Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 16:52   #61
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Jedno je kredit sa valutnom klauzulom, promjenjivom kamatnom stopom i to jos na dugi niz godina (desetljeca) a drugo je kratki kredit u kunama bez valutne klauzule sa niskom kamatnom stopom i kratkim rokom otplate.
Ja osobno sam uvijek (kada je to naravno bilo moguće) uzimao kredit u kunama i svjesno ga skuplje plaćao.

Meni je logika bila, skuplje plaćam sigurnost. jer kod kredita u kunama sam eliminirao valutni rizik i ostao samo na kamatnom riziku.

Inače, po gruboj računici na auto trošimo (ja i žena) 3000 kn mjesečno (što predstavlja nekih 20% našeg mjesečnog budgeta). U toj računici je rata kredita, trošak goriva, osiguranja (obvezno i kasko), tehničkog, redovnih servisa, guma (zima/ljeto svake 3-4 god), te jedan mali dio predviđen za izvanredne troškove.

Nakon što auto prodam nakon 4-5 godina eksploatacije ću pomnožit broj mjeseci imanja tog auta i oduzet cifru koju sam dobio prodajom i saznati koliko mi je šoldi auto na kraju izbio iz džepova, ugrubo.

Jako skup sport.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:25   #62
Auto nikad nije bio jeftin sport ... zna banda parazitska di će otet ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:41   #63
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ja osobno sam uvijek (kada je to naravno bilo moguće) uzimao kredit u kunama i svjesno ga skuplje plaćao.

Meni je logika bila, skuplje plaćam sigurnost. jer kod kredita u kunama sam eliminirao valutni rizik i ostao samo na kamatnom riziku.

Inače, po gruboj računici na auto trošimo (ja i žena) 3000 kn mjesečno (što predstavlja nekih 20% našeg mjesečnog budgeta). U toj računici je rata kredita, trošak goriva, osiguranja (obvezno i kasko), tehničkog, redovnih servisa, guma (zima/ljeto svake 3-4 god), te jedan mali dio predviđen za izvanredne troškove.

Nakon što auto prodam nakon 4-5 godina eksploatacije ću pomnožit broj mjeseci imanja tog auta i oduzet cifru koju sam dobio prodajom i saznati koliko mi je šoldi auto na kraju izbio iz džepova, ugrubo.

Jako skup sport.
I zbog te spoznaje ćeš biti sretniji?
Meni je osobno auto potreba. I to najviše zahvaljujuć ljeppj našoj razjebanoj u kojoj javni prijevoz funkcionira u krugu 30 km od Zagreba a dalje pitanje jel i busevi zalaze. A nalon toga mi je i sredstvo koje obogačuhe život. Ima nešto i u činjenici da si slobodan otići gdje i kad hoćeš bez da razmišljaš o javnom prijevozu, taksiju, jel starci kud planiraju (za ovog bisera kojem auto ne treba jer može posuditi od staraca).

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:44   #64
Toni, imaš jako glup način razmišljanja. No hard feelings. Dobro je netko rekao, dok živiš na grbači roditelja (ako živiš tako) onda je sve lagano. Ovako, genijalno potrošiti 20 000 kn na auto je idiotizam prve klase. Doslovce, bolje je uzeti od banke 20 000 i dati im 1500-2500 nakon 2-3-4 godine, ali da imaš 20 000 kn sa strane za nedajbože situacije. Ako baš želiš potrošiti 20 000 kn u šutu, gledaj auto do 14-15, potroši još 3-4 ako treba što mijenjati (a treba) i za 1000 kn uloži u znanje o financijama ili izvedi dragu na piće/večeru/put
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:55   #65
kad bih dizao kredit, najrađe bih ga dignuo u švicarcima
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:32   #66
baš i ne nude banke zadnje vrijeme kredite u švicarcima, baš se pitam zašto
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:46   #67
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
I zbog te spoznaje ćeš biti sretniji?
Meni je osobno auto potreba. I to najviše zahvaljujuć ljeppj našoj razjebanoj u kojoj javni prijevoz funkcionira u krugu 30 km od Zagreba a dalje pitanje jel i busevi zalaze. A nalon toga mi je i sredstvo koje obogačuhe život. Ima nešto i u činjenici da si slobodan otići gdje i kad hoćeš bez da razmišljaš o javnom prijevozu, taksiju, jel starci kud planiraju (za ovog bisera kojem auto ne treba jer može posuditi od staraca).

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Potpis, također i u mom kraju je javni prijevoz skoro nikakav pa jedino može auto poslužit. Bar ne treba 3 sata bezveze čekat autobus ili vlak da bi išao kuda želim dok se to može učiniti autom u kraćem vremenu. A troškovi održavanja i ostalo me previše ne brinu jer mi se održavanje svodi na promjenu ulja i filtera, nema zupčasti već je lanac koji se ne mijenja prema manualu i ostalo npr. kočnice, amortizeri kad dođe vrijeme... Istina, moj auto voli ponekad dobro srknut al' ne razmišljam o ugradnji plina radi klometraže od trenutnih 252600km i opet radi one isplativosti za čijeg bi trajanja ( cca 3-4 godine ) možda mogao već razmišljati o nekom drugom modelu ili marki. Možda.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:21   #68
kad vidim naslovnu temu cim se sjetim kako je meni suze mi krenu...
tri auta u familiji
zena radi u kr 4 km
ja radim u zg 65 km
a baba skuplja klince po skoli.
Na deprecijaciji zenin 3000€ moj 1500€ motor 1000€ quad 500€

dalje cu samo primjer za moj golf v da ne sirim pricu i da mi ne dode muka

set zimskih guma 2500
servisi 2000
osiguranje rega porez 5000
pranje 600
cestarina 2500
cca 24000

usput i gorivo 22000
i to je tek za jedan....
aaaaaa




Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:30   #69
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
I zbog te spoznaje ćeš biti sretniji?
Meni je osobno auto potreba. I to najviše zahvaljujuć ljeppj našoj razjebanoj u kojoj javni prijevoz funkcionira u krugu 30 km od Zagreba a dalje pitanje jel i busevi zalaze. A nalon toga mi je i sredstvo koje obogačuhe život. Ima nešto i u činjenici da si slobodan otići gdje i kad hoćeš bez da razmišljaš o javnom prijevozu, taksiju, jel starci kud planiraju (za ovog bisera kojem auto ne treba jer može posuditi od staraca).

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Na koju spoznaju misliš?

Ma jasno je meni da je mnogima auto potreba, meni i zeni je bila do prije pola godine kada smo se preselili pa je meni posa doslovno 1,2 km udaljen od stana a zeni nekih 5 km. S tom činjenicom nam je auto postao luksuz ali s obzirom da smo se naučili na komociju posjedovanja istog a financijski ga mozemo priuštiti, nismo skloni ga se rješiti

Da li je to pametno? Vjerojatno nije...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 06:23   #70
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
da bi reč dodao na prošli post.
Imam ih takvih na poslu, kakav auto, pa to ne treba, veliki trošak, svi smo mi lijeni. Na kraju radnog dana "e jel me možeš odbaciti do xxx"
Jedan moj donedavni prijatelj izjavio je da samo budala ima auto, aon nije budala.
Ali se uredno švercao vozeći se sa svakim sa kim je stigao.

Takvi su mi najomiljeniji.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:14   #71
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jedan moj donedavni prijatelj izjavio je da samo budala ima auto, aon nije budala.
Ali se uredno švercao vozeći se sa svakim sa kim je stigao.

Takvi su mi najomiljeniji.
takvima stanes u prvi kafic i isporucis racun posto ga vozis... pa nek trazi drugu budalu koja ce ga mukte vozit...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:07   #72
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jedan moj donedavni prijatelj izjavio je da samo budala ima auto, a on nije budala.
Ali se uredno švercao vozeći se sa svakim sa kim je stigao.

Takvi su mi najomiljeniji.
Da to nije neki u stilu onih američkih škrtica s Dome TV?

Btw, slično mi je prošle godine rekao jedan bivši kolega s posla za isto jednog lika koji je s njim radio, imao pristojnu plaću i sve a nije imao auto još bi se džabe vozio a za birc kinte nebi imao.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:14   #73
timothy88,
Evo ti vrlo konkretan savjet na temelju onoga što si napisao, gdje živiš, koliko bi se vozio itd.

Sljedećih 6 mjeseci stavljaj po 2.500 kn na stranu i to ne jedan mjesec 2.000, drugi 3.000, baš po 2.500 kn. To je ono koliko će tebe prosječno mjesečno koštati imanje auta. Nemoj se zavaravati s računicom "mjesečno ću potrošiti 800-1000 kn za gorivo i to je to". Svi troškovi za auto će ti biti prosječno toliko - nemoj samom sebi pokušati kemijati računicu s kojom ćeš to bitno smanjiti.

Ako možeš 6 mjeseci odvajati po 2.500 kn, bez nekih problema i pada standarda, onda si financijski možeš priuštiti auto. Poslije tih 6, stavljaj još 4 i imati ćeš 25.000 za kupiti prvi auto i napraviti kompletan servis na njemu.

Ne možeš li to, uvaliti ćeš se.
Prvo ćeš nekako skucati nekih 2.000~3.000 € za neki polovni autić, pa ćeš kroz par mjeseci imati neki malo veći popravak (recimo kuplung), pa će ti doći registracija, pa malo ovo na rate, pa malo ono. Nećeš se ni snaći, a već ćeš imati konstantno soma kuna na rate za nekog jarca vezano uz auto.

Ovo ti je samo dobronamjeran savjet. I nije "iz malog prsta", u 30 godina koliko vozim, 24 sam imao vlastite aute - i nove i rabljene, radio godišnje kilometraže od smiješnih 4.000 do solidnih 120.000.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:28   #74
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jedan moj donedavni prijatelj izjavio je da samo budala ima auto, aon nije budala.
Ali se uredno švercao vozeći se sa svakim sa kim je stigao.

Takvi su mi najomiljeniji.
Joj, takvi su i meni "miljenici"
Ja više nemam auto, biciklom idem na posao većinu godine. Kad je ultrašugavo, bus. Imam troje kolega s posla koji mi prolaze doslovce ispred kuće i ne pada mi na pamet uvaliti im se u auto. Idemo biti fer, ako sam ja procjenio kako je meni pametnije nemati auto, onda to mora biti bez parazitskog uvaljivanja nekome.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:41   #75
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jedan moj donedavni prijatelj izjavio je da samo budala ima auto, aon nije budala.
Ali se uredno švercao vozeći se sa svakim sa kim je stigao.

Takvi su mi najomiljeniji.
Paaaa, khm, dok ima vas koji radite za njega ko taxi servis ... izjava mu je na mjestu
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:41   #76
Bogme nakon te izjave u moj više nebi sjeo ni da mora u bolnicu. Kud ćeš s budalom za volanom?

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:58   #77
o daaa, volim pomoci ka dmogu, ali kad nanjusim iskoristavanje...
srecom u mom rjecniku ne fale ni pojmovi "ne" i "odjebi"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 22:57   #78
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
timothy88,
Evo ti vrlo konkretan savjet na temelju onoga što si napisao, gdje živiš, koliko bi se vozio itd.

Sljedećih 6 mjeseci stavljaj po 2.500 kn na stranu i to ne jedan mjesec 2.000, drugi 3.000, baš po 2.500 kn. To je ono koliko će tebe prosječno mjesečno koštati imanje auta. Nemoj se zavaravati s računicom "mjesečno ću potrošiti 800-1000 kn za gorivo i to je to". Svi troškovi za auto će ti biti prosječno toliko - nemoj samom sebi pokušati kemijati računicu s kojom ćeš to bitno smanjiti.

Ako možeš 6 mjeseci odvajati po 2.500 kn, bez nekih problema i pada standarda, onda si financijski možeš priuštiti auto. Poslije tih 6, stavljaj još 4 i imati ćeš 25.000 za kupiti prvi auto i napraviti kompletan servis na njemu.

Ne možeš li to, uvaliti ćeš se.
Prvo ćeš nekako skucati nekih 2.000~3.000 € za neki polovni autić, pa ćeš kroz par mjeseci imati neki malo veći popravak (recimo kuplung), pa će ti doći registracija, pa malo ovo na rate, pa malo ono. Nećeš se ni snaći, a već ćeš imati konstantno soma kuna na rate za nekog jarca vezano uz auto.

Ovo ti je samo dobronamjeran savjet. I nije "iz malog prsta", u 30 godina koliko vozim, 24 sam imao vlastite aute - i nove i rabljene, radio godišnje kilometraže od smiješnih 4.000 do solidnih 120.000.
Zanimljivo. Znači kupit polovno vozilo i napravit kompletni servis na njemu? Razumijem li ja to dobro? Hvala na savjetu svakako.
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:00   #79
Quote:
timothy88 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Znači kupit polovno vozilo i napravit kompletni servis na njemu? Razumijem li ja to dobro? Hvala na savjetu svakako.
Pa to je nešto što se uvijek preporučuje
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:03   #80
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Pa to je nešto što se uvijek preporučuje
Pa to i ja planiram. Naravno da treba uložit u polovno vozilo i uredit ga. Ali nisam otvorio temu ni zbog toga ni načina kupovine već zbog fiksnih godišnjih troškova bez goriva. Dakle, tema je samo radi toga i ništa više... Registracija, osiguranje, gume, servisi...
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.