Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 16:09   #441
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kakva fakin potvrda o prebivalistu?
Traže po dva dokumenta
  1. osobnu/vozacku/putovnicu
  2. izvod računa/uplatnice za režije/bilo što što izdaje država
Najlakše mi je bilo downloadati e-potvrdu o prebivalištu s e-građana.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:23   #442
Hvala. Uploadala sam osobnu i i rjesenje o obrtu na kojem se vidi adresa obrta koja se poklapa s onom na osobnoj.
Nadam se da ce biti ok.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:47   #443
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Hvala. Uploadala sam osobnu i i rjesenje o obrtu na kojem se vidi adresa obrta koja se poklapa s onom na osobnoj.
Nadam se da ce biti ok.

Edit: dobila sam potvrdu na mail da obrtno rjesenje nije dovoljno dobro
No, ne mogu promijeniti nista jer mi na PayPal stranici stoji da su dokumenti primljeni i da ce se javiti za 3 dana.

Sad sam im pisala pa se nadam da cu to brzo uspjeti rijesiti.

Korisnicka sluzba im je ocajna, nema chata, a ako posaljes mail, bombaju te automatiziranim odgovorima koji ni blizu ne rjesavaju moj problem.

Zadnje uređivanje TincH : 15.02.2018. at 10:06.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:12   #444
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Edit: dobila sam potvrdu na mail da obrtno rjesenje nije dovoljno dobro
No, ne mogu promijeniti nista jer mi na PayPal stranici stoji da su dokumenti primljeni i da ce se javiti za 3 dana.

Sad sam im pisala pa se nadam da cu to brzo uspjeti rijesiti.

Korisnicka sluzba im je ocajna, nema chata, a ako posaljes mail, bombaju te automatiziranim odgovorima koji ni blizu ne rjesavaju moj problem.
Ja čekam već 8 dana otkad sam ih ispičkarao....
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:28   #445
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Korisnicka sluzba im je ocajna, nema chata, a ako posaljes mail, bombaju te automatiziranim odgovorima koji ni blizu ne rjesavaju moj problem.
Razlog zasto ja vise ne zelim nit prismrditi PayPalu.

Za sve zainteresirane, TransferWise je poceo izdavati Mastercardove kartice za borderless account, moja je danas stigla na adresu. Bajbaj Payoneer.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:56   #446
Prvi glas za TW...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:04   #447
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Svi koji budu morali potvrditi adresu za PayPal: dovoljni su sken osobne iskaznice (na kojoj je ispisan i engleski prijevod ime/name, i ostalo) i potvrda o prebivalištu (može i elektronička). Ako ne prihvate požalite im se emailom da je to potvrda izdana od Republic of Croatia Ministry of Interior i da sadrži sve podatke koje traže.
Dakle, prihvatili su tu potvrdu nakon što si poslala email, točno?

Mene je isto PayPal tražio da uploadam potvrdu adrese i razmišljam kaj je najbolje da im dam. Bank statement (i.e. izvod) mi se čini najjednostavniji, mogu ga skinuti s maila i odmah poslati. Samo ne znam jel će tražiti ovjereni prijevod (argh).

U svakom slučaju, kome god je prošlo s nekim dokumentom, ajde pls javite pa da svi znamo.
Tawdry Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:20   #448
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Btw fakat ne znam kaj bi da nema ove teme i vas :Opalili me osjecaji:
Potpisujem Ne postam tak često, ali svejedno, mislim da uopće ne bi mogla freelanceati u Hrvatskoj bez ove teme i par drugih (o porezu i sl.). So ... I'm glad you're all here.
Tawdry Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:30   #449
Quote:
Tawdry Hepburn kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, kome god je prošlo s nekim dokumentom, ajde pls javite pa da svi znamo.
Ja sam poslala sken putovnice, otvorenu tamo gdje je slika i obračun od plina - cijelu A4 stranicu. Probala prije toga poslati samo uplatnicu od struje, bez obračuna, ali mi to nije prošlo. Sve skupa - od moga prvog slanja skenova do njihove potvrde da je sve OK, trajalo je možda pola sata.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:08   #450
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Razlog zasto ja vise ne zelim nit prismrditi PayPalu.

Za sve zainteresirane, TransferWise je poceo izdavati Mastercardove kartice za borderless account, moja je danas stigla na adresu. Bajbaj Payoneer.
Nisam cula za Transfer Wise?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 01:31   #451
Quote:
Tawdry Hepburn kaže: Pogledaj post
Dakle, prihvatili su tu potvrdu nakon što si poslala email, točno?
Da, nakon što sam ih pitala jesu li uopće pogledali prethodni dokument, jer su stavili da ga odbijaju zbog toga što nema datuma izdavanja, a ispisan je uredno.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:45   #452
Quote:
Tawdry Hepburn kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, kome god je prošlo s nekim dokumentom, ajde pls javite pa da svi znamo.
Ja sam im poslao skeniranu vozačku( obje strane ) i tele2 račun(ovaj zadnji) i prošlo mi je, za jedan dan su mi poslali mail da su potvrdili moj identitet.
damir12pr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:46   #453
I da, račun sam im poslao u pdf formatu, ono što dobijem na mail.
damir12pr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:08   #454
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Razlog zasto ja vise ne zelim nit prismrditi PayPalu.

Za sve zainteresirane, TransferWise je poceo izdavati Mastercardove kartice za borderless account, moja je danas stigla na adresu. Bajbaj Payoneer.
Moje iskustvo sa TW je vrlo loše. Hrpa problema, kašnjenje uplate, lokalna banka ne dobije obavijest da je plaćeno itd. PayPal je IMHO daleko ozbiljnija firma, dok su ovi još uvijek samo startup.

Pošto je TW peer-to-peer oni u zemlji tvog primatelja moraju imati nekoga koji u isto vrijeme šalje u zemlju odakle ti šalješ u njihovu zemlju. To u praksi često ne štima kako treba.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 01:36   #455
Quote:
damir12pr kaže: Pogledaj post
Nakon šestog mail-a koji sam im poslao, konačno su mi poslali link gdje se može uploadati scan osobne, vozačke ili nekog drugog dokumenta i neki račun za potvrdu adrese. I onda mi poslali da će biti gotovo za 3-4 dana, pitam ih zašto tak dugo i ak mogu to prije, i evo sad sam dobio mail da su konačno potvrdili moj identitet. Valjda treba biti uporan. Jedino je glupo kaj uvijek netko drugi pošalje mail a ne onaj koji je započeo.
uzas, ja koristio frelancer puno godina. ostavio tamo na tisuce dolara. i samo sto mi je istekla kreditna kartica. u normalnoj situaciji bi trebao samo zamjenit podatke su me suspendirali. te moderatore bi trebalo poslat malo na obuku.

tako da nisam imao vise volje s nikavim vrificiranjem. a tako je svugdje. dode nova susa od moderatora koja se nadoveze na nesto sto nema veze s tobom. da je nazoves na mobitel s americkim krupnim akcenotom ne bi bilo problema.

uporan snalazljiv je uspjeh zivota

htio bi samo upitati u kojim poljima ste probili led? remonte job mislim da je naj vezrzija. anagaziran si s onim sto znas. problemi se rjesavao kratkorocno i znas koliko si placen.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:57   #456
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Razlog zasto ja vise ne zelim nit prismrditi PayPalu.

Za sve zainteresirane, TransferWise je poceo izdavati Mastercardove kartice za borderless account, moja je danas stigla na adresu. Bajbaj Payoneer.
Što fali Payoneeru?
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:35   #457
Koliko na Fiverru treba za transakciju novca?
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:34   #458
Zna li tko treba li plaćati porez na prihode na lokalnu zaradu-primanja, privatno preko oglasnika oglašavanje za usluge naravno to naplaćuju (i traže OIB pri registraciji), recimo na iznose 200-400kn ?
Pošto bih tu zaradu stavljao u banku kad se nešto nakupi ili pojedinačno kao te cifre.
Želim štedjeti pa ne želim kasnije frku s poreznom.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:38   #459
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa TW je vrlo loše. Hrpa problema, kašnjenje uplate, lokalna banka ne dobije obavijest da je plaćeno itd. PayPal je IMHO daleko ozbiljnija firma, dok su ovi još uvijek samo startup.
Samo na ovoj temi se ljudi zale i na PayPal. Tvoji problemi su prisutni i kod Payoneera. Svakome svoje.
A i eBay je odguzio giganta poput PayPala za puno manje poznati brand, tako da ti teorija startup (tebi nesto nepoznato) = neozbiljnost ne stoji.

Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Što fali Payoneeru?
Godisnji fee, mjesecni fee, fee za prebacivanje love, fee za provjeru stanja racuna, fee za netocno upisan PIN, fee za dizanje love s bankomata. Cinjenica da im u CSu radi ekipa ekvivalentna onoj s Upworka po iskusnosti, pa to da zahtjevaju od klijenata koji tebi nesto placaju da im dostave svoj sken osobne makar nemaju nikakve direktne veze s njima, svako malo im je website u komi pa mi i ona uplata koju su mi naplatili da ce sjesti u roku par sati traje po dan dva i tako. Uplate od klijenata koji ne koriste Payoneer traju do dva tjedna. Da, DVA TJEDNA. Secer na kraju, ako zelim primati uplate u razlicim valutama, trebala bih imati razlicite kartice za svaku valutu.

Quote:
Don Michael kaže: Pogledaj post
Zna li tko treba li plaćati porez na prihode na lokalnu zaradu-primanja, privatno preko oglasnika oglašavanje za usluge naravno to naplaćuju (i traže OIB pri registraciji), recimo na iznose 200-400kn ?
Pošto bih tu zaradu stavljao u banku kad se nešto nakupi ili pojedinačno kao te cifre.
Želim štedjeti pa ne želim kasnije frku s poreznom.
Probaj uzeti bilo koji model placanja poreza, pa izracunaj koliko bi ti ostalo kad bi isti platio na iznos od 400kn.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:08   #460
Don Michael, pitaj u poreznoj, jer postoji osobni odbitak i neoporezivi dio do određenog iznosa. https://www.porezna-uprava.hr/baza_z...niOdbitak.aspx
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.