Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2005., 22:34   #21
Ja sam narucio knjigu sa amazona tacno prije mjesec dana i jos uvijek se nije dovukla do mene
Pitam se hoce li ikad stici.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 11:05   #22
O jebemu! Sad moram čistit slinu sa tipkovnice
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 12:19   #23
randomize;

meni su jebeni dijalozi sa sapperima i mott irregularsima
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:25   #24
Ljudi moji.
Neme spasa. Ljudi i dalje čitaju Williamsa, Jordana, Fesista i ostale mediokritete koje ne želim ni spomenuti.
Ljudima su draže pričice o lijepim elvesima i zabranjenim ljubavima human-elf od T'lan Imassa i njihovog etničkog čišćenja.
Draži im je Shai'tan od Chanied Goda.

Što reći?
Ako je topic o Eriksonu jedva napunio 2 strane nemamo što diskutirati.
Naši fantasy fanovi su vjerojatno adoslescenti kojim su se svidjeli LOTR filmovi i odlučili nešto čitati.
Slava im...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 13:45   #25
E kad bi ja imao vremena počet čitat Erikssona
Pisao bi ovuda sve u 16
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 19:24   #26
E kad bi ja napokon dobio ovu knjigu sto sam narucio prosle godine mozda bi i ja nesto napisao

Izgleda da su me zavrnuli prljavi kapitalisti!!
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 13:41   #27
Pročitah petu knjigu. Iliti "Midnight Tides".

Što da kažem?
Erikson je sve bolji i bolji.
Neću sada pisati spoilere...
Ali evo samo mali komentar:

Kako knjige idu dalje tako sve ono brutalno što je bilo opsano u priješnjim knjigama postaje igra za malu djecu.
Svi znamo tko je i kakav je Karsa Orlong.
E sada...on je Toblakai. A u Midnight Tides se sruši jedna House Of Azath i gomila superheroja i brutalnih likova izlazi na svjetlo dana.
E sada..iz nje izađu 5 Toblakai bogova....koji opet nisu bili u stanju preživjeti 10 sekundi u borbi sa jednim likom koji je izašao iz House Of Azath.
E sada...koji je to lik?
Pa recimo:
- solataken dragon
- tiste andii
- Andomanderov šef u davnim vremenima
- ljzt ko ris jer ja završio u House Of Azath sa zabijen mečem u leđima...

Bem ti...koje ludilo.


Btw.
Tiste Edur Trull Sengar u četvrtoj knjizi ispada papak...ali sve je to bilo zavaravanje.
Vidjeti ćete u petoj kakav je to killer...

Čak i jedan "nepobjedivi" Forkrul Assail bježi u strahu kroz cijelu knjigu.
Pojavljuje se i Elder God Mael....

Sve u svemu...
Erikson je sve bolji i bolji..

Uskoro izlazi šesta knjiga...."Bonehunters."
Sjetite se knjige o Pannion Seeru kada se pojavio onaj izmasakrirani T'Lan Imass koji je rekao kako je "Human Empire" izmaskriralo 20 000 T'lan Imassa.
E o tome će biti riječi u šestoj knjizi.
T'lan Imass undead warriros...strah i trepet po cijelom svijetu dobijaju po pički.
Ajde da i to vidimo...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 14:09   #28
Quote:
Roose Bolton kaže:

Pojavljuje se i Elder God Mael....
ja ga nisam skužio do kraja

Quote:

Uskoro izlazi šesta knjiga...."Bonehunters."
Sjetite se knjige o Pannion Seeru kada se pojavio onaj izmasakrirani T'Lan Imass koji je rekao kako je "Human Empire" izmaskriralo 20 000 T'lan Imassa.
E o tome će biti riječi u šestoj knjizi.
T'lan Imass undead warriros...strah i trepet po cijelom svijetu dobijaju po pički.
Ajde da i to vidimo...
da to je na onom nekom kontinentu tam dole zaboravio sam kak se zove

jel ima netko kartu cijelog malazan svijeta? baš bih htio vidjeti gdje je kaj točno
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 14:51   #29
Quote:
ja ga nisam skužio do kraja
Kad je išao namlatiti Chained Goda....

Ali na žalost ono nije Chained God nego sam njegova personifikacija u pravom svijetu.
On je ipak u okovima u utrobi majke zemlje, a dobro znamo da se svakih 10 000 gdoina moraju skupiti svi mogući bogovi i ascendenti da obave ritual ponovnog "chaininga". I čini mi se savi skupa nisu dovoljni da mu se suprostave ako bi se oslobodio.
No..znamo da je Chained God sam sebe zajebao kad je osnovao House Of Chains jer sada mora igrati po pravilma magije i warrena Malazan svijeta.


Quote:
jel ima netko kartu cijelog malazan svijeta? baš bih htio vidjeti gdje je kaj točno
Ima malo opsežnija karta u četvrtoj knjizi. Ali to nije sve.
Opet..ako znamo da u svakom warrenu postoji jedan paralelni svijet onda bi mapa koja bi pokrila svijet koji opisuju knjige trebala biti ogroma.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 15:01   #30
Ali Erikson je velemajstor.
Umjesto pisanja sage knjigu po knjigu, on piše svaku knjigu odvojeno ali svejedno drži neku nit radnje.
A radnja traje nekih 300 000 godina.

Koliko znam iz raznih intervjua s njime uskoro će izaći knjiga samo Icariumu i o tome kako će osloboditi svog oca, Jaghut tyranta Gothosa iz House Of Azath.
Bem ti....
To će biti ludilo...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 16:18   #31
Quote:
Roose Bolton kaže:

Ali Erikson je velemajstor.
Umjesto pisanja sage knjigu po knjigu, on piše svaku knjigu odvojeno ali svejedno drži neku nit radnje.
A radnja traje nekih 300 000 godina.
je al mu se tu i tamo dogodi da nekaj zaboravi, ne znam gdje sam to pročitao ali sjećaš se otataral mača bivše adjunct? paran ga je uzeo kad je ona crkla i od tada je erikson zaboravio na to i paran sad ima neki obični mač
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 16:58   #32
Uh..
Trebam sada ponovno proučiti.
Ne vjerujem da je tako nešto previdio.
Jedan mač iz prve knjige(od Crokusa) je došao u ruke Cotillona i tako je zajebao Oponne.
Trebam se se sjetiti što je bilo sa Adjunctovim mačem.

Ali bilo kako bilo....
Ako je zajebao to će sigurno ispraviti jer mu je vjeroatno inbox pun mailova od fanova.
No..otataral swordovi su sada postali totlno nebitni jer nemju efekte na elder warren magiju.
A kako knjige idu dalje tako se radnje sve više fokusira na elder warrene.
Koga sad uopće interesira bitka nekog high magea sa adjunctom koja maše otataral mačem.



Uostalom...još kad je Lorn rekla da ne bi mogla sa svojim otataral mačem napraviti ni ogrebotinu ako bi se sukobila sa Onos T'oolanom, moglo se doči do zaključka da je otataral za luzere.
Jedini mač koji radi svoj posao je Dragnipur.
E to ja zovem mačem!
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 20:15   #33
Quote:
Roose Bolton kaže:

Uostalom...još kad je Lorn rekla da ne bi mogla sa svojim otataral mačem napraviti ni ogrebotinu ako bi se sukobila sa Onos T'oolanom, moglo se doči do zaključka da je otataral za luzere.
Jedini mač koji radi svoj posao je Dragnipur.
E to ja zovem mačem!

pa kad je tool t'lan imass, na njih ne djeluje ništa ako se dobro sjećam.
(do sljedeće knjige anyway )

dragnipur je zajeban, ako ona kola kaj unutar njega vuku duše bude progutana čitav svemir će nestati (prokletstvo k'chain matrona )
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 09:49   #34
Ma sama ideja Dragnipuira je mrak.
Em je to mač koji nije mač nego je to mač koji je sam po sebi warren, em je nakon odluke Chained goda da osnuje svoju kuću u Warren of Chaos Dragnuipur postao zadnji pečat koji bi mogao zadržati Chained Goda jer se glavni gate za Warren of Chaos nalazi u njemu.
Em ga nosi najveća faca u knjizi i jedan od najveći coolera u fantasy žanru.

Doduše...i Caladan Broodov warhammer kao "weapon of ultimate destruction" ne zaostaje za Dragnipurom.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 21:52   #35
'the bonehunters' prologue

http://malazan.com/eve/ubb.x/a/tpc/f...97/m/352106879
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 10:27   #36
Fuck...

Opet neki delay u izdavanju "Bonehunters", a knjiga već odavno gotova.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 11:06   #37
A-HA!
Poceo i stigao do blizu 200. stranice
Pa stvarno je opsti haos dosad! Svi imaju neki secret plot, mages i wizardi se mlate kao komandosi, jos nisam skapirao ko je sta, koji nivo, koji nivoi postoje.... glava ce mi eksplodirati!
Mada ovaj topic je bio helpfull...
Nego najvise sam se izgubio kada je ubijen onaj tip Paran i onda su se u onom 'medjuprostoru' neki bogovi valjda dogovorili da ga vrate..?? Oponn, ko je/sta je to? What THE FUCK happen' back there??

p.s. ima li ljubavi u ovim knjigama?
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 13:40   #38
Quote:
Tyler kaže: A-HA!
Poceo i stigao do blizu 200. stranice
Pa stvarno je opsti haos dosad! Svi imaju neki secret plot, mages i wizardi se mlate kao komandosi, jos nisam skapirao ko je sta, koji nivo, koji nivoi postoje.... glava ce mi eksplodirati!
Mada ovaj topic je bio helpfull...
Nego najvise sam se izgubio kada je ubijen onaj tip Paran i onda su se u onom 'medjuprostoru' neki bogovi valjda dogovorili da ga vrate..?? Oponn, ko je/sta je to? What THE FUCK happen' back there??
Oponn je(su) bog sreće (tj. Chance kao sreća u kockanju, kartanju i Las Vegasu). Oni igraju svoju igru, tj. zajebavaju se sa svima ostalima.

Quote:
p.s. ima li ljubavi u ovim knjigama?
Yeah. Ima.

P.S.
Da, prvih 200 stranica je confusing as hell. Ali pay-off je veličanstven.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 14:42   #39
Kupio prve dvije
Sad jos samo da nadjem vremena da ih pročitam!
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 16:06   #40
Pa posto trenutno nemam zivot van posla imam prilicno vremena za citanje i vec gledam da narucim 2. knjigu.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.