Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 19:28   #2461
^
Prva dva programa nisu o organizaciji Monda. Prvi je Kompas, drugi Atlas.
Iskustva nemam, samo sam htjela skrenuti pozornost na to.
__________________
Dreambound for life.
oceanborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:55   #2462
Pozdrav, prvi put sam se odlučila da sama idem na put pa jel mi može netko preporučiti agenciju s kojom je putovao solo i bio zadovoljan? Inače nisam tip za samostalno planiranje puta, neda mi se sve to planiranje i organiziranje, želim ono baš odmor od svega i svakoga a da pri tome nešto i vidim. Ima li preporuka za neke destinacije za solo putnike?
Laurette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 19:39   #2463
Palma travel

Pozdrav,

Zanima me da li ima netko skorijih iskustva sa agencijom Palma Travel?
bakrena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 22:02   #2464
Pozdrav!
Zanimaju me iskustva s Go Travel agencijom.
FORZA986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:00   #2465
.

Quote:
FORZA986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanimaju me iskustva s Go Travel agencijom.
Tako tako...nisu agencija sa kojom bi poželio ponovo putovati.
tok tok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:30   #2466
Pozz, zanimaju me iskustva s agencijom Chili Tours......išla bih u Egipat, na krstarenje Nilom a oni nude dosta povoljnu turu. Pa ako je netko bio i ima iskustva s njima, molim da podijeli ta iskustva.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:41   #2467
Moja iskustva

Već neko vrijeme dolazim na ovaj post kako bih se informirala o putničkim agencijama pa sam odlučila podijeliti svoja iskustva, možda će nekom biti od pomoći.
2014. I 2015. S Elisa toursom sam bila dva puta na adventskim izletima (Beč i Graz) i sve je bilo u redu. Autobusi udobni, sve po planu proteklo jedino što nismo išli s vodičkama već samostalno. Vodičke su mi se činile OK, dale su nam nekakve isprintane mape da se znamo snaći, rekle sve što je bitno i na kraju je sve proteklo u redu.
2016. Iduće putovanje je bilo u Prag. Agencija je bila Global travel. Rezervirali smo i uplatili Telč-Prag-Krumlov ali su nam pred putovanje javili da je to putovanje otkazano (nije bilo otkazano nego popunjeno) pa su nam predložili Beč-Prag-Bratislava što smo na kraju uzeli (ista cijena). Putovanje je bilo ok. Autobus nešto neudobniji no ništa nepodnošljivo, hotel ok (krystal-osim kupaone koja je imala plijesni), dorucak uključen u cijenu i sasvim ok, obilan... Vodička je bila ok iako smo (opet) većinom hodali sami. Sve u svemu putovanje je bilo u skladu s cijenom i nagodinu smo ih opet uzeli u obzir s obzirom na povoljne cijene.
2017. Prijavili smo se za Barcelonu s Global travelom, platili i tjedan dana prije puta su nas kontaktirali da je to putovanje otkazano. Opet su nam ponudili drugu opciju Barcelone po sniženoj cijeni (iako je bila ista cijena kao i svo vrijeme na njihovoj stranici pa ne znam o kakvom su sniženju pričali) i kada smo ih pitali kako to da nas opet pokusavaju prebaciti na drugo putovanje i da uopće nije snižena cijena spram one na web-straniciodjednom više nisu imali mjesta ni na tom putovanju pa nam je Barcelona propala tjedan dana prije polaska.
No, pregledavajući ponude drugih agencija i traženjem istih datuma, kontaktirali smo Elisa tours te rezervirali putovanje u provansu. Svaka čast Elisi što su nas primili u tako kratkom roku :klap:. Oragnizator putovanja je bio Mondo travel. Nama je putovanje bilo prekrasno i stvarno svima preporučam. Autobusi su bili udobni, no hoteli su mogli biti nešto bolji iako su bili na dobrim lokacijama. Vodička je bila ok i stvarno osim hotela nemamo nikakvih zamjerki.
Ove godine je plan Kina za proljetne praznike (opet preko Elise ali u organizaciji Azur toursa) pa ako imate nekakvih iskustava javite
Nadam se da će nekom biti od pomoći naša skromna iskustva.
Putnik1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:48   #2468
Ima li netko iskustva sa putnickom agencijom Explorers Adventure? Cini mi se da agencija ima slicne aranzmane kao i Jungle Tribe. Obje su agencije primarno smjestene u Beogradu s tim da Jungle Tribe ima i poslovnicu u Zagrebu.
Dark Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:24   #2469
Je li ima netko iskustva sa agencijom Kroko Trade? Izgleda da je ona iz Osijeka.
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:51   #2470
Kroko trade je dobra agencija.Dobro su organizirani i imaju kvalitetne vodiče
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:42   #2471
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Kroko trade je dobra agencija.Dobro su organizirani i imaju kvalitetne vodiče
Hvala
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 16:02   #2472
pozdrav,

zanima me kakva su iskustva s agencijom Global travel? Mama i ja mislimo ići ili u Prag ili u Toskanu s njima (naginjemo tome), pa nešto okvirno ako ima svježih informacija. Vidjela sam da su neki bili zadovoljni, neki ne no malo je starije pa me novije zanima.

Također ako je netko bio s njima u Italiji, u kojem se najčešće hotelu odsjeda? Bit će to Montecatini Terme, a pitam zbog mame jer ima malo specifične prohtjeve

Ako tko ima kakve informacije bila bih zahvala, hvala!
cherrytree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 10:41   #2473
Kakvi su to specificni prohtjevi. Cesto agencije nude na izbor - hoces hotel s 3, 4 ili 5 zvjezdica. Pa, mozes pitati njih.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:42   #2474
iako kad su u pitanju hoteli u Italiji, nekad sa 4 i 5* dobijes nesto sto kod nas jedva 2* ili 3* vrijede.. tako da se majka nebi iznenadila.. talijani su po tom pitanju bas specifični, moje iskustvo
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 16:28   #2475
Ma joj nisam mislila da želi hotel s 5 zvjezdica nisu prohtjevi u tom smislu, nego ima nekih zdravstvenih problema pa da nije baš neka ruševina od sobe i da je kupaona ok.

putovale smo prije dvije godine u italiju (rim) i bio je hotel s 3 zvjezdice sasvim u redu, nisam baš znala da mogu pitati agenciju da nas smjeste u hotel od 5* ako će ostali ići u hotel s manje **

ali hvala u svakom slučaju!
cherrytree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:56   #2476
Valjda ti nikad nece biti rusevina od sobe.

Nije da ti uvjek mogu odobriti drugi hotel, pogotovo, ako nije nesto blizu, nego ponekad mozes odabrati hotel od tri ponudjena i naravno, cijena je drukcija.

Ali, svakako mozes pitati o kojem ili bar kakvom se hotelu radi.

Terme imaju vise hotela, nego okolni gradovi i jeftiniji su, zato tamo agencije i vole imati bazu.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:53   #2477
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
Obzirom da je Nikal zatvorio forum na svojoj stranici nakon brojnih negativnih komentara, mislim da, obzirom na brojnost putnika, zaslužuje svoju stranicu.
I na turi Likijom je prošle godine bilo dosta primjedbi, ali tura od Istanbula do Antalye je nadmašila sva očekivanja.
Takvu prevaru, nefleksibilnost vodiča, nepoštivanje putnika mislim da se može malo gdje doživjeti.
Agencija se vodi jeftinim putovanjem, koje na kraju ispadne itekako skupo, a najgore je što nemaš nikakvu alternativu jer je putovanje organizirano na način da nemaš slobodno vrijeme koje bi mogao potrošiti u vlastitom aranžmanu.
Jedan od bivših putnika je napisao da ako su vam fetiš benzinske postaje u Turskoj, onda je to pravo putovanje za vas. Moram reći da je zaista pogodio u srž.
Upravo smo se vratili s Nikalom iz sj.Cipra i prva stvar koju radim uz jutarnju kavu je ovaj post.Turisticka agencija je samo paravan koju oni koriste za naivne ljude da mogu izvuci sto vise novaca iz njih.Sramota je najblazi naziv koji mogu povezati s ovom agencijom.Od kada smo slijetjeli vodic pocinje izvlaciti novce od naivnih ljudi za vodu koju ce vozac imati u busu kada idete na izlete.5€ po osobi.inace voda u bilo kojoj prodavaoni je 0,50centi pa sami napravite matematiku.odvedu te u hotel 3km zracne linije od mora sa 4 zvijezdice ali hotel je zapravo 3 zvijezdice.ujutro ondmah pocinje lesinarenje za izlete i veceru i jos jedan izlet i tavernu koji uopce nisu u prvoj ponudi koju dobijete.Posto je grupa vecina penzioneri odmah sve prihvacaju jer vide gdje su ih doveli.Ja i zena se pogledavamo i ne vjerujemo lazima koja ti prodaju.Posto nismo uzeli nikakve dodatne izlete niti veceru niti nam ne treba jer smo dosli na odmor i informirali smo se prije da je hrana u restoranima odlicna jeftinija nego u HR,pitamo vodica kojim putem su najblizi restorani ona odgovara da ne zna tocno i da lii uopce rade rade.?????? Izleti ukljuceni u cijenu su paravan da idete u prodavaone zlata,koze i tepiha s kojima Nikal ima sponzorske ugovore.slobodnog vremena skoro da uopce nemate jer sve ode na kupovinu i cekanje po navedenim ducanima.da napomenem u svakom tom ducanu vss cekaju prodavaci iz Crne Gore.Brate mili nismo dosli na Cipar gledati crnogorce koji ti uvaljuju sranja koja ti ni netrebaju.Vodic od starta laze i daje ti lazne informacije o zemlji u koji si doso.Siromasna zemlja,ruralna itd.samo da te navede da trosis.Uglavnom sve nam je od starta bilo jasno,odvajamo se od ovaca i idemo svojim putem.Zemlja predivna,siromastvo ne postoji,stopa kriminala 0,5% nitko te nece ni prevariti i krivo gledati ko turista.ekonomija 4 puta jaca od nase.sve oko tebe luksuzne vile,napravljene ili tek u izgradnji.auti na cestama kakve u HR jedva da mozes pronaci.luksuzni hoteli pored obale,ali kako vodic kaze sirotinja hahaha.Na kraju bilo nam je odlicno ali sve istinite informacije smo saznali od lokalnih ljudi koji su predivni.Klima odlicna,kupali se na predivnim plazama koje da idete s vodicem ne bi ni vidli.renta car ultra jeftin ali imate jos jeftinije lokalne dormuse koji va voze do kyrineje ili nikozije za sitne novce.Ovaj post je za ljude koji nisu ovce ko vecina u nasoj grupi i molim vas Izbjegavati Nikal u sirokom luku
Pazuzul33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 10:30   #2478
Quote:
Pazuzul33 kaže: Pogledaj post
Upravo smo se vratili s Nikalom iz sj.Cipra i prva stvar koju radim uz jutarnju kavu je ovaj post.Turisticka agencija je samo paravan koju oni koriste za naivne ljude da mogu izvuci sto vise novaca iz njih.Sramota je najblazi naziv koji mogu povezati s ovom agencijom.Od kada smo slijetjeli vodic pocinje izvlaciti novce od naivnih ljudi za vodu koju ce vozac imati u busu kada idete na izlete.5€ po osobi.inace voda u bilo kojoj prodavaoni je 0,50centi pa sami napravite matematiku.odvedu te u hotel 3km zracne linije od mora sa 4 zvijezdice ali hotel je zapravo 3 zvijezdice.ujutro ondmah pocinje lesinarenje za izlete i veceru i jos jedan izlet i tavernu koji uopce nisu u prvoj ponudi koju dobijete.Posto je grupa vecina penzioneri odmah sve prihvacaju jer vide gdje su ih doveli.Ja i zena se pogledavamo i ne vjerujemo lazima koja ti prodaju.Posto nismo uzeli nikakve dodatne izlete niti veceru niti nam ne treba jer smo dosli na odmor i informirali smo se prije da je hrana u restoranima odlicna jeftinija nego u HR,pitamo vodica kojim putem su najblizi restorani ona odgovara da ne zna tocno i da lii uopce rade rade.?????? Izleti ukljuceni u cijenu su paravan da idete u prodavaone zlata,koze i tepiha s kojima Nikal ima sponzorske ugovore.slobodnog vremena skoro da uopce nemate jer sve ode na kupovinu i cekanje po navedenim ducanima.da napomenem u svakom tom ducanu vss cekaju prodavaci iz Crne Gore.Brate mili nismo dosli na Cipar gledati crnogorce koji ti uvaljuju sranja koja ti ni netrebaju.Vodic od starta laze i daje ti lazne informacije o zemlji u koji si doso.Siromasna zemlja,ruralna itd.samo da te navede da trosis.Uglavnom sve nam je od starta bilo jasno,odvajamo se od ovaca i idemo svojim putem.Zemlja predivna,siromastvo ne postoji,stopa kriminala 0,5% nitko te nece ni prevariti i krivo gledati ko turista.ekonomija 4 puta jaca od nase.sve oko tebe luksuzne vile,napravljene ili tek u izgradnji.auti na cestama kakve u HR jedva da mozes pronaci.luksuzni hoteli pored obale,ali kako vodic kaze sirotinja hahaha.Na kraju bilo nam je odlicno ali sve istinite informacije smo saznali od lokalnih ljudi koji su predivni.Klima odlicna,kupali se na predivnim plazama koje da idete s vodicem ne bi ni vidli.renta car ultra jeftin ali imate jos jeftinije lokalne dormuse koji va voze do kyrineje ili nikozije za sitne novce.Ovaj post je za ljude koji nisu ovce ko vecina u nasoj grupi i molim vas Izbjegavati Nikal u sirokom luku
Hvala puno... mi idemo preko Bravo putovanja 24.03. isto Cipar (pretpostavljam da je ista šema) ima tri izleta uključena u cijenu. http://www.bravo.hr/default.aspx?id=24&aid=34369
Sva sreća sam pogledala na youtube https://youtu.be/A01OI2iUN4c pa sam se donekle pripremila.
U svakom slučaju havla ti puno. Mi smo svakako planirali uzeti renta a car.
Ti istu spiku sa tom kupovinom i sl smo doživjeli i u Tunisu ( na izletu koji smo platili preko brodara) pa su nas vukli po kojekakvim dućanima sa parfemima, čilimima i sl.
IvRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:04   #2479
https://oratours.hr/europska-putovanja/london-pariz/

mišljenje o turi?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 13:12   #2480
Quote:
Pazuzul33 kaže: Pogledaj post
Upravo smo se vratili s Nikalom iz sj.Cipra i prva stvar koju radim uz jutarnju kavu je ovaj post.Turisticka agencija je samo paravan koju oni koriste za naivne ljude da mogu izvuci sto vise novaca iz njih.Sramota je najblazi naziv koji mogu povezati s ovom agencijom.Od kada smo slijetjeli vodic pocinje izvlaciti novce od naivnih ljudi za vodu koju ce vozac imati u busu kada idete na izlete.5€ po osobi.inace voda u bilo kojoj prodavaoni je 0,50centi pa sami napravite matematiku.odvedu te u hotel 3km zracne linije od mora sa 4 zvijezdice ali hotel je zapravo 3 zvijezdice.ujutro ondmah pocinje lesinarenje za izlete i veceru i jos jedan izlet i tavernu koji uopce nisu u prvoj ponudi koju dobijete.Posto je grupa vecina penzioneri odmah sve prihvacaju jer vide gdje su ih doveli.Ja i zena se pogledavamo i ne vjerujemo lazima koja ti prodaju.Posto nismo uzeli nikakve dodatne izlete niti veceru niti nam ne treba jer smo dosli na odmor i informirali smo se prije da je hrana u restoranima odlicna jeftinija nego u HR,pitamo vodica kojim putem su najblizi restorani ona odgovara da ne zna tocno i da lii uopce rade rade.?????? Izleti ukljuceni u cijenu su paravan da idete u prodavaone zlata,koze i tepiha s kojima Nikal ima sponzorske ugovore.slobodnog vremena skoro da uopce nemate jer sve ode na kupovinu i cekanje po navedenim ducanima.da napomenem u svakom tom ducanu vss cekaju prodavaci iz Crne Gore.Brate mili nismo dosli na Cipar gledati crnogorce koji ti uvaljuju sranja koja ti ni netrebaju.Vodic od starta laze i daje ti lazne informacije o zemlji u koji si doso.Siromasna zemlja,ruralna itd.samo da te navede da trosis.Uglavnom sve nam je od starta bilo jasno,odvajamo se od ovaca i idemo svojim putem.Zemlja predivna,siromastvo ne postoji,stopa kriminala 0,5% nitko te nece ni prevariti i krivo gledati ko turista.ekonomija 4 puta jaca od nase.sve oko tebe luksuzne vile,napravljene ili tek u izgradnji.auti na cestama kakve u HR jedva da mozes pronaci.luksuzni hoteli pored obale,ali kako vodic kaze sirotinja hahaha.Na kraju bilo nam je odlicno ali sve istinite informacije smo saznali od lokalnih ljudi koji su predivni.Klima odlicna,kupali se na predivnim plazama koje da idete s vodicem ne bi ni vidli.renta car ultra jeftin ali imate jos jeftinije lokalne dormuse koji va voze do kyrineje ili nikozije za sitne novce.Ovaj post je za ljude koji nisu ovce ko vecina u nasoj grupi i molim vas Izbjegavati Nikal u sirokom luku





DOBRO DA SAM OVO PROCITALA!!!
Malo prije sam im bas poslala mail da mi posalju ponude putovanja. I mislim da cu svakako odustat od ovoga jer mi ne trebaju takvi lešinari od agencije. Tnx
lelo3003 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.