Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2006., 13:01   #1
Upala uha

Poz,

evo baš me uhvatila upala uha i kad sam jučer otišao kod tete doktorice, rekla je da je upala vanjskog i prelazi na srednje... Evo jutros je prešlo i na srednje tak da ono, pucam lagano... Dobio sam Klavax 2x dnevno, Dexamenthason Neomycin 2-3 kapi 3x dnevno... Jučer prije spavanja sam maznuo Voltaren, da mogu malo odspavat... Al evo opet me kolje.

Pa me zanima kolko smijem puta dnevno maznut taj Voltaren, a da ne krepam? Ili neki drugi pain killer?

Hvala!
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 15:11   #2
voltaren, maksimalno 3x1 tbl dnevno
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:37   #3
pij antibiotike i kapaj s tim, a za bol možeš popit i nešto drugo, dobar je lekadol, 3x1-2 na dan ili po potrebi, caffetin možda, neofen..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 20:18   #4
Znam kako ti je! Popij Analgin!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 19:36   #5
Smile Kronična upala uha

Ne znam jel netko već postavio sličan topic ali radi se o slijedećem. Imam kroničnu upalu uha (prošle godine cca 6 puta, što mi se čini ipak malo previše). Doktorica mi non-stop daje neke kapi za uho (tipa Garasone) i antibiotike ali ne pomažu. Par dana se stanje popravi i onda opet isto. Isprva mi se to pojavljivalo samo na desnom uhu (mislio sam da je to zbog klime i prozora na desnoj strani) ali sad imam upalu i lijevog uha.
Bijah na Šalati al tamo mi rekoše da se vidi da sam imao nekakvu upalu uha ali da dobro čujem!!!
Stvarno bih volio znati šta je uzrok tome pa me zanima jel postoji negdje u ZG mjesto gdje bih mogao obaviti pregled da to saznam. Čuh da je SUVAG dobar pa ako netko zna nešto o tome bio bih mu jako zahvalan.
Nivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:31   #6
Ha ne znam,ja dok sam bila manja sam isto tako stalno imala upale uha dok nije došlo do kobnog pucanja bubnjića(nemojte ignorirati bol)..poslije što sam bivala starija to su se i upale prorijedile..probaj se zaštiti..ak vani jako puše,mali komadić vate u uho..nikad mokre glave van i sl..Ak te to stvarno jako brine,definitvno odi na pregled.
 
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 06:07   #7
Slican problem godinama nakon dva mumpsa/zausnica/.
upale mi se obadva ili jedno uho , specijalista ne preporucava kapljice za uha,
ili antibiotik jos manje....jer se treba cuvati antibiotik kada stvarno treba.

Obicno idem redovito 3-6 mjesecno/prema potrebi/ na ciscenje i obicno na bubnjicu je malo
upaljeno i skupi se tvrdi vosak?/koji se ne moze otkloniti, bez aparata , kada se ocisti stavi se antibiotik prah u uho, i tako do slijedeci puta.Inace za vrijeme tusa pokrijem uha, jer je vazno drzati suho radi bakcila , isto redovito ali pazljivo ocistim vosak/sa stapicem sa vatom/ali pazim da ne stavim preduboko.

Dosta osoba ima slicne probleme poslije mumpsa/zausnica....neki muskarci nakon zausnika mogu ostati neplodni.

ante62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 18:13   #8
Štitim ja uši, nikamo bez kape (jest da me čudno gledaju al preventiva je preventiva) a i pazim da mi kod tuširanja voda ne uđe u njih.
Sad što se tiče čišćenja meni rekli da nije dobro čistiti sa štapićima uši da si ne oštetim bubnjić. S tim da meni nisu zaštopane uši nego samo upaljene jer dobro čujem samo mi šušti i šumi u ušima (kako kada).
Trenutno provodim terapiju sa kapima i antibioticima. Ide pomalo na bolje. Kad završim s tim idem obavezno kod specijalista na pregled pa da konačno riješimo tu misteriju oko upala.
Nivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 00:42   #9
Mislim da i ja imam taj problem,ali nekako nisam bas sigurna..
Već nekoliko puta imala sam problem s lijevim uhom... pila antibiotike i stavljala neke kapi... Ponekad me uho uopće ne bi bolilo al bi me bolio mišić na lijevoj strani vrata.. a kadkad mi se čini da bol ide i u lijevo rame pa sve do lopatice... Sad bas i nisam sigurna da je to sve od uha ili se radi o nekoj drugoj upali..

Ako je nekoga bolilo rame od upale uha, molim neka napiše svoja iskustva.. tnx
chiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 19:36   #10
Nivada imaš pm.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 19:42   #11
Uh. Ja nisam mogla normalno otvoriti usta...jezik bi mi izgubio osjet....bolovi neizdržljivi. Povraćalo mi se ali nisam mogla povraćati jer nisam mogla otvoriti usta. Grozno. I tako je teklo do operacije.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:34   #12
upala vanjskog uha

dijagnosticirana mi je upala vanjskog uha i dobila sam recept za kapi Tobrex (tobramicin).
Medjutim, u uputama piše da su to kapi za oči i nigdje se ne pominje liječenje upale uha. Štaviše, piše da se preparat koristi samo za liječenje oboljenja vanjskog dijela oka, a ne za bilo koje drugo oboljenje

malo sam zbunjena, ima li tko da je liječio uho ovim kapima?
neplivacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 22:41   #13
Bok!
Evo ja sam imala problema s vanjskim djelom oka i dobila sam Tobrex.
A sada imam upalu vanjskog uha i dobila sam antibiotik Klavocin .Tako da provjeri ,da nije zabuna!
PS.Kako je prošlo izlječenje uha?
plivačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 07:22   #14
UPALA UHA

Nemam živaca pretraživati jeli bilo uopće tema s upalama uha, al eto otvaram. Imam upalu uha, nemojte me pitati kojeg dijela jer nemam pojma jer imam najgoreg doktora valjda na svijetu. Pod antibioticima sam, trenutno bez bolova, ali uho mije totalno začepljeno,curka nekakva tekučina,svjetlo žućkasta, polu masna. Moj idiot od ljiječnika na moj upit što je to- kaže valjda je puko bubnjić i samo pij antibiotike, pa da poludiš. Zvala sam ORL i kažu da im se obratim nakon prestanka antibiotske terapije. Poludit ću više od te začepljenosti, ne čujem dobro na to uho i više mijje pun kufer svega. Imali netko savjet kako ubrzati liječenje upale uha. Ono što sam čitala po internetu imam više simptome upale zvukovoda, i napomiljem da kad ase sagnem u uhu se otčepljuje pa zatvara. Daj pomozite nekim pametnim savjetom
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:54   #15
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Nemam živaca pretraživati jeli bilo uopće tema s upalama uha, al eto otvaram. Imam upalu uha, nemojte me pitati kojeg dijela jer nemam pojma jer imam najgoreg doktora valjda na svijetu. Pod antibioticima sam, trenutno bez bolova, ali uho mije totalno začepljeno,curka nekakva tekučina,svjetlo žućkasta, polu masna. Moj idiot od ljiječnika na moj upit što je to- kaže valjda je puko bubnjić i samo pij antibiotike, pa da poludiš. Zvala sam ORL i kažu da im se obratim nakon prestanka antibiotske terapije. Poludit ću više od te začepljenosti, ne čujem dobro na to uho i više mijje pun kufer svega. Imali netko savjet kako ubrzati liječenje upale uha. Ono što sam čitala po internetu imam više simptome upale zvukovoda, i napomiljem da kad ase sagnem u uhu se otčepljuje pa zatvara. Daj pomozite nekim pametnim savjetom
Probaj ovo-uzmi zraka pa zacepi nos i usta pa lagano ispuhuj tako da ti u usima lagano "pukne",meni je to ORL rekao i za 3 dana mi se sve potpuno ocistilo i otcepilo..
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 13:24   #16
Ako si trenutno bez bolova, a imala si ih, onda je tvoj dr. u pravu. Dao ti je antibiotik da liječiš upalu srednjeg uha jer ako ti ide gnoj na uho van, puknuo ti je bubnjić i uho se čisti. Naravno da nećeš ići sad kod ORL. Čekaš da prođe upala, gutaš antibiotik i ako ne prođe za tjedan dana, ideš na ORL. Valjda ti je dr. pogledao dobro to. Može biti i upala zvukovoda. Kod jačih isto ide gnoj, samo to i adekvatno boli.
Manje rupture bubnjića zacijeljuju same.

A ovo s ovim savjetima "ispuhivanja" tj. Valsalvinovog testa se primjenjuje kad je zaštopana eustahijeva tuba. Tad se daju i kapi za nos. Nije ni bezopasno. Oni koji su jače i duže puhali, pali su u nesvjest.
Ako imaš rupturu bubnjića, načekat ćeš se da ti nešto "pukne" u uhu jer će izlaziti zrak. Ništa nemoj puhati.
Nemoj djeliti te kvazi ograničene savjete maple gledajući samo svoj problem.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:21   #17
Kronična upala uha - koagulaza negativni staphylococcus

možda netko zna nešto o tome?
imam (kroničnu) upalu uha i doktorica me poslala na bris oba uha. na nalazu piše koagulaza negativni staphylococcus. kako se zarazi s time, kakva je to bakterija i sve?
hvala
kica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:42   #18
Potencijalna upala uha?

Trebao bi savjet. Večeras mi se začepilo uho a prije 2-3 dana probudio sam se ujutro sa laganom boli u uhu. Tokom dana počela je lagana glavobolja koja se je proširila na vilicu (osjećaj kao kada zub boli),,bilo je bolno otvarati usta da bi se na kraju ta bol proširila i na desnu stranu vrata. Danas navecer uho se zacepilo s time da je 2x "puknulo" u uhu,pritisak je malo popustio al se je onda opet začepilo. Problem je u tome da sam trenutno na terenu u pustinji te me zanima da li ovi simptomi mogu prijeći u pravu upalu uha ili u nešto još gore?
Nažalost, na mjestu gdje radim izložen sam djelovanju A/C uređaja a do prije nekih tjedan dana konstantno sam šmrcao.
Zanimaju me vaša iskustva. Inače nikad prije u životu nisam imao problema sa uhom.
N°1DraftChoice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 21:33   #19
Da bi je spriječio nakapaj nafazolin kapi u nos.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:22   #20
Upala unutarnjeg uha

Radi se o ženskoj osobi staroj 23 god. Prije nekih cca. mjesec dana počela je patiti od svakodnevnih vrtoglavica. Vrtoglavice bi dolazile i odlazile ali bi se osjećaj neke nesigurnosti protezao kroz cijeli dan. Osobi su smetale buka, svjetlost... Posjet kod neurokirurga završio je sa dijagnozom da su vrtoglavice rezultat nagomilanog stresa i promjene vremena, te je predloženo rađenje krvne slike i posjet audiologu. Krvna slika je bila uredna dok je posjet audiologu donio dijagnozu kako ima upalu unturašnjeg desnog uha. Za dijagnozu su joj propisani Plibex i Stugeron forte. Stanje se bilo stabiliziralo, vrtoglavice su se povukle i sve je opet izlgedalo super. Međutim prije nekoliko dana osoba je putovala avionom na put od 3 dana te se vratila prehlađena. Vrtoglavice su se vratile, buka i svjetlost opet smetaju...
Što da radimo? Da li je itko imao sličnih problema? Znam da upale unutrašnjeg uha nisu bezazlena stvar te da ukoliko se ne liječe mogu prerasti u korničnu upalu.
azzie83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.