i B, to si zaboravio, jbt,
Za moju vjeru su važni ovo dvoje jer je između njih počela bitka na kuru-kšetri i tad je počela kali yuga (mračno doba).
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 22:44   #12
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Za moju vjeru su važni ovo dvoje jer je između njih počela bitka na kuru-kšetri i tad je počela kali yuga (mračno doba).
a zasto se ne uhvatite starog zavjeta pa malo prepricate ljubić izmedu adama i lilith
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 23:03   #13
@Nepoznati

Sad znas zasto je Ilija najmanji u kraljevstvu nebeskome
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 23:15   #14
Shekina Patrijarha je lisena ravnopravnosti zato su je mogli kontrolirati veoma uspjesno.
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 23:20   #15
Quote:
Vidoslav kaže: Pogledaj post
Namjerno nisam napisao bozanstvena prisutnost jer ljudi dozive to na iskljuciv nacin a ne kao dio cjeline koja je mnogo sire prirode.
Isto tako izvanzemaljska kao izraz nije iskljucivo svemirski brodovi i slicno.
Ovo je pitanje tehnika koju su koristili Izraelci a i u bibliji ima tragova o tome.
Moj centar interesiranja Shekina ili oganj koji su veoma uspjesno Koheni Izraela cinili kad bi blagosljivljali ali bilo je koji su taj oganj u druge svrhe cinili kao npr Ilija prorok u svrhu dokazivanja.
Cak u novom zavjetu ta tematika spustanja ognja ne neko selo aktuelna no Isus ih prekorava.Isto tako bih napomenuo famoznu trojku koja spusta oganj na Sodomu i Gomoru da uniste.
Mislim da je dovoljno za uvod.
Izvanzemaljci je ustvari dobar naziv, ali to je teško da obični vjernici sa
zakorenim naočalima i betoniranim vjerskim svačanjima razumiju.
Ilija nije spuštao vatru, to je on tražio a spuštao je anđeo po volji Božjoj.
I što sad. Riječ halo istraži, kad je riječ o komunikaciji. Aloha
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 23:35   #16
Volja bozija je ono sto ja kazem da jest.
Jeftine fore kukavica.
Ilija se skrio u pecinu poslije ko mali boza s katedrale.
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 13:59   #17
Ilija se nije sakrio samo pred onima koji su mu prijetili smrću već i pred Bogom. Bog mu nije rekao da ubije proroke. Kad ga je Bog potražio, Ilija je rekao: "Revnovao sam za Jahvu..." Revnovati može samo Bog, kako nam je Isus Krist i pokazao. Sveti rat se ne dobiva mačem.
jadranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 14:17   #18
Da vidim ateiste koji su sinonim za high intelegence.

Zasto su Koheni dva dlana ruku formirali u dvije 3 ice i spajali ih u gestu ?

Uz google naravno hahaha ..
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 14:33   #19
Quote:
Vidoslav kaže: Pogledaj post
Da vidim ateiste koji su sinonim za high intelegence.
Zasto su Koheni dva dlana ruku formirali u dvije 3 ice i spajali ih u gestu ?
Uz google naravno hahaha ..
Ne znam, ali htio bih znati.



Ona elipsa gore me podsjeća na gliptogram nule u Maja.
A znakovita su mi i 4 brežuljka ocrtana palcima kao temelj trokuta.
(samo pišem slobodne asocijacije)
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 15:07   #20
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali htio bih znati.



Ona elipsa gore me podsjeća na gliptogram nule u Maja.
A znakovita su mi i 4 brežuljka ocrtana palcima kao temelj trokuta.
(samo pišem slobodne asocijacije)
Na prvi pogled to nitko ne moze desifrirati osim sveznalica s foruma koji ce reci da lukavi cuvari ovaca smislili shemu za obrlatiti ovce.

No za ozbiljnije informacija da ni Židovi upuceniji nisu sigurni sto to znaci s sigurnosti jer to je pogubljeno s vremenom znacenje sto se tice dio po dio i kao cjelina sto je u pitanju.
Gesta blagoslova jest u pitanju ali sustinski pojasnjeno nije.To je tajna Kohena.

Mi koji se bavimo tom tematikom mozemo pokusati tumaciti,zato i tumacimo.

Ono sto vidim su dva dlana koja formiraju identicno a to je slovo Shin svaki dlan.
Slovo Shin ima tri izdanka.
Dlanovi se spajaju tj dva Shin u Trokut.
.Znaci blagoslov dolazi iz te sredine izmedju dva Shina.
Sad bi trebalo rasclaniti sto je Shin sto simbolizira.
Simbolizira vatru.
Znaci izmedju dvije vatre je blagoslov.
To bi bilo onako sturo no moze i sire jer tu ima jos simbolike.
No to su tumacenja...
Vidoslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.