Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2014., 20:38   #101
^ Prisajzli.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 23:09   #102
Trebam nešto za učiti hitno... please u inbox neke info...
somegirl20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 20:56   #103
Stimulansi za učenje

Pozdrav, zanima me da li je ko od vas koristio kakve stimulanse za učenje? Čitao sam o piracetamu i čini mi se sasvim ok, zna li neko gdje ga mogu nabaviti online?
MadridiisTa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 21:58   #104
Piracetam je PSIHOAKTIVNA tvar i nije za igranje.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 07:31   #105
Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Piracetam je PSIHOAKTIVNA tvar i nije za igranje.
to govoriš iz vlastitog iskustva ili ? na puno mjesta na netu sam čitao o njemu i nigdjene piše ništa loše
MadridiisTa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 09:40   #106
To su gluposti. Naravno, uvijek može biti nuspojava kada se uzima lijekove koji su namijenjeni za drugu svrhu, ali piracetam je mala beba prema helexu koji se rutinski daje za anksioznost. Sve nootropike možeš naći, primjerice, na ebay.co.uk, a dostava uredno dolazi u Hrvatsku.

Probao sam piracetam i noopept i nisam bio zadovoljan učinkom. Piracetam jednostavno nije djelovao, dok je noopept imao minimalno djelovanje uz iritantne grčeve u nozi.

Na kraju sam svoje potrebe za procesorskom snagom riješio proteinskim napicima. Otkrio sam da je moja prehrana previše bazirana na ugljikohidratima pa mi je povećani unos proteina riješio krahove u koncentraciji.
__________________
Psihologija na drugačiji način!
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 11:37   #107
Bok ljudi,
Tek sam nedavno slučajno saznao za nootropike i vidio sam da ih ekipa koristi za "sređivanje" ADHDa.
Može li mi netko reći koliko je sigurno naručivati sa peaknootropics.com (zbog carine i sranja)?
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:17   #108
U pravilu ti je bolje nabavljati preko dućana koji posluju u eurozoni. Engleski Ebay ima nootropike, a dostava je brza i pouzdana.
__________________
Psihologija na drugačiji način!
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 23:39   #109
Pitanje je koliko je ebay pouzdan.. Je l bi dala doc to na recept?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:06   #110
Je li ikome tko je naručivao iz Europe paket ikada bio zaustavljen na carini? Vidim da je većini sve došlo bez problema, ali teoretski, kada bi paket bio zaustavljan i otvoren, bi li bio samo vraćen pošiljatelju ili bih ja mogla imati nekih problema s policijom?

Zadnje uređivanje Satsuki : 06.04.2015. at 15:17.
Satsuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:28   #111
Ovisi kamo šalju. Ako pitaš za Hrvatsku, paketi ne bi trebali biti otvarani jer smo sada dio EU. Nootropici su uglavnom označeni kao nadopuna prehrani pa čak i u tom malo vjerojatnom scenariju ne bi trebalo biti problema. U svakom slučaju oni nisu u klasi droga.
__________________
Psihologija na drugačiji način!
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 16:14   #112
Super, hvala.
Satsuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 00:04   #113
Gdje kod nas i imali uopće za kupiti Modafinil i po kojoj cijeni?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 00:26   #114
Kakve sam ja sreće vjerovatno bih dobio nekakvu prijavu zbog uvoza zabranjenih sredstava a ako bi i došlo do kušanja recimo Modafinila, vjerovatno bih dobio SJS.
rolror is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 18:53   #115
A da si probate zabijati čavle u mozak?
Rosenkrantz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 19:15   #116
Quote:
Rosenkrantz kaže: Pogledaj post
A da si probate zabijati čavle u mozak?
to je vec "oprobano" i vele da nije baš išlo
Lee Van Cleefe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 22:38   #117
Kažu harvarđani i oksvorđani da su provjerili modafinil, kratkotrajno bez štetnih posljedica:
http://www.theguardian.com/science/2...afe-smart-drug


They concluded that the drug, which is prescribed for narcolepsy but is increasingly taken without prescription by healthy people, can improve decision- making, problem-solving and possibly even make people think more creatively.

While acknowledging that there was limited information available on the effects of long-term use, the reviewers said that the drug appeared safe to take in the short term, with few side effects and no addictive qualities.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 18:40   #118
Ja nekoliko godina uzimam modafinil, ne cijelo vrijeme, nego po potrebi i do sad mi je super posluzio. Narucujem inace za sebe i jos par kolega, tako da ako je netko zainteresiran, moze mi se javiti preko privatne poruke.

Ako imate opcenito pitanja u vezi modafinila, pitajte ovdje, pa cu tu i odgovoriti, kako bi i drugima bilo od koristi.
Medicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:21   #119
Koristis ga za ucenje? U cemu tocno pomaze? nedavno sam poceo s lecitone za mlade...

I koja je cijena?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 00:26   #120
Poceo sam ga koristiti za vrijeme studija. S obzirom da sam se morao financirati iz vlastitog dzepa, proveo sam dosta vremena po raznim studentskim poslovima, a vremena za spavanje i ucenje je bilo minimalno. Modafinil mi je dosta pomogao u tome i omogucio mi da uskladim fakultet s radom, a i s drugim aktivnostima za koje sam takoder nasao vremena. Danas ga koristim u nesto manjoj mjeri, najvise kad znam da cu imati vise posla, bilo u fizickom ili mentalnom smislu.

Bitno je spomenuti da modafinil moze imati razlicito djelovanje na razlicite ljude. Netko jace osjeti efekte, netko slabije. Ja sam negdje na sredini, s tim da mi je trebalo neko vrijeme dok nisam otkrio najbolji rezim za sebe, kako bih najbolje iskoristio sve sto on nudi.

Kad sam ga poceo uzimati, bio sam odusevljen efektima. Meni osobno obicno pocne djelovati unutar sat do maksimalno dva sata nakon uzimanja, ovisno o tome sto i koliko sam jeo prije uzimanja. Prvih par sati efekti su slicni ispijanju nesto vece kolicine kave, od one na koju ste navikli. U mojem slucaju to znaci blago euforicno, sa pojavom brojnih kreativnih misli i ideja, te pojacanom pricljivoscu. Za razliku od djelovanja kave, modafinil ne stvara nikakvu tjelesnu napetost, nervozu, ne povecava puls niti tlak. Sva promjena je centrirana prvenstveno u mislima.

Nakon te faze, slijedi smireniji dio, cija je glavna karakteristika nepostojanje umora. Ne znam kako drukcije da to opisem. Sto god treba napraviti, napravim, sa zanimanjem, bez problema. Jedan posao, drugi, treci, samo ide. U trecoj fazi, pocnu nastupati simptomi fizickog umora, pocne zijevanje, oci su umorne, ali jos ne postoji mentalni umor niti potreba za spavanjem.

Moja najveca greska u pocetku je bila ignoriranje ove trece faze. Kad sam npr. nekoliko dana radio pod utjecajem modafinila, svaki dan sam sve manje spavao, te sam sve manje jeo i pio. Tijelo trpi, a to sve dode na naplatu. Drugim rijecima, kod takvog koristenja prije ili poslije dode faza kad izgleda kao da vise modafinil ne djeluje. Ako se nadete pod takvim dojmom, treba napravit stanku, te odmorit tijelo barem nekoliko dana.

S vremenom sam naucio slusati tijelo i imati cijelo vrijeme na umu njegove uobicajene potrebe. Uz nekih 6-8 sati spavanja dnevno, unosenje dovoljnih kolicina tekucina i hrane, te redovito vjezbanje, mogu uzimati modafinil i dugorocno, bez ikakvog slabljenja efekata.

Ukratko, ako trebate vjernog pomocnika na duze staze, nemojte zaboraviti na potrebe svog tijela. Doci cete u napast, jer cete se osjecat kao da mozete jos dati od sebe, ali radite pauze redovito, jedite, pijte dovoljno vode, otidite spavat kad bi i inace isli. Ako vam modafinil treba kratkorocno, za 2-3 udarna dana, uzmite ga po potrebi, ali osigurajte barem dan, dva kvalitetnog odmora nakon toga.

Sto se tice cijene, ona ovisi o kolicini. Za neku manju kolicinu, koju mogu odmah poslat, mogu tocno reci cijenu, ali kod vecih narudzbi ovisi o malo vise faktora, pa sam ti poslao detalje preko privatne poruke.
Medicro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.