Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2013., 22:52   #21
Iako sam nedavno popljuvao Williamsa radi dosadne knjižurine o onom Simonu,moram priznati da sam jučer završio prvi dio ove triologije i uopće nije loše.Ništa specijalno,ali zabavno što je zapravo i najvažnije.
Tražeći drugi dio vidim da je izašao i to ove godine,meni je to ok jer mi je sve još svježe,ali oni koji su knjigu pročitali 2008 godine više se vjerojatno ne sjećaju puno toga.
Zbilja su brzi ovi iz Algoritma ako im je trebalo "samo" 5 godina za drugi dio,ne vidim smisao u tome,sad se valjda možemo nadati trećem dijelu 2018 godine.
http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=22&id=149320
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 23:42   #22
Jel cita tko, ja citam drugi dio i odlicno je
__________________
Life is not about what you deserve.
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 14:10   #23
Ja dovršavam prvi dio,pa prelazim na drugi.Moram reći da nakon pomalo dosadne prve polovice knjige,druga polovica je ok.
% godina za prevod drugog djela je too much,a saga ima još dva nastavka,ako tako nastave bit će gotova do 2023.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 13:31   #24
Kupila sam drugi dio, al nikako da krenem čitati.
Sve si mislim, ovim tempom izdavanja zadnju knjigu dočekat ću u penziji
Nadam se da će Algoritam ubrzati stvari i kad sve knjige budu u prodaji pročitat ću sve odjednom.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 21:55   #25
Pročitao samo Rat cvjetova i nije loša.Krenuo bi sa ova 4 nastavka o Simonu ali nema nigdje za kupit drugi dio(IMAM 3 DIJELA) pa čekam da negdje naiđem na nju.Možda je neko prodaje???
king38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 10:49   #26
Stigao i treći dio

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=22&id=149321
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 13:56   #27
Tad Williams-Senovita igra (Sjenovita međa,2.dio)
Jednostavno predivan fantasy.nakon pomalo sporog prvog dijela sage,ovaj nastavak je puno napetiji,zanimljiviji,bogatiji događajima i intrigama,opasnostima.Williams odlično vodi priču koja se razvija postajući sve napetija i kulminirajući završnim cliffhangerima koji su mi ostavili želju da doznam što će se dešavati u narednim nastavcima.Osim toga potpuno uvlači čitatelja u taj fantastični i izmaštani svijet s predivnim i potpuno vizualnim opisima.Jedva čekam da pročitam treći dio,a nadam se da će i četvrti dogodine biti preveden na hrvatski.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 17:37   #28
Pročitao prvi dio i moram reći da je knjiga odlična. Nisam do sad čitao ništa od ovog pisca i malo me brinulo što puno ljudi piše da je dosadan.
Moram priznati da me podsjeća na Martina, ali nije kopija po meni. Dosad sam pročitao sve od Tolkiena i Martina i nešto od Rothfussa i Joea Abercrombiea. Svakako ova trilogija obećava. Preporučam svakome tko voli fantasy da pročita, a pogotovo onima kojima je Pjesma leda i vatre
super.
clubrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 19:43   #29
Evo šta je Algoritam objavio danas na svojoj stranici.

"Hvala vam svima od srca na strpljenju, divni ste <3 Napokon možemo najaviti jako veselu vijest, da zadnji dio serijala Sjenovita međa pod nazivom Sjenovito srce izlazi vrlo brzo "

__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:42   #30
Prema Algoritmovim stranicama i objavi na fejsu, knjiga je vani
Samo 169 kunića

http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=12&id=161816#
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:22   #31
Već je nekoliko dana u prodaji
Imam sve dijelove osim zadnjeg ali nisam pročitao nijedan, jer sam čekao da sve prevedu. Kupit ću i ovaj samo još ne znam kad.

Od Williamsa sam pročitao Sjećanje, Tuga i Trn serijal (također sve imam u kolekciji) i bio sam prezadovoljan. Istina da je bila podosta dijelova koji su bili previše razvučeni no kad se sve zbroji i oduzme, uživao sam u sve četiri knjige.

Koliko vidim na ovom forumu je većini Sjenovita Međa bolji serijal od Sjećanja. Ne sumnjam da me čeka još jedan kvalitetan fantasy serijal.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 23:00   #32
Za koji mjesec izlazi Witchwood Crown i povratak u Osten Ard.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 13:34   #33
Napokon sam počeo čitati Sjenovitu među. Nakon 260 str. više nego zadovoljan.

Odmah na prvu moram reći da radnja ide puno brže nego u serijalu Sjećanje, Tuga, Trn. Likovi mi se čine zanimljivim, radnja također, opisi su predivni (nisam ni sumnjao u Williamsa) i mislim da me očekuje vrhunski fantasy!

Mrvicu me radnja podsjeća na trilogiju Prvi Zakon. Ovdje su isto jedni od neprijatelja ljudi(crnci) sa južnog kontinenta.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:33   #34
Meni je prva knjiga i prva polovica druge predosadna, a tek kad je legendarni Gyir ušao u radnju, ušao sam u knjige kako spada.
Relano, prva knjiga je samo razvučeni uvod jer uopće ne možeš skužiti koja je prava radnja.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:36   #35
Je li netko čitao The Heart Of What Was Lost?
Moram priznati da je Tad danas 10 puta bolji pisac nego u vrijeme MST. Odličan prequel nove Osten Ard serije.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:16   #36
Bio si u pravu što se tiče prve knjige (to da je razvučeni uvod) no meni se sviđa. Tek sam jučer pročitao jer sam imao pauzu od čitanja na 2 mj. Budem ovih dana krenuo s drugom. Siguran sam da me čeka bolja knjiga.

I nisam pričitao The Heart Of What Was Lost. Koliko znam nije prequel nego sequel.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 01:14   #37
Pa sequel stare i prequel nove Osten Ard serije.

Utukku zaspala i spava dugi san, a ispod planine je nešto.
Valjda će nova serija početi sa njenim buđenjem.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:33   #38
Ne stignem ovo ljeto previše čitati. Tek sam na drugoj knjizi 430/630 str. i napokon se počelo nešto konkretnije dešavati. Ali nekako prespororo to ide. Ipak sam već pročitao preko 1000 str. Iz aviona se vidi da je svaka knjiga mogla biti kraća, no očito je Williams morao zadovoljiti izdavačku kuću.
Sviđa mi se kod njega kako opisuje mjesta i sav taj svijet. Ista stvar je kod Sjećanje, Tuga, Trn. Baš se možeš uživiti ko da si ti tamo.

@cave troll 3. i 4. imaju dinamičniju radnju i više akcije od prve dvije?
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:47   #39
Pročitao sam jučer treći dio Sjenoviti uspon. Još mi je ostalo samo Sjenovito srce!

Kao što sam napisao gore. Sviđa mi se ali radnja ide presporo i nema previše događaja. U prve tri knjige nije bilo nijedne pošteno opisane bitke. Stvarno se nadam da će se to promijeniti u zadnjoj knjizi. Jer se sve spremalo za veliko finale.

Sjećanje, Tuga i Trn mi je bolje štivo. Također ima dosta nepotrebnih chaptera ali mi je priča zanimljivija, i likovi su mi puno bolji.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.