Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2013., 08:19   #1
Državni inspektorat

Kome smeta Državni inspektorat?? Očito poslodavcima. Radnici su do sada mogli prijavljivati svog poslodavca ako su im bila kršena prava iz radnog odnosa. Državni inspektorat je bio organ od kojeg su strahovali poslodavci.
Stranka koja se naziva socijaldemokratskom ukida i ovaj organ koji je štitio prava radnika.
800 inspektora će biti raspoređeno po ministarstvima,izgubit će svoju neovisnost.
Uvodi se institut opomene.To znači da će poslodavci moći nesmetano kršiti prava radnika.Inspektori će ih za to samo opomenuti.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/d...---305792.html
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/e...---305907.html
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 08:36   #2
Opet post mržnje prema poslodavcima.
Idemo ih sve ukinuti.


Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kome smeta Državni inspektorat?? Očito poslodavcima.
Kako si došao do tog zaključka? Možeš objasniti?



Quote:
Radnici su do sada mogli prijavljivati svog poslodavca ako su im bila kršena prava iz radnog odnosa. Državni inspektorat je bio organ od kojeg su strahovali poslodavci.
A sada više neće moći?

Quote:
800 inspektora će biti raspoređeno po ministarstvima,izgubit će svoju neovisnost.
Da, sada se povećava opasnost da politika zlouporabljuje inspekcije kao toljagu za mlaćenje političkih protivnika i poduzetnika.
To smo već imali sa financijskom policijom.

Quote:
Uvodi se institut opomene.
Konačno.

Quote:
To znači da će poslodavci moći nesmetano kršiti prava radnika.Inspektori će ih za to samo opomenuti.
Da, zamisli.
Neće se više zbog banalnih prekršaja izricati drakonske kazne koje uništavaju poduzetništvo.
Država je konačno skužila da si reže granu na kojoj sjedi.
Istovremeno se za kronične prekršitelje kazne povećavaju, što je potpuno ok.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 09:00   #3
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Kako si došao do tog zaključka? Možeš objasniti?
Moći će nesmetano kršiti Ugovor o radu i prava radnika iz Kolektivnog ugovora
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Da, zamisli.
Neće se više zbog banalnih prekršaja izricati drakonske kazne koje uništavaju poduzetništvo.
Država je konačno skužila da si reže granu na kojoj sjedi.
Istovremeno se za kronične prekršitelje kazne povećavaju, što je potpuno ok.
Ti si pobrkao poreznu inspekciju,inspekciju Ministarstva financija sa Državnim inspektoratom koji se bavi kršenjem prava radnika iz radnog zakonodavstva.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 11:01   #4
Napokon,stati ce se kraj onima koji su na lokalnim razinama jedne gulili,a drugima pustali da rade kako hoce.To je samo jos jedan oblik borbe protiv mita i korupcije,treba ga podrzati.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 11:50   #5
Prema pisanju novina situacija je slijedeća. U državnom inspektoratu radi cca 800 inspektora i tvrde da ih je malo!

Tih 800 inspektora obavilo je 11000 inspekcijskih pregleda u prvih 9 mjeseci ove 2013 godine!

Ajmo malo računati!

11000/9/800 = 1,5 inspekcijskih pregleda po inspektoru mjesečno


Mislim da se nisu pretrgli od posla.

Ako prihvatimo činjenicu da radni mjesec ima 20 radnih dana i da za jedan inspekcijski pregled treba 2 radna dana, da se ne bi baš pretrgli na poslu!


Onda je računica slijedeća 10x9x800= 72000 inspekcijskih nadzora je trebalo biti obavljeno za prvih 9 mjeseci 2013 godine umjesto nategnutih 11000 koliko je stvarno obavljeno!

Ovo samo govori o neradu i neučinkovitosti zaposlenika u državnim institucijama.

Još govore kako fali inspektora. A ja mislim da ih ima barem deset puta više nego što ih treba. A slično je i u drugim tjelima državne uprave!
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 15:51   #6
Loš, neučinkovit inspekcijski nadzor. Ljudi buše rupe u nosivim zidovima, provode plin kako kuda, općine grade ceste bez plana i dozvola -- i građevinska ne može nikome ništa. Buka -- nikome ništa. Kršenje prava radnika -- nikome ništa. Osim ako nije po nečijoj narudžbi za osvetu.

Pravosuđe jednako katastrofalno -- naplata prekršajnihi kazni simbolična. Državno odvjetništvo je ured za uklanjanje političkih leševa na službi koje kod bratije na vlasti.

Razlog tome je što nikome nije stalo. Nije stalo državnim službenicima, nije stalo inspektorima. A nije stalo niti građanima.

A ovo seljakanje je samo zato da bi se politički rekadroviralo. Nije vladu briga za učinkovitost nadzora, već za političku kontrolu nad nečim što bi trebala biti neovisna institucija (iako, naravno, nije). Kasnije će HDZ to seljakati natrag.

I to je sve. I naivan je tko misli da će to imati pozitivan efekt, a još naivniji tko misli da neće imati negativan efekt na kvalitetu naših života. Ne zbog "ukidanja" ili "osnivanja", već zbog toga šo je to samo politička rošada.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 16:58   #7
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Prema pisanju novina situacija je slijedeća. U državnom inspektoratu radi cca 800 inspektora i tvrde da ih je malo!

Tih 800 inspektora obavilo je 11000 inspekcijskih pregleda u prvih 9 mjeseci ove 2013 godine!

Ajmo malo računati!

11000/9/800 = 1,5 inspekcijskih pregleda po inspektoru mjesečno
Jako volem ovaj režim, plata ide a ja ležim...

Ovih par brojeva je definitivno razotkrilo da nam ovakav Inspektorat ne treba.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:16   #8
To je sve u cilju uspostavljanja nove jugoslavije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 20:21   #9
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To je sve u cilju uspostavljanja nove jugoslavije
Sa jedinstvenom partijom, armijom, udbom i novim Titom na čelu , oprosti ali morao sam se malo našaliti.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 21:35   #10
Treba jedan ispektor po glavi privatnik i to da spava i jede u firmi privatnika.ako to nije dosta onda probati sa dva .
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 21:39   #11
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Da, zamisli.
Neće se više zbog banalnih prekršaja izricati drakonske kazne koje uništavaju poduzetništvo.
Država je konačno skužila da si reže granu na kojoj sjedi.
Istovremeno se za kronične prekršitelje kazne povećavaju, što je potpuno ok.
Paaaa, kao bivši insjader i k tome još netko tko je radio kod nekoliko poslodavaca, mogu na ovo samo reći:

Drakonske kazne...ne da ću pitati "kaj je to drakonska" u ovom kontekstu, nego i "kaj je to kazna?". Meni u insajdersko doba taj pojam bio stran.

Postoje priejtenje drakonskim kaznama, ali kazne kao takve - vrrrrrrrrrlo rijetko...a i onda su simbolične ili...da ne kažem kako se to riješi.

Meni osobno zato svejedno jel se ukida inspektorat ili ne - isto s**** drugo pakovanje, time se ništa ne mijenja, ni za običan puk, ni za poslodavce...eventualno će se pokoji inspektorčić ukakati jel ga eventualno čeka otkaz ako ga ne uspiju "razmjestiti po drugim ministarstvima". Pa neka...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 11:55   #12
Do sada se pokazalo da inspekcije koje nisu pod Državnom inspektoratom (financijska, sigurnost plovidbe itd.) rade puno bolji posao i neusporedivo su učinkovitije.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 21:27   #13
kod nas je takav kaos sa tim inspektorima da je to nešto neviđeno. Pola njih ima iste ovlasti i kontroliraju isto. Meni je nevjerojatno da financijsku kontrolu može raditi i državni inspektorat i porezna uprava i financijska policija (koju su nedavno maknuli). Čemu to? Zašto plaćati 3 službe da rade isti posao? A da ne govorim da oni uopće ne znaju ko šta od njih radi.

Dobro je da se ukida državni inspektorat jer ja sam uvjeren da 90% ljudi u HR uopće ne znaju šta oni rade, kakve su njihove ovlasti i kome su oni odgovorni. Da ne govorim koliko je upitna kvaliteta njihovih nadzora. Osobno sam svjedočio nekim nadzorima i moram reći da mi to više liči na cjenkanje na tržnici oko kila krumpira nego da službeni nadzor.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 00:35   #14
I sada kada se ukida državni inspektorat, umjesto da 800 ispektora dobije nogu jer je njihova služba UKINUTA, bivši državni inspektori bit će raspoređeni po ministarstvima

o j....t sve da ti j....m
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 10:33   #15
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
kod nas je takav kaos sa tim inspektorima da je to nešto neviđeno. Pola njih ima iste ovlasti i kontroliraju isto. Meni je nevjerojatno da financijsku kontrolu može raditi i državni inspektorat i porezna uprava i financijska policija (koju su nedavno maknuli). Čemu to? Zašto plaćati 3 službe da rade isti posao? A da ne govorim da oni uopće ne znaju ko šta od njih radi.

Dobro je da se ukida državni inspektorat jer ja sam uvjeren da 90% ljudi u HR uopće ne znaju šta oni rade, kakve su njihove ovlasti i kome su oni odgovorni. Da ne govorim koliko je upitna kvaliteta njihovih nadzora. Osobno sam svjedočio nekim nadzorima i moram reći da mi to više liči na cjenkanje na tržnici oko kila krumpira nego da službeni nadzor.
Ja sam bivšeg ravnatelja prijavio Državnbom inspektoratu zbog kršenja KU. Došla m je inspekcija,a on je zaradio 7 prekršajnih prijava. Morat će uzeti kredit da sve to otplati.
Sadašnji ravnatelj mi nije platio prekovremene sate. Pozvao sam mu isto Državni inspektorat .Uplašio se je i sve mi je isplatio do zadnje lipe.
Državni inspektorat je i te kako imao smisla,a sad će poslodavci biti zaštićeni kao lički medvjedi.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 16:51   #16
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
I sada kada se ukida državni inspektorat, umjesto da 800 ispektora dobije nogu jer je njihova služba UKINUTA, bivši državni inspektori bit će raspoređeni po ministarstvima

o j....t sve da ti j....m
Bas to!

Inace, imam "srecu" da gotovo od prvog dana mojih 20-ak godina staza imam posla sa inspektorima koji sada spadaju pod gospodarski inspektorat. I mogu reci samo jedno: beskorisna, korumpirana bagra.

Jednom je u bivsoj firmi jedna inspektorica trazila mito i kad ga nije dobila, odrapila je firmi ogromnu kaznu za nepostojeci prekrsaj. Pokusali smo reagirati kod Jordana i dobili odgovor da necemo valjda tjerati mak na konac sa inspekcijom. Tjerali smo. I dobili spor. Poslije toga su doslovno kampirali u firmi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".

Zadnje uređivanje shtefy : 07.10.2013. at 16:57.
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:02   #17
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ja sam bivšeg ravnatelja prijavio Državnbom inspektoratu zbog kršenja KU. Došla m je inspekcija,a on je zaradio 7 prekršajnih prijava. Morat će uzeti kredit da sve to otplati.
Sadašnji ravnatelj mi nije platio prekovremene sate. Pozvao sam mu isto Državni inspektorat .Uplašio se je i sve mi je isplatio do zadnje lipe.
Državni inspektorat je i te kako imao smisla,a sad će poslodavci biti zaštićeni kao lički medvjedi.
Moj sadasnji poslodavac je za razne prekrsaje puno puta prijavljen inspektoratu. I onda dodje inspekcija i krene pred gazdom ispitivati radnike o radnom vremenu, prekovremenima itd. Sprdacina...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:17   #18
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I mogu reci samo jedno: beskorisna, korumpirana bagra. :
Dovoljno pogledati imovinsko stanje svima njima koliko ih ima cca 800 i dođeš do zaključka da od njihove plaće si ne možeš priuštiti niti upola toga...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 11:00   #19
Koliko su korumpirani nije ni čudno..
Atilla Kaleb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:25   #20
nije li ova tema nepravedno zapostavljena?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.