Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 09:58   #5541
Quote:
TinčicaZg kaže: Pogledaj post
Postovani, i ja sam bila prosli petak na laserskoj operaciji. Kad je suho kapam. Po noci jos bljesti. Podljevi ogromni i dalje. 2 pitanja. 1..kad smijem bas onako protrljati oci? Nekad me svrbe za poluditi, a nekad bi samo iz navike ujutro protrljala. 2. Fali mi maskara i olovka za oci. Koliko jos bez sminke? Trebam u subotu na feštu. Hvala Vam slusanju. Zivili!
Poštovana,

ovo je uobičajen tijek oporavka

1. nemojte trljati oči barem mjesec dana iza zahvata, kapajte

2. možete se šminkati 15 dana iza zahvata, ali skidanje vrlo oprezno bez trljanja

Lijepi pozdrav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 07:40   #5542
Za doktora Šarića i sve koji misle da mogu pomoći.

Prije 3 tjedna sam bila na korekciji vida, suhoća se malo smirila prošli tjedan, ali se ponovo intezivirala, čak je izraženija nego nakon same operacije.
Noćima ne spavam dobro jer me bude suhe i bolne oči koje kapam sa Systane balance, Hyabak i Blink kapima doslovno svakih par minuta da dobijem neku ugodu. Vid je znatno slabiji ujutro, tijekom dana se malo izoštri ali nije ni približno onoj oštrini dan nakon operacije.

1. S čime još da probam kapati oči da ta suhoća konačno prođe?
2. Hoće li se oštrina vida popraviti ili je to to kako je sad?

Unaprijed hvala
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 12:24   #5543
OptiMaskPro

Quote:
ng24 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što ovo pitanje nije potpuno u skladu s ovom temom i ako je već o ovome bila riječ. Može li mi itko reći je li koristio ili zna iz prve/druge ruke išta o uređaju OptiMaskPro? Je li imalo uspješan? Hvala unaprijed na odgovorima. U nastavku je link na kojem je istoimeni uređaj opisan. http://www.optimaskproshop.com/hr-official-ai1/use.php
Velika prevara. Ne vrijedi ništa. To je samo za naivne poput mene. Na novome ispadaju magneti a nemate kome reklamirati. Pljačka
PRALINKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 16:35   #5544
preko noci nema proizvodnje suza, zato ti je i propisan gel koji se treba koristiti pred spavanje. ujutro je suhoca ociju najizrazenija, upravo zbog ovoga sto sam napisao prethodno, tad treba da se pomognes sa kapima. dakle propisani gel ili corneregel, moze i bepanten, isti je sastav kao cornere ako se ne varam. svakako ce i doktori odgovoriti koji su mnogo strucniji od mene...
blayadubplaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:59   #5545
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Za doktora Šarića i sve koji misle da mogu pomoći.

Prije 3 tjedna sam bila na korekciji vida, suhoća se malo smirila prošli tjedan, ali se ponovo intezivirala, čak je izraženija nego nakon same operacije.
Noćima ne spavam dobro jer me bude suhe i bolne oči koje kapam sa Systane balance, Hyabak i Blink kapima doslovno svakih par minuta da dobijem neku ugodu. Vid je znatno slabiji ujutro, tijekom dana se malo izoštri ali nije ni približno onoj oštrini dan nakon operacije.

1. S čime još da probam kapati oči da ta suhoća konačno prođe?
2. Hoće li se oštrina vida popraviti ili je to to kako je sad?

Unaprijed hvala
Poštovana,

problem suhoga oka iza zahvata je dosta čest. Osim kapanja suza i gela postoji još niz opcija ako ovakvo lijecenje nije dovoljno, rijec je o suznim cepicima, ciklosporinskim kapima, serumskim kapima i nizu drugih nacina lijecenja. To svakako mora propisati oftalmolog. Dakle morao bih Vas pregledati.

Lijepi pozdrav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:50   #5546
Ima li neka poliklinika dobre popuste sad za skidanje dioptrije?
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:54   #5547
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da se radi o 2 problema. Moje pitanje je bilo mogu li se ta dva problema rijesiti od jednom. Ne nuzno istim laserom. Dakle 2 procedure u jednom danu. Naravno, pretpostavljajuci da sam dobar kandidat za oba zahvata. Hvala na odgovoru!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Poštovani,

Ne bih savjetovao oba zahvata u istom danu. Može se učiniti laserska operacija glaukoma a sutradan laserska korekcija vida.

Lp

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:56   #5548
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Za one koji su već bili na laserskoj ili za nekoga iz oftamoloskih klinika:

gdje ste kupili naočale sa zaštitom, tj. koje ste naočale i koliko dugo nosili neposredno nakon laserske korekcije?

Dali su ray ban pilot zelene dovoljna zastita?

hitno je, pa umoljavam na što skorijim odgovorima
Poštovani,

zaštitne naočale bi trebale imati UVA i UVB zaštitu. Navedene naočale su ok. Isprike na kasnom odgovoru.

lp

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:59   #5549
Quote:
Decosic777 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav, napravio sam lasersko skidanje dioptrije 3.1. , znaci prije desetak dana lasik metodom, dioptrija je bila -3.75, i - 2.75, imam 29 godina, medutim primjetio sam kao da mi vid jos nije savrseno cist, i jasan, povremeno vidim bolje, a povremeno losije, a i primjetio sam da kada malo zaškiljim da kao vidim bolje, kapam jos uvijek kapi, i doktor mi je prepisao gel, sto znaci da su mi oci jos uvijek dosta suhe, pa me zanima da li je to normalno da tako jos ne vidim kristalno jasno, ili mi se dio dioptrije vec vratio???
Zahvaljujem na odgovoru
Poštovani,

najvjerojatnije je riječ o slabijem suznom filmu što je česta pojava nakon lasik metode. Svakako se pridržavajte savjeta liječnika i obavljajte redovite kontrole.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:03   #5550
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
Koja je najranija dob sa kojom bi se moglo laserski skidati dioptriju?Vjerojatno ovisi i je li ta dioptrija stabilnija duže vrijeme?

Poštovani,

ne preporučamo lasersku korekciju vida prije 21. godine života, osim u nekim rjeđim slučajevima kao npr. kod profesionalnih vojnika, policajaca i sl. Dioptrija bi trebala biti stabilna godinu dana prije zahvata.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:05   #5551
Quote:
piratx kaže: Pogledaj post
Da li je normalno da se nakon skidanja zaštitne leće nakon PRK metode vidi zamućenje u odnosu na sliku koja se vidi sa lećom?
Sasvim je normalno jer epitel ispod leće još nije postigao idealan oblik. Nakon par tjedana slika bi trebala biti oštra.

Lp

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:08   #5552
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Skinula sam dioptriju prošli tjedan Lasik metodom.
Molim preporuku za umjetne suze. Blink kapi i Vismed gel mi ne vlaže oko dovoljno, preko dana je još dobro ali navečer ne mogu zaspati koliko su mi oči suhe. 6 dana je prošlo od operacije.
Možete pokušati i sa Ocuhyl C umjetnim suzama ukoliko Hyabak ne pomogne.

Lp

Dr Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:14   #5553
Quote:
stajduhart kaže: Pogledaj post
Postovani

Zanima me strucno misljenje, koja je opasnost od bavljenja sportom nakon operacije ,nakon par dana?!
Razumijem opasnost od udaraca, znoja koji moze uci u oko itd.
A da li naprezanje ima direktno veze sa operiranim ocima, recimo dizanje utega, neke gimnasticke vjezbe?
Poštovani,

Naprezanje ne bi trebalo prouzročiti problem. Svakako savjetujemo izbjegavanje nepovoljnih mikroklimatskih uvjeta (prašina, gužva i sl) tjedan dana nakon zahvata, više radi teoretske mogućnosti infekcije nego radi tjelesnog napora.

Lp

Dr Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:16   #5554
Quote:
ocelotta kaže: Pogledaj post
pozdrav !

zanima me koliko je 'pametno' radit lasersku korekciju vida prije trudnoce ?
naime, cula sam da u ili nakon trudnoce vid moze oslabit, pa stoga nije preporucljivo ici na korekciju prije, jer je to onda nepopravljivo

ispricavam se ako je pitanje vec bilo, nisam citala cijelu temu
Operaciju možete obaviti prije trudnoće. Ukoliko se dioptrija malo promijeni tijekom trudnoće, kasnije se opet vrati na bazalne vrijednosti.

Lp

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:18   #5555
Quote:
ramos_4 kaže: Pogledaj post
Jel se moze na onom pregledu ustanovit jel se dioptrija mijenjala zadnjih god da a,jer sam ja na kontroli bio zadnji put prije 2,3 godine
Na pregledu se ustanovi trenutačna dioptrija i ukoliko želite informaciji o ev. promjeni potrebno je donijeti stare nalaze ili znati dioptriju od prije.

Lp

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:23   #5556
Quote:
TinčicaZg kaže: Pogledaj post
Postovani, i ja sam bila prosli petak na laserskoj operaciji. Kad je suho kapam. Po noci jos bljesti. Podljevi ogromni i dalje. 2 pitanja. 1..kad smijem bas onako protrljati oci? Nekad me svrbe za poluditi, a nekad bi samo iz navike ujutro protrljala. 2. Fali mi maskara i olovka za oci. Koliko jos bez sminke? Trebam u subotu na feštu. Hvala Vam slusanju. Zivili!

Poštovana,

suhoća i podljevi bi trebali uskoro proći. Trljanje očiju izbjegavajte neko vrijeme, posebno ako ste radili lasik metodu (a najvjerojatnije jeste ako imate podljeve), preporučamo 3 mjeseca nakon operacije. Šminkanje može 2 tjedna nakon zahvata, polako, s osjećajem

Lp

Dr Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:35   #5557
Quote:
NinaDrv kaže: Pogledaj post
Za doktora Šarića i sve koji misle da mogu pomoći.

Prije 3 tjedna sam bila na korekciji vida, suhoća se malo smirila prošli tjedan, ali se ponovo intezivirala, čak je izraženija nego nakon same operacije.
Noćima ne spavam dobro jer me bude suhe i bolne oči koje kapam sa Systane balance, Hyabak i Blink kapima doslovno svakih par minuta da dobijem neku ugodu. Vid je znatno slabiji ujutro, tijekom dana se malo izoštri ali nije ni približno onoj oštrini dan nakon operacije.

1. S čime još da probam kapati oči da ta suhoća konačno prođe?
2. Hoće li se oštrina vida popraviti ili je to to kako je sad?

Unaprijed hvala
Poštovana,

svakako idite na redovite kontrole kod Vašeg oftalmologa. Možete pokušati kapati s Ocuhyl C umjetnim suzama. Preporuča se i nježna masaža ruba vjeđe s toplim oblozima. Problem bi trebao uskoro nestati. Ukoliko ne prođe za tri mjeseca, možete učiniti e-eye tretman

https://knezovic.com.hr/e-eye-modern...ija-suhog-oka/

Lp

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:37   #5558
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Ima li neka poliklinika dobre popuste sad za skidanje dioptrije?

Poštovani,

trenutne popuste u našoj poliklinici možete pogledati ovdje

https://knezovic.com.hr/lasersko-ski...ptrije-cijena/

Srdačan pozdrav


Poliklinika Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:53   #5559
Za keratokonus postoji posebna tema te su dva prethodna upisa na nju i premještena. Nalaze se ovdje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:16   #5560
Bok svima! Ja sam obavila pregled za skidanje dioptrijei imam još puno neudomica što se toga tiče:
npr: koji su najveći "problemi" nakon operacije? .... šta očekivati nakon operacije.... nema veliku dioptriju -1,25 i - 1,75 i neznam se nikako odlučiti za operaciju ili ne...
Šta radit nisam pametna.... kako ste se vi odlučili??? I kako ste odabrali Polikliniku gdje obaviti lasersko skidanje doptrije??
pamić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.