Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2005., 13:18   #1
Knjige o trudnoći i njezi djeteta

Ono, osnove - kako se dijete razvija u maternici, na sto obratiti paznju, kako premotati pelenu, razvoj djeteta - kad me prepoznaje, etc.

Ima ih dosta u prodaji, ali koja je dobra?

Dr. Spocka sam vidjela i prelistala, nekak mi se nije bas svidio, pa cu njega ak nis bolje ne nadjem.

Moze i knjige za kasnije , ako vam padne na pamet koja dobra (recimo, "Kompetentno dijete" od Jespera Juula je super, preporucam...)
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 14:00   #2
pa evo ona procitala a ja citam sad - The Attachment Parenting Book : A Commonsense Guide to Understanding and Nurturing Your Baby od Marthe Sears ona cita
The Baby Book: Everything You Need to Know About Your Baby from Birth to Age Two (Revised and Updated Edition isto od Sears grupe, imamo jos Ina May's Guide to Childbirth (autorica Ina May) s tim da ova zadnja jest ciljala na citalacku publiku koji se odlucuju za prirodan porod, ostalima se mozda nece dopasti

jel netko imao u ruci-
The No-Cry Sleep Solution: Gentle Ways to Help Your Baby Sleep Through the Night
ako je, da prokomentira, hvala!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 14:20   #3
Sve knjige dr. Searsa - ali ima i super site na webu; kod nas je izašla knjiga Penelope Leach Odgoj i njega djeteta, ta je isto dobra. Hannah Lothrop Sve o dojenju je o dojenju, ali i o odgoju i njezi
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 14:21   #4
O prirodnom porodu je zanimljiva i knjiga M. Odenta, zaboravila sam kako se točno zove, ali ima je za posuditi u knjižnicama.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 15:39   #5
lennart nilsson- fotografije nerodjena djeteta
prekrasno
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 15:41   #6
Sve ove, gore navedene, knjige sve je to lijepo i krasno ako imaš vremena. Ali, vjeruj ti meni, ona koju dobiješ u rodilištu - sasvim ti je dovoljna
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 15:43   #7
Quote:
prometej kaže:
Sve ove, gore navedene, knjige sve je to lijepo i krasno ako imaš vremena. Ali, vjeruj ti meni, ona koju dobiješ u rodilištu - sasvim ti je dovoljna
pa imas vremena, nekoliko mjeseci prije dana D. Neke trudnice su i doma na mirovanju i izgleda mi dosta pametno da to vrijeme iskoriste i nauce sto se s njihovim tijelom dogadja.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 00:16   #8
What to expect when you're expecting & nastavci
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 03:54   #9
Ja sam radila do zadnjeg dana, bila uzasno umorna u medjuvremenu i nisam nis stigla i imala volje citat. Imam hrpu knjiga(uglavnom sam ih dobila) pa su mi krenule biti toliko kontradiktorne da sam popizdila i odustala od svega. Naj vise mi je pomogao internet i mame i bebe forum.KAd god nekaj trebam odem tam i saznam od mama s iskustvom.Dr. Sears je isto jako dobar,svidja mi se njihov pristup.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 05:21   #10
Quote:
Desirée kaže:
What to expect when you're expecting & nastavci
ne bih preporucila
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 05:45   #11
Ja sam najvise koristila Pregnancy Bible za trudnocu.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 11:30   #12
Quote:
dodouprolazu kaže:
jel netko imao u ruci-
The No-Cry Sleep Solution: Gentle Ways to Help Your Baby Sleep Through the Night
ako je, da prokomentira, hvala!
ja je imam Mislim, moram je testirati na djetetu kad se rodi, ali objašnjava principe dječjeg spavanja, vrlo je realna, konstruktivna, ohrabrujuća i lukava. Preporučam!

Quote:
verica kaže:
Sve knjige dr. Searsa - ali ima i super site na webu; kod nas je izašla knjiga Penelope Leach Odgoj i njega djeteta, ta je isto dobra. Hannah Lothrop Sve o dojenju je o dojenju, ali i o odgoju i njezi
Slažem se!!!

Zadnje uređivanje Tashi : 18.02.2012. at 10:21.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 18:44   #13
Quote:
Issa kaže:
ne bih preporucila
zasto ne? Mozda da sastavite neku top listu od 10 best knjiga, naime ima nas koji ne mozemo procitati bas sve sto se na trzistu nudi ali ipak rado bi procitali 2-3 pametne knjige
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 18:45   #14
Quote:
lucija kaže:
ja je imam Mislim, moram je testirati na djetetu kad se rodi, ali objašnjava principe dječjeg spavanja, vrlo je realna, konstruktivna, ohrabrujuća i lukava. Preporučam!
hvala na preporuci, najcesce narucujm knjige preko amazona pa time iznenadim buducu mamu koja rado cita (da, cita guta sve sto joj padne pod ruku) ali sama si ne bi nista kupila, cuva novce za bebicu.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 23:23   #15
Penelope Leach Odgoj i njega djeteta
Ja sam je procitala i bas mi se svidjela, mislim sve mi je nekako zvucalo logicno i lijepo kako je ona objasnjavala.
Imam i dr. Spock ... ali mi se nesto nije svidjela.

A joj citala sam jednu knjigu o trudnoci ( abolje da nisam). Sve je nesta pisalo sta moze da krene na losu stranu, o onom Dawn sindromu, pa zecijoj usni, ma sve neki uzas ... bila se pravo prepala

A ja sam se bila pravo zajebala, ja sam u trudnoci citala tonu knjiga o trudnoci, a zamisli glupace da nisam bila procitala ni jednu o bebama.
I onda dosla ja iz bolnice kuci sa bebom ... i jebiga, nemam pojma sta cu s njom
Srecom u Nizozemskoj, dobijes patronaznu sestru 7 dana u kuci da se brine bebi, pere, pegla i kuva rucak. Tako da me je to spasilo. Sve sam od nje naucila, kad beba treba da jede, spava, kako se kupa i to ...
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 00:41   #16
Ni u ludilu ne treba kupit one kliničke knjige - Kliniku Mayo i sl. Jebenti ja se danima žderala oko toga hoće li mi dijete imat faking spinu bifidu - to je tamo predstavljeno ko šansa pedeset pedeset Budale i kreteni.

Meni je Penelopa Leach uvjerljivo najbolja knjiga za pripremu za prinovu - detaljna, smirena, zanimljiva, uviđavna. Dr. Sears, naravno, a za porod Dr. Odent Preporod rađanja i Ina May's Gaskin Guide to Childbirth. Ova zadnja na tako humorističan i topao način priča o porodu da imaš dojam da kad ideš rodit da ideš na tulum. Svakako bih preporučila.

Ak sam do te knjige još i imala neku iskrivljenu predodžbu punu nedoumica - nakon te knjige shvaćam da sam na porodu i dalje ja ja, da će moj odnos s mužem biti kao i van poroda i da ću to odraditi ja - da neću nestati, da me neće progutati aždaja ili nešto slično.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 22:03   #17
Quote:
lucija kaže:
Ni u ludilu ne treba kupit one kliničke knjige - Kliniku Mayo i sl. Jebenti ja se danima žderala oko toga hoće li mi dijete imat faking spinu bifidu - to je tamo predstavljeno ko šansa pedeset pedeset Budale i kreteni.

Meni je Penelopa Leach uvjerljivo najbolja knjiga za pripremu za prinovu - detaljna, smirena, zanimljiva, uviđavna. Dr. Sears, naravno, a za porod Dr. Odent Preporod rađanja i Ina May's Gaskin Guide to Childbirth. Ova zadnja na tako humorističan i topao način priča o porodu da imaš dojam da kad ideš rodit da ideš na tulum. Svakako bih preporučila.

Ak sam do te knjige još i imala neku iskrivljenu predodžbu punu nedoumica - nakon te knjige shvaćam da sam na porodu i dalje ja ja, da će moj odnos s mužem biti kao i van poroda i da ću to odraditi ja - da neću nestati, da me neće progutati aždaja ili nešto slično.
i ja imam od klinike mayo dobih je i cila oduševljena počinjem čitat...i onda prvo našto naletim i moje velike oke se u čuđenju čude i drm u revanje i plač
priča o tome kako isplanirat što s bebom i objasnit dragom kako i šta želiš ako UMREŠ na porodu!!!
ko normalan o tome ramišlja...znam ja da je sve moguće ali...

crkla od straha.usrala se.uf.pa jel to triba trudnici!e nehumano do bola!!!
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:12   #18
Mayo Clinic knjiga vas je prepala? I ja sam je citala i nisam stekla dojam da je suvise negativna. Uopce se ne sjecam poglavlja o mogucim problemima. Sasvim solidna knjiga.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:14   #19
Mayo je beletristika prema A.Kurjakovim knjigama koje sam ja, glupaca citala!?
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:16   #20
Quote:
Starfish&Coffee kaže:
Mayo Clinic knjiga vas je prepala? I ja sam je citala i nisam stekla dojam da je suvise negativna. Uopce se ne sjecam poglavlja o mogucim problemima. Sasvim solidna knjiga.
je ima stvarno svega do u detalje...ali ja otvorih i prvo naletim na to o smrti...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.