Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 07:36   #961
Treba pozvati majstora da pogleda kakvo je stanje sa kartušom? Jer u toku rada - curenja vode neki su se dijelovi olabavili. Nema inaće razloga da se sama ručica spušta ili diże. Perlator ne może biti tome uzrok.

Treba skinuti ručicu, zatim plastičnu kapu koja je ispod iispod toga je jedna uska matica sa kojom se pritegne kartuša.
Mislim da za početak to możete pokušati i sami.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:25   #962
pod kojim brojem je ta kartusa ?
dijelovi

Zadnje uređivanje lokva808 : 10.03.2015. at 20:48.
lokva808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:33   #963
Ne znam kakav savjet više dati. Priznajem da do sada nisam imao posla satakvim tipom slavine i ne mogu prićati napamet.
Žalim.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 09:56   #964
kako zaustaviti kapanje vode



na slici je dio od vodokotlića na spoju s cijevi ulaznog ventila. s ove lulice koju držim u ruci kaplje voda, a pretpostavljam da je to zbog toga što je popustio ovaj bijeli "kit" oko namotaja. može li mi netko savjetovati kako to riješiti, i ako treba samo premazati s tim bijelim, pod kojim nazivom da potražim to u dućanu
hvala.
nomadsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:14   #965
Pa ovo je cudno skroz. Kak je moguce da metalni dio se srafa na plastiku? Pa to moze puknuti s vremenom.

Da bi zaustavil to kapanje trebas skinuti dolje to bijelo. To bijelo nije premaz vec loctite 55 konac za brtvljenje. Najmanje pakovanje toga ti kosta oko 50kn. Također mozes se posluziti sa obicnom teflonskom trakom za 3kn.
Znas kak se brtvi, tj mota?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:29   #966
Nemoj mene pitat kak je moguće. Možda je majstor koji je to radio malo fušao. Znači treba skinut taj konac i namotat novi? Ako je ta teflonska traka jeftinija, a jednako dobra, onda bi radije to. Nemam pojma kak se brtvi, ali voljan sam naučit
nomadsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:44   #967
Kupi onda teflonsku traku. Dobra je i ona.
Počneš ju namatati u smjeru kazaljke na satu al kreces od početka navoja. Znaci traka ti je siroka nekih 8mm. Kad ju namatas obavezno ju zateži. Nesmije biti labava nego je bitno fino zamotati te navoje. Sad nemoras namotavati bas sve. Namotas do one daljine do kud ti dolazi to koljeno. Ne motaj po istome cijelo vrijeme nego lagano "šaraj". Lijevo-desno.
Namotava se po osjecaju . Msm da bude islo sigurno 10x namotaja. A budes videl. Ak se lagano rukom da zasrafati to koljeno onda nije dosta. A opet nesmije ici preteško jer budes slomil tu plastiku dok budes s kljestima srafal.

Ako bude premalo trake onda skidaj cijelu i ponovno namotaj.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 13:03   #968
Hvala na savjetu. Jos jedno pitanje, nasao sam da imam kudelje za brtvljenje, da li bi se mozda to dalo napraviti s njom?
nomadsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 13:06   #969
[QUOTE=lokva808;53527112]pod kojim brojem je ta kartusa ?

Ako gledamo kartušu, to je pod brojem 6, u sredini. Ona gornja matica pod brojem 5 - 4 , ona bi se trebala stegnuti sa kljućem. Jačuna pritezanja trebala bi omogućiti lagano ili teže pokretanje ručice.
Ovi ostali dijelovi nemaju nikakvu ulogu , jer se pokretni dijelovi koji međusobno klize , nalaze baš u toj kartuši.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 13:38   #970
Quote:
nomadsoul kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu. Jos jedno pitanje, nasao sam da imam kudelje za brtvljenje, da li bi se mozda to dalo napraviti s njom?
Da se ukljućim.

Možeš i sa kudeljom ali moraš namazati sa toatnom masti - Lis 3 ili 5 svejedno.
No ja bih tu stavio cijev sa spojnim holenderima, na kojoj se u holender stave brtve i nemaš problema sa curenjem.

Ovakvih cijevi ima raznih dimenzija i lako se pripašu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:18   #971
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post

Ovakvih cijevi ima raznih dimenzija i lako se pripašu.
takva cijev ide iz ventila na zidu do ove metalne lulice koju na slici držim u ruci..pojma nemam zašto je izvedeno na taj način ako može ići i direktno ta cijev
nomadsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:27   #972
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Da se ukljućim.

Možeš i sa kudeljom ali moraš namazati sa toatnom masti - Lis 3 ili 5 svejedno.
No ja bih tu stavio cijev sa spojnim holenderima, na kojoj se u holender stave brtve i nemaš problema sa curenjem.

Ovakvih cijevi ima raznih dimenzija i lako se pripašu.
Neznam koliki je baš pametno kudeljom na ovu mekanu plastiku. Teflon je mekši pa ako i namota više manja je šansa da sjebe navoj ili sl.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:04   #973
Quote:
nomadsoul kaže: Pogledaj post
takva cijev ide iz ventila na zidu do ove metalne lulice koju na slici držim u ruci..
Koljeno je stavljeno da se sakrije luk od cijevi!

Uzmi dulju gibljivu cijev i sa njom sve lijepo spoji i završeno bez brige, vjeruj mi.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:55   #974
Možda netko može pomoći?
Od nedavno mi je počelo brujati i tresti u cijevima kad zatvorim toplu vodu.
Ako zatvaram hladnu, ništa - samo kad je topla u pitanju.
Zanimljivo, to se događa samo kad se zatvara voda na špinama s mješalicom - na klasičnima nema tog problema.
To lupanje prekinem tako da ponovo otvorim vodu i zatvorim na desnu, hladnu stranu - onda prestane.
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:07   #975
Quote:
vedrica kaže: Pogledaj post
Možda netko može pomoći?
Zanimljivo, to se događa samo kad se zatvara voda na špinama s mješalicom - na klasičnima nema tog problema.
.
Kaj to znači klasičnim?
Dali su mješalice klasične ili jednoručne ili misliš baš samo na klasičnu pipu?

Kod klasičnih mješalica treba sigurno promijeniti gumenu brtvu. Jedino ona može uzrokovati lupanje u cijevima.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:30   #976
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Kaj to znači klasičnim?
Dali su mješalice klasične ili jednoručne ili misliš baš samo na klasičnu pipu?

Kod klasičnih mješalica treba sigurno promijeniti gumenu brtvu. Jedino ona može uzrokovati lupanje u cijevima.
Pod klasične mislim na one s dvije ručke
U kući imamo tri špine jednoručne (mješalice) i na sve tri se isto događa kad se zatvara topla voda.
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:52   #977
U tom slučaju treba provjeriti na nekom od propusnih ventila . Gumica ne vretenu se olabavi ili je prevelika i uslijed protoka vode kroz ventil dolazi do gibanja gumice, a posljedica je lupanje u instalaciji.

Pokušaj pronaći takav ventil (jedan ili dva, ovisno o instalaciji i mjestu ugradnje ventila) pa ga malo zatvoriti ili otvoriti i tada puštaj vodu. Tako možeš ustanoviti koji od njih - ako su dva- uzrokuje lupanje.
Drugi naćin je da izvadiš odmah ventil i pogledaš stanje gumice.

Gumica nikako ne smije biti veća od mesingane pločice na kojoj sjedi, tada sigurno lupa.

Obreži gumicu sa oštrim nožem, a ako je nevaljana zamijeni je novom, ali ako treba opet je obreži.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 11:03   #978
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Obreži gumicu sa oštrim nožem, a ako je nevaljana zamijeni je novom, ali ako treba opet je obreži.
Hvala na odgovoru!
Probat ću danas pa javim ako što napravim
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 19:39   #979
Spajanje slavine ?

Imam slavinu model Hansgrohe Talis Elegance. Kako ju spojiti na klasične kutne ventije od 3/8 koji očekuju maticu na strani crijeva ? Ova slavina ima neke čudne okrugle cjevaste nastavke na krajevima. Postoje li neki adapteri ? Slika ispod.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:13   #980
Prvo post ne spada ovdje i zato ga premještam u pravu temu.

Danas se sve više ovakve stvari nalaze u prodaji. Za te prikljućne cijevi koriste se matice 3/8" koje se nalaze na kutnim ventilima, a oni se više ne nalaze u kutiji sa mješalicom. Kutne ventile treba kupiti ili matice skinuti , ako je moguće sa starih cijevi.
No kako se opet mješalice prodaju sa cijevima koje na sebi imaju uprešane matice, iste se ne mogu skinuti!

Zbrkano znam, no majstori to znaju pa sa sobom uvijek imaju rezervne matice i možda kutne ventile. Usput da spomenem da je korisno uz zamjenu mješalice zamijeniti i kutne ventile na kojima se nalaze matice. Pogledaj u trgovini možda imaju za prodati posebno samo matice, ali moraš uz njih kupiti i konusne brtve.

I zato je najbolje, kupi nove kutne ventile i imaš sve u kompletu.

Znam da je opis opširan, no nadam se da sam ti lijepo sve objanio.

Slika je dosta malai imam dojam da su krajevi na cijevima možda malo podebljani?
Ako zista jesu te podebljane dijelove otpili i na preostali dio staviš matice.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.