Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 05:50   #161
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post


Da se sastaješ sa dragovoljcima koji su prošli srpske logore , znao bi . Vidiš li kakve razlike u ovome : https://www.youtube.com/watch?v=0mMQqja_YF8

I ovome : https://www.youtube.com/watch?v=d8LycIUSEhE

Po meni nema razlike jer je zločinac jednak samo ne znam koji je okrutniji i gori . Onaj iz 45 . ili ovaj iz 91 .
Gori je onaj iz 1941., taj je bio vlasnik i glavni ravnatelj pakla zvanog Jasenovac i drugih logora smrti.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 06:04   #162
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ima razlike. Ogromne. Ovaj iz 91. je gori sto puta. Arhivi (i onaj u Bgd) možda daju odgovor tko su žrtve u Hudoj jami.
O Hudoj jami su dovoljno svjedočili preživjeli slovenski partizani, koji su za nju znali i nije im je nitko trebao "otkrivati", a najmanje nekakvi kriminalci poput Romana Leljaka. U njoj su uglavnom leševi odmetnutih jugoslavenskih kvislinga palih u žestokim sukobima s partizanskim jedinicama, a posebno u najvećoj pojedinačnoj bici 2. Svjetskog rata na tlu Jugoslvije, onoj koja se 13./14. 05. 1945. odigrala kod Prevalje.
Podaci o mjestima na kojim su pokopani leševi palih kvisliga držali su se u tajnosti da se na tim mjestima ne bi "komemoriralo" palim fašistima.
Radi opasnosti od "komemoriranja" general Jovo Kapičić nikad nije odao mjesto na kojem je pokopan Draža Mihailović.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 13:15   #163
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ima razlike. Ogromne. Ovaj iz 91. je gori sto puta. Arhivi (i onaj u Bgd) možda daju odgovor tko su žrtve u Hudoj jami.


Ne , nema razlike jer su svoje žrtve zakopali da se nikad ne sazna a nitko do sada nije za to odgovarao . Zato treba otvoriti arhive da preživjeli dođu pred lice pravde i da im se sudi iako oni nisu sudili svojim žrtvama ( zapravo jesu metkom u potiljak ) . Ili je tebi tebi razlika što ih je bilo manje 91 . koji su završili svoj život po srpskim logorima i tko zna kojim jamama ? Kako ove "svježije " jame tako i one prije 70 godina koje još nisu otkrivene a ima ih širom zemlje .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 22:07   #164
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
Podaci o mjestima na kojim su pokopani leševi palih kvisliga držali su se u tajnosti da se na tim mjestima ne bi "komemoriralo" palim fašistima.
Radi opasnosti od "komemoriranja" general Jovo Kapičić nikad nije odao mjesto na kojem je pokopan Draža Mihailović.
bilo je još takvih jametina s ostacima, i gdje se znalo tko je i što, zar ne, ali nije baš da su ih skrivali od očiju "komemoratora" iza kineskih zidova i atomskih pregrada


Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Čitat ćete, kad i ako vas pustimo u arhive i kad si već jednom dobavite kopije iz arhiva u Bgd, o svim vrstama i lokacijama sudova iz i poslije 45. koji su sudili tisućama kvislinga svih vrsta. Samo mali broj domobranskih i ustaških časnika bio je strijeljan bez suda. Ostali su prošli suđenja prema onodobnim pravosudnim, najčešće ratnim standardima - prijeki sud, obično u sabirnim centrima iz kojih su civili, obični domobrani i sl. puštani kućama, neki upućivani na prislni rad, na odsluženje vojske u JNA itd.
legalno je bilo koknut uhvaćenog ilegalnog borca, partizana, gerilca, bez posljedica, na licu mjesta. Potvrdio Nurnberg.

A ono što je zanimljivo u našem slučaju - koliko je onih iz vojske ex-NDH i ostalih koji su oružje položili pri razoružanju vojske (na blajburškom polju) kasnije uhvaćeno u borbi na povratku, u najboljem slučaju, s oružjem* u ruci kao "banditi"?

* osobne stvari, igle, upaljači, remenja i kopče se ne računaju kao oružje

pučkoškolska elementarna logika ima odgovor na pitanje
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 07:18   #165
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Čitat ćete, kad i ako vas pustimo u arhive i kad si već jednom dobavite kopije iz arhiva u Bgd, o svim vrstama i lokacijama sudova iz i poslije 45. koji su sudili tisućama kvislinga svih vrsta. Samo mali broj domobranskih i ustaških časnika bio je strijeljan bez suda. Ostali su prošli suđenja prema onodobnim pravosudnim, najčešće ratnim standardima - prijeki sud, obično u sabirnim centrima iz kojih su civili, obični domobrani i sl. puštani kućama, neki upućivani na prislni rad, na odsluženje vojske u JNA itd.
Čitat ćete i o prijeporima i dilemama u zapovjednom kadru JNA i OZNE jer je bio nemali broj samovoljnih postupanja, mnogo bezobzirne osvete dok se nije uspostavio red.
Sve ono što vas kopka i čemu se nadate su odavno poznate činjenice iznesene u brojnim knjigama sudionika i disidenata koje će arhivi samo potvrditi.
No nema sumnje da ćete nastaviti sa svojim mantrama o mileon nevinih rvata u jamama, tako dugo dok se ova država, pod pritiskom, jasno ne odredi prema pokušajima revizije ustaštva.



Godi ti, ha? Mila ti je ova teorija hadezeovca Mesića? Jedva si čekao da je se uhvatiš? Ha u-domoljupče? Idi u arhive, sve ti je detaljno već istraženo i dokazano. Zločin, genocid ustaša. Možda nađeš nešto za svoju opciju, kakve olakotne okolnosti,pa ti bude lakše.

Tebi stvarno nije problem izgovoriti laž i izmišljotinu
Nikakvih sudova nije bilo , niti je bilo suđenja već je bilo po kratkom postupku . Samo mali broj domobrana i ustaških časnika je pušten kućama a ne kako ti pišeš , streljan . Činjenice su da su partizani pobili jako velik broj Hrvata i zakopali ih po raznim jamama bez suda i da zbog toga nitko nije odgovarao . Nisu to nikakve mantre već istina koju vi krijete kao zmija noge . Ništa još nije dokazano i istraženo a te knjige od tzv. sudionika i disidenta me podsjećaju na knjigu od jednog " vrlog ratnika " koji je našvrljao knjigu pod nazivom ništa lažno ( sve lažno ) pa su i te knjige kojima ti želiš dokazati da su istinite , zapravo bezočna laž i izmišljotina .
Tek kad bude netko odgovarao za taj zločin ( a još ih ima živih ) će mi biti lakše .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:35   #166
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post


Zašto bi Roman Leljak bio kriminalac ? Što govori istinu i otkriva tajne koji su partizani učinili svojim žrtvama ? Kojim žestokim sukobima kad su bili razoružani i predani na na nemilost ? Dali su bili osuđeni i na kojem sudu ?
Podaci o mjestima zločina su se držali u tajnosti ne zbog toga što ti navodiš već zbog toga da nitko ne bi odgovarao zbog zločina koji je počinio i da sve padne u zaborav .
Roman Leljak je kriminalac, zato što je pravomoćnom presudom osuđen na bezuvjetnu kaznu zatvora radi počinjenja više kaznenih djela.

Nkakve tajne Leljak nije otkrio, za sve se to u Sloveniji znalo.

Inače ti si jedan od onih koji se docirajući upuštaju u raspravu znajući previše o premalo toga, a da bi uopće mogao suvislo raspravljati.
Pa tako tko je to koga razoružao i kome predao na milost i nemilost, ako se zna da su Englezi, striktno poštujući Akt o bezuvjetnoj predaji, odbili prihvatiti predaju odmetnutih jugoslavenskih kvislinga?
Koga su se to bojali oni koji se ni pakla bojali nisu jer su kroz pakao prošli, pa čak ušli duboko u Italiju riskirajući sukob s moćnom 8. Armijom?
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 11:04   #167
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post



Tebi stvarno nije problem izgovoriti laž i izmišljotinu
Nikakvih sudova nije bilo , niti je bilo suđenja već je bilo po kratkom postupku . Samo mali broj domobrana i ustaških časnika je pušten kućama a ne kako ti pišeš , streljan . Činjenice su da su partizani pobili jako velik broj Hrvata i zakopali ih po raznim jamama bez suda i da zbog toga nitko nije odgovarao . Nisu to nikakve mantre već istina koju vi krijete kao zmija noge . Ništa još nije dokazano i istraženo a te knjige od tzv. sudionika i disidenta me podsjećaju na knjigu od jednog " vrlog ratnika " koji je našvrljao knjigu pod nazivom ništa lažno ( sve lažno ) pa su i te knjige kojima ti želiš dokazati da su istinite , zapravo bezočna laž i izmišljotina .
Tek kad bude netko odgovarao za taj zločin ( a još ih ima živih ) će mi biti lakše .
U svakom sabirnom centru za ratne zarobljnike i razoružane odmetnike radilo je više prijekih vojnih sudova uspostavljenih prema UVS-a. Izrečene presude bile su izvršne trenutkom izricanja, osim presuda na kaznu smrti, njih je morao potvrditi Viši vojni sud.

Ono što ti ne znaš, a daleko je više toga što ti ne znaš od onog što znaš, ne znači da toga nije bilo ili da se nije događalo.

Tako da uglavnom ti lažeš, a ne oni koje za laži optužuješ.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 11:13   #168
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
bilo je još takvih jametina s ostacima, i gdje se znalo tko je i što, zar ne, ali nije baš da su ih skrivali od očiju "komemoratora" iza kineskih zidova i atomskih pregrada
A koji bi drugi razlog bio? Oni koji se nisu bojali nikoga i ničeg, najedamput su se uplašili? Koga? Druga Staljina? Amera? A rušili su im avione? Od straha!
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 14:59   #169
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
U svakom sabirnom centru za ratne zarobljnike i razoružane odmetnike radilo je više prijekih vojnih sudova uspostavljenih prema UVS-a. Izrečene presude bile su izvršne trenutkom izricanja, osim presuda na kaznu smrti, njih je morao potvrditi Viši vojni sud.

Ono što ti ne znaš, a daleko je više toga što ti ne znaš od onog što znaš, ne znači da toga nije bilo ili da se nije događalo.

Tako da uglavnom ti lažeš, a ne oni koje za laži optužuješ.


Ma kakvi sabirni centri i kakvi prijeki sudovi , o čemu ti bulazniš ? Ubijali su bez sudova kako su htjeli i koga su htjeli bez obzira na dob i spol a bajke o višim vojnim sudovima i potvrđivanju nečega , možeš Mc Ozy govoriti jer i on kao i ti vjerujete u te laži i izmišljotine . Ono što ja znam o tome , znam od sudionika tih događaja i prije ću njima vjerovati nego partizanskim lažima i falsificiranju tih povjesnih događaja kojima ste nas filali 70 i kusur godina .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:17   #170
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
Roman Leljak je kriminalac, zato što je pravomoćnom presudom osuđen na bezuvjetnu kaznu zatvora radi počinjenja više kaznenih djela.

Nkakve tajne Leljak nije otkrio, za sve se to u Sloveniji znalo.

Inače ti si jedan od onih koji se docirajući upuštaju u raspravu znajući previše o premalo toga, a da bi uopće mogao suvislo raspravljati.
Pa tako tko je to koga razoružao i kome predao na milost i nemilost, ako se zna da su Englezi, striktno poštujući Akt o bezuvjetnoj predaji, odbili prihvatiti predaju odmetnutih jugoslavenskih kvislinga?
Koga su se to bojali oni koji se ni pakla bojali nisu jer su kroz pakao prošli, pa čak ušli duboko u Italiju riskirajući sukob s moćnom 8. Armijom?
Gdje ti je dokaz o pravomoćnoj presudi Romanu Leljaku i u kojem je to zatvoru bio radi počinjenja kaznenih djela ?
Možda se to u Sloveniji i znalo ali se o tome moralo šutjeti ( i ne samo Sloveniji ) ali raspravljati sa tobom o tome nema smisla jer istinu ne bih prokužio ni da ti je pred nosom . Preporučam ti da pogledaš film " Četverored " i tamo češ vidjeti djelove istine ali unaprijed znam da to nečeš pogledati jer taj film oskvrnjuje tvoj pogled na te događaje i smatraš da je falsificirana povijest , jedina i vjerodostojna .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:56   #171
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Gdje ti je dokaz o pravomoćnoj presudi Romanu Leljaku i u kojem je to zatvoru bio radi počinjenja kaznenih djela ?
Možda se to u Sloveniji i znalo ali se o tome moralo šutjeti ( i ne samo Sloveniji ) ali raspravljati sa tobom o tome nema smisla jer istinu ne bih prokužio ni da ti je pred nosom . Preporučam ti da pogledaš film " Četverored " i tamo češ vidjeti djelove istine ali unaprijed znam da to nečeš pogledati jer taj film oskvrnjuje tvoj pogled na te događaje i smatraš da je falsificirana povijest , jedina i vjerodostojna .
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rhiva/5605259/

Ne hrani me nedotupavnim Jakovom Sedlarom, koji istinu može reći tek ako se zabuni.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 19:37   #172
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post


Ma kakvi sabirni centri i kakvi prijeki sudovi , o čemu ti bulazniš ? Ubijali su bez sudova kako su htjeli i koga su htjeli bez obzira na dob i spol a bajke o višim vojnim sudovima i potvrđivanju nečega , možeš Mc Ozy govoriti jer i on kao i ti vjerujete u te laži i izmišljotine . Ono što ja znam o tome , znam od sudionika tih događaja i prije ću njima vjerovati nego partizanskim lažima i falsificiranju tih povjesnih događaja kojima ste nas filali 70 i kusur godina .
Ja bulaznim, kažeš ti, pa hajdemo onda ovako, s koliko si bivših domobrana, ustaša, četnika, zarobljnih pripadnika Wehrmachta sudionika zarobljeničkih "kolona" razgovarao, s koliko njih koji su obuhvaćeni amnestijom s početka kolovoza 1945. i potom pušteni kućama, a s koliko onih koji su izdržali kazne, pa i onih koji su izdržali 20 godina teškog zatvora s prisilnim radom uz konfiskaciju imovine i trajni gubitak građanskih prava. S koliko si partizanskih boraca razgovarao, s koliko KNOJ-evaca iz pratnji zarobljeničkih "kolona" s koliko oficira OZN-e? Niti s jednim od pobrojanih kategorija, kladim se. A ja sam kao dijete bio i u sabrinom zarobljeničkom logoru u Velikoj Pisanici i ti ćeš meni reći da lažem, a pojma nemaš o bilo čemu. Nije li te bar malo sram? Znam da nije, ali pitao sam.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:24   #173
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
A koji bi drugi razlog bio? Oni koji se nisu bojali nikoga i ničeg, najedamput su se uplašili? Koga? Druga Staljina? Amera? A rušili su im avione? Od straha!
rušili avione i potapali bodove Amerima i Englezima, a bojali se komemoracija lokalaca?
e hebiga...zar bi im šačica potajno okupljenih civila u šumi stvarala tolike probleme u jeku priprema za stvaranje Balkanske carevine?

p.s. čemu strah i zebnja ako je sve moralno, legalno i ispravno? Zločinac zasluži smrtnu kaznu...i to ide sudski preko papira, transparentno, čak se i oglasi javno ...a ne u tajnosti i sa prstenovima osiguranja prilikom izvođenja likvidacija.
Čemu skrivanje? Francuzi, Belgijanci ili Talijani se u obračunu sa "narodnim izdajnicima" nisu baš pribojavali komemoratora, nije bilo potrebe za diskrecijom i tajnošću, u načelu.

držiš pola armije u Sloveniji nekoliko godina načičkano do zuba, na manevrima i opipavanju pulsa Saveznicima, granicu podebljaš raznoraznim oznaškim i omladinskim krvosljedničkim jedinicama ... i bojiš se komemoracija do te mjere da leševe bunkeriraš iza metara nasipa i betona?
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:27   #174
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
Ja bulaznim, kažeš ti, pa hajdemo onda ovako, s koliko si bivših domobrana, ustaša, četnika, zarobljnih pripadnika Wehrmachta sudionika zarobljeničkih "kolona" razgovarao, s koliko njih koji su obuhvaćeni amnestijom s početka kolovoza 1945. i potom pušteni kućama, a s koliko onih koji su izdržali kazne, pa i onih koji su izdržali 20 godina teškog zatvora s prisilnim radom uz konfiskaciju imovine i trajni gubitak građanskih prava. S koliko si partizanskih boraca razgovarao, s koliko KNOJ-evaca iz pratnji zarobljeničkih "kolona" s koliko oficira OZN-e? Niti s jednim od pobrojanih kategorija, kladim se. A ja sam kao dijete bio i u sabrinom zarobljeničkom logoru u Velikoj Pisanici i ti ćeš meni reći da lažem, a pojma nemaš o bilo čemu. Nije li te bar malo sram? Znam da nije, ali pitao sam.
I više nego što možeš i zamisliti jer mi je djed bio u domobranima . stričevi u ustašama i dosta starijih ljudi - civila koji su prošli pakao križnog puta i zbog toga su morali šutjeti kako ih mrak ne bi progutao . Drugom djedu su zapalili stan samo zato što nije htio u zadrugu i konfiskovali imovinu i time ga ubili pa češ ti meni pričati a pojma nemaš kako su zapravo prolazili ti stanovnici Hrvatske i kako su se odnosili prema njima . I da , naravno da lažeš jer nemaš pojma o povijesti Hrvata poslije 2. svjetskog rata i što ste krivotvorili sve čega ste se uhvatili . Hočete li ikad priznati istinu ili ćete i dalje lagati kad se otvore arhivi , vidjet ćemo mada čisto sumnjam .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:47   #175
Svaka dalja rasprava s tobom kolega je besmislena. Jednostavno nisi na razini, lupaš mantre iz ustaških krčmi. Idi u arhive i nek ti netko tumači pronađeno. Iako ne sumnjam da ćeš za tebe nepovoljno proglašavati falsifikatom, a nepronađeno uklonjenim. Možemo se samo nastaviti svađat. Zato - prekinimo. Nemaš ništa novo za reči.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:48   #176
Dečki javite se Plenkoviću, možda vam vrati NDH.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.03.2017., 22:15   #177
dečki, ovo nije uljuđena rasprava... tko je spominjao vraćanje NDH? Nije fer prozivati niti imputirati nešto o čemu se ne govori.

samo se neki pitaju zašto se režim na te i takve načine brani od komemoriranja, od nekolicine tumaravih i zalutalih nositelja cvijeća, ako je svo to "instaliranje" lešina po rudnicima bilo ok i po pravilima struke i po civilizacijskim uzusima, i dok istovremeno režim drži u okolici pola državne armije i svu silu milicije i pozadinskih i oznaških posada, radi koškanja sa Saveznicima i očuvanja tampona prema Austriji i Trstu.
Nije moguće da se vrhuška ukenjala od famoznog nepoznatog nekog tamo negdje s cvijetićem u ruci.

ili se netko od partijskih i armijskih glavešina pobojao da nedajbože dođe do novog i iščekivanog rata sa mrskim nam imperijalistima, pa da kojim slučajem stratišta po Sloveniji ne bi doživjela medijsko-propagandnu sudbinu kakvu su 1945. doživjela njemačka stratišta i gubilišta nakon što su otkrivena....pa računaju, aj zatrpaj to dobro i umaskiraj, zalij vapnom i betonom, zlu ne trebalo
nije to začeprkano s dvije lopate u površinskom rovu...nije posao od jedno popodne.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:20   #178
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
I više nego što možeš i zamisliti jer mi je djed bio u domobranima . stričevi u ustašama i dosta starijih ljudi - civila koji su prošli pakao križnog puta i zbog toga su morali šutjeti kako ih mrak ne bi progutao . Drugom djedu su zapalili stan samo zato što nije htio u zadrugu i konfiskovali imovinu i time ga ubili pa češ ti meni pričati a pojma nemaš kako su zapravo prolazili ti stanovnici Hrvatske i kako su se odnosili prema njima . I da , naravno da lažeš jer nemaš pojma o povijesti Hrvata poslije 2. svjetskog rata i što ste krivotvorili sve čega ste se uhvatili . Hočete li ikad priznati istinu ili ćete i dalje lagati kad se otvore arhivi , vidjet ćemo mada čisto sumnjam .
Pa sto je HDZ cekao s otvaranjem arhiva 20 godina koliko je bio na vlasti?

Kmerima nije u interesu,koju ispriku imas za svoju partiju?

Sto sada nisu podrzali Mostovu inicijativu?

Jos cakanije mi je gledati ovo vjerovanje da ce arhivi nesto otkriti i da vec nisu procisceni...

Ali u interesu HDZ izdajica...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:04   #179
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Pa sto je HDZ cekao s otvaranjem arhiva 20 godina koliko je bio na vlasti?

Kmerima nije u interesu,koju ispriku imas za svoju partiju?

Sto sada nisu podrzali Mostovu inicijativu?

Jos cakanije mi je gledati ovo vjerovanje da ce arhivi nesto otkriti i da vec nisu procisceni...

Ali u interesu HDZ izdajica...
Na prvo pitanje nećeš nikad dobit razuman odgovor a on se negdje krije u činjenici da su i oni umočeni u onaj sustav i da za neke stvari im ne bi bilo drago da se pojave u javnosti. Samo nagađam naravno.

Nego ovo drugo je zanimljivo.

Ti često upotrebljavaš izraz kmeri za SDP što je samo po sebi uvrijedljivo za članove te stranke obzirom kako ih na neki način stavljaš u kontekst sa tom okrutnom komunističkom pričom iz Kambođe.
Ali znaš šta se još nikad nije dogodilo?? Takvi postovi nisu nikad prijavljivani kao generaliziranje ili tako nešto ali recimo zločinačka organizacija se prijavljuje ne redovnoj bazi bez greške svaki put kad se to napiše.

Nekako sam naivno mislio da imamo isti metar za oste stvari ali očito nemamo pa daj korektnosti radi nemoj više.

Šta se tiče arhiva?? Ja ne vidim nikakav razuman problem oko toga osim da u tome treba bit oprezan da se neki podatci koji mogu a i ne mkoraju bit istiniti ne zloupotrebljavaju u političkom ili bilo kakvom osobnom obračunu. Da su pročišćeni u to ja osobno uopće ne sumnjam i čak bi mi bilo čudno da nisu.

Za kraj nemojmo se častit sa ti si u ovoj stranci ili partiji jer to nikako ne možete znat pa to nije OK.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:33   #180
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post



Tebi stvarno nije problem izgovoriti laž i izmišljotinu
Nikakvih sudova nije bilo , niti je bilo suđenja već je bilo po kratkom postupku . Samo mali broj domobrana i ustaških časnika je pušten kućama a ne kako ti pišeš , streljan . Činjenice su da su partizani pobili jako velik broj Hrvata i zakopali ih po raznim jamama bez suda i da zbog toga nitko nije odgovarao . Nisu to nikakve mantre već istina koju vi krijete kao zmija noge . Ništa još nije dokazano i istraženo a te knjige od tzv. sudionika i disidenta me podsjećaju na knjigu od jednog " vrlog ratnika " koji je našvrljao knjigu pod nazivom ništa lažno ( sve lažno ) pa su i te knjige kojima ti želiš dokazati da su istinite , zapravo bezočna laž i izmišljotina .
Tek kad bude netko odgovarao za taj zločin ( a još ih ima živih ) će mi biti lakše .
Moj djed je bio pripadnik 16 Hrvatske Brigade "Joža Vlahović" od 1942g do 1945g - sram me je kada čitam što vi ustaški povratnici ili unuci pišete protiv njega , jer mi je govorio što su prolazili od Velebita do Papuka i na kraju u okruženju Jasenovca i Stare Gradiške.

Kako vas nije sram , gmazovi jedni pokvareni.
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.