Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 14:17   #4101
Ovo sa golfom je samo koliko glup kvar može biti kad vjeruješ "papiru". A filter je uložak i s vanjske strane nemožeš znati koliko je star.




Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:51   #4102
Varalice na oglasima - (Njuskalo, Index, Oglasnik..)

Jednostavno mi je dozlogrdilo gledati ovu silnu gospodu po oglasnicima što pokušavaju na prijevaru prodati razne automobile.

Ako netko ima bilo kakvih slika neka postavi, čisto me zanima na što ste sve naletili i kakvih iskustava ste imali.

Primjer 1.

Njuskalo oglas 167 000 km -Audi A6
Index oglas 131 000 km - Audi A6

- Po slikama i istrošenosti prednjih sjedala može se vidjeti da su to isti automobili.
f1-racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:58   #4103
Primjer 2.

240.000 km - Škoda Octavia RS 1
191 000 km - Škoda Octavia RS 2

- Neću ni pričati o godištima automobila, a potrošenost oba prednja sjedala je identična na oba oglasa.
f1-racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 01:03   #4104
Prvi link za škodu piše 90tkm?
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 01:06   #4105
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Prvi link za škodu piše 90tkm?
Pročitaj tekst u oglasu, 240.000 kn ukupno nakon promjene motora.
f1-racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 01:12   #4106
Primjer 3.

160 000 km - Opel Insignia 12.01.2018
230 000 km - Opel Insignia 21.02.2017.

- Vidi se po mrljama na vozačevom sjedalu, istrošenosti papučice i ventilaciji lijevo pokraj radija
f1-racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 06:01   #4107
kak ti nemaš pametnijeg posta u životu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:03   #4108
Kolega pohvala za ove linkove. Ako još što nađeš, samo stavljaj.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:48   #4109
Svaka čast na istraživanju. Samo nastavi.
To je samo dokaz koliko šverceri nemaju srama ni obraza niti se boje ičega. Lako je po tome zaključiti što se radi sa ovima iz uvoza.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:28   #4110
Sa ovima iz uvoza fali po par 100 tkm...
Nagledao sam se ja kao divni primjerci sa 400, 500, 600 tkm kod nas imaju ok 150-180 tkm... i ljudi su sretni, kupe jeftino auto dobrog godišta... Oni sretni što su "jeftino" prošli, a prodavač što je prodao kramu i zaradio.
To se zove vuk sit, a ovce na broju.

Ljudi probavaju cipele i svašta nešto, ali malo tko ide provjeravati auto za kojega se najčešće zaduži.


Mada napretka ima, ima sada po oglasima dosta auta sa 400+ tkm, a nekad svi pa čak i 10 + god stari premiumi imali 180. Sada na njuški imaš pug 607 sa 650 tkm, šestice sa 500+..., a nekada se to nije moglo vidjeti.
Moj susjed će ako već nije ove god sa 12 god starim 1.4 benzincem okrenuti 400 tkm i to sve na plin, a kad o oglasu osvane takav auto sa 200 tkm svima vrijedi po kilogramu.

Bilo bi dobro da jednog dana imamo uređenije tržište pa nekla auto sa 150 košta xx kn, onaj sa 300 xx kn, sa 500 .... pa si svatko bira.
A ovako nije dobro nikome, kupcima jer su prevarenima, a onim "normalnim" prodavačima jer imaju nelojalnu konkurenciju u snmislu automobila.
Ako Štef vani kupi auto sa 500 tkm i tu ga skine na 150, on ima lufta biti najjeftiniji, a ako Jura vani kupi isti takav auto sa stvarnih 150 tkm tada nije konkurentan cijenom jer je preskup.
To ko da po tom pitanju bi neka regulativa svima dobro došla.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:48   #4111
Istina, ima i onih s velikom kilometražom; kao Avensis s 450tkm, Superb, 300C, A8, Octavia Combi s 555tkm uglavnom primjera je mnogo.

Btw, ovom Mercedesu iz Italije fali još 100 - 200tkm na satu a i cijeli je bio lakiran.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:45   #4112
Jučer išao gledat jednog"talijana"
Monovolumen dizlo 2005g prije 3 godine uvezen Italije
150 000na ⏰
Motor pjeva neku svoju pjesmu, haubi ispadaju DIJELOVI boje, gepek se ne otvara, volan isto nešto svoje pjeva kad se vrti
Hladan pali ok, zagrijan duže vergla

Da 150 tisuca
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:46   #4113
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Jučer išao gledat jednog"talijana"
Monovolumen dizlo 2005g prije 3 godine uvezen Italije
150 000na ⏰
A kaj si ti očekivao s ovim pedigreom? Ovo je sasvim dosta info da ga niti ne ideš gledati...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:31   #4114
Doista mi nije jasno gdje im je obraz, i što im točno napraviti kad dodješ, 300-400 km te saznaš da je netko dirao po kilometrima i da je auto u totalnom kupusu.

Nedavno sam išao gledati jednu sličnu Škodu, sve divno krasno, auto na prvi pogled 9/10 i dogovorimo se oko cijene. No naravno sutra dan, prije nego ću mu platiti, zatražim da se vidimo u ovlašteno servisu na pregled auta. Serviser napravi potpuni pregled, m što nema pločića ni diskova (ajde to sam nekako i mislio pregrmiti) ali da mu pumpa vode pušta danima i da auto nije sigurno za do prvog semafora, te da je netko nešto dirao po elektronici, tj. kilometrima.

I što bi mu točno trebao, sreća bio sam par dana baš u tom u gradu gdje i on pa mi je jedini trošak bio taj pregled. Sad slijepo vjerovati, i davati poprilične novce na vjeru? Baš radi toga što više ne znaš kome bi vjerovao sam postavio ovih par linkova, a naleti često na ovakvu "gospodu". Možda ovaj stvaro nije znao, ljudi kupe od drugog misleći da su kupili odlična auto i onda se obrukaju kad ga idu prodati, jer tek onda saznaju što su kupili, ako već prije nisu sami radili pregled.

Najviše me smeta, što imam trenutno auto, prvi sam vlasnik, ne njuškalo "prvi", kao što mnogo stave i onda kad ga zoves, "pa prvi sam u Hrvatskoj", a inače sedamnaesti ukupno, dakle došao iz tvornice direkt meni u ruke i znam da sam ga pazio, i znam da su km 1/1. Staviš cijenu i onda te zovu i smiju ti se cijeni, malim kilometrima i slično.

A i ovaj njuškalo, umjesto da spriječi ovakve i slične, kad su već uveli popriličnu naplatu, te stave mogućnost komentiranja na oglas da ga odma javno obrukaš i da ili mora izbrisati oglas ili promjeniti to što je lažno naveo, oni ništa. Žalosno.
f1-racing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:49   #4115
Quote:
f1-racing kaže: Pogledaj post
Najviše me smeta, što imam trenutno auto, prvi sam vlasnik, ne njuškalo "prvi", kao što mnogo stave i onda kad ga zoves, "pa prvi sam u Hrvatskoj", a inače sedamnaesti ukupno, dakle došao iz tvornice direkt meni u ruke i znam da sam ga pazio, i znam da su km 1/1. Staviš cijenu i onda te zovu i smiju ti se cijeni, malim kilometrima i slično.

A i ovaj njuškalo, umjesto da spriječi ovakve i slične, kad su već uveli popriličnu naplatu, te stave mogućnost komentiranja na oglas da ga odma javno obrukaš i da ili mora izbrisati oglas ili promjeniti to što je lažno naveo, oni ništa. Žalosno.
Njuškalo zanima samo jedna stvar - zarada.

A ove što zovu i smiju se cijeni obično ignoriram jer znam što prodajem i koliko vrijedi. A kako mi se nikad nije baš žurilo s prodajom obično sam i dobio zamišljenu cijenu +/- 100 eur. Doduše, jedan me toliko naljutio da sam mu doslovno rekao: "Pa dobro, koji k... onda mene zoveš kad ima bolji i jeftiniji. Idi i kupi ga! Želim ti puno sretnih km!" i naravno poklopio slušalicu...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:55   #4116
Ček malo...jesi se ti jučer doselio ili probudio u ovoj državi?
Tu se čudiš kao da je sve do petka popodne bilo "kao u Švici", al eto netko preko vikenda resetirao mainframe pa se sve pojebalo i sad je sve u banani...

Daj malo pogledaj oko sebe - korupcija i manipuliranje (ili grubo kršenje) zakona uz blagoslov pravosudnog (jednako korumpiranog) sustava je na DOSLOVNO svim razinama društva. SVIM. Bez iznimke. I sad se tu čudiš što netko mulja sa kilometrima na "švercanim" autima. Rekao bi moj pokojni tetak zagorec - kajgot!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:01   #4117
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Njuškalo zanima samo jedna stvar - zarada.

A ove što zovu i smiju se cijeni obično ignoriram jer znam što prodajem i koliko vrijedi. A kako mi se nikad nije baš žurilo s prodajom obično sam i dobio zamišljenu cijenu +/- 100 eur. Doduše, jedan me toliko naljutio da sam mu doslovno rekao: "Pa dobro, koji k... onda mene zoveš kad ima bolji i jeftiniji. Idi i kupi ga! Želim ti puno sretnih km!" i naravno poklopio slušalicu...
Kad su i mene prošle godine zvali za auto, suzdržavao sam se od "onih" riječi ali drugi put neće biti milosti. Isto tako dođe jedan čovjek vidjet auto s prvim pitanjem koja je zadnja cijena i onda komentar "kako ima dosta km..." Ma mislim stvarno, imaš ti vremena u životu napretek.

A kod onih koji izmišljaju kvarove i razne nestvarne gluposti ne treba štedjeti riječnik, samo teraj ma i po desetom korijenu familije. Sramota...
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:12   #4118
Quote:
f1-racing kaže: Pogledaj post
Jednostavno mi je dozlogrdilo gledati ovu silnu gospodu po oglasnicima što pokušavaju na prijevaru prodati razne automobile.

Ako netko ima bilo kakvih slika neka postavi, čisto me zanima na što ste sve naletili i kakvih iskustava ste imali.

Primjer 1.

Njuskalo oglas 167 000 km -Audi A6
Index oglas 131 000 km - Audi A6

- Po slikama i istrošenosti prednjih sjedala može se vidjeti da su to isti automobili.
Prijavi. Pošalji mail indexu, njuškalu... Ja sam poslao kada sam našao, rekao sam im neka obavijeste policiju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:09   #4119
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Jučer išao gledat jednog"talijana"
Monovolumen dizlo 2005g prije 3 godine uvezen Italije
150 000na ⏰
Motor pjeva neku svoju pjesmu, haubi ispadaju DIJELOVI boje, gepek se ne otvara, volan isto nešto svoje pjeva kad se vrti
Hladan pali ok, zagrijan duže vergla

Da 150 tisuca
Pa kaj ti sad hoćeš, pa imao je 150 000 prije 9-10 god, a narednih 9-10 god je vozio unatrag.

Quote:
f1-racing kaže: Pogledaj post
A i ovaj njuškalo, umjesto da spriječi ovakve i slične, kad su već uveli popriličnu naplatu, te stave mogućnost komentiranja na oglas da ga odma javno obrukaš i da ili mora izbrisati oglas ili promjeniti to što je lažno naveo, oni ništa. Žalosno.
Ništa sa tim ne bi dobio, jer gle samo fejs komentare na indexu i sl. oglasnicima,čitaš i ne vjeruješ kakvih "pametnih" komentara tamo možeš pročitati.

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Prijavi. Pošalji mail indexu, njuškalu... Ja sam poslao kada sam našao, rekao sam im neka obavijeste policiju.
To ti ionako ništa ne znači jer oni nisu odgovorni za točnost oglasa što ti je negdje i navedeno, tako da sa samo gubiš vrijeme.
Za takvo što trebaš dići privatnu tužbu ako si prevaren i plaćati vještake da se to dokaže. Ako je bilo više vlasnika teško je dokazati i imaš veliku šansu da izgubiš dosta novaca.

Kod kupnje auta se na takve stvari treba misliti prije kupnje, a ne znam iz kojeg razloga to ljudi često čine nakon kupnje, nakon toga je kasno, naročito ako u KPU stoji stavka da je kupac provjerio auto, pregledao i da nema prigovora...

Tako da je takve stvari najbolje provjeriti prije kupnje i ako je sve ok kupiš, a ako nešto smrdi ne kupiš. Onaj tko kupuje na takav način ima znatno manje ima znatno manje šanse da bude jelen.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:53   #4120
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post


Ništa sa tim ne bi dobio, jer gle samo fejs komentare na indexu i sl. oglasnicima,čitaš i ne vjeruješ kakvih "pametnih" komentara tamo možeš pročitati.


Tako da je takve stvari najbolje provjeriti prije kupnje i ako je sve ok kupiš, a ako nešto smrdi ne kupiš. Onaj tko kupuje na takav način ima znatno manje ima znatno manje šanse da bude jelen.

Ma slažem se da nema neke velike koristi, ali barem potencijalnom kupcu skreneš pažnu, pogotovo ako su auto kuće u pitanju, ako nešto ne štima na jednom autu sigurno nije samo jedan u pitanju.

Problem je što puno novaca i vremena potrošiš. Svi oni pristaju na provjeru, koju ćeš ti kao kupac platiti a onda se prave ludi kad servis pokaže drugačije, a ti 200-300 kuna u minusu plus potrošeni živci.
f1-racing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.