Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2018., 21:47   #4321
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
"Uistinu, ja vam to kažem, među onima koji su rođeni od jedne žene, nije se podigao već od Ivana Krstitelja; a ipak, najmanji u kraljevstvu nebeskom veći je od Ivana". (Matej 11,11)
U vezi ovog citata imam dva pitanja za kršćane, i nadam se poštenom i ljudskom odgovoru.
  • Kako se može biti rođen od dvije žene, tj. zašto se ovdje naglašava "od jedne"

  • Šta mu znači ovo da je svako u kraljevstvu Božijem veći od Ivana? Valjda je i on u kraljevstvu Božijem, i zaslužan je za mnogo toga? Mnogi će isto biti u kraljevstvu Božijem, iako nisu učinili koliko je učinio Ivan. Kako su onda i oni veći od njega?
1. Matej 11,11 Zaista, kažem vam, između rođenih od žene ne usta veći od Ivana Krstitelja. A ipak, i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći je od njega!

koristis NAMJENO pogresan RJEVOD


2. Tako sta je Ivan Krst. Umro pre hritovog uskrenja i uznesenja
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 02:22   #4322
* "Ja vam to kažem, između onih koji su rođeni od jedne žene, nitko nije već od Ivana; a međutim najmanji u *Kraljevstvu Božjem već je od njega" (Luka 7,28 prijevod Tomislava Dretara) - link: http://biblija.biblija-govori.hr/gla...a=7&stih=28#28

* "Uistinu, ja vam to kažem, među onima koji su rođeni od jedne žene, nije se podigao već od Ivana Krstitelja; a ipak, najmanji u *kraljevstvu nebeskom veći je od njega" (Matej 11,11 prijevod Tomislava Dretara) - link: http://biblija.biblija-govori.hr/gla...=11&stih=11#11
1. Oba teksta su zvanični prijevodi Biblija i niko ih nikada nije osporio kao pogrešne. Dapače, kršćani ih često citiraju, i na njih se pozivaju. A Dretar slovi za veoma uspješnog prevoditelja.

2. Kakve veze ima to što je Ivan umro pre Isusovog navodnog uskrenja i uznesenja? Ako je neko slijedio Isusa, pa ga je smrt ga stigla prije Isusove smrti, zašto bi on bio manje vrijedan? Ako je i Ivan u kraljevstvu Božijem, a znamo da je bio zaslužan je za mnogo toga - kako su onda svi drugi veći od njega, iako nisu učinili onoliko koliko je Ivan učinio?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 02:34   #4323
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Kakve veze ima to što je Ivan umro pre Isusovog navodnog uskrenja i uznesenja?
Ima veze kad nije umro prije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 08:18   #4324
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ima veze kad nije umro prije.
Tako je.

Ivan Krstitelj je živio i umro pod starim savezom, pa mu zato Isus to govori.
I Isus Krist je u Evanđeljima živio po starom savezu, tek je na posljednjoj večeri - objavio novi savez, koji je stupio na snagu njegovom smrću i uskrsnućem.
Islam (koliko mi je poznato) ne prihvaća novi savez, odnosno nije prepoznao ono najbitnije što je Isus učinio (ustanovio).

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
2. Kakve veze ima to što je Ivan umro pre Isusovog navodnog uskrenja i uznesenja? Ako je neko slijedio Isusa, pa ga je smrt ga stigla prije Isusove smrti, zašto bi on bio manje vrijedan? Ako je i Ivan u kraljevstvu Božijem, a znamo da je bio zaslužan je za mnogo toga - kako su onda svi drugi veći od njega, iako nisu učinili onoliko koliko je Ivan učinio?
Novi savez koji je Isus ustanovio počiva na milosti a ne na Zakonu Mojsijevim. To naravno ne znači da kršćani trebaju svjesno i namjerno kršiti zakone, ali ti "zakoni" su im urezana u srca a ne na kamene ploče. Nemoguće je držati se svakog slova Zakona - pa je Isus Krist i došao upravo radi toga- da On, kao Sin Božji ispuni sav Zakon i Proroke.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 16:04   #4325
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ivan Krstitelj je živio i umro pod starim savezom, pa mu zato Isus to govori. I Isus Krist je u Evanđeljima živio po starom savezu, tek je na posljednjoj večeri - objavio novi savez, koji je stupio na snagu njegovom smrću i uskrsnućem.
To je besmisleno šta govoriš, sivko. Ivan je mnogo učinio, npr. krstio je Isusa na rijeci Jordan. Zbog vjere je odbio da ima ljubavnu aferu sa već zaručenom lijepom kćeri vladara Iroda, zbog čega je ona od oca tražila njegovu glavu, za rođendan. Glavu je izgubilo zbog vjere a ti ga nazivaš Židovom?!

Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Islam (koliko mi je poznato) ne prihvaća novi savez,
odnosno nije prepoznao ono najbitnije što je Isus učinio (ustanovio).
Islam priznaje Mesiju, sina Marijinog, Isusa iz Nazaretha. Priznaje njegovu čistu mati, poštuje apostole i iskrene kršćane... Ali ne smatra Isusa Bogom, ni Čovjekobogom, ni Bogočovjekom, ni dijelom Boga, ni Anđelom, ni Božijim potomkom... Islam je normalna vjera, vjera čistog monoteizma, bez kumira, idola, bez bogova koji su "dio Boga", bez Boga "koji se pretvara u stvorenja". To je normalan monoteistički koncept. Poštujemo sve normalno, šta napišu kršćani i Židovi. A kad počnu bluditi, onda im skrenemo pozornost.
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Novi savez koji je Isus ustanovio počiva na milosti a ne na Zakonu Mojsijevim.
Možda bi mogao reći nešto više ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post69852313
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 17:23   #4326
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
To je besmisleno šta govoriš, sivko. Ivan je mnogo učinio, npr. krstio je Isusa na rijeci Jordan. Zbog vjere je odbio da ima ljubavnu aferu sa već zaručenom lijepom kćeri vladara Iroda, zbog čega je ona od oca tražila njegovu glavu, za rođendan. Glavu je izgubilo zbog vjere a ti ga nazivaš Židovom?!
U čemu je problem što je Ivan krstitelj Židov??
Pa i Isus Krist je rođen kao Židov.
Ponavljam, Ivan krstitelj je živio i djelovao prije sklapanja novog saveza, bio je poslušan Mojsijevom Zakonu, ali nije sudionik Novog saveza. Ivanovo krštenje Isusa Krista nema veze (u biti je nešto sasvim drugo) od kršćanskog krštenja što je ustanovio Isus.
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Islam priznaje Mesiju, sina Marijinog, Isusa iz Nazaretha. Priznaje njegovu čistu mati, poštuje apostole i iskrene kršćane...
Meni kao kršćaninu je irelevantno što Islam priznaje /ne priznaje.
U biti, Islam priznaje sve ono što njemu odgovara, a odbacuje što mu ne odgovara...na što ima pravo.
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ali ne smatra Isusa Bogom, ni Čovjekobogom, ni Bogočovjekom, ni dijelom Boga, ni Anđelom, ni Božijim potomkom...
Velim, Islam ima pravo na svoje viđenje, tko sam ja da nekoga razuvjeravam?

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Islam je normalna vjera, vjera čistog monoteizma, bez kumira, idola, bez bogova koji su "dio Boga", bez Boga "koji se pretvara u stvorenja". To je normalan monoteistički koncept. Poštujemo sve normalno, šta napišu kršćani i Židovi.
Prijatelju, spusti se sa visina, jer si griješan čovjek kao i ja.
Nema potrebe patronizirati, ističući što je za tebe "normalno", aludirajući da su drugi valjda "nenormalni", kao i njihova vjera i koncepti.

Po meni je "normalno" poštivati tuđa uvjerenja i ne pada mi na pamet ići na teme o Islamu da bi tamo misionirao i pisao što smatram "normalnim" i "nenormalnim".

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
A kad počnu bluditi, onda im skrenemo pozornost.
Lijepo.
To sam i ja radio kao mladi, neizgrađen vjernik. Ali kada se dođe do neke zrelosti, onda čovjek shvati da su "samo riječi" kao magla koju svaki vjetrić otpuše. Iz našeg ponašanja, načina življenja i ophođenju sa drugima i drugačijima se treba zrcaliti naša vjera. Naši životi trebaju "skrenuti pozornost", pričati i mljet može svatko.

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Možda bi mogao reći nešto više ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post69852313
Pogledat ću.
Hvala.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 17:34   #4327
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Meni kao kršćaninu je irelevantno što Islam priznaje /ne priznaje. U biti, Islam priznaje sve ono što njemu odgovara, a odbacuje što mu ne odgovara...na što ima pravo. Velim, Islam ima pravo na svoje viđenje, tko sam ja da nekoga razuvjeravam?
Pa ti si spomenuo islam, a ne ja. Ja sam ti samo odgovorio na post u kojem spominješ islam.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 17:35   #4328
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
To je besmisleno šta govoriš, sivko. Ivan je mnogo učinio, npr. krstio je Isusa na rijeci Jordan. Zbog vjere je odbio da ima ljubavnu aferu sa već zaručenom lijepom kćeri vladara Iroda, zbog čega je ona od oca tražila njegovu glavu, za rođendan. Glavu je izgubilo zbog vjere a ti ga nazivaš Židovom?!

Islam priznaje Mesiju, sina Marijinog, Isusa iz Nazaretha. Priznaje njegovu čistu mati, poštuje apostole i iskrene kršćane... Ali ne smatra Isusa Bogom, ni Čovjekobogom, ni Bogočovjekom, ni dijelom Boga, ni Anđelom, ni Božijim potomkom... Islam je normalna vjera, vjera čistog monoteizma, bez kumira, idola, bez bogova koji su "dio Boga", bez Boga "koji se pretvara u stvorenja". To je normalan monoteistički koncept. Poštujemo sve normalno, šta napišu kršćani i Židovi. A kad počnu bluditi, onda im skrenemo pozornost.
Možda bi mogao reći nešto više ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post69852313
Ivan je bio naduvani prorok ima textovi o njemu lik je paro noson nebo i oblake.
Petljo se i u vlast države i nema u što nosinu nije zabadao valjda jer je imao mandata od boga kao svi njemu slični koji se petljaju dan noć u sve i svašta.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 02:19   #4329
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Ivan je bio naduvani prorok ima textovi o njemu lik je paro noson nebo i oblake.
Petljo se i u vlast države i nema u što nosinu nije zabadao valjda jer je imao mandata od boga kao svi njemu slični koji se petljaju dan noć u sve i svašta.
Blago bilo Ivanu koji, veliš, petljo se u sve i sva, a ipak posljednji apostol doživio pritvor umjesto tamnice, izgleda mu Bog dao pregovarati sa političarima zemaljske vlasti, koji se odobrovoljiše pa mu ponudiše kućni pritvor i dvorište i tintu i tiskarnicu, i sve samo da mu pisma braći procvjetaju. Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 23:13   #4330
Tuce bogova, i posrednika...
"Poganska mjera je puna. Puno bogova, gore no u panoptikumu!"
https://iskljucujelivjeraljudskaprav...u-panoptikumu/
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 01:13   #4331
Pokušavam dobiti trajni ban s ovog antihrvatskog i antikatoličkog foruma,što ako vam kažem da izvan Katoličake Crkve nema spasenja,mogu li ga dobiti,nemojte mi zamjeriti ,malo sam više popio nego šta je uobičajeno,ali svejedno,držim se toga,tako da nemam opravdanja ni u višku alkohola!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 01:14   #4332
Kudume,Islamistički teroristi neselektivno i brutalno ubijaju sve koji im stoje na putu, dokaz za to su jezive demonske fotografije nedavnih ubojstava američkih i britanskih novinara. Za muslimane mir dolazi tek kroz podčinjenost islamu. Kada oni govore o miru, misle na podčinjenost njihovoj religiji. Što se tiče svijeta, desetci tisuća muškaraca, žena i djece ubijeni su u ima Alaha, pod krvavom zastavom islama.

Islam nije samo ideologija ili filozofija. To je kriva religija. I dok možda sadrži neke elemente ljudskog morala, nije ništa drugo nego vođena i karakterizirana podmuklom prijevarom.

Isus je rekao: „Ja sam put, istina i život. Nitko ne dolazi k Ocu osim po meni.“ (Ivan 14:6) Svaka religija ili vjera koja odbija priznati božanstvo Isusa Krista – islam, budizam, hinduizam – i traži spasenje na bilo koji način osim kroz vjeru u Njega, kriva je religija.


Đavlove zasljepljujuće laži su mračna i zlobna sila koja se , na kraju krajeva, nalazi iza svake krive religije. Kada su farizeji sumnjali u Isusovu izjavu kao vječnu istinu, Isus im je odgovorio potresnim ukorom: „Vi imate đavla za oca. On je bio ubojica ljudi od početka..on je lažac i otac laži.“ (Ivan 8:44-45)

Nemoguće je da religija bude ujedno i kriva religija i religija mira, pošto nikako ne može pomiriti svetog Boga i grešnog čovjeka, i nikad ne može donijeti stalan mir između ljudi ili nacija.

Očito je da nije svaka lažna religija obilježena barbarskim ponašanjem kakvom svjedočimo u današnje vrijeme. Neke se na površini čine spokojnim i bezopasnim, no nijedna ne može osloboditi ljude od snage grijeha. Samo Krist, Sin Božji, spašava od grijeha, đavla i smrti. On je umro na križu za naše grijehe, bio pokopan i uskrsnuo od mrtvih!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 02:06   #4333
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Pokušavam dobiti trajni ban s ovog antihrvatskog i antikatoličkog foruma, što ako vam kažem da izvan K. Crkve nema spasenja, mogu li ga dobiti, nemojte mi zamjeriti, malo sam više popio nego šta je uobičajeno, ali svejedno, držim se toga, tako da nemam opravdanja ni u višku alkohola!
Ja ne pijem nekih 25, možda i svih 30, godina. Zamislite to.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Kudume, Islamistički teroristi neselektivno i brutalno ubijaju sve koji im stoje na putu, dokaz za to su jezive demonske fotografije nedavnih ubojstava američkih i britanskih novinara.
Islam je vjera mira, nenasilja, nenapadanja, ljubavi... Osim kada je u pitanju samoodbrana. Pa i tad, samo u cilju odvraćanja. Mi muslimani to svjedočimo već godinama na ovom forumu. Tko nas razumije? Samo oni koji žele razumjeti! A šta netko radi pod izgovorom islama, to je već tema za razgovor, ali interesantno da upravo takvi o kojima govorite dobijaju medijski prostor na zapadu, zar ne?

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Za muslimane mir dolazi tek kroz podčinjenost islamu. Kada oni govore o miru, misle na podčinjenost njihovoj religiji. Što se tiče svijeta, desetci tisuća muškaraca, žena i djece ubijeni su u ima Alaha, pod krvavom zastavom islama.
Nije točno. Evo čak i na ovom forumu nmuslimani ne traže potčinjenost nama, već samo pravo da budemo jednako tretirani kao i drugi. Po meni je to ok zahtjev i to, hvala Bogu i imamo ovdje. Kako nas vidite ovdje na forumu, takvi smo i u cijelom svijetu, Zoki. Volim i nepoznatog, i Meadov... sve osim čangrizavih.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Islam nije samo ideologija ili filozofija. To je kriva religija. I dok možda sadrži neke elemente ljudskog morala, nije ništa drugo nego vođena i karakterizirana podmuklom prijevarom.
Nije Zoki, vi tako govorite zbog strasti, i ja vas razumijem.
Ali vas i uvjeravam da to nije tako. Ni, nije tema o islamu, pa...

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Isus je rekao: „Ja sam put, istina i život. Nitko ne dolazi k Ocu osim po meni.“ (Ivan 14:6) Svaka religija ili vjera koja odbija priznati božanstvo Isusa Krista – islam, budizam, hinduizam – i traži spasenje na bilo koji način osim kroz vjeru u Njega, kriva je religija.
Muslimani priznaju Isusa, njegov čestiti put i misiju. Muslimani vole njega, njegovu čistu mati, njegove iskrene učenike... Samo ga ne držimo za Boga i Božiju familiju. Ostalo je ok.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Đavlove zasljepljujuće laži su mračna i zlobna sila koja se, na kraju krajeva, nalazi iza svake krive religije. Kada su farizeji sumnjali u Isusovu izjavu kao vječnu istinu, Isus im je odgovorio potresnim ukorom: „Vi imate đavla za oca. On je bio ubojica ljudi od početka..on je lažac i otac laži.“ (Ivan 8:44-45)
Interesantno, Zoki, i istina je, da je Isus upozorio vjernike da se čuvaju kvasca farisejskoga. A još je interesantnije, da ste povjerovali upravo fariseju i sinu farizeja, Šaulu, kasnije nazvanom Paul.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Nemoguće je da religija bude ujedno i kriva religija i religija mira, pošto nikako ne može pomiriti svetog Boga i grešnog čovjeka, i nikad ne može donijeti stalan mir između ljudi ili nacija.
Islam je Božija vjera i ona je kadra da sve nacije ujedini u ljubavi prema Stvoritelju, te u ljubavi jedni prema drugima. I vi ste meni, također dragi, Zoki. Voilim i Nepoznatog, i Meadow.. volim sve, osim čangrizavih. O njima će Bog svakako brinuti.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Očito je da nije svaka lažna religija obilježena barbarskim ponašanjem kakvom svjedočimo u današnje vrijeme. Neke se na površini čine spokojnim i bezopasnim, no nijedna ne može osloboditi ljude od snage grijeha. Samo Krist, Sin Božji, spašava od grijeha, đavla i smrti. On je umro na križu za naše grijehe, bio pokopan i uskrsnuo od mrtvih!
Islam malo drugačije na to gleda, ali skrenuta mi je pozornost da ne pišem o tome u temama koje nisu o Islamu, pa ću se suzdržati. Lijepo se naspavajte i rastrijeznite, sutra će biti bolje. Srdačan, iskren, prijateljski pozdrav, Zoki.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 02:16   #4334
Meni samo nije jasno koliko muslimana treba da se mirni đihad pretvara u nasilni đihad!

Kuran i zapisi o Muhamedovom životu odobravaju ubojstvo i progone onih koji ne pripadaju islamu i onih koji napuste islam, odobravaju silovanje i omalovažavanje žena. To ne može biti Božja volja.

Muslimanski učenjaci tumače: kad je bio progon kršćana onda su sve Biblije izgorjele. Je li to moguće? Što kaže razum?

Zato su, tvrde oni, židovski svećenici morali na brzinu nešto izmisliti i napisati novu Toru, to su isto napravili i kršćani sa Novim zavjetom, nešto kasnije naravno. Bez ikakve logike i dokaza, ta je tvrdnja zavladala islamskim svijetom kao uvjerljiva istina.

Petar Venerabilis postavlja pitanje: A da nije sam Kuran tako nastao?

Venerabilis dolazi do zaključka da je Muhamed u svoj Kuran dodao po nešto iz Tore i ponešto iz Biblije da bi kroz to malo istine uvjerio druge kako je Kuran od Boga poslan. Zato Venerabilis postavlja pitanje: što je islam? Je li islam hereza ili poganstvo? Ožalošćen je što su kršćani tako malo informirani o toj religiji koju je nazvao „opasnom zarazom“.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 02:22   #4335
Meni samo nije jasno koliko muslimana treba da se mirni đihad pretvara u nasilni đihad!

Kuran i zapisi o Muhamedovom životu odobravaju ubojstvo i progone onih koji ne pripadaju islamu i onih koji napuste islam, odobravaju silovanje i omalovažavanje žena. To ne može biti Božja volja.

Muslimanski učenjaci tumače: kad je bio progon kršćana onda su sve Biblije izgorjele. Je li to moguće? Što kaže razum?

Zato su, tvrde oni, židovski svećenici morali na brzinu nešto izmisliti i napisati novu Toru, to su isto napravili i kršćani sa Novim zavjetom, nešto kasnije naravno. Bez ikakve logike i dokaza, ta je tvrdnja zavladala islamskim svijetom kao uvjerljiva istina.

A da nije sam Kuran tako nastao?

Muhamed je u svoj Kuran dodao po nešto iz Tore i ponešto iz Biblije da bi kroz to malo istine uvjerio druge kako je Kuran od Boga poslan. Zato postavljamo pitanje: što je islam? Je li islam hereza ili poganstvo? Ožalošćen sam što su kršćani tako malo informirani o toj religiji koju smo nazvao „opasnom zarazom“.

Ne bismo smjeli reći, a još manje vjerovati, da je Muhamed prorok!

U svome Kuranu više puta proturječi sam sebi; prvo nešto niječe/poriče te kratko zatim odobrava i hvali to isto i obrnuto. Njegovi zakonodavci ne mogu potvrditi ili pronaći ni jedno čudo koje je Muhamed učinio.

Dok su naprotiv Mojsije – donositelj zakona – Starog saveza i Isus Krist – osnivač Novog saveza, popraćeni mnogim čudesima, potvrđujući da su to Božji i Sveti zakoni.

Sam Muhamed u svome Kuranu tvrdi da mu nije dano da čini čuda, ali kaže da mu je Bog rekao – da bi mu i to dao kad mu se ne bi drugačije vjerovalo. Budući da mu ljudi vjeruju, tada mu ne treba sposobnost da može činiti čuda, kaže Kuran. On se naziva prorokom iako ga ne prate nikakvi znakovi koji jednog proroka čine prorokom, čak ne mora ni proricati.


Tu se prepoznaje laž iz nužde, u oba slučaja. Jedan prorok mora imati proročke darove, ako ih nema, onda i nije prorok. Njegova knjiga nije ništa drugo nego veliki mit sastavljen od heretičnih naučavanja koja su 500 god. prije Muhamedovog rođenja osuđena i odbačena od Katoličke crkve. Mogu se jasno prepoznati zajedničke linije sa manihejstvom te sa naukom nekih židovskih sekti!


Prihvaćajući takvo krivo učenje prihvatili ste posredno i Sotonu koji vam je „predivne novosti objavio“: „Zato opominjem, odrecite se tih vražjih gluposti. Dok još imate vremena, prihvatite sveto krštenje da vam se grijesi operu te da se spasite.“.


Muhamed je pripremio put za antikrista, ali nije sam antikrist jer Muhamed smatra Isusa Krista barem dobrim čovjekom, za razliku od samog antikrista koji će Isusa Krista proglasiti negativnom i lošom osobom. Tu se slažem s mišljenjem Hilara koji kaže da je vrijeme antikrista počelo već u vrijeme Arija (pokretač velike hereze s kraja 3. stoljeća, koja je poricala Sveto Trojstvo i božanstvo Isusovo).
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 02:44   #4336
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Muhamed je pripremio put za antikrista, ali nije sam antikrist jer Muhamed smatra Isusa Krista barem dobrim čovjekom, za razliku od samog antikrista koji će Isusa Krista proglasiti negativnom i lošom osobom.
Eto, lijepo je makar i to od vas. Hvala vam, Zoki.
Odmorite se sada, i naspavajte, pričat ćemo sutra. Srdačno vas pozdravljam.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 18:24   #4337
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ja ne pijem nekih 25, možda i svih 30, godina. Zamislite to.

...........
Kako nas vidite ovdje na forumu, takvi smo i u cijelom svijetu, Zoki. Volim i nepoznatog, i Meadov... sve osim čangrizavih.

..............
I vi ste meni, također dragi, Zoki. Voilim i Nepoznatog, i Meadow.. volim sve, osim čangrizavih. O njima će Bog svakako brinuti.
..........
a ja ne jedem špinat već oko 25 godina, pa šta...
..... dok čitam ovo, (dvaput u istom postu) izgleda mi kao da je pisac koji ne pije, malo 'natreskan'
ali izgleda da ih stvarno voliš više od svih, kad toliko ističeš, što i nije čudno s obzirom da je bar Nepoznati@ često govorio "pohvalno" o islamu, Muhamedu, Allahu, Kur'anu....ne javlja se više, da nije postao musliman ?
ma neeeee...ne vjerujem
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 10:03   #4338
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Pokušavam dobiti trajni ban s ovog antihrvatskog i antikatoličkog foruma,što ako vam kažem da izvan Katoličake Crkve nema spasenja,mogu li ga dobiti,nemojte mi zamjeriti ,malo sam više popio nego šta je uobičajeno,ali svejedno,držim se toga,tako da nemam opravdanja ni u višku alkohola!
Učini to sam, ne treba te nitko ubijati...

uostalom kako Rvat i katolik uopće može biti tu na antihrvatskom i anti katoličkom forumu

Imam rješenje za tebe, to je portal NAROD.
Željka voli ovakve koji nemaju snage napraviti forumsko samoubojstvo na običnim forumima pa dođu kod nje gdje se svi slažu da je cijeli svijet antihrvatski i antikatolički.

Tamo leži spasenje a ne u (misnom) vinu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.