Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 13:55   #261
Preko tapatalka sam pa neznam zaljepit link, uglavnom ides na forum Razno ---> off topic---> i onda listas dok ne dodes do teme pod nazivom generacija 2016/2017

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:24   #262
Ja se nadam da ce taj reflux proci nesto ranije od "12 mj kad vecina djece preraste problem"
Imam srecu da jos ne odbija hranjenje (iako i to moze poceti kad god)
Ali da... papica, pa ga 15 min drzim da se podrigne pa jos pol sata da se klopica malo provari i da bar nes ostane u njemu. Onda ga spustim tek na krevet na povišeno i na bok.
I naravno da bljucne. Nekad gunđa zbog toga više, nekad manje, nekad vrišti....

Jedino mi je čudno da to recimo ne radi po noći.
Dakle papica u 3 i 6 se prespava bez ili s minimalno bljuckanja. Jedva da se namršti.
Al zato ujutro prva klopica valjda sve izađe iz njega jer bljucka 2 sata u komadu tj do iduceg hranjenja. Ne znam zakaj mu je jutro toliko stresno. Osim valjda što je jutro.

I da.. nema jos ni 3 mj i ima 6.5 kg
Očito mu ne smeta za rast ali da je kenjkav zbog toga, o da.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:40   #263
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da ce taj reflux proci nesto ranije od "12 mj kad vecina djece preraste problem"
Imam srecu da jos ne odbija hranjenje (iako i to moze poceti kad god)
Ali da... papica, pa ga 15 min drzim da se podrigne pa jos pol sata da se klopica malo provari i da bar nes ostane u njemu. Onda ga spustim tek na krevet na povišeno i na bok.
I naravno da bljucne. Nekad gunđa zbog toga više, nekad manje, nekad vrišti....

Jedino mi je čudno da to recimo ne radi po noći.
Dakle papica u 3 i 6 se prespava bez ili s minimalno bljuckanja. Jedva da se namršti.
Al zato ujutro prva klopica valjda sve izađe iz njega jer bljucka 2 sata u komadu tj do iduceg hranjenja. Ne znam zakaj mu je jutro toliko stresno. Osim valjda što je jutro.

I da.. nema jos ni 3 mj i ima 6.5 kg
Očito mu ne smeta za rast ali da je kenjkav zbog toga, o da.


Sve isto kao i moj. Nocno hranjenje bez problema. Pedijatar rekao da je to zato jer spavajuci ne osjete bol. A inace ih to boli pece jadne dok jedu jer im se vraca stalno.

Moj je prije mjesec dana poceo plakanje uz hranjenje. I sad je bas katastrofa.

Do godine dana im to bude tako? Jbt kako cemo to prezivjeti? Jadnicak maleni.

I moj je debeljuca od 7kg.
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:01   #264
Quote:
Novartis kaže: Pogledaj post
Sve isto kao i moj. Nocno hranjenje bez problema. Pedijatar rekao da je to zato jer spavajuci ne osjete bol. A inace ih to boli pece jadne dok jedu jer im se vraca stalno.

Moj je prije mjesec dana poceo plakanje uz hranjenje. I sad je bas katastrofa.

Do godine dana im to bude tako? Jbt kako cemo to prezivjeti? Jadnicak maleni.

I moj je debeljuca od 7kg.
a da.. tak sam nes citala da je rijetko duze od godinu dana. Nekima prestane prije nekima kasnije...
Frendicin mali je bio bolje kad je uvela vecinom drugu hranu tj kak je hrana bila gušća.
Nekima su savjetovali staviti pahuljice u hranu s istim ciljem. al jbg. Kad je moj na sisi i još premali za dohranu. Al pitat cu pedijatra jel mozemo krenuti s dohranom od 4 mj. da uvedem gušću hranu nešto ranije da mu malo olakšam život ipak..
U svakom slucaju ima jos dosta vremena do kad ce nosanje prestati.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:53   #265
Quote:
Novartis kaže: Pogledaj post
@brzi gonzales Da, od pocetka je tak hranimo i drzimo/ nosamo jos pola sata. Ali njega kada se spusti vodoravno i nakon 2 sata poslije jela, on jadan mora povracati.

Kada je tvojoj malenoj prosao refluks?
Nemoj ga spuštati vodoravno. Moja skoro nikako nije bila vodoravno. Inače je jela svaka 2 do 2,5 sata (nije htjela puno jesti u jednom obroku) do neka 4 mj. skoro i stalno bila na jastuku u povišenom položaju. Ili se nosala. Nije bilo druge.
Počelo je bit bolje sa nekih 5 mj. Pedijatrica savjetovala još sa 4.mj. da krenemo sa rižinim pahuljicama u mlijeku, ali nismo htjeli tako rano. I evo sad je puno bolje. To ju je baš jako smetalo.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:05   #266
Kako napreduju motorički djeca koju se mora nosat do 6 mjeseci?
Jesu atrofiranih mišića da ne bi plakali zbog refluksa ili...?
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:46   #267
Moja curica uredno napreduje. Ne zaostaje po ničemu.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:37   #268
meni je pedica rekla da ima super motoriku jer se nosa u marami i da ne trebamo jako puno vjezbat kao one bebe koje samo leze na leđima.
on topic, beba mi je i dalje živčana ali malo ide na bolje kako je navršio 3 mj
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:06   #269
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Moja curica uredno napreduje. Ne zaostaje po ničemu.

Meni su striktno rekli u bolnici da bebu moram što više stavljat na pod, makar i plakala jer mi je počela motorički zaostajat. Što je imalo smisla, budući da tri mjeseca nije bila nigdje osim u rukama, marami i kolicima.

Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
meni je pedica rekla da ima super motoriku jer se nosa u marami i da ne trebamo jako puno vjezbat kao one bebe koje samo leze na leđima.
on topic, beba mi je i dalje živčana ali malo ide na bolje kako je navršio 3 mj
E, vidiš, sto pedijatara, sto savjeta.
Meni su izričito rekli da izbjegavam maramu.
Nemam pojma tko je tu pametan.


Meni se beba jako smirila otkako je manje nosim.
Sad zadnjih dana opet nešto pizdi, bit će da je skok u razvoju (univerzalni argument kad pizde bez razloga ). Pretrage nisu ukazale na refluks.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:39   #270
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post

Meni su striktno rekli u bolnici da bebu moram što više stavljat na pod, makar i plakala jer mi je počela motorički zaostajat. Što je imalo smisla, budući da tri mjeseca nije bila nigdje osim u rukama, marami i kolicima.

...Meni su izričito rekli da izbjegavam maramu.
Nemam pojma tko je tu pametan.
Moja nije bila na podu pa sigurno do kraja 3.mjeseca. Na krevetu smo svakako kombinirali, ali isto pazili da je gornji dio povišen. Nema šanse da bude na ravnome, odmah krene plakati jer joj se sadržaj želuca vraćao natrag. I zašto da je ja sada mučim ako djetetu nije dobro, a i pedijatrica je rekla da joj je motorika uredna. U marami se nosila većinu dana prva 3 mjeseca i to nas je spasilo. Bojala sam se eventualno da se kukovi neće pravilno razviti, ali i to je u redu.
Ne znam zašto bi se to branilo. Uostalom taj kontakt koža na kožu je mislim za njih iznimno važan dok su tako mali.
Evo sada kako je bolje sa želucem sve radi normalno, i na podu, svakako. Ne vidim da je bila po ičemu zakinuta.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:22   #271
moj je tek sad sa 3 mj neko vrijeme na podu. ne vidim smisao stavljati dijete na pod koje se dere tolko da ostaje bez zraka. glavu i leđa drži super, pogotovo u marami, i aktivan je dok se nosi
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:58   #272
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Moja nije bila na podu pa sigurno do kraja 3.mjeseca. Na krevetu smo svakako kombinirali, ali isto pazili da je gornji dio povišen. Nema šanse da bude na ravnome, odmah krene plakati jer joj se sadržaj želuca vraćao natrag. I zašto da je ja sada mučim ako djetetu nije dobro, a i pedijatrica je rekla da joj je motorika uredna. U marami se nosila većinu dana prva 3 mjeseca i to nas je spasilo. Bojala sam se eventualno da se kukovi neće pravilno razviti, ali i to je u redu.
Ne znam zašto bi se to branilo. Uostalom taj kontakt koža na kožu je mislim za njih iznimno važan dok su tako mali.
Evo sada kako je bolje sa želucem sve radi normalno, i na podu, svakako. Ne vidim da je bila po ičemu zakinuta.
Dobro, da, nisu ni meni prije kraja trećeg mj govorili to za pod.
Samo što moja beba sad ima skoro pet i još uvijek je dosta plačljiva ako je ne nosim.


Kużim te skroz i to što radiš je super. Samo što je kod mene funkcioniralo tako da sam je stalno nosila, sve budno vrijeme i nisam mogla ni-šta. Jeli smo pizzu i ostalu dostavu većinu vremena i živjeli u neredu jer nemamo pomoć sa strane (ne jer nemamo od koga dobit pomoć, nego jer nam nisu ti bližnji naročito suosjećajni).

Iskreno, kad sam je pomalo počela puštat da plače i normalno kuhat i jest, život mi se malo popravio. Marama ne funkcionkra u našem slučaju za po doma - samo za šetnje. Katastrofa!

Ali ok, nema refluks.
Navodno.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 15:48   #273
Meni se čini da moj zaostaje ravno 3 4 tjedna u svemu.. jer je i rodjen toliko ranije.
Tipa citam.. djeca se smiju s 2 mj. moj se poceo posteno smijat tek sad sa skoro 3.
Citam beba se oslanja na rukice kad je na trbuhu... moj tek sad to posteno napravi iako i to bude slabo jer čim se malo stisne trbuh krene bljuckalica i pizdilica jer je bljuckalica fuj.
tesko ce mi tak motoricki napredovat ak mu sve smeta
al na zadnjem pregledu pedijatar je odmahnuo rukom na moje zabrinutosti kao sve ok.
Valjda dijete mora generalno kasniti da bi se oni uznemirili.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:07   #274
Moj veci je roden 4 tj prerano I uvijek je motoricki kasnio mjesec dana

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:11   #275
Je li se iko susretao sa bebom koja njuči tj. Ispusta konstantno neki zvuk nalik na rezanje...znaci ne place nego njuci. Bebi je 6 i pol.mjeseci i ja od tog njenog rezanja poludih. Mirna je jedino ako spava i ako joj bas izvodim neke budalastine pa se tada smije...u medjuvremenu njuci cak i kada jede.
Sta joj to znaci? Je li je nesto muci? Da li iko ima iskustva sa ovakbom vrstom bebe?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:17   #276
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Je li se iko susretao sa bebom koja njuči tj. Ispusta konstantno neki zvuk nalik na rezanje...znaci ne place nego njuci. Bebi je 6 i pol.mjeseci i ja od tog njenog rezanja poludih. Mirna je jedino ako spava i ako joj bas izvodim neke budalastine pa se tada smije...u medjuvremenu njuci cak i kada jede.
Sta joj to znaci? Je li je nesto muci? Da li iko ima iskustva sa ovakbom vrstom bebe?
Mislim da znam na što misli i čula sam uz svog još par beba kako to rade. Mene jedino živcira kad cendra, ovo režanje mi je fora.
__________________
"Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje."
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:32   #277
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Mislim da znam na što misli i čula sam uz svog još par beba kako to rade. Mene jedino živcira kad cendra, ovo režanje mi je fora.
Uhhh fora se cesto pretvori u bezvezno cendranje.
Imqam osjecaj da cendraju iz ciste dosade.
Cijeli dan sam sa.bebom sama i stvarno me izluduje ne moze par minuta da se zabavi sama bez tog njucanja i cendranja...sada mi je i odlazak na wc postao nemoguca misija.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:54   #278
Pa nek cvili dok si ti na wc-u. Uvijek mi misterija zasto je nekima problem ostaviti bebu u npr.kreveticu dok se ode popiskit i sl.

Ak mi je sila, sila je a od plakanja 2min ne bude katastrofa
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:34   #279
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Pa nek cvili dok si ti na wc-u. Uvijek mi misterija zasto je nekima problem ostaviti bebu u npr.kreveticu dok se ode popiskit i sl.

Ak mi je sila, sila je a od plakanja 2min ne bude katastrofa
Da naravno ali je jako neugodno za slusati po c8jeli dan to cendranje koje stvara uzasnu nervozu.
Samo da mi je znati sta zelo i da joj rijesim problem
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:35   #280
Slažem se sa snow. Ja ne bih nikad ništa napravila da čekam da ne cvili, jer povremeno urla bez veze i kad ga se nosi

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.