Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 06:11   #81
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Ako se nešto nasilno opet dogodi i ti nazoveš policiju, hoćeš li moći živjeti s tom odlukom (bilo da se razabere tko ih je pozvao, ili ne -- vjerojatno će istina izaći na vidjelo, to joj je tendencija)?
Ako se nešto nasilno opet dogodi i ti ne nazoveš policiju, hoćeš li moći živjeti s tom odlukom?
Razmisli, zamisli, odluči nešto unaprijed i ostani fleksibilna: smiješ se u bilo kojoj konkretnoj situaciji predomisliti, bez obzira koje rješenje sad, unaprijed, vidiš kao bolje.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Da, u biti se načelno slažem.
Treba znati plivati u datoj situaciji.

Ali ne valja pretjerano preuzimati odgovornost za situacije koje ne ovise samo o nama i u kojima se ne radi o ljudima bez poslovne sposobnosti ili direktno o nama.

Meni je to nekako iz mog kuta prilično “čisto”.
Zovem službe kad čujem tuđu barufu.
Zovem službe da znam, vidim ili čujem da netko zlostavlja dijete ili nemoćnu osobu.
Zvala bi ih i da sam direktno prisutna nekom teškom nasilju između odraslih osoba.

Kod autorice mi se čini problematičnim, uz to što se radi o sukobu između odraslih osoba koje očito ne žele nikakvu formalnu akciju, to što ona u biti nije prisutna kad do ispada dolazi.
Kako da ona tada kontaktira službe, koje sami akteri očito ne žele, ne znam...prilično je teško svu tu akciju izvesti.

Neka radi žena ono s čim je najviše na miru.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:24   #82
Ovdje se spominje škola koja je poduzela neke akcije i nije dalo rezultata.... meni to uz pokušaj ubojstva, autoričin opis te žene i što radi s djetetom + plus što obitelj olako prelazi preko tih događaja - nikako nije jasno.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:41   #83
U ovoj priči svi ste punoljetni ali jedino za koga brinem je to dijete, koje upija navedene uzorke ponašanja...pa za par godina i on/ona bude slučaj za sebe....po meni, dečko je isto s....n ako to ponašanje nije prijavil.majka je isto kretenuša, a bogme i ti koja tu na forumu rspredaš umjesto da nekaj poduzmeš. pa makar i da se distanciraš od svih njih.jer svatko je od njih spaljen na svoj način
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:54   #84
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
To što si opisala nije ljubomora već žena ima ozbiljnih zdravstvenih problema i hitno je treba hospitalizirati, da situacija ne bi eskalirala.
+1,
ovakvim ponašanjem radite ogromnu štetu tom djetetu,
koje se na žalost nije u stanju maknuti kao vi,
ne bi ignorirali da netko ode npr u dijabetičku komu jel da?
pokušajte razmišljati na taj način
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:48   #85
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Pa ja se slazem! Odmah sam mu rekla da cu ja pozvati policiju iduci put ako on vec nece, ako se boji, ako mu je neugodno, bilo sta. Otisao je na hitnu snimiti ruku i to je sve sto je poduzeo. Po meni nedovoljno, ali ja tad nisam bila tamo i za cijelu situaciju sam saznala na kraju dana. Zasto zapravo nije pozvao policiju nego dozvolio da opet bude agresivna prema njemu je nesto o cemu trebamo detaljnije razgovarati, ne treba se "izvlaciti" na dijete i ostale stvari, u dubini duse i ja mislim da postoji neki drugi razlog i nadam se da cu saznati, cisto da sljedeci put mozemo primjerenije reagirati
Ti si trudna i ne treba ti njegova oklijevajuća rukica sutradan kad ova nasrne na vaše dijete.
To što ne želi zaštiti nećaka je isto indikativno.

Bog zna što sve kriju u toj familiji, je li neka prabaka čupala kosu pincetom ili nešto slično jer to u biti NE ZNAŠ.
Nije ti rekao ništa.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.