Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 22:56   #241
Quote:
Kanai kaže: Pogledaj post
... s kim se svađaš?!? ... s monitorom.
Ma i to što kažeš....

Ipak, Harim mu ga jošjednom (za svaki slučaj)
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:09   #242
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Krivo ..mogu biti i gori....i bio sam

I još jedna pljuvačina s tvoje strane i idemo moderatorima...

Hare Krishna


Sriman George Ki jai

"Everybody is looking for KRSNA. Some don't realise they are, but they are." ~ George

Malo dobre muzike
George Harison...".My sweet Lord"...koncert za Bangladesh

Pozdrav
Na nebeskom sudu neće biti moderatora da im se žališ.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:11   #243
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Pročito vašu prepisku, pogledo link koji ti je čovjek poslao - vidim neka žena sjedoči o svojim iskustvima iz Indije.
Sve čisto i dozvoljeno !

Nakon toga ti govnima na katolike i katoličku vjeru.

Ja sam slučajno katolik i ne sviđa mi se način na koji se preseravaš.
Neznam te, nikad se sreli nismo, ali još jednom podigni taj prstuljak i zaprijeti ovako s visoka - i pružit ću ti priliku da mi to u četiri oka kažeš.

Budi uvjeren (možeš se i s Krišnom po tom pitanju posavjetovati) da ti nakon toga više nikad takove gluposti na pamet pasti neće, tupađijo pompozni

Harim ti ga krišom !
Sorry

Bio sam na nekom forumu na kojem je su moderatori začeli temu o Hare Krišni... i javila se gomila katolika ...pa pljuj...
Jedan je pokazao link s ovom stranicom.... A sve je bilo u smislu da je Hare Krišna od Sotone itd...
Čini mi se da ova osoba traži kako bi predstavila ovaj pokret nevjerodostojan i slično..i da skače od foruma do foruma i to radi. Ovo mi se činilo kao nastavak s onog foruma na kojem nisam ni riječ progovorio ...kad sam vidio šou izlogirao sam se..kasnije su moderatori stavili temu u banned.Kad ono dodjem na forum.hr
Kad evo ti njega s istom pričom....
Eto tad sam puko....Sorry ovo nema veze s katolicima, već s dotičnom osobom...
Vjeruj..načitao sam se tamo negativnosti da ovo šta sam ja napiso nije ništa...

U onom tekstu tj inervjuu žena govori da je pjevanje Hare Krišna mantre magija , a ne tehnika ili molitva za oslobođenje da je Isus Krist jedini itd......to je bitno dečko tooo...

To je pjesnik htio reći... Hare Krishna mantra je izmišljotina i magija ...

I to ponavlja od foruma do foruma...

Mogao sam gutat i pobjeć ili pokazat zube...

Svejedno, poštujem iskrene i ozbiljne katolike i imam mnogo prijatelja i rodbine među njima...
Ali nemojte konstantno pljuvat po nečemu šta ne znate...na ovom forumu nije bilo toga ..ali bilo je negdje drugdje...

Oprosti molim te još jednom...ovo je iskreno i nemoj mi se sad ljutit cijelu večer i vikend
Ne želim ti pokvarit vikend
, a ako želiš možemo se naći u četiri oka ali ne za fajt...već na cugi...

Dragi moj, mir s tobom
Ako želiš jos raspravljt molim te da to učinimo preko privatnih poruka..

Hvala i Oprosti

Zadnje uređivanje Marco : 19.10.2007. at 23:51.
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:16   #244
Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Na nebeskom sudu neće biti moderatora da im se žališ.
... nisi znao da i na nebeskom sudu postoje moderatori?!?
Kanai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:44   #245
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko napokon reći kakav je to odnos među spolovima u toj sekti? Čuo sam da su žene vrlo podređene.
Pozdrav

Baš zanimljivo pitanje...

Ja sam ti u braku oko šest godina ... Imam troje djece... Znam, znam , hvala na čestitkama.

Istina, trebala se malo podredit da napravim troje djece

Upoznali smo se Hare Krishna pokretu...

Evo baš mi žena kaže da ju nazoveš pa je pitaj jel podređena...

Ne znam kako je kod drugih..kod nas malo je ona podređena , malo
ja...

Jedno je zapad a drugo istok..

Znaš kako je na zapadu.. žene neovisne...mnoge polugole itd...
U Indiji udate žene uglavnom nemaju neovisnost...mnoge su kod kuće s djecom..prekrivaju glavu itd. postoji mnogo različitih pravila u vezi odnosa prema ženama...
Mi to ovdje ne možemo imitirati jer smo odrasli na zapadu... ali osobno meni ta vedska kultura u odnosu prema ženama ima smisla...ali ne valja imitirati.

Kad žena kaže šoping onda je šoping, kad kaže pospremaj onda pospremaj...tako isto i suprotno pa se dogovorimo...
Ženi malo ide na živce moje surfanje po internetu pa mislim da ću se morat podredit i izlogirat, a i meni pomalo ide na živce posebno jer ne mogu tolerirat spamiranje na temu Hare Krišna.

Dalo bi se o tome dosta pisat pa ako želiš posjeti moju stranicu ..nađi mail pa možemo preko maila...u detalje..

ovdje ću vjerojatno ići ča.

Hvala
Pozdrav
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:21   #246
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Sorry


Eto tad sam puko....Sorry ovo nema veze s katolicima, već s dotičnom osobom...
Vjeruj..načitao sam se tamo negativnosti da ovo šta sam ja napiso nije ništa...

Svejedno, poštujem iskrene i ozbiljne katolike i imam mnogo prijatelja i rodbine među njima...

Oprosti molim te još jednom...ovo je iskreno

Hvala i Oprosti
Možemo se sporit, nećemo se vrijeđat !
Ajd uzdravlje...
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 08:02   #247
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Možemo se sporit, nećemo se vrijeđat !
Ajd uzdravlje...
Thanks...
Marco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 13:35   #248
Quote:
Marco kaže: Pogledaj post
Bio sam na nekom forumu na kojem je su moderatori začeli temu o Hare Krišni... i javila se gomila katolika ...pa pljuj...
Neznam zasto pljuju kad se i jedni i drugi klanjate personifikacije istog i imate neodoljivu potrebu misionariti. Konkurencija, ljubomora...???
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 06:37   #249
kunkurencija
treba musti lovu od ovaca
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 12:25   #250
Quote:
ja444 kaže: Pogledaj post
kunkurencija
treba musti lovu od ovaca
ISKCON = Rimokatolička crkva
Vede = Stari zavjet (iako nemaju niti jedni veze s tim)
komentar Gite = komentar Biblije (Zvijezde sjaje zbog odbljeska od našeg Sunca and other stories)
mayavadi = heretici

and so on...
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:40   #251
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
ISKCON = Rimokatolička crkva
Vede = Stari zavjet (iako nemaju niti jedni veze s tim)
komentar Gite = komentar Biblije (Zvijezde sjaje zbog odbljeska od našeg Sunca and other stories)
mayavadi = heretici

and so on...
moze ispravak
ISKCON=protestanti
zaboravio si NZ=Purane
i Myavadiji nisu hretici jer slijede drugaciji sistem, samo manje inteligentni
heretici su babajiji, Gaudya Math isl
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:42   #252
ali nema smisla tako generalizirati.. apsolutno u svakom pristupu zivtu ukljucujuci tu i ateizam i naravno bilo koju religiju imas i one koji su liberalniji i vise prihvacaju druge i one koji su fanaticniji i skloniji "sektaskim ratovima" u raznim periodima i u razlicitim krajevima nekad jedna nekad druga struja prevlada, ali uvijek je sve to tu negdje prisutno pa nam dozvoljava i da sami budemo tolerantni i prihvatimo u vlastitoj "skipi" onaj tolerantniji dio kao i da budemo iskljuciviji i onda to trazimo i u drugima da bi time hranili vlastitu iskljucivost
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:05   #253
Nemam informaciju da se neki Hare Krishha slijedbenik raznio bombom među gomilom ljudi, ili da su masovno zlostavljali djecu i pljačkali narod i državu, tako da nemam apsolutno ništa protiv njih. Osim ako ne dobijem drugačije informacije.
hihotić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:56   #254
Goran karan je u hare krišna
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:56   #255
Quote:
hihotić kaže: Pogledaj post
Nemam informaciju da se neki Hare Krishha slijedbenik raznio bombom među gomilom ljudi, ili da su masovno zlostavljali djecu i pljačkali narod i državu, tako da nemam apsolutno ništa protiv njih. Osim ako ne dobijem drugačije informacije.
onda nemas dovoljno informacija

bilo je njihovih ucitelja po sudovima i zbog financijskih i zbog seksualnih (ukljucujuci pedofiliju) i zbog krvnih (ubojstva) razloga... proguglaj malo... Kirtanananda i new Vrindavana posebno, ali bilo je tu dosta toga drugog u vrijeme organizacije po zonal Acharaya sistemu nakon Prabhupadine smrti. Danas je situacija puno bolje i vec dugo nema kontroverzi nikakvih.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:19   #256
Gaudya Math = pogani
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:24   #257
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
onda nemas dovoljno informacija

bilo je njihovih ucitelja po sudovima i zbog financijskih i zbog seksualnih (ukljucujuci pedofiliju) i zbog krvnih (ubojstva) razloga... proguglaj malo... Kirtanananda i new Vrindavana posebno, ali bilo je tu dosta toga drugog u vrijeme organizacije po zonal Acharaya sistemu nakon Prabhupadine smrti. Danas je situacija puno bolje i vec dugo nema kontroverzi nikakvih.
Vrlo je vazno shvatit da ucenje Hare Krisna ne propagira to sto si napisao,steta da ima ljudi koji to ucenje ili bilo koju vjeru zapravo iskrivljavaju svojim ponasanjem i djelovanjem dok je samo ucenje i shvacanje tog nazovimo pokreta nesto sasvim drugo,sve je zapravo toliko jednostavno da covjek u danasnjem dobu ne prihvaca nista sto nije komplicirano da bola
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:00   #258
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
Goran karan je u hare krišna
mislim da je samo simpatizer, da nije iniciran, ili možda je?
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:56   #259
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
heretici su babajiji, Gaudya Math isl
Quote:
ja444 kaže: Pogledaj post
Gaudya Math = pogani
Ma za njih su oni überheretici, ono kao katolici i protestanti u renesansi, a sam Srila Bhaktivedanta Narayana Gosvami Maharaja utjelovljenje Sotone. To me je baš začudilo. Ako se tako ponašaju prema sebi najbližima onda nije niti čudno da ne vole tamo neke mayavadije jer ne misle da će nakon mokše doslovce piti polumaterijaliziranoproduhovljenoboktepitajkakvo mlijeko od svetih surabhi krava u punom 3D ugođaju.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:21   #260
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Vrlo je vazno shvatit da ucenje Hare Krisna ne propagira to sto si napisao,steta da ima ljudi koji to ucenje ili bilo koju vjeru zapravo iskrivljavaju svojim ponasanjem i djelovanjem dok je samo ucenje i shvacanje tog nazovimo pokreta nesto sasvim drugo,sve je zapravo toliko jednostavno da covjek u danasnjem dobu ne prihvaca nista sto nije komplicirano da bola

pa normalno.. i krscanstvo propagira okretanje drugog obraza pa se svasta radilo u njegovo ime.. tako ti je to u ljudskom drustvu, svko nadje neku ispriku za svoje ponasanje, pa i u religiji.. no ipak ne bih rekao da i sam Prabhupada nema nikakvu odgovornost iako bih rekao da nije namjerna ni svjesna, prije nesporazum.. ali..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.