Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 15:51   #4721
Svi ti paketi i jesu bazirani na Comfortline opremi samo sa različitim dodacima. Svi oni imaju taj kožni paket koliko se sjećam. Family je recimo baziran na Trendline opremi.
DSG je uvijek bio doplata kod bilo koje opreme.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:04   #4722
Da, svakako, samo koliko sam pratio polovne i sto sam ih vidio uzivo, 90% Lounge paketa je bilo automatik.
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:44   #4723
Imao sam Lounge. Bio je 6 brzina, ručni mjenjač. 110ks.

Na tadašnji Comfortline dodatno je išlo alu felge 16 Rivazza, tamna stakla pozadi, naslon za ruku, kožni volan i ručna, mirror link, Composition colour radio, usb utikač, krom lajsna na braniku, dvostruko dno u gepeku.

Cca 15tkn opreme je bilo mukte u tome paketu. Štoviše, ukupna cijena je bila oko 1000kn manja nego za standardni Comfortline.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 17:30   #4724
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Imao sam Lounge. Bio je 6 brzina, ručni mjenjač. 110ks.

Na tadašnji Comfortline dodatno je išlo alu felge 16 Rivazza, tamna stakla pozadi, naslon za ruku, kožni volan i ručna, mirror link, Composition colour radio, usb utikač, krom lajsna na braniku, dvostruko dno u gepeku.

Cca 15tkn opreme je bilo mukte u tome paketu. Štoviše, ukupna cijena je bila oko 1000kn manja nego za standardni Comfortline.
Opa, lijepo zvuci, prodan je? Imate li kakvih saznanja kako se pokazao onaj drugi motor u ponudi, 1.4 TDI 90Ks, znam da je u Fresh varijanti dizelski motor bio skupljih nekih 15 tisuca kuna. Basko, znate li Vi možda?
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 17:48   #4725
Otišao u vječna lovišta.

I, da bio je benzinac.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:54   #4726
Quote:
cybergamer kaže: Pogledaj post
Opa, lijepo zvuci, prodan je? Imate li kakvih saznanja kako se pokazao onaj drugi motor u ponudi, 1.4 TDI 90Ks, znam da je u Fresh varijanti dizelski motor bio skupljih nekih 15 tisuca kuna. Basko, znate li Vi možda?
Ne znam za dizelske varijante, jer meni uopće nije bilo na pameti u tom malom autu koji se koristi za 90% gradsku vožnju i ne pretjeranu kilometražu. K tome taj dizel je trocilindraš, a pokraj njega je u ponudi bio 1.2TSI koji je po meni najbolji od malih turbo benzinaca tada u ponudi (skoro jedini sa 4 cilindra). Taj 1.4TDI bi trebao biti izvedenica iz starijeg modela Pola tako da ne vjerujem da ima nekih kritičnih mana. Da su barem ostavili 1.6TDI, a ne se vratili na taj trocilindraš.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:30   #4727
Quote:
Basko kaže: Pogledaj post
Ne znam za dizelske varijante, jer meni uopće nije bilo na pameti u tom malom autu koji se koristi za 90% gradsku vožnju i ne pretjeranu kilometražu. K tome taj dizel je trocilindraš, a pokraj njega je u ponudi bio 1.2TSI koji je po meni najbolji od malih turbo benzinaca tada u ponudi (skoro jedini sa 4 cilindra). Taj 1.4TDI bi trebao biti izvedenica iz starijeg modela Pola tako da ne vjerujem da ima nekih kritičnih mana. Da su barem ostavili 1.6TDI, a ne se vratili na taj trocilindraš.
Da, istina, ipak je to auto s pretežito najviše gradske vožnje i k tome dizelski motor je 3-cilindraš... Sjećate li se možda cijena 1.2 TSI i 1.4 TDI u Fresh opremi, tako da mi je lakše pratiti polovne?
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:44   #4728
Taj 1.4 TDI nema nikakvog smisla, jebo ih dizel sa 3 cilindra, prije redizajna je bio 1.6, novi Polo ima 1.6, koji im je bio da izbace iz ponude taj motor i stave mlinac
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:49   #4729
po nalogu "zelenih" - smanjit zagađivanje
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:49   #4730
Brat ima taj 1.4 TDI, ima malo robusniji zvuk, lijepo povuče potrošnja je grad 5L, otvorena 4L, a autoput (140-150km/h) 6L. Treba ga tjerati iznad 2000 okretaja, ako padne ispod 1200 zna se izgasiti, što nije dobro, pogotovo u vožnji (ovo je našao u jednoj recenciji te isprobao jednom i istina je)
1.2 TSI je po meni bolji izbor, provjeren do sada, dobro ide, tih, potrosnja mozda za 1L veca od TDI-a, ali ima zato i manje zajebancije s njim ukoliko se koristi po gradu.
Vidim da trazis opremu fresh, samo znaj da je ta dimenzija 16" guma malo rijeđa i cijena je od cca 800kn na dalje za novu gumu.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:17   #4731
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
Brat ima taj 1.4 TDI, ima malo robusniji zvuk, lijepo povuče potrošnja je grad 5L, otvorena 4L, a autoput (140-150km/h) 6L. Treba ga tjerati iznad 2000 okretaja, ako padne ispod 1200 zna se izgasiti, što nije dobro, pogotovo u vožnji (ovo je našao u jednoj recenciji te isprobao jednom i istina je)
1.2 TSI je po meni bolji izbor, provjeren do sada, dobro ide, tih, potrosnja mozda za 1L veca od TDI-a, ali ima zato i manje zajebancije s njim ukoliko se koristi po gradu.
Vidim da trazis opremu fresh, samo znaj da je ta dimenzija 16" guma malo rijeđa i cijena je od cca 800kn na dalje za novu gumu.
Hvala puno na odgovoru, definitivno bi onda išao na 1.2TSI, s obzirom da vozim svega 20-30km dnevno pa mi potrošnja ne igra ulogu. Da, to za gume na Freshu sam čitao već, Allstar ima 15'' gume npr. ali s obzirom da je Allstar model od sredine 2016. pa nadalje samim time je i skuplji kao polovni, a i u Fresh opremi mi se vise svidaju sicevi i svjetlija unutrasnjost.
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:54   #4732
Ne sjećam se razlike dizel mi nije bio ni u jednoj varijanti... ali mislim da je za 90ks TDI bila razlika sigurno 1500e.
Zanimljivo je što se taj TSI lakše vozi na niskim okretajima nego TDI, jednostavno se ne može ugasiti u vožnji. Po Rijeci sa svim svojim uzbrdicama i nizbrdicama ako se slučajno zaboravi prebaciti brzina auto iz 900-1000 okretaja kreće ubrzavati na oko 1400 sasvim fino poteže, hoću reći ne "krepa" na niskim okretajima kao neki motori nego jednostavno pomalo nabire okretaje.
Također uspoređivao sam sa 1.6TDI koji je sigurno tiši od 1.4TDI, glasnoća njega i benzinca je neusporediva, pogotovo pri većim brzinama. Više se čuju gume i vjetar od samog motora.
Po Rijeci mi se potrošnja vrti od 6.7-7.0.
P.S. Ne znam što si prije vozio, ali ako uzmeš Pola sa 16colkama nemoj računati na udobnost u autu.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:53   #4733
Quote:
Basko kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se razlike dizel mi nije bio ni u jednoj varijanti... ali mislim da je za 90ks TDI bila razlika sigurno 1500e.
Zanimljivo je što se taj TSI lakše vozi na niskim okretajima nego TDI, jednostavno se ne može ugasiti u vožnji. Po Rijeci sa svim svojim uzbrdicama i nizbrdicama ako se slučajno zaboravi prebaciti brzina auto iz 900-1000 okretaja kreće ubrzavati na oko 1400 sasvim fino poteže, hoću reći ne "krepa" na niskim okretajima kao neki motori nego jednostavno pomalo nabire okretaje.
Također uspoređivao sam sa 1.6TDI koji je sigurno tiši od 1.4TDI, glasnoća njega i benzinca je neusporediva, pogotovo pri većim brzinama. Više se čuju gume i vjetar od samog motora.
Po Rijeci mi se potrošnja vrti od 6.7-7.0.
P.S. Ne znam što si prije vozio, ali ako uzmeš Pola sa 16colkama nemoj računati na udobnost u autu.
Vidiš, to za okretaje nisam znao. Ja sam iz Dubrovnika tako da dosta i vozim po uzbrdicama i dosta mi to za okretaje i znači. Sad vozim Clia II tako da bi svakako trebao biti udobniji, unatoč 16-kama. Allstar ima 15-ke, to mu i jest mala prednost, time i jeftinija izmjena guma, ali to je dosta nov model pa samim time i kao polovni skuplji. Potrošnja ako je takva je sasvim ok jer treba računat da taj auto ima solidnu snagu od 90KS na mali obujam, motor poput toga mi je i idealan s obzirom da mi treba pretežito auto za grad i povremeno malo za otvorenu cestu, a u toj klasi je po meni definitivno best-buy.
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:59   #4734
Nađu se vrlo dobre kumho, Toyo, Hankook I slične u toj dimenziji i za nekih 650kn tako da nije tako strašno.

Apropo 1.2 tsi I 90ks I 160nm koji su službeno deklarirani.. Naletio sam na podatke sa valjaka od jedne ibize s istim motorom i prije remapa je već stock imala 98ks I 180nm.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:29   #4735
Quote:
cybergamer kaže: Pogledaj post
Vidiš, to za okretaje nisam znao. Ja sam iz Dubrovnika tako da dosta i vozim po uzbrdicama i dosta mi to za okretaje i znači. Sad vozim Clia II tako da bi svakako trebao biti udobniji, unatoč 16-kama. Allstar ima 15-ke, to mu i jest mala prednost, time i jeftinija izmjena guma, ali to je dosta nov model pa samim time i kao polovni skuplji. Potrošnja ako je takva je sasvim ok jer treba računat da taj auto ima solidnu snagu od 90KS na mali obujam, motor poput toga mi je i idealan s obzirom da mi treba pretežito auto za grad i povremeno malo za otvorenu cestu, a u toj klasi je po meni definitivno best-buy.
Sa potrošnjom sam zadovoljan, uspoređujući sa bivšim starijim autom 1.6 benzinac dobrih 2L manja možda i 2.5L. A ljepše se vozi... Par puta sam uspio na otvorenoj cesti spuštati do 4.5L ali to baš lagodnom vožnjom.
Clio 2 je daleko udobniji od Pola, na standardnim mesnatim gumama, ako gledamo na samo upijanje neravnina. Ostale vozne karakteristike su normalno neusporedive.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:48   #4736
Zna li netko da li je smeđi konektor od donje ili gornje lambda sonde? Mijenjao sam sonde i zaboravio sam kako je bilo. Polo 1.2 TSI

Da li se što može pokvariti ako se gornja ili donja sonda spoje na obrnute konektore?
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 14:00   #4737
Quote:
šufit kaže: Pogledaj post
Tri mjeseca vozim VW Polo 1.4 tdi Fresh. Nisam primijetio " klik". Mjenjač je vrlo dobar, nisam imao problema s njim.
Primjećujem da troši više nego pokazuje Blue motion program.
Možete li napisati iskustva s 1.4 TDI motorom u Polu? Kako ide, je li pre "bučan" i kako se ponaša u gradskoj vožnji?
Hvala!
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:42   #4738
VW Polo Fresh

Pozdrav,
Zamolio bih vlasnike Pola Fresh 1.2 TSI/ 1.4 TDI da napišu ukratko iskustva s autom. Planiram kupovinu polovnog pa me zanimaju iskustva s tim autom.
Auto mi treba za nekih 10-15 tkm godišnje i 2 vozača, pretežito grad i povremeno otvorena cesta pa me zanimaju savjeti isplati li mi se uzeti 1.4 TDI.
Hvala!
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:51   #4739
Da dizel je najisplativiji za grad.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:31   #4740
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Da dizel je najisplativiji za grad.
Prvi mi je auto koji sam kupujem, nije bas da bi se zelio zeznuti za pare koje imam dat pa samim time vazem sve opcije. Zanimaju me misljenja ljudi koji imaju taj auto.

Pokrenuo sam samostalnu temu za ovaj model ali mi je prebacena ovdje.
cybergamer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.