Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 14:47   #1
Rod Stewart u Zagrebu 2.2.2018

Večernji:
Quote:
Neponovljivi britanski glazbenik Rod Stewart večeras je u zagrebačkoj Areni održao koncert za pamćenje... Premda je nedavno proslavio 73. rođendan Sir Stewart je na pozornici plesao, skakao, pa čak i gimnasticirao. Naravno, nekoliko puta je “bježao” u backstage kako bi kisikom povratio snagu i presvukao se, no njegov izostanak se nijednom nije primijetio, jer ga prati fantastični bend sastavljen od vrhunskih i uigranih glazbenika i pratećih vokala.

U prvom dijelu koncerta čuli smo između ostalih i klasike poput “Some Guys Have All The Luck”, “Tonight’s The Night”. Na polovici koncerta uslijedio je i akustični dio uz prekrasne “The First Cut Is The Deepest”, “Have I Told You Lately” i “I Don’t Want To Talk About It”.

Kraj koncerta nitko nije dočekao sjedeći, jer smo čuli same hitove - nezaboravne “Maggie May” i “Baby Jane”. Tijekom pjesme “Stay With Me” Stewart je pokazao zavidne nogometne sposobnosti, pa je u publiku nogom ispalio tridesetak lopti. Nakon toga čuli smo i “Do Ya Think I’m Sexy”, tijekom koje se s vrha dvorane spustilo stotine raznobojnih balona. Očekivano, na kraju je otpjevao “Sailing”, koja, iako je u originalu pjevaju Sutherland Brothers puno je poznatija u njegovoj verziji. Na žalost publike, na bisu je izveo samo “Enjoy Yourself (It’s Later Than You Think”), no njome nam je izmamio osmijeh na lice. Doista, uživanje u ovakvim koncertima je nešto što se pamti!

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/showbiz/rod-...zagreb-1223882 - www.vecernji.hr
Na Youtubeu ima veći broj videa. Linkovi u tekstu su s koncerta.

Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:01   #2
Newsfeed

Ono što vam se čini kao vijest.

Ideja je na jednoj temi imati glazbene vijesti sa svih strana. Redom kako nailazite na njih. Link na original obavezan. Ako se razvije diskusija o nekoj vijesti odvojiti ćemo ju u zasebnu temu.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:07   #3
Anton iz Partibrejkersa ima intervju na Ravno do dna povodom izlaska albuma svog paralelnog benda Anton i Hevi Hipi Bejbi, njegov odgovor na Canetov izlet sa Škrticama.


Quote:
Anton: Mislim da bi bilo neukusno da sam radio još jedan Partibrejkers album. Nisam ništa kalkulisao kad smo radili i snimali ove pesme. Nekako sam pustio da stih pronađe rif ili da rif pobudi stih. Kažem, bio sam stvarno samo svedok tome kako se sve lepo slagalo na licu mesta. U biti to je fantastičan pristup. Kad se opustiš onda to samo kulja iz tebe. Ravno do dna
Mislim da treba podsjetiti da je tekstove nekih značajnijih pjesama Brejkersa napisao baš Anton - Mesečeva kći, Ulični hodač... Odličan gitarist, a pjevač? Well, nitko nije savršen... Zapravo što više slušam tu stvar gore sve više mi se sviđa. Poznat je taj zvuk.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:56   #4
I još nešto sa Ravno do dna - osvrt na koncert U.K. Subsa u Boogaloou (4.2.2018).
Quote:
Subsi su Zagreb, preciznije klub Boogaloo, ovaj put posjetili u sklopu turneje kojom slave četrdeset godina postojanja. Njihov frontmen Charlie Harper ima već nevjerojatne sedamdeset i tri godine, ali to ga ne sprječava da se kose obojene u zeleno otisne na turneju poput ove. Naravno da je staroga Charileja vidno fizički nagrizao zub vremena, koga i ne bi u toj dobi, ali legenda duhom ne posustaje i nalazi iznenađujuće mnogo izvođačkog žara pri pjevanju najboljih poglavlja svoje sada već pozamašne pjesmarice.
Ovako je bilo pred 4 godine u Vintageu (još nema snimaka sa nedeljnog koncerta)
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:59   #5
Hladno pivo nastupilo je 16. siječnja 2018. u zagrebačkoj glazbenoj knjižari Rockmark, u Berislavićevoj 13, u sklopu programa 'Akustika'. Jučer je objavljen video pjesme "Vjeruj u mene" sa te svirke.


"Večeras nas je dopao zadatak da ovdje pokušamo odsvirati nešto akustično, što baš nije naša uža specijalnost" rekao je skromno Mile Kekin u uvodu koncerta.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:59   #6
Kako je bilo na 3. Antivalentinovu u subotu - Muzika.hr, uvod:

Quote:
I mojoj babi je sad jasno da je AntiValentinovo (ili Karentinovo) postalo institucija. Ovako dobar tulum se ne propušta, što je pokazala i publika koja je napunila Dom Sportova. Iako svojevrsna protuteža najromantičnijem danu u godini, AntiValentino je prštalo ljubavlju – prema glazbi, izvođačima, publici i ljudskom rodu općenito. Odličan line-up, raspoložena publika i tone pozitivne energije koja je prskala s bine podigli su ljestvicu opasno visoko te će se iduće godine organizatori trebati vraški potruditi kako bi nadmašili jučerašnji tulum. Evo od čega mi je na AntiValentinovu, ironično, bilo najtoplije oko srca...
YT ilustracija


I Hrvoje Horvat piše za Večernji:
Quote:
...bila je to večer za pamćenje pred oduševljenom publikom koja je dobila het trik, ili "tri u jedan" najboljeg od domaće rock glazbe. Bilo je poučno na istom mjestu vidjeti trojac mislećih i vraški sposobnih domaćih postava, tri puta po sat i petnaest minuta temeljite svirke - propustio sam uvodne slovenske Demolition Group - sa sjajnim, poučnim tekstovima koji bi trebali uči u udžbenike lektire kao ponajbolja nova domaća poezija.

Edo Maajka izveo na pozornicu postavu snova, prateći bend u kojem su gitarist Yogi Lonich, basist Majki Mario Rašić i klavijatiurist Toni Starešinić iz Chui i Mangroove, te Mirsad Dalipi na bubnjevima. Brutalno iskren Edo Maajka uz oštru svirku među 14 pjesama izveo je i nove „Ne mogu disat", "Od sutra" i „Dolazim i odlazim", te set završio s "No sikiriki", mada se mnogi, ispravno, nerviraju.

TBF su dodali još sadržaja u večernji program, skupa s majstorskom svirkom, da bi nakon mnogih poučnih misli od "Pljačke" na dalje, nastup pred euforičnom publikom završili s "Veseljkom", "Genijem" "Odjeb je lansiran" i "Smak svita". Bilo je lijepo vidjeti Mladena Badovinca i Sašu Antića, koji se nakon operacije leđa vratio u sastav, kako uživaju zajedno na pozornici, a kao treći MC tu je bio i klavijaturist Luka Barbić.

Nakon njih gitaristička mašina Leta 3, s frontmenom Prljom i Mrletom na basu, himničnim refrenima uvodnih Drama, Pokvarena žena, 999, Kontinentio prodrmala je cikličkim rifovima i refrenima dvoranu do temelja. Što je najbolje, nije bilo bitno tko je iz Splita, Rijeke, Brčkog ili Slovenije, što znači da je decentralizacija na rock sceni provedena daleko bolje od one u društvu.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.