Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 12:56   #1781
Diplomirala sam sredinom 9 mj. U sc- u su mi rekli da mogu raditi 3 mj tocno do datuma diplome. Jel ikako postoji mogucnost da radim do kraja tog zadnjeg mjeseca? Jel netko upoznat s time? Hoce li mi isplatiti novce svejedno? Hvala 😉
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 12:28   #1782
Pozdrav,

moze ukratko odgovor na pitanje.

Redovan sam student i prijavljen sam na poreznu od tate. Ove godine nisam jos presao limit od 15000 kn, ali posto cu imat vremena mislio sam pocet radit.

Ako se ja sada ovaj mj. odjavim s njegove porezne kartice i primjerice predjem 15000 kn, jel svejedno mogu ocekivat da cu morat vratit taj porez slj. godine?

Jel svejedno mogu ocekivat da cu morat vratit taj porez slj. godine?
ahaoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 13:20   #1783
Ako se sad odjavis tata ti vise nece imat poreznu olaksicu, a morat ce vratit poreznu olaksicu koju je dobio za 1.-5. mjesec ove godine.

Ako se ne odjavis tata ce ti i dalje imat olaksicu, ali ako predjes 15 tisuca onda ce morat vratit za cijelu godinu.

Uglavnom to ti funkcionira ako predjes 15 tisuca tata ti mora vratit poreznu olaksicu za svaki mjesec za koji ju je dobio.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 19:05   #1784
http://mojfaks.com/karijera/tko-ceka...entske-poslove

Prijedlog zakona da i izvanredni studenti mogu radit.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 18:46   #1785
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
http://mojfaks.com/karijera/tko-ceka...entske-poslove

Prijedlog zakona da i izvanredni studenti mogu radit.
I koliko treba da se taj zakon izglasa?
Ima li procjena kad će stupiti na snagu?
Hoće li biti spreman za sljedeću akademsku godinu?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 19:09   #1786
To je nešto o čemu se govori još od početka godine. Znači da je nacrt zakona spreman otprije. Jedino je bilo pitanje kada će ući u dnevni red Sabora i sada je samo pitanje dana.

Obično takvi prijedlozi kakvi jesu uglavnom prođu raspravu, nakon čega se određuje datum stupanja na snagu. Moja je neka slobodna procjena i pretpostavka da će se to riješiti prije ljeta, tako da od jeseni (službene akademske godine) ili nove godine (tekuće) stupa na snagu taj zakon.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 21:21   #1787
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
To je nešto o čemu se govori još od početka godine. Znači da je nacrt zakona spreman otprije. Jedino je bilo pitanje kada će ući u dnevni red Sabora i sada je samo pitanje dana.

Obično takvi prijedlozi kakvi jesu uglavnom prođu raspravu, nakon čega se određuje datum stupanja na snagu. Moja je neka slobodna procjena i pretpostavka da će se to riješiti prije ljeta, tako da od jeseni (službene akademske godine) ili nove godine (tekuće) stupa na snagu taj zakon.
I ja imam sličnu procjenu,uvjeren sam da će biti izglasano prije ljeta
Iskreno puno više smisla mi ima da stupi na snagu od 1.10. i početka akademske godine nego nove godine,ali tko zna njih

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 21:34   #1788
I koji je onda smisao redovnog studiranja?

Bolje raditi cijelu godinu i vanredno studirati..
Po meni iskreno glup zakon, koji ce poslodavci maksimalno iskorištavati.



Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Joker53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 21:58   #1789
Po meni nije glup zakon. Izvanredni studiji su osmisljeni isprva kao mogucnost studiranja za one vec zaposlene pa im tako i smanjili obveze, dolaske i slicno. Zbog toga uglavnom nemaju drugih studentskih prava.

Problem je krenuo dok su ljudi u puno vecem broju upisivali izvanredno jer redovno nisu mogli upast. Ako zele radit, moraju bit negdje zaposleni na puno radno vrijeme.

A kaj se sad dogada: dosta poslodavaca koristi studente kao radnu snagu i sve je cesce da i njima fale ljudi. Ovako ce izvanredni dobit priliku i zaradivat isto kao i redovni.

@Little Alex, zavisi kak gledaju. prava preko student servisa produljuju se ili aktiviraju na pocetku akademske godine, dok porezna gleda zaradu u tekucoj, pocevsi od 1.1. mislim da ce bit jedan od ta dva kriterija.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 13:56   #1790
Pozdrav svima


Da li zna neko što da napravim sa ispunjenim ugovorima iz SC Zagreb? Gdje da ih odnesem, prijavim za uplatu.............?
Jer do sada su svi ugovori ostajali kod poslodavca?
__________________
"Since we cannot change reality, let us change the eyes which see reality."
StephanieM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 01:52   #1791
Student servis

Pa odneses ih u sc zagreb

Onda ti oni daju racun koji odneses nazad firmi koja napravi uplatu.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 22:08   #1792
Da, to obično radi poslodavac, nakon što ispuni, nosi natrag u sc da se fakturira. Al znalo je bit i kod mene slučajeva da mi daju da sam nosim jer mi je bilo usput itd. Ovisi o poslodavcu stvarno.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 14:56   #1793
Zna li netko od kada ce stupiti na snagu zakon da izvanredni studenti mogu izvaditi studentski ugovor?

Pozz
Macrontex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 15:07   #1794
Pa taj zakon jos nije ni izglasan u saboru kolko ja znam. Samo je dan prijedlog zakona. Tako da jos dosta dugo.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 19:58   #1795
Bok ljudi! Nedavno(ima vec par mjeseci od tog zapravo) sam naišao na neki link gdje se ulogiram sa svojim AAIedu, ili kak se već piše, identitetom i vidim koliko sam zaradio u ovoj godini. Sad me evo opet zanima ali ne mogu nikako pronaći taj link, vjerojatno se već vrtio po ovom threadu ali nisam ga uocio pa ako bi netko bio ljubazan pa ga ponovno objavio tu ili meni u private...Thank you
mantauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 01:44   #1796
Quote:
mantauz kaže: Pogledaj post
Bok ljudi! Nedavno(ima vec par mjeseci od tog zapravo) sam naišao na neki link gdje se ulogiram sa svojim AAIedu, ili kak se već piše, identitetom i vidim koliko sam zaradio u ovoj godini. Sad me evo opet zanima ali ne mogu nikako pronaći taj link, vjerojatno se već vrtio po ovom threadu ali nisam ga uocio pa ako bi netko bio ljubazan pa ga ponovno objavio tu ili meni u private...Thank you
https://natjecaj.sczg.hr/student/
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 15:31   #1797
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Pa taj zakon jos nije ni izglasan u saboru kolko ja znam. Samo je dan prijedlog zakona. Tako da jos dosta dugo.
Ovaj mjesec ide u proceduru u Sabor gdje bi sve trebalo biti definirano.E sad,ono što mene zanima je ima li uopće ikakve šanse da se od 1.10. već to počne primjenjivati?!


EDIT:
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
@Little Alex, zavisi kak gledaju. prava preko student servisa produljuju se ili aktiviraju na pocetku akademske godine, dok porezna gleda zaradu u tekucoj, pocevsi od 1.1. mislim da ce bit jedan od ta dva kriterija.
Ovo dakle.
__________________
...Perché per noi niente è mai normale. Né sconfitta né vittoria. Che tanto è sempre la stessa storia...
Leeds United is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 20:02   #1798
Quote:
Leeds United kaže: Pogledaj post
Ovaj mjesec ide u proceduru u Sabor gdje bi sve trebalo biti definirano.E sad,ono što mene zanima je ima li uopće ikakve šanse da se od 1.10. već to počne primjenjivati?!
i mene ovo zanima, tko prvi vidi sto bude od toga na kraju neka stavi tu na temu
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:19   #1799
Pozdrav svima

Novi sam u svemu tome pa me zanima kako ide taj proces zaposlenja preko student servisa. Nađem posao koji me interesira, kontaktiran poslodavca i kako onda ide dalje s tim ugovorima?

Unaprijed hvala.
MijatTomic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 14:44   #1800
odeš u student servis, rečeš da bi podigao ugovor na tog i tog poslodavca i odneseš ugovor poslodavcu gdje ćeš obavljati taj posao.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.