Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 16:51   #5201
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
2 vreće na 24 h i nije toliko strašno, ovisi i o temperaturi i lokaciji. Ali niti U22 niti taj pelet set ja osobno ne bih kupio nikad, pogotovo u kombinaciji zajedno. Od nikakve iskoristivosti do po meni loše logike regulacije,itd itd. Na šta si se prije grijao i koliko si trošio za 24h?
prije se grijao na drva,s tim da nije bilo izolacije i trebalo mi je oko 20 metara,s tim da u kuci mora bit 24 stupnja koliko je i sada otkad su peleti,ako nije onda kao da se i ne grijemo,a kad su bila drva grijalo se na 26, znam fali nam krvi u organizmu,al mi nejde u glavu da sta god nastimam nejde ispod 2 vrece,bilo vani +10 ili -5
keviin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:34   #5202
Pucko ja se manje više slažem s time što si rekao ja nemam problema s pristupom za servis a ostalo stoji.


Da se razumijemo ja nemam plin ali da imam nogućnost sutra bi prešao na plin imam mali podrum i moram pola kuće razbiti da cijevi odvedem ubpodrum i peć postavim tamo.


Ponta je da peć grije i meni nije zahtjevna za sada ali čim mi dođe plin ADIO Marinko ode ja na plin.

Ja sam sam sebi čistio i isto sve mi je u pločicama pa mi to nije BAD tko ima kamin Na drva zna koliko je to prljavi ovo je ipak dvije razine bolje ali nije gospodski kako je izreklamirano.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:00   #5203
[QUOTE=Vatroslav Dimić;68121599]
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Centrometal ZV24


Iznijet ću ovdje svoje mišljenje o ovoj sobnoj peći na pelet i mišljenje uopće o sobnim pećima na pelet......

Čestitam na ovom postu. Na ovom forumu je uobičajeno da se sudionici prave pametni i jedu g...ali to neće priznati, pa je stoga i ispisano nekoliko stotina stranica na kojima ne piše ovako jasno u čemu je stvar.
U okolnostima u kojima jesi, jedino u čemu ti mogu pomoći da si olakšaš život je na temu usisavanja prašine. Moraš napraviti jednostavan uređaj kojeg zovu ciklon (funkcionira na principu kovitlanja zračnih masa - ciklona) Svodi se na to da na kantu jupola dodaš stožac naopako obrnut i na tom stošcu otvoriš dvije rupe. Jednu za usis prašine iz peći i drugu za izlaz gotovo čistog zraka prema usisavaču. Sva prašina (99%) pada na dno kante. Na taj način možeš sa običnim kućnim usisavačem obaviti čišćenje. Proguglaj na wikiju "ciklonsko odvajanje"
Ja sam slike od toga stavio na ovaj forum prije nekih mjesec dana.
dankobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:30   #5204
Memorisano!Stvar vredi ne samo za pelet.Pelet u sobu nebi uneo.Mikro prašina mi je napunila garažu za jednu sezonu,mogu misliti u dnevnoj.Bilo bi povuci a boga mi i potegni .
goranto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 06:35   #5205
Kad se upali zv 16 odmah je stavim na P01. Da li grijesim? Ona pokaze da je na P06. Temp vode je stavljena na 60, a prostora 24. Na p01 postigne nekih 56 ako je to temp vode doljnji dio ekrana.
Kako bi bilo najbolje regulirati grijanje? Imam termostatske ventile na radijatorima al su na 6. Stan se za cca 2h brzo ugrije. U kuhinji di je pec je 30 stupnjeva, a u ostatku stana oko 23. Cim ugasim pec stan se ohladi. Nemam izolaciju i stara je stolarije,prizemlje. Da li je netko mijenjao stolariju naknadno, bez izolacije zidova, da li je toplije?
akova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 07:10   #5206
Ako ti stolarija "propušta" trebala bi nova pomoći nešto, u biti svaki zahvat u smislu izolacije na fasadi ili stolariji bi trebao nešto pomoći. A što se tiće grijanja prostora, ne znam kako tu riješiti problem. Moraš testirati i pronaći najbolje rješenje. Možda da pustiš peć da modulira umjesto da je stalno na po1. Brže češ zagrijati prostor.
hardin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 07:13   #5207
Evo i moj osvrt na korištenje peleta... Je zafrkancija - ali puno manja nego s drvima. Meni je druga alternativa samo struja. Jako puno skupo! Tako da eto...
hardin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:19   #5208
Quote:
hardin kaže: Pogledaj post
Ako ti stolarija "propušta" trebala bi nova pomoći nešto, u biti svaki zahvat u smislu izolacije na fasadi ili stolariji bi trebao nešto pomoći............
Budi oprezan, peć na pelete treba stalni dotok zraka, a od kuda?
Pa još kad ukljućiš napu!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:41   #5209
Quote:
hardin kaže: Pogledaj post
Evo i moj osvrt na korištenje peleta... Je zafrkancija - ali puno manja nego s drvima. Meni je druga alternativa samo struja. Jako puno skupo! Tako da eto...
Kad citam sve ove probleme oko peleta, nabavke istih i kvalitete, drva su mila majka. Brat u svojoj kuci ima viessmann pirolizu, ujutro kad ide na posao par drva unutra i popodne kad dode s posla i to je u principu to osim ak vani nije bas -20.

Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:45   #5210
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Kad citam sve ove probleme oko peleta, nabavke istih i kvalitete, drva su mila majka. Brat u svojoj kuci ima viessmann pirolizu, ujutro kad ide na posao par drva unutra i popodne kad dode s posla i to je u principu to osim ak vani nije bas -20.

https://farm5.staticflickr.com/4619/...b61338a4_c.jpg
Ova kotlovnica stoji 50 tisuća kuna. I ne trpi drva koja nisu sušena bar godinu dana i ne trpi drva koja su nepravilnog oblika. Ali u stvari se to ovako radi da bi bilo kak spada. Ovakva kotlovnica zaslužuje komentar, bravo, sjedni 5.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 20.02.2018. at 19:14. Reason: u kovatanju fotku pretvoriti u link
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:54   #5211
Pa iskreno, svako ljeto lokalno kupimo drva, ispile se i sloze u prostoriju do, i to je to. Nikakva susenja godinu dana. I stvar radi perfektno, maltene nikakvih ostataka, nicega, nikakvih podesavanja, automatika sve drzi u optimumu. Ja sam rekao, ako cu se ikada morati iz nekog razloga vratiti na drva to ce biti jedino piroliza. Da se razumijemo meni su peleti odlican kompromis, ali citajuci usputno ovu temu dosao sam do spoznaje da je nabavka peleta cjelogodisnji posao koje je na kraju i upitan pa mi se cini da je finalna utrosena energija i vrijeme vece nego nabaviti deset metara drva i sloziti ih.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:05   #5212
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, svako ljeto lokalno kupimo drva, ispile se i sloze u prostoriju do, i to je to. Nikakva susenja godinu dana. I stvar radi perfektno, maltene nikakvih ostataka, nicega, nikakvih podesavanja, automatika sve drzi u optimumu. Ja sam rekao, ako cu se ikada morati iz nekog razloga vratiti na drva to ce biti jedino piroliza. Da se razumijemo meni su peleti odlican kompromis, ali citajuci usputno ovu temu dosao sam do spoznaje da je nabavka peleta cjelogodisnji posao koje je na kraju i upitan pa mi se cini da je finalna utrosena energija i vrijeme vece nego nabaviti deset metara drva i sloziti ih.
Pa da. Isto tako i kotlovnica na pelet i na drva rade savršeno ako su napravljene kak spada. 6k eura i više. Sve ostale alternative za 2-3k eura, samo krpanje i problemi. Jeftinije je skuplje.
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:26   #5213
@akova a zašto reguliraš primarni izvor ( peć) odnosno limitiraš, a ne reguliraš temp po prostorijama? Imaš termostatske glave i sve su na 6, kao da ih i nemaš ??? Pa meni su u svakoj prostoriji namještene na koliko treba, maloj je prevruće pa ona svoj drži malo niže ( na 23 cca), u ostalim prostorijama oko 25 ( kod mene ). Peć stavi negdje na srednju snagu i bok. Kada termo glave zatvore i peć će smanjivati snagu.
@ostali
Pelet ima svojih prednosti i nedostataka. Jedan od najvećih je upravo sam pelet jer na tržištu ima svega bez obzira na certifikat. Ja osobno ne vidim brdo te prašine po stanu,a ni finog pepela,pa ni kod servisa peći, ali to dosta ovisi o samom serviseru i o opremi koju koristi. Treba malo investirati u pravi usisivač i sl. Pa ne možeš doći čistiti kamin na pelet u stanu u kojem kauč košta puno više od kamina i napraviti rusvaj. Što se tiče servisa od svih peći koje radimo nismo još ni na jednoj radili servis više od jednom godišnje, a taj indikator servisa je totalna glupost. Ok,puno ovisi o podešavanju peći ( opet o serviseru )a i o samom peletu, ali nažalost u tom poslu je dosta ljudi koji samo vide neku zaradu ( malo usisaš i uzmeš pare ). Najveći problem u svemu ovome su trgovci koji u velikoj većini nemaju blage veze o peletu kao izvoru,a još manje o sobnim pećima. Pa ti savjetuju sve i svašta samo da tu peć izvezeš van trgovine i onda se ti j...i sa njom. Bilo je slučajeva gdje sam namjerno savjetovao ljude da ne kupuju peć nego investiraju u izolaciju taj novac. Zašto? Zato jer bi ugradili peć i trošili brdo peleta ( trošili su i brdo drva prije ) i posljedično više novaca, a ljudi računaju na nekakvu uštedu.
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:53   #5214
@akova bmwmilos ti je sve napisao prije mene.


E sad da i ja nešto napišem vezano za pelete svi bi mi valjda kruha preko pogače. Svi mi gledamo u prospekte koliko peć troši.

Pa evo ponoviti ći 100 ti put peć ne troši kuća troši svi vi prvo probajte prvo nešto na kući izolirat recimo tavan pa će te vidjeti da će peć trošiti manje.

Ako ćeš držati u kući 21 onda će peć trošiti manje, ako nećeš spuštati ispod 25 kao recimo ja onda ćeš trošiti više. Ali da bi imao nekakav komfor moraš imati izolaciju ili peć ne gasiti, ja samo prošle godine bez izolacije ujutro dnevni dočekivao na 17 stupnjeva, ove godine s izolacijom nisam nikada dočekao jutro prije paljenja peći da je u dnevnom ispod 22 stupnja (meni je to hladno nekima vruće)

To je o potrošnji e sada nije mi jasno ako je netko potrošio godine rada da isprojektira peć da ona sama da gas kada je hladno u kući i grije na maksimalnoj snazi, i onda kada se kuća ugrije onda se smanji na onoliko koliko je potrebno u kući "mi smo opet pametniji od nje" pa je ručno podesimo na koliko da radi.

Pa to ti dođe koda ložiš šporet na drva i nemoš nikak regulirat koliko da grije.

Ja sam se prije nego što sam uselio u svoju kuću grijao na drva i onda imaš posla da to spremiš i dobro osušiš ne mislim da dobaviš drva u 9 mjesecu a u 10 ih ložiš e to je isto banana od posla. Ako nije centralno na drva dve prostorije u kući tople ostale hladne ko gulag. Ako imaš kotlovnicu donekle ok.

E što se tiče nabave peleta ne znam meni nije problem nikada nabaviti a nisam u zagrebu niti nekakaom većem mjestu ja sam ljudi u pripizd... u požegi nemamo ni izlaz na autoput pošteni i nabavio samo solidne pelete po 22 kn veća krajem 9 mjeseca 20 dana prije početka sezone grijanja.

Mislim da je kod peleta veća stavka da je kod peleta veća stavka da treba imati pare kad se kupuju peleti, a da ne kažem da mi je jedan prevoznik rekao da se peleti mogu nabaviti i za 100€ paleta ako znaš ljude.


Peleti su još uvijek sa svim svojim manama gospodsko grijanje. E sad što je rekao bmwmilos kod nas ima puno trgovaca i servisera koji su zalutali u taj poaso pa naprave problem i sranje po kući vidio sam ja recimo šta naprave od nereda i druga vrsta majstora.

Ja sam lane položio do od 10 do 7 mjeseca 4,500 kg peleta i napravio sam servis u 8 mjesecu na peći jedan jedini servis. Ove godine isto planiram tako kada završi sezona grijana. Peći u globalu neće biti ništa eventualno će imati manje iskorištenje.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:35   #5215
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
@akova bmwmilos ti je sve napisao prije mene.


E sad da i ja nešto napišem vezano za pelete svi bi mi valjda kruha preko pogače. Svi mi gledamo u prospekte koliko peć troši.

Pa evo ponoviti ći 100 ti put peć ne troši kuća troši svi vi prvo probajte prvo nešto na kući izolirat recimo tavan pa će te vidjeti da će peć trošiti manje.

Ako ćeš držati u kući 21 onda će peć trošiti manje, ako nećeš spuštati ispod 25 kao recimo ja onda ćeš trošiti više. Ali da bi imao nekakav komfor moraš imati izolaciju ili peć ne gasiti, ja samo prošle godine bez izolacije ujutro dnevni dočekivao na 17 stupnjeva, ove godine s izolacijom nisam nikada dočekao jutro prije paljenja peći da je u dnevnom ispod 22 stupnja (meni je to hladno nekima vruće)

To je o potrošnji e sada nije mi jasno ako je netko potrošio godine rada da isprojektira peć da ona sama da gas kada je hladno u kući i grije na maksimalnoj snazi, i onda kada se kuća ugrije onda se smanji na onoliko koliko je potrebno u kući "mi smo opet pametniji od nje" pa je ručno podesimo na koliko da radi.

Pa to ti dođe koda ložiš šporet na drva i nemoš nikak regulirat koliko da grije.

Ja sam se prije nego što sam uselio u svoju kuću grijao na drva i onda imaš posla da to spremiš i dobro osušiš ne mislim da dobaviš drva u 9 mjesecu a u 10 ih ložiš e to je isto banana od posla. Ako nije centralno na drva dve prostorije u kući tople ostale hladne ko gulag. Ako imaš kotlovnicu donekle ok.

E što se tiče nabave peleta ne znam meni nije problem nikada nabaviti a nisam u zagrebu niti nekakaom većem mjestu ja sam ljudi u pripizd... u požegi nemamo ni izlaz na autoput pošteni i nabavio samo solidne pelete po 22 kn veća krajem 9 mjeseca 20 dana prije početka sezone grijanja.

Mislim da je kod peleta veća stavka da je kod peleta veća stavka da treba imati pare kad se kupuju peleti, a da ne kažem da mi je jedan prevoznik rekao da se peleti mogu nabaviti i za 100€ paleta ako znaš ljude.


Peleti su još uvijek sa svim svojim manama gospodsko grijanje. E sad što je rekao bmwmilos kod nas ima puno trgovaca i servisera koji su zalutali u taj poaso pa naprave problem i sranje po kući vidio sam ja recimo šta naprave od nereda i druga vrsta majstora.

Ja sam lane položio do od 10 do 7 mjeseca 4,500 kg peleta i napravio sam servis u 8 mjesecu na peći jedan jedini servis. Ove godine isto planiram tako kada završi sezona grijana. Peći u globalu neće biti ništa eventualno će imati manje iskorištenje.
sve napisano je ok, i ovo za servis.
To je kod ZV i ZVB tako, ali kod Z je sasvim drugacija priča i ako se one ne čiste, zastopaju se jako brzo
__________________
unofficial Centrometal representative
centrometal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:01   #5216
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
Peleti su još uvijek sa svim svojim manama gospodsko grijanje. E sad što je rekao bmwmilos kod nas ima puno trgovaca i servisera koji su zalutali u taj poaso pa naprave problem i sranje po kući vidio sam ja recimo šta naprave od nereda i druga vrsta majstora.
Jedino gospodsko grijanje je dizalica topline.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:26   #5217
Hvala na savjetima. Mislila sam da ako drzim pec na p 01 da ce potrosnja biti minimalna a dobro mi zagrije. Budem probala kako regulirat glave pa ceu vidjet potrosnju.
akova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:29   #5218
Grijanje na pelet - vol. 2

Akova

Ako voziš auto da li možeš auto voziti bez gasa Non stop svaki dan.

Ako plamenik s vremena na vrijeme ne radi na većim snagama čašica se prije zapuni kršem.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:21   #5219
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Jedino gospodsko grijanje je dizalica topline.
Ne vozi BMW 7 onaj tko štedi nego onaj tko ima. Sve ima svoje prednosti i mane. Gore prikazana kotlovnica na drva je vrhunski posao ako imaš uvjete za to. Tko ima para složi si dizalicu topline i super. Ali što se tiče peleta svaka peć u svojoj okolini zahtjeva posebno naštelavanje i testiranje možemo reći pronalaženje optimalnog načina rada s određenim peletima.

Mirage44 kaže: Pogledaj post
Peleti su još uvijek sa svim svojim manama gospodsko grijanje. E sad što je rekao bmwmilos kod nas ima puno trgovaca i servisera koji su zalutali u taj poaso pa naprave problem i sranje po kući vidio sam ja recimo šta naprave od nereda i druga vrsta majstora.


Ovo je istina!
hardin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:56   #5220
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
sve napisano je ok, i ovo za servis.
To je kod ZV i ZVB tako, ali kod Z je sasvim drugacija priča i ako se one ne čiste, zastopaju se jako brzo
Ne sjećam se sad napamet konstrukcijski kako je napravljena Z, ali npr Extraflame Rosy od 5.5kW i Dorina od 6.2kW su jako male peći sa malim prostorom prije ventilatora dima ali ako su dobro podešene bez problema izdrže sezonu,pa čak i sezonu i pol bez servisa. Ali, zato što su male, jako su osjetljive na dimnjak, i zna biti problema jer je dimnjak prejak ( npr. postojeći Schiedel od 160-200) pa vuče previše čak i kad je ventilator dima skroz smanjen i onda se više prljaju,začepljuju itd. Zugbegrenzer ( regulator podtlaka ) po propisima nije dozvoljen na tim sobnim pećima i onda je problem, treba intubirati dimnjak sa 80 ili 100mm. Ako na to pripremiš klijenta prije kupnje ok, ali ako je on peć kupio a onda mu ispadnu dodatni troškovi normalno da nije zadovoljan. Da ne govorim još o "fasadnim" izvodima dimnjaka peći na pelet što neki prodavači/"proizvođači" reklamiraju i na internet stranicama…
Uglavnom, ima puno zadovoljnih korisnika peći koji teško da će biti na forumima jer ih boli briga za peć ( pali i vozi ). Ali ima puno i nezadovoljnih, neinformiranih,... koji će pokušavati tražiti rješenje za svoje probleme. Možda ih i nađu, tome bi ovakvi forumi trebali služiti.
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.