Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2008., 15:34   #1
KNZM-R-A - Konzum d.d.

Dragi moji

Predložen stock split Konzuma
(14.02.2008)

Izvanredna Glavna skupština Konzuma održat će se 21. ožujka u Zagrebu, priopćila je danas kompanija na Zagrebačkoj burzi. Za Skupštinu se predlaže stock split dionica Konzuma, odnosno jedna redovna dionica oznake KNZM-R-A, nominalne vrijednosti od 1.800 kuna trebala bi se podijeliti na 180 dionica nominalne vrijednosti od 10 kuna. Podjela dionica će se pritom izvršiti na način da će se dioničarima svaka pojedina dionica dosadašnjeg nominalnog iznosa od 1.800 kuna zamijeniti sa 180 dionica nominalne vrijednosti 10 kuna. Nakon donošenja odluke, temeljni kapital Konzuma će biti podijeljen na 22,702.860 redovnih dionica na ime, svaka nominalne vrijednosti 10 kuna. Danas do 11:10 sati, cijena dionice Konzuma je na Zagrebačkoj burzi iznosila 79.500,01 kunu, što predstavlja pad veći od 11 posto u odnosu na jučerašnju zadnju cijenu. Pad vrijednosti danas su ubrzo nakon početka trgovanja bilježile i ostale dionice iz koncerna Agrokor poput Leda, Jamnice i Belja, nakon vijesti kako hrvatska kompanija nije uspjela preuzeti turski maloprodajni lanac Migros.

izvor: www.poslovni.hr


pa??!! .. nakon 21.02 idemo u shoping??
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 18:12   #2
Važeći podaci za uredovni dan 13.02.2008 .
1. AGROKOR D.D. 90.333 71,62 Osnovni račun
2. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 14.290 11,33 Osnovni račun
3. JAMNICA 14.000 11,10 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.359 1,87 Skrb. račun +248
5. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.220 0,97 Osnovni račun
6. BAHOVEC SREČKO 236 0,19 Osnovni račun -6
7. PBZ D.D. 197 0,16 Skrb. račun -50
8. BLAŽEV MIROSLAV 150 0,12 Osnovni račun
9. JELIĆ BRIGITA 144 0,11 Osnovni račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 128 0,10 Skrb. račun
Ukupno: 97,57

Usporedba sa 30. 9. 2007. vidi se da su cijenu u tom razdoblju vjerovatno dizali fondovi ZB Investa koji se vjerovatno kriju iza skrbničkog računa.
Ne znam za shoping, meni je bila preskupa na 65000, kada sam razmišljao da je kupim u 11. mjesecu. Time sam propustio zaraditi skoro 70%.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:16   #3
Ma banana od dionice!

O tvrtki da i ne pričamo...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:01   #4
Kad smo kod konzuma - jel mi može netko malo rastumačiti ove podatke:
http://www.poslovni.hr/57562.aspx

P/E 85,70
P/BV 12,82

Ok kužim da je konzum jaka firma, al P/E sugerira da bi trebala imati visok rast (tipa par puta u slijedećih par godina). A P/Bv od skoro 13?
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:12   #5
Šališ se, zar ne?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:15   #6
kaj bi se šalio - i ja tek sada skužio na poslovnom - gore ti je link - ak se ne prikaže odmah tablica sa podacima, probaj kliknuti na ticker ili refrešati str - meni u firefox-u nekad malo sporije reagira.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:21   #7
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
...

P/E 85,70
P/BV 12,82

Ok kužim da je konzum jaka firma, al P/E sugerira da bi trebala imati visok rast (tipa par puta u slijedećih par godina). A P/Bv od skoro 13?

Pa i sam vidiš fundamente - dionica je precijenjena do boli! Što ti je nejasno?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:28   #8
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Pa i sam vidiš fundamente - dionica je precijenjena do boli! Što ti je nejasno?


ne kužim kak je do toga došlo

Rekoh, možda postoji neko racionalno objašnjenje - tipa otvara se 5000 novih dućana il kajja znam

Za građevinare svi znamo kako su narasli - očekivao se visok rast sektora a i profiti u građevini su bili dobri, pa je to dijelom bilo čak i opravdano
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:29   #9
ja sam napomenula stock split .. znači nikakve peteroznamenkaste brojke nisu u pitanju
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:48   #10
a kak znaš da jedan od razloga za stock split nije to kaj su prenapuhani, pa stock splitom pokušavaju proširiti publiku za ulaganje kako bi izbjegli ili amortizirali ispuhivanje balona?

Iliti po naški - možda pokušavaju privući "ovce za šišanje" kako bi veliki koji su dionici imali priliku izaći na koliko-toliko prihvatljivim razinama?

Niš ne tvrdim - čiste špekule ali ne kužim zakaj bi ova dionica bila privlačna sa stock split-om ili bez njega ako mi netko ne objasni brojke tj na osnovu čega bi trebali rasti par puta u slijedećih nekoliko godina.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:22   #11
Kako volim ovo HR cijepanje dionica 1:180
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:36   #12
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
Niš ne tvrdim - čiste špekule ali ne kužim zakaj bi ova dionica bila privlačna sa stock split-om ili bez njega ako mi netko ne objasni brojke tj na osnovu čega bi trebali rasti par puta u slijedećih nekoliko godina.
Upravo iz razloga koji si naveo...čista neutemeljena špekulacija..bjež što dalje

Mi smo narod koji će kupit bilo šta,samo nek je zvučno i nek se stalno vrti po vijestima,Todorić ovo;Todorić ono,Konzum najjači trgovački lanac u HR,bla-bla,bla
Neš ti tržišta čija ukupna potrošnja ne prelazi 40% potrošnje jednog srednje velikog europskog grada.
I kad bude došlo do toga da Nestle ili neko slični da realnu ponudu za preuzimanje sitniša kao što je Agrokor,misliš da će Todorić to moći odbijati?
Postoje i drugi načini da se djetetu uzme lizaljka iz ruke...
__________________
PIVO-više nije samo za doručak!
pujdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:52   #13
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Pa i sam vidiš fundamente - dionica je precijenjena do boli! Što ti je nejasno?



ma sve todorićeve dionice su precjenjene do neba............
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 01:34   #14
Quote:
pujdo kaže: Pogledaj post
Upravo iz razloga koji si naveo...čista neutemeljena špekulacija..bjež što dalje

Mi smo narod koji će kupit bilo šta,samo nek je zvučno i nek se stalno vrti po vijestima,Todorić ovo;Todorić ono,Konzum najjači trgovački lanac u HR,bla-bla,bla
Neš ti tržišta čija ukupna potrošnja ne prelazi 40% potrošnje jednog srednje velikog europskog grada.
I kad bude došlo do toga da Nestle ili neko slični da realnu ponudu za preuzimanje sitniša kao što je Agrokor,misliš da će Todorić to moći odbijati?
Postoje i drugi načini da se djetetu uzme lizaljka iz ruke...
Upravo sam to i ja htio reći, samo nisam htio biti toliko autoritativan obzirom da fakat ne znam projekcije rasta i ostale brojke. Ali sam svakako htio napomenuti potencijalnim ulagačima da dobro provjere brojke i uvjere se da imaju smisla prije nego se uvale u neku ovakvu dionicu da poslije nebi bilo
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 01:56   #15
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
...
P/E 85,70
P/BV 12,82
@inikaaaaaa

Ove stvari se ne mjenjaju sa splitom dionica. Iako nakon splita, neukima se čini da je dionica pojeftinila.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:17   #16
sto mislite koji je potencijal ove dionice nakon danasnjeg skoka +25%???
rebelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:18   #17
Nulakuna daj današnje stanje, pa neka brojevi sami govore.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 16:04   #18
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ma banana od dionice!

O tvrtki da i ne pričamo...
http://business.hr/Default2.aspx?Art...13992&open=sec
"Todorić bi trebao prodavati, pitanje je ima li kome"

Nakon što je Business.hr otkrio kako Agrokor prodaje svoj udjel u tvrtki Media, komentar o spekulacijama da je Ivici Todoriću voda došla do grla potražili smo kod poznavatelja prilika u hrvatskom gospodarstvu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 16:21   #19
Pri cijeni 125,02
P/S 0,26
P/E 8,43
P/B 2,62

Sasvim pristojni fundamenti da nije kriza.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 16:33   #20
a koliko je Konzum dužan?

predlažem Todi još jedan split stock u umjeru 10:1.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.