Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2004., 21:08   #1
Ožiljci, flekice i mrlje na licu

od prištića, mitesera, sunca, ....

nepravilnosti i mrljice po koži koje kvare moju (inače savršenu) ljepotu

čime da ih se riješim pošto mi jako idu na živce

U obzir dolazi sve: i preparati "iz špajze" i oni iz dućana i kozmetičkih salona
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 21:31   #2
flekice-krema za izbjeljivanje.to moras pitati kozmeticarku.
miteseri-poseban scrub od neutrogene koji je izasel za mitesere.
pristici-prvo skuzi sto je razlog da ih dobivas-to je jako vazno..amoze biti hormonski problem,a moze cak i manjak vitamina,stres i sl.ja znam par krema ali te su ovde u usa.
glycolic acid za ciscenje lica i glycolic krema,sa vit.eza facu
i na kraju-u meduvremenu nabavi dobar konsiler,zuti za flekice,zeleni za crvene pristice...ili u najgorem slucaju kozmetiku koja potuno prekriva-obicno ona scenska ako toga kod tebe ima...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 21:44   #3
Mislim da ona ne treba rješenje za prištiće i mitesere već ožiljke od istih...
Nebi ni meni loše došao odgovor jer sam si u mlađim godinama dosta prčkala po faci...
Kaj se može protiv tih flekica i rupica ikako osim nekim kemijskim pilingom u kozmetičkom salonu???
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:43   #4
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
Mislim da ona ne treba rješenje za prištiće i mitesere već ožiljke od istih...
Nebi ni meni loše došao odgovor jer sam si u mlađim godinama dosta prčkala po faci...
Kaj se može protiv tih flekica i rupica ikako osim nekim kemijskim pilingom u kozmetičkom salonu???
mene isto ovo zanima
plus pitanje:: KAKO SE RJEŠAVATE MITESERA?
ja sam na netu pročitala da je dobro pomiješati med,limun i sol (a za izuzetno masnu kožu dodati 2 žlice jogurta) i da je to odlično za borbu protiv te napasti od mitesera?
jel netko ovo probao, imate kakve druge preporuke?
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 21:51   #5
keem.piling je vise za izjednacivanje boje i ako imas pristeve.ako su ti pristevi ostavili tragove,onda nemas kaj puno nego kamuflirati.
vit.e je super za sve.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 12:13   #6
Quote:
goldberry kaže:
Kaj se može protiv tih flekica i rupica ikako osim nekim kemijskim pilingom u kozmetičkom salonu???

Meni je dermatologica preporucila jednu kremu "Novaderm sa 7 % glikolne kiseline", sadrzi manji postotak te glikolne kiseline koju koriste u kemijskim peelizima , pa pomaze. Za kupiti ima jedino u ljekarnama.
Inace kemijski peeling ako radis ISKLJUCIVO KOD DERMATOLIGA, nije da ne vjerujem kozmeticarkama , ali dermatolozi su ipak strucniji , i nije im u cilju samo pokupiti pare , pa ce sami odluciti da li ti je peeling potreban , ili mozda neki drugi tretman.

Evo ja bas za par dana idem na kemijski kod dermatologa . Taj kemijski mi se super , obavim ga jednom preko zime , i cijelu godinu sam free. Inace , dermatologica mi je rekla da je bolje kemijski od tiskanja kod kozmeticarke jer sa kemijskim odlaze sve necistoce , dok te kozmeticarka natiskuje i moras ici na vise tretmana da se postigne ucinak kao kod kemijskog peeling.

vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 13:17   #7
Jel to skroz skroz neštetno? S tolkim kemikalijama po koži??? Ja bi radje da mi ostanu flekice i rupice nego da mi je koža savršena i uništena?

Jel to skroz bezazleno?
I, najvažnije, di to radiš i koliko košta?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 19:05   #8
nije stetan ako imas razlog za njega..ja i govorim o onome kojeg rade u derm.klinikama...ako nisi pristava i nemas akne problem i to jako koje nikako ne odlaze same-ne preporucuje se jer ti moze samo nanesti stete nego dobroga...zapravo kemikalija jako isusi kozu,a moze je ako je tanka i ne treba joj to cak i zgoreti!neke stvari izgledaju bezazleno ali nisu...drzi se tri minute ni sec.vise-onda znas da je jako kemijski!!!!!!!!!!!neznam dali kod nas rade proces sa smrzavanjem?kad te naspreja sa 85 stupnjeva pod nulomtako da ti unisti prvih par slojeva koze?????????mozda bi trebala pitati za to,obicno primjenjuju kod acni i neciste koze,koja nakon nekoliko tretmana pocinje blend in...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 19:06   #9
e da ,ima jos jedan tretman-sa injekcijama u lice-cortizon,ali u jak blagoj mjeri ti se zove-tak-dal toga ima isto???????
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 19:11   #10
Re: flekice i ožiljci

Quote:
sunčica kaže:
od prištića, mitesera, sunca, ....

nepravilnosti i mrljice po koži koje kvare moju (inače savršenu) ljepotu

čime da ih se riješim pošto mi jako idu na živce

U obzir dolazi sve: i preparati "iz špajze" i oni iz dućana i kozmetičkih salona
tretman recimo glikolnom kiselinom ( onda mora biti nekoliko u paketu ) rade po principu skidanja tankog povrsinskog sloja koze, koza se preporodi, postane cisca, gladja...

Quote:
ako su ti pristevi ostavili tragove,onda nemas kaj puno nego kamuflirati.
ne slazem se.

Takvim tretmanima se i oziljci "bruse"...

Quote:
Inace , dermatologica mi je rekla da je bolje kemijski od tiskanja kod kozmeticarke jer sa kemijskim odlaze sve necistoce ,
ovdje kod mene ima jako malo salona da uopce jos rade metodu istiskivanja. Vecina ih radi po principu - to je preagresivno za kozu.

Pa je kemijski peeling sastavni dio klasicnog ciscenja a ako ste lose srece ond aruke nece ni upotrijebiti.

Quote:
Jel to skroz bezazleno?
je, ako se radi kos strucne osobe
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 19:17   #11
to skidanje se zove microderm..ima nekoliko tretmana ali sam primjetila da je koza samo meksa a ne i cisca...za mitesere koriste onu spravicu metalnu drsku sa rupicom za istiskivanje...inace drugo ne dela kako vele dermatolozi.ja sve ovo govorim iz dermatoloske klinike ne kozmeticara...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:29   #12
Za skidanje oziljaka ti preporucujem mast Contractubex....a za skidanje fleka Fade out kremu.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:31   #13
samo joj napisi koje su posljedice fade out kreme i kak se koristi!!!!!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:40   #14
a koje su posljedice ?ja ih nisam imala

ako ih znas,navedi ih.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:44   #15
pa recimo da ako maze malkice izvan spot-a da joj tam izjede kozu,pa onda postane tockasta ko hijena.naime,neznam dal je preporucljivo nabaviti kremu bez dodatnih razgovora sa dermatologom!jer moze samo odmoci,a ne i pomoci!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 21:50   #16
Koristim je svako toliko kad mi se pojave fleke,mazem je po cijelom licu..a nemam fleke svugdje...i ne licim na hijenu.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 22:10   #17
mozda nemas iste fleke,tj istu vrstu...ali ja licno znam da nasi klijenti itekako moraju paziti da ne zajebu lice sa tom kremom...i bas im je doktor derm.rekel da ce inace izgledati ko hijene.u stvari te kreme se mjesaju u razlicitim postocima,pa i to ovisi o pomaganju tj unistavanju.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 22:39   #18
Quote:
AFRODITA69 kaže:
mozda nemas iste fleke,tj istu vrstu...ali ja licno znam da nasi klijenti itekako moraju paziti da ne zajebu lice sa tom kremom...i bas im je doktor derm.rekel da ce inace izgledati ko hijene.u stvari te kreme se mjesaju u razlicitim postocima,pa i to ovisi o pomaganju tj unistavanju.
pa lice mos sjebat i bilo kojom drugom kremom....ne odgovara svakom isto.

a s cim se mijesa ova krema?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:20   #19
neznam tocno naziv,ali pocinje sa h....inace nasa krema se zove hqra i onda ju mjesas sa kojim vec postotkom tog acida...jer inace spali kozu...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 16:48   #20
ne pricamo o istoj kremi.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.