Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 21:19   #3721
Najbolji fakultet za informatiku u Rijeci?

Pozdrav svima,
kao budućeg studenta zanima me koja je razlika između: Tehničkog Fakulteta u Rijeci - Računarstvo i Odjela za Informatiku Sveučilišta u Rijeci (kampus).

Zainteresiran sam za programiranje, preciznije developement web stranica i mobilnih aplikacija čime se samostalno bavim već neko vrijeme. Znam da nijedan fakultet nema točno to polje, no koji bi bio bliži programiranju, softverskom inženjerstvu i sličnomu? Koje su najveće razlike između dva fakulteta?

Hvala bivšim studentima i svima ostalima na odgovorima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
adrian0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:25   #3722
Quote:
upomoc21 kaže: Pogledaj post
Gdje se može upisati magisterij anglistike VANREDNO?

Banja Luka zvana, nula bodova.
Novi Sad zvan, nula bodova.

Ako išta znači, dvojni sam državljanin Republike Hrvatske i Republike Srbije.

Hvala na svakoj informaciji, jer na internetu nema AMA NIŠTA!
Vidi Open University.
Nude studiranje jezika online, između ostaloga i engleski: http://www.openuniversity.edu/course...ifications/f58

Možeš si onda vrijeme rasporediti kako želiš. Sveučilište je britansko tako da možemo upisati pod istim uvjetima kao i Britanci (još dok su u EU).
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:46   #3723
Što da studira lijeni intelektualac? Nije stvar jel faks težak, više posao nakon njega. Sviđaju mi se pedagogija i sociologija nekako najviše, kakve su šanse za zapošljavanje i kakvi su studiji? Imate još neku preporuku na tu temu?
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 22:31   #3724
Koji je poslije FER-a u Zgu najbolji/najcjenjeniji fakultet na kojem se studira racunarstvo? Jel to Rijeka, FSB Split, Ferit Osijek ili neki drugi...?
Razzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 05:01   #3725
Quote:
Razzzy kaže: Pogledaj post
Koji je poslije FER-a u Zgu najbolji/najcjenjeniji fakultet na kojem se studira racunarstvo? Jel to Rijeka, FSB Split, Ferit Osijek ili neki drugi...?
reko bih PMF jer ima racunarski smjer na diplomskom, a ionak je matematika dost bitna u racunarstvu, nakon tog FESB u splitu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:27   #3726
Strojarstvo Zagreb-Rijeka

Pozdrav svima ,
Ove godine završavam srednju i upisujem faks, pa sad kako naslov kaže u planu mi je strojarstvo u Rijeci ili u Zagrebu, ako ima bilo tko da zna ponešto o jednom i drugom sveučilištu (dali ima razlike u težini, i neke osnove općenito), molio bih da napiše
Ibm252 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 03:57   #3727
Quote:
Ibm252 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ,
Ove godine završavam srednju i upisujem faks, pa sad kako naslov kaže u planu mi je strojarstvo u Rijeci ili u Zagrebu, ako ima bilo tko da zna ponešto o jednom i drugom sveučilištu (dali ima razlike u težini, i neke osnove općenito), molio bih da napiše
mogu sa sigurnoscu reci da je najbolje ciljati fsb u zgu iako ga ne studiram, sveuciliste u zgu je ipak jedno koplje ispred rijeckog kak god okrenes, drugo je ak nisi siguran oces li biti sposoban upasti u zg
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 21:10   #3728
Pozdrav! 3.sam razred jezične gimnazije i jako me zanima biologija, ali je problem što su svi fakulteti iz biologije povezani s kemijom. Mi smo imali sad u trećem razredu mogućnost da izbacimo jedan prirodoslovni predmet da bi imali proširenu nastavu jezika i nažalost (to tek sad vidim) naš razred je izbacio kemiju. Izborit ću se nekako da se u četvrtom razredu vratim kemiji, jer mi je iz kemije i razrednica, a treći ću učiti sama preko ljeta jer je navodno čisto štrebanje. Inače prolazim s 5, i već sam računala da bi mi prosjek sva četiri razreda realno bio 4,7 pa i do 4,8. Ako sve bude kao što sam planirala i ako već ovog ljeta počnem s pripremama, koji od ovih fakulteta smatrate najboljim za budućnost, zaposlenje, mogućnosti?
Medicina
Stomatologija
Biotehnologija
Prehrambena tehnologija
Farmacija/biokemija
Molekularna biologija
mini122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 11:43   #3729
To je bar lako - medicina

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:18   #3730
Quote:
mini122 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! 3.sam razred jezične gimnazije i jako me zanima biologija, ali je problem što su svi fakulteti iz biologije povezani s kemijom. Mi smo imali sad u trećem razredu mogućnost da izbacimo jedan prirodoslovni predmet da bi imali proširenu nastavu jezika i nažalost (to tek sad vidim) naš razred je izbacio kemiju. Izborit ću se nekako da se u četvrtom razredu vratim kemiji, jer mi je iz kemije i razrednica, a treći ću učiti sama preko ljeta jer je navodno čisto štrebanje. Inače prolazim s 5, i već sam računala da bi mi prosjek sva četiri razreda realno bio 4,7 pa i do 4,8. Ako sve bude kao što sam planirala i ako već ovog ljeta počnem s pripremama, koji od ovih fakulteta smatrate najboljim za budućnost, zaposlenje, mogućnosti?
Medicina
Stomatologija
Biotehnologija
Prehrambena tehnologija
Farmacija/biokemija
Molekularna biologija
Ako misliš ić van,onda sve. Ako misliš ostat tu,onda medicina,stomatologija i biokemija,eventualno farmacija. Al neznam kolko ti ima smisla upisivat biokemiju ili farmaciju ako ti kemija nije jača strana.
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 03:19   #3731
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Ako misliš ostat tu,onda medicina,stomatologija...
neka ima na umu da se u Hrvatskoj do specijalizacije teško dolazi bez štele, sasvim je izgledno da ni s medicinom ne uspije doći do ugovora na neodređeno - ne bi bila ni prva ni zadnja. prednost medicine je u tome što je ona u svim zemljama ista, a kako je RH članica EU - odlazak u inozemstvo, posebno Njemačku, je jaaako olakšan.

tako da - medicina, ako želi najviše opcija.

Quote:
Ibm252 kaže: Pogledaj post
...strojarstvo u Rijeci ili u Zagrebu...
idi tamo gdje ti je bliže i što ti je financijski isplativije - razlika između riječkog i zagrebačkog sveučilišta je naprosto previše mala da bi to ozbiljno uzeo u obzir iako pretpostavljam da je upravo u Rijeci lakše, čisto zato što te tamo manje jebu u mozak. dakle - olakšaj samome sebi koliko možeš.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:13   #3732
Stomatološki fakultet Ri- St

Pozdrav! 3. sam razred opće gimnazije, a kako se matura bliži, brine me što ću upisati i kako i koliko dugo ću se pripremati za maturu... Razmišljala sam o stomatološkom fakultetu, to mi je oduvijek bio san, ali sam čula da je prijemni dosta zahtjevan, a s time i upad na faks. Što znate o tome? Dvoumim se između Rijeke i Splita, a za Zagreb još nisam sigurna...
Ako ovdje ima neki student sa stomatološkog fakulteta ili ako znate nekog studenta, kakvi su vaši/njegovi općeniti dojmovi?
Claire678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 19:43   #3733
ne postoji prijemni za Stomatološki fakultet - upisuješ se s rezultatima obaveznog i izbornog dijela državne mature (fizika, biologija i kemija).

postoji i test manualnih sposobnosti, ali rezultati tog testa nisu presudni za upis i toga se ne moraš bojati - u pravilu, svi prođu.

ako se dobro spremiš, ne vidim zašto ne bi upala. nije teško.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 00:00   #3734
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ne postoji prijemni za Stomatološki fakultet - upisuješ se s rezultatima obaveznog i izbornog dijela državne mature (fizika, biologija i kemija).

postoji i test manualnih sposobnosti, ali rezultati tog testa nisu presudni za upis i toga se ne moraš bojati - u pravilu, svi prođu.

ako se dobro spremiš, ne vidim zašto ne bi upala. nije teško.
Znači uzeti pripreme za svih 6 predmeta, rješavati prošle mature i valjda će biti upad zagarantiran.
Claire678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 02:06   #3735
tako je. rad, rad i samo rad.

imaj na umu da Zagreb prima 85 studenata, Rijeka 25 & Split 30 - s obzirom na to da za upis na stomatologiju kandidiraju uglavnom odlični učenici, morat ćeš zaista zapeti kako bi se izborila s konkurencijom.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 11:30   #3736
Za Split nisam čula ništa dobro što se tiče kvalitete nastave.

E da, šta se ne otvara nekakav privatni u Osjeku?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 17:29   #3737
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Za Split nisam čula ništa dobro što se tiče kvalitete nastave.
Split ima jako solidan medicinski & stomatološki fakultet.

Quote:
E da, šta se ne otvara nekakav privatni u Osjeku?
otvorio se - školarina iznosi 70 tisuća kuna godišnje zato što je država odbila financirati studij.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 10:48   #3738
"Poslovanje i menadžment" ili "Menadžment ruralnog turizma?"
strongenough is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 17:55   #3739
Quote:
mini122 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! 3.sam razred jezične gimnazije i jako me zanima biologija, ali je problem što su svi fakulteti iz biologije povezani s kemijom. Mi smo imali sad u trećem razredu mogućnost da izbacimo jedan prirodoslovni predmet da bi imali proširenu nastavu jezika i nažalost (to tek sad vidim) naš razred je izbacio kemiju. Izborit ću se nekako da se u četvrtom razredu vratim kemiji, jer mi je iz kemije i razrednica, a treći ću učiti sama preko ljeta jer je navodno čisto štrebanje. Inače prolazim s 5, i već sam računala da bi mi prosjek sva četiri razreda realno bio 4,7 pa i do 4,8. Ako sve bude kao što sam planirala i ako već ovog ljeta počnem s pripremama, koji od ovih fakulteta smatrate najboljim za budućnost, zaposlenje, mogućnosti?
Medicina
Stomatologija
Biotehnologija
Prehrambena tehnologija
Farmacija/biokemija
Molekularna biologija
Na BT,PT i FBK ti ima jako puno kemije pa sad promisli želiš li se mučiti s time.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 17:23   #3740
Turisticko poslovanje ili fizioterapija??

Kao što možete pretpostaviti, maturantica sam i nalazim se pred važnom odlukom u životu, što studirati? Do prije mjesec dana bila sam u potlunosti sigurna što bih studirala, bila je riječ o turističkom poslovanju. No kako mi je majka nedavno slomila nogu i sve ostalo što je uslijedilo, prva pomisao mi je bila da nikad ne bih htjela raditi u bolnici. Kako su dani prolazili, tako sam ja mijenjala stav. Jednostavno, dogodilo se nešto u meni.
Inače idem u ekonomsku školu i samim tim je studij turist. poslovanja srodniji mojoj stečenoj srednjoškolskoj naobrazbi. Ali fizioterapija me jednostavno vuče pa mi ni razlika predmeta ne predstavlja problem.
Btw. trebala bih i ovu god. proći odličnim uspjehom, pa ću biti oslobođena mature, što je dodatno olakšanje. Što vi mislite, koji faks je po vama bolji izbor i ako netko ima iskustva sa jednog i sa drugog faksa, slobodno pišite.
Btw. oba su trogodišnja, bar na Sveučilištu u Mostaru.
Marija Fierce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.