Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2011., 17:52   #701
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Koja je dobra boja od ovih normalnih, mislim na ove iz dm-a itd., a da nije skupa
Syoss je najbolja. Palette je još jeftinija ali meni je uništila kosu.
ernela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 19:48   #702
kad sam koristila paette ubila bi se u onom smradu i tjeme me uzasno peklo i svrbilo... kosa se osusila i ostetila tako da..no more pallete for me!
koristila sam neku jeftinu boju za kosu- neka tamno smeda od 25 kn i ispala sam crna..
sad kad je to napokon malo izblijedilo i doslo u tamno smedu odlucila sam se obojati.. uzela syoss mix tamno smeda-cokolada... iako sam uzela to nepromisljeno al ok... dok sam se bojala prvi put je proslo da nisam toliko osjecala onaj smrad boje niti me ista peklo.. ali sam opet izasla crna
treba mi bas boja izmedu tamno smede i boje cokolade..uzela sam takve ekstenzije.. ali posto sam sad skroz crna razlika se uzasno vidi koju boju da uzmem??
__________________
justterrored Slike
justterrored is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:03   #703
Probaj s nekim skroz svijetlom smeđom ili tamnijom plavom. Ta se na crnu neće svjetlo primit, al će bit svijetlija kosa. A ako ti pak rezultat bude presvijetli, uvijek je lakše potamniti kasnije.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 01:29   #704
ja sam razmisljala uzeti svijetlo smedu.. koliko je naj kraci rok za obojati se ponovo.. ja sam se obojala tek jucer a zelim staviti ekstenzije prije nove godine, da ih imam za docek..
__________________
justterrored Slike
justterrored is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:51   #705
A gle, ako ti kosi nije ništa, možeš se ti odmah danas pofarbat. Ako imaš slabiju kosu, daj joj barem tjedan dana da se oporavi malo.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 19:49   #706
dosta mi je slaba kosa... iako bi se najrade odma obojala pricekat cu koji tjedan
__________________
justterrored Slike
justterrored is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:00   #707
kolka je postojanost loreal sublime mousse?imala sam farbu u pjeni od schwarzkopa,isprala se nakon koja 3 pranja
mala00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 00:22   #708
evo da se javim sa svojim iskustvom.. na kraju sam ipak kupila sublime mousse da vidim kako će ispast i iako sam bila uvjerena da je to pulutrajna boja jer je od castinga (bila sam se i tu raspitivala, ali nisam uspjela doć do odgovora), taman sam kad sam se već počela bojat skontala na kutiji da je ona trajna!
ali nema veze.. ugl super se lako nanosi, ima sto puta manje komplikacija i sve pokrije (bila sam se bojala da neće sve pokrit jer mi je prijateljica rekla da njezina sestra ima rupe), ali sve, nema rupa, nema nejednakosti, očito se samo trbea dobro utrljat...
i ako nekog zanima, uzela sam 60, znači čisto svijetlo smeđa i boja je stvarno čisto smeđa! to kažem radi vas cura koje mrze crvenkasti odsjaj u smeđoj boji.... iako sam ja razočrana jer ja sam se nadala da će bit crvenkasta ko što i jesu sve smeđe boje jer ja volim taj odsjaj i evo ovo mi se je prvi uput dogodilo da je ispala smeđa, smeđa, iako je moja kompletna podloga bila kestenjasta, onako crvenkasta.. npr inaće sam se bojala, zadnj zadnjih par mj sa casting creme gloss 600 koja je ispadne po nazivu i slici isto čisto smeđa, ali sam s njom ispadala crvenkasta, onako kako volim.. ali eto sad nisam, ali nema veze preživjet ću
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 11:17   #709
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
evo da se javim sa svojim iskustvom..
i ako nekog zanima, uzela sam 60, znači čisto svijetlo smeđa i boja je stvarno čisto smeđa! to kažem radi vas cura koje mrze crvenkasti odsjaj u smeđoj boji.... iako sam ja razočrana jer ja sam se nadala da će bit crvenkasta ko što i jesu sve smeđe boje jer ja volim taj odsjaj i evo ovo mi se je prvi uput dogodilo da je ispala smeđa, smeđa, iako je moja kompletna podloga bila kestenjasta, onako crvenkasta.. npr inaće sam se bojala, zadnj zadnjih par mj sa casting creme gloss 600 koja je ispadne po nazivu i slici isto čisto smeđa, ali sam s njom ispadala crvenkasta...
Hvala na updateu Nego, jel imaš možda kakve prije/poslije fotke? Koliko je tamna bila ta tvoja kestanjasta podloga? Prirodna ili farbana?

Naime, razmišljala sam si o ovoj nijansi, jer imam neku opaku cimet smeđe narančastu koju bih željela prekriti (i dobrih osam cm prirodne sa crvenim pigmentom), no neznam dali bi ju ta Sublime 60tica prekrila (ili bar neutralizirala to narančastilo), a ne bih htjela nešto što bi ispalo tamno jer mi je prirodna kosa jako svijetlo smeđa (nešto kao Sublime 62) pa bih htjela ostati oko tog tona.

Inače, i ja sam koristila Casting Gloss 600, i isto mi se ispirala na crvenkasto
Argo Navis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 16:02   #710
Ovako curke, trebam pomoć Imam neku kestenjasto smeđu kosu i sad bi htijela u neku srednje pepeljasto smeđu i nisam pametna kaj da radim. Našla sam neku boju od Loreala, mislim da su Casting, neki ledeni mochaccino pa sam mislila da uzmem 6% hidrogen da posvijetli moju smeđu. Kaj mislite jel bi to išlo?
Nikoll11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 01:56   #711
Quote:
Argo Navis kaže: Pogledaj post
Hvala na updateu Nego, jel imaš možda kakve prije/poslije fotke? Koliko je tamna bila ta tvoja kestanjasta podloga? Prirodna ili farbana?

Naime, razmišljala sam si o ovoj nijansi, jer imam neku opaku cimet smeđe narančastu koju bih željela prekriti (i dobrih osam cm prirodne sa crvenim pigmentom), no neznam dali bi ju ta Sublime 60tica prekrila (ili bar neutralizirala to narančastilo), a ne bih htjela nešto što bi ispalo tamno jer mi je prirodna kosa jako svijetlo smeđa (nešto kao Sublime 62) pa bih htjela ostati oko tog tona.

Inače, i ja sam koristila Casting Gloss 600, i isto mi se ispirala na crvenkasto

evo ovo je moja tj takva je bila sa casting creme glossom 600 (btw svi se čude kako je to 6-ica, jer to je ono tamno blond):
a za ovo što sam se jučer bojala nemam slike mislim nije bed, mogu se slikat, ali ako nije bed da stavim sliku za koji dan jer sam malo u žurbi(imam ispit) a to mi potraje dok prebacim i to sve.....
ali ugl ono što mislim je slijedeće.. ako je meni pokrilo to moje crveno, a mislim da imam dosta, mislim da će i tebi prekrit jer si rekla da je cimet naranđasto što mi onda bilo zapravo ful tamno blon, a ne svijetlo ili srednje smeđe? a s obzirom da ti imaš svijetliju tj u tom slučaju da imaš, onda bi ti svakako trebala pokrit...
i ja sam prije dvije i pol godine bila neka naranđasta (stavim sliku) i ugl ja sam to onda pokušavala pokrit sa svim živim i neživim bojama godinu dana i jedini način na koji sam to uspjela je da sam bila na kraju šibula na to 4-orku i tek onda sam uspjela ubit taj naranđasti pigement..
jer ja sam htjela bit onako tamno blond i frizerka me je blajhala i šibnula od MAtrixa tj pomiješala neke dvije 7-ice i ja sam bila naranđasta, narađasta i onda sam to tih godinu dana pokušavala prekrit sa 6-icama pa na kraju i 5-icama, ali nisam uspjela tj uspjela bi privremeno, ali bi već nakon mj dana to počelo izbijat, kako bi se bojala ispirala...
ugl pokušavala sam pokrit, to naranđasto,sa:
SICOLOR pepljasto-tamnoblond- je uspjelo je pokrit, ali i ne baš previše
KENE 6.19 (tamnoblond mat)- e ta je baš fenomelnalno pokrila, bila sam baš smeđa, ali se ispralo za mj dana (s time da kad sam kupovala tu boju, tamo sam se skoro posvađala s onim tipom koji je to prodavao jer je on mene uvjeravao da ću ja bit totalno pepljasta i da će mi moj izrast biti takav i da će sve biti mat, da uopće na kraju nije ispalo tako, nego mi je sve bila ujednačena smeđa, čak i moj izrast (a tog mat, da bi mi to moglo pomoć, to se više ne sječam kako sam to saznala, ali znam da sm bila išla pručavat sve živo i ne živo, one pigmente i to sve i ugl ne znmam kako ali znam da mi je palo na pamet da bi mi to mat moglo ubit jer to mat, to ubija valjda neki žuti ili crveni ili koji već pigment- ugl baš sam bila te karte proučavala)...
ali ugl nisam se nastavila bojat s njom jer sam skontala kako mi je kosa isušena od kenea (u biti to sam znala i do prije, ali sam se nadala da ovog puta neće biti tako) jer meni te sve boje jako isušuju kosu, osim od loreala i onda sam prešla na loreal, a koliko znam za loreal, a nema skoro niti jedne nijasne smeđe koju ja nisam probala, ugl lorel nema ništa tj nije imao ništa čisto smeđe, sve dok nije izbacio sad ovaj mouss (a valjda su zato i na toj kutiji i naglasili čisto svijetlo smeđa)..
ali gle, ako tebi kene odg, uzmi si onda njega, ali meni je on katastorfa, tolika katastrofa da sam se onda nastavila bojat sa lorelom, njihovim 5-icama dok nisam uspjela sa 4-orkom ubit to naranđasto jer meni kene, dixon, siocolor i te sve "proff" marke koje prodaju tu kod mene u Osijeku, u tom kozmetičkom salonu, ugl meni su one sve katastorfa i jedina opcija koja mi preostaje su DM boje od kojih mi je jedino lorela super...
p.s.. ako netko čita ovo moje, a zna za neku proff boju koja je stvarno super za ksou, tipa ko što je meni loreal, praktički mi nahrani kosu tj nakon bojanja bude još ljepša, ugl slobodno neka udjeli savjet
nadam se da sam ti bila od pomoći
a sliku šibnem kroz koji dan.. s time da u slučaju da si jako nestrpljiva da si makneš ovo naranđasto, s ovom smeđom ćeš sigurno bit zadovoljnija (s obzirom da ti se od castinga 600 nije to crveno svidjelo) jer s ovim ćeš biti manje crvena...
ili si zq početak šibni onu kene da vidiš hoće li i tebi ubit pa tko zna, tebi se možda ne ispere toliko i možda tebe ne bude tako isušivalo
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 02:03   #712
Quote:
Nikoll11 kaže: Pogledaj post
Ovako curke, trebam pomoć Imam neku kestenjasto smeđu kosu i sad bi htijela u neku srednje pepeljasto smeđu i nisam pametna kaj da radim. Našla sam neku boju od Loreala, mislim da su Casting, neki ledeni mochaccino pa sam mislila da uzmem 6% hidrogen da posvijetli moju smeđu. Kaj mislite jel bi to išlo?
neće ti ništa osim blajhanja posvijetlit kosu nema koju boju nisam probala da prđem sa 4-orke s kojom sam praktički bila crna na nešto svijetlije pa je na kraju ipak bala odluka na blajh.. iako sad imaš i one skidače boje...
s time da moraš pazit, bilo da ideš uzimat blajh, bilo skidač, pazi na to da se trbeaš ić posvijetlit na svijetlije od onoga što želiš jer ako se posvijetliš na nijansu na koju pucaš, možeš sanjat o tome da ćeš si uspjet maknut taj anranđast pigment..
to je barem moje iskustvo nkon blajha, ko i iskustvo moje prijateljice nakon skidača boja (ona je poludila još više od mene od te borbe ubijanja tog naranđastog pa se je vratila ponovno u to skoro crno)
a u slučaju da mi ne vjeruješ tj u slučaju da ćeš se ić nadat da ipak ja možda nisam u pravu tj da ti tako nečeš proć, ugl u tom slučaju definitivno i dalje nemoj uzet casting jer on nije trajna boja tj je u smsilu imaš izrast, ali se jako ispire jer je to ipak blaža boja jer nema amonijaka i traje do 28 pranja i gul s njim definitivno nečeš uspjet prijeć u svijetlije...
jedino da ev bubneš na glavu neku plavu boju pa onda možda ne budeš toliko naranđasta (tako su neke moje s faksa prešle iz tamnosmeđeg u svijetlo smeđe, nevjerovatno.. kontam da ja i dalje ne bi spadala u te sretnice ni onda )
nadam se da sam ti uspjela nekako pomoć
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 08:28   #713
Moje zadnje otkriće je "bijelo zlato plava" od Schwartzkopfa. Boja kose koju ima ona teta na slici je boja kojoj ja težim već godinama (no, mislim da se do nje ne može doći drugim putem nego blajhom). Nije da dobijem takvu boju poslije farbanja, nego je efekt više taj da ubije žutilo i da neki ashy ton kosi. To je najbolja stvar koju mogu dobiti farbajući se običnom bojom za kosu (bez blajhanja, pramenova i sl.). Problem je u tome što se već nakon 2-3 pranja ispere i vraća se u žućkastu nijansu...
Coquette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 02:50   #714
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
ali ugl ono što mislim je slijedeće.. ako je meni pokrilo to moje crveno, a mislim da imam dosta, mislim da će i tebi prekrit jer si rekla da je cimet naranđasto što mi onda bilo zapravo ful tamno blon, a ne svijetlo ili srednje smeđe? a s obzirom da ti imaš svijetliju tj u tom slučaju da imaš, onda bi ti svakako trebala pokrit...
Ja bih prilično rekla da da; frizer tvrdi da mi je prirodna kosa u dubini tona 6, čak i 7. No, imam podosta crvenog pigmenta koji se jako kuži na direktnom svjetlu, i nešto malo zlatnoga, a na blagom ili indirektnom svjetlu to sve skupa ima neki čudnjikavi odsjaj boje roze marelice - ne znam to bolje opisati, dosta pastelno to sve skupa izgleda. U sjeni čista mišja siva, nešto ovakvo
http://

Problem je u onom ofarbanom dijelu; to (u sjeni) otprilike izgleda ovako, možda pola tona svjetlije (na svjetlu stvarno je malo više cimetasto)



Ne kuži se jako da imam izrast od kojih osam, devet cm (vjerojatno zbog tog crvenog pigmenta) ali je definitivno tamniji od moje prirodne boje kose i to bar za jedan ton, i zato mi je teško naći neku boju koja će prekriti/neutralizirati to narančastilo, a da ostane oko šestice. Zato sam neodlučna oko Sublime 60 jer mi se čini preslaba da bi pokrila ovo farbano.

Quote:
i onda sam to tih godinu dana pokušavala prekrit sa 6-icama pa na kraju i 5-icama, ali nisam uspjela tj uspjela bi privremeno, ali bi već nakon mj dana to počelo izbijat, kako bi se bojala ispirala...
Ja sam tim istim sistemom broj-po-broj došla do tamnosmeđe. Dugo sam koristila Poly Country Colours (to se one polutrajne bez amonijaka) 90, i ta mi se, recimo, nije ispirala na crveno.

Pogledala sam Keune 6.19, i jako mi je lijepa sama po sebi, ali mislim da bi mi puno pretamno ispala (a i znam da isušuje pa ih se nekako klonim, što je šteta jer imaju stvarno super tonove).

Po tvojoj slobodnoj procjeni, ako se sjećaš, dali je 6.19 svijetlija ili tamnija od Sublime 60?

Quote:
onda sam prešla na loreal, a koliko znam za loreal, a nema skoro niti jedne nijasne smeđe koju ja nisam probala, ugl lorel nema ništa tj nije imao ništa čisto smeđe, sve dok nije izbacio sad ovaj mouss
Ja sam se dosta dugo farbala sa Casting Gloss Colorom, sve na ispranu tamniju podlogu, relativno čiste smeđe su bile samo one jako tamne. 300 mi je ispala standardno smeđe, 415 mahagonij ljubičasta, (unatoč tome što se u opisu kunu da ima ledene tonove) a 600 mi je ispao točno kao i na kutiji, i puno puno svjetlije nego tebi. a kraju sam odustala jer su mi sve djelovale nekako unifirmirano.

Quote:
ako netko čita ovo moje, a zna za neku proff boju koja je stvarno super za ksou, tipa ko što je meni loreal, praktički mi nahrani kosu tj nakon bojanja bude još ljepša, ugl slobodno neka udjeli savjet
Quote:
Crimson Wind:
probala sam isto kao i ti Inoa, krasna je prvih 6, 7 pranja, al mi se malo prebrzo ispirala, nakon 2, 2 i pol tjedna se pojavi razlika od nijanse i pol između vrhova koji su svjetliji i tamnije boje na tjemenu... L'oreal Majirel mi se ipak drži bar duplo dulje bez ispiranja, a nijanse su posve iste.

Quote:
nadam se da sam ti bila od pomoći... a sliku šibnem kroz koji dan..
Jesi, jesi Hvala na iscrpnim informacijama! Samo ti uči, nedaj se smesti. Puštam prirodnu već godinu dana, očito da mi se nigdje ne žuri

Ako još uvijek imaš želju za crvenkastim odsjajem možeš probati Sublime Mousse 41 ili 56, neku iz Glossy Chocolates kolekcije (malo je riskantno jer mi se čini da bi mogle bacit na narančasto) ili 415 - taj crveni odsjaj će ti valjda ostati i nakon što se ošišaš
Argo Navis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 03:03   #715
Quote:
Nikoll11 kaže: Pogledaj post
Ovako curke, trebam pomoć Imam neku kestenjasto smeđu kosu i sad bi htijela u neku srednje pepeljasto smeđu i nisam pametna kaj da radim. Našla sam neku boju od Loreala, mislim da su Casting, neki ledeni mochaccino pa sam mislila da uzmem 6% hidrogen da posvijetli moju smeđu. Kaj mislite jel bi to išlo?
To je 613 Iced Macchiato? Neznam što piše na kutiji ali ako ti je kestenjasto smeđa tvoja prirodna još bi ti možda i moglo dati neki odsjaj, ali samo to. Ako si već farbana ne nadaj se čudu. Iz tamnijeg u svijetlo se stvarno može samo sa blajhom ili skidačem boje - ili eventualno nekom trajnom farbom koja je svjetlija i na kojoj piše da posvjetljuje za toliko-i-toliko tonova. Ako baš ne želiš trajnu boju nego Casting, možda da probaš sa nekom oko 500? Možda bi ti bar malo posvjetlila, pa kroz period od kojih šest mjeseci možeš stavljati svaki put svjetliju boju?

Inače, krasna je boja, samo gledaj radije swatcheve sa strane, a ne samo fotku na kutiji, ja sam se par puta opako zeznula i ispala sve samo ne pepeljasta.
Argo Navis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 17:33   #716
Quote:
Argo Navis kaže: Pogledaj post
[
hm.. pa s obzirom da je tebi casting creme gloss 600 ispadao puno svijetlije nego meni, onda će ti i od mousse 60 kosa ispast svijetlija nego meni... tj ako ti casting 600 nije bio pretaman, onda se nemaš razloga bojat mousee 60.. ako sam dobro objasnila?
a keune 6.19.. mislim da je ipak nešto svijetliji od ovog mousse 60 i castinga 600 ili je meni možda tako ispalo jer sam ga stavljala na puno svijetliju podlogu, ko npr što je tvoja..
pa ako se bojiš stavit i keune 6.19, probaj s takvom onda 7-icom.. kontam da imaju i neku 7-icu koja je pepeljasta-mat ili nešto na tu foru......
e da.. to je i meni katastrofa kod keune.. baš pre, pre isušuje, ali opet, mislim da bi ga moćda trebala probat, ako za ništa drugo, onda u krajnjoj liniji samo da ubiješ to naranđasto, a onda kad to uspiješ postić onda se vratiš na loreal..
joj ma znam da te tamnije imaju te super crvekaste odsjaje koje ja baš volim, ali su mi te boje pretamne, ja bi bila neka smeđa
evo ovako, ali baš tako:
http://www.youtube.com/watch?v=R52y8PEdVwA
ko što ima ova smeđa ženska, ne ona crna, nego smeđa.. ja hoću takvu smeđu, ali ju nisam uspjela s ničim to postić a pokušavam to već skoro 3 godine

Zadnje uređivanje xena01 : 10.12.2011. at 17:41.
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 17:45   #717
Crimson Wind
jel mi plizz možeš reć gdje kupuješ lorela Majirel boju za kosu? jel naručuješ ili to ima tu negdje u HR za kupit? ako ti se da da mi staviš link odakle naručuješ, u slučaju da naručuješ?
hvala
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 01:32   #718
Ro-Ma dućan s frizerskom opremom u West Gateu, na 1. katu je. sad sam pogledala račun od prošle kupnje, tubica je 78 kn. al kad pogledaš da su razne DM-ovske L'orealke koje su za 10 klasa lošije od Majirela koje je baš profi boja po 60 kn u DM-u, to fakat nije puno. a kosa enormno sjaji, boja je skoro uopće ne oštećuje i ne isušuje kao npr. Keune.

ako nisi iz ZG, možeš i naručiti s neta, ne znam točno odakle, al garant ima na eBayu il negdje. nisam nikad niš naručivala s neta pa ne znam...
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 01:50   #719
Ako netko traži smeđu boju bez crvenog odsjaja kao što sam ja tražila, preporučam Garnier Color Naturals 4 (smeđa). Meni je ispala baš onakva kakvu sam htjela.
sunny_july is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 03:17   #720
Žutilo

ei curke
koristim gariner sprej za posvjetljivanje kose.
inace imam svijetlo smedu kosu i ovo mi se neka cinilo ok ucinak.
al mi je par ljudi reko da mi dosta zuto izgleda :/
dali moze neki savjet kako ukloniti zutilo?
inace imam jako dugacku kosu,tocno do polovice guze i dosta mi je ostecena,slaba,tanka.
pa ako moze neki savjet za šampon,masku,serum
btw pijem Merc vitamine mozda 2 tjedna ali promjenu vidim samo na noktima,znatno su cvrsci sto inace nisu.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.