Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 12:25   #221
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
Svaka drzava ima pravo na nesmeetan prolazak do otvorenog mora pa tako i BiH i SLO. Po konvenciji UN-a se na koridoru koji vodi od teritorijalnih voda do medjunarodnih voda nesmije nista graditi ukoliko se tome suprostavlja drzava ciji je koridor.

No vjerovatno ce ovo ici na sud pa ce biti kao i sa Slovenijom.
Nema koridora, vi ga želite, ali ga nemate i nećete ga ni dobiti, jer ni mi nemamo koridor do Drine.
Imate prave neškodljivog prolaza, a ako nam tim prolazom škodite nećete proći.
Ukratko, ako se nama gradi na našem teritoriju mi ćemo graditi i nikakvo pravo neškodljivog prolaza nije jače od toga.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:33   #222
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nema koridora, vi ga želite, ali ga nemate i nećete ga ni dobiti, jer ni mi nemamo koridor do Drine.
Imate prave neškodljivog prolaza, a ako nam tim prolazom škodite nećete proći.
Ukratko, ako se nama gradi na našem teritoriju mi ćemo graditi i nikakvo pravo neškodljivog prolaza nije jače od toga.
Pravo neskodljivog prolaza se odnosi na BiH a ne na Hrvatsku. Dakle BiH po UN konvenciji o pravi mora ima pravo neskodljivog prolaza i to pravo se nemoze narousiti.Kaj ne kuzis? Ajme meni...
AntoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:37   #223
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
Kako nije u stanju kada bih presjeca RH na dva dijela a ne obrnuto?

Pa Slovenci su u stanju ucjenjivati RH a kamoli BIH.
Dobro kažeš.

Samo da se radi BiH ne zamjerimo jako Turcima. Onda smo "gotovi".
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:38   #224
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
Pravo neskodljivog prolaza se odnosi na BiH a ne na Hrvatsku. Dakle BiH po UN konvenciji o pravi mora ima pravo neskodljivog prolaza i to pravo se nemoze narousiti.Kaj ne kuzis? Ajme meni...
jučer ikavica, danas malo kajkavštine
Nema što sve nećemo vidjeti
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:52   #225
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
Svaka drzava ima pravo na nesmeetan prolazak do otvorenog mora pa tako i BiH i SLO. Po konvenciji UN-a se na koridoru koji vodi od teritorijalnih voda do medjunarodnih voda nesmije nista graditi ukoliko se tome suprostavlja drzava ciji je koridor.

No vjerovatno ce ovo ici na sud pa ce biti kao i sa Slovenijom.
Koliki je taj koridor i kuda ide, cisto da drugi put znam kad budem plovia tu u blizini da znam je sam li u koridoru ili u Hrvatskoj

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 13:15   #226
Quote:
AntoP kaže: Pogledaj post
Pravo neskodljivog prolaza se odnosi na BiH a ne na Hrvatsku. Dakle BiH po UN konvenciji o pravi mora ima pravo neskodljivog prolaza i to pravo se nemoze narousiti.Kaj ne kuzis? Ajme meni...
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ne%C5%A1kodljivi_prolazak
Quote:
Prolazak je neškodljiv sve dok ne dira u mir, red ili sigurnost obalne države.Prolazak mora biti neprekinut i brz. Prolazak, međutim, obuhvaća zaustavljanje i sidrenje, ali samo ako su to uzgredni događaji u redovitom tijeku plovidbe ili ih nameće viša sila ili nevolja, ili su potrebni radi pružanja pomoći osobama, brodovima ili zrakoplovima u opasnosti ili nevolji.

Obalna država ne smije ometati neškodljivi prolazak stranih brodova teritorijalnim morem, ali može poduzimati mjere potrebne radi sprečavanja prolaska koji nije neš­kodljiv.
Dakle, imate pravo na prolaz dok nam ne škodite. Most sa svim tim nema nikakve veze, s njim ili bez njega vi i dalje imate pravo na neškodljiv prolaz.
Evo ti link, pa nauči bosanski pomorče što je to.

Kad bude most, zaobilazit ćete ga, i to je sve. Drugo vas se ne pita.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:17   #227
ne znam što hoće ovi, povisili smo most, napravili ga prema njihovim željama da im mogu brodovi proći ispod, imaju 2 km obale i izmišljaju neke blokade

gradio bi ja to bez obzira na njih, sve napraviš i onda te još zafrkavaju
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:30   #228
Quote:
runaway88 kaže: Pogledaj post
ne znam što hoće ovi, povisili smo most, napravili ga prema njihovim željama da im mogu brodovi proći ispod, imaju 2 km obale i izmišljaju neke blokade

gradio bi ja to bez obzira na njih, sve napraviš i onda te još zafrkavaju
Dapace ja bi im za inat sad spustio most na 20m da nista vise od jedrilice nemoze ni uc ni izac.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 15:52   #229
Ekipa bavite se temom o ostalom ćemo mi. OK?
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:45   #230
promijenite naslov, evo što muslimanski nacionalisti svojataju BiH, nemoramo mi ovde.

Hrvatske stranke u BiH okupljene u HNS i hrvatski klub u Domu naroda BiH izdali zajedničko priopćenje: Ne može se Pelješki most dovesti u pitanje

Quote:

Klub hrvatskog naroda u Domu naroda i Klub HDZ BiH-HNS u Zastupničkom domu PSBiH ističu da ne postoje bilo kakvi međudržavni ugovori ili drugi relevantni propisi koji bi izgradnjom mosta kopno-Pelješac bili dovedeni u pitanje.

Klub hrvatskog naroda u Domu naroda i Klub HDZ BiH-HNS u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine (PS) BiH izdali su zajedničko priopćenje za medije u kojem se navodi da je bosanskohercegovačka javnost u posljednje vrijeme suočena s brojnim izjavama različitih aktera vezano za izgradnju mosta kopno-Pelješac, te da neke od tih izjava "imaju politički prizvuk i savršeno se uklapaju u predizbornu kampanju".

Zbog cjelovitog sagledavanja te teme Klub hrvatskog naroda u Domu naroda i Klub HDZ BiH - HNS u Zastupničkom domu PS BiH ističu da su stručna povjerenstva Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske 7. prosinca 2006. godine "u potpunosti usuglasila sve tehničke karakteristike mosta kopno-Pelješac, i to na način što je Republika Hrvatska u potpunosti udovoljila zahtjevima bosanskohercegovačke strane – 200 m širina plovnoga puta i 55 m visina svijetlog otvora mosta".

U priopćenju se navodi da se izgradnjom mosta kopno-Pelješac ni na koji način ne prejudiciraju niti stvaraju pravne pretpostavke za rješavanje drugih pitanja iz Konvencije UN-a o pravu mora. Ovo posebno imajući u vidu činjenicu da usuglašene tehničke karakteristike mosta osiguravaju mogućnost neškodljivog pristupa Bosne i Hercegovine otvorenom moru.

Klub hrvatskog naroda u Domu naroda i Klub HDZ BiH-HNS u Zastupničkom domu PSBiH ističu da ne postoje bilo kakvi međudržavni ugovori ili drugi relevantni propisi koji bi izgradnjom mosta kopno-Pelješac bili dovedeni u pitanje.

- Europska komisija je 7. srpnja 2017. godine odobrila ovaj projekt i financira ga s 375 milijuna eura, stoga je više nego očito da je izgradnja mosta kopno-Pelješac prepoznata kao iznimno važan infrastrukturni projekt i za samu Europsku uniju – navodi se u zajedničkom priopćenju Kluba hrvatskog naroda u Domu naroda i Klub HDZ BiH-HNS u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, a prenosi Ured za odnose s javnošću državnog parlamenta.

Dnevnik.ba

Jedino bošnjačke stranke pizde na most, pa bi u naslovu trebalo stajat bošnjaci a ne BiH
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 17:28   #231
Evo ovdje je dobro objašnjeno. Kad su RH dodijeljena EU sredstva šutjeli su, a onda čim su vidjeli presudu AS odmah su apetiti porasli
Quote:
BiH traži koridor po 'slovenskom modelu'
https://www.vecernji.hr/vijesti/pelj...genjac-1187214
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 17:46   #232
BiH ima pravo pristupa otvorenom moru a kako su zatvorene našim morem na plovni koridor imaju pravo. To pravo im ne možemo osporit međutim odluka o vrsti koridora, smijeru plovidbe u i iz BiH mora kao i ostale plovne karakteristike i ograničenja u smislu brzine plovidbe i ostalog šta se odnose na čisto tehničke plovidbene stvari propisuje RH. U ovom trenu bez da previše kopam po netu čak mislim da BiH nema niti jednu plovnu jedinicu koja ima potrebnu klasu za plovljenje malo ozbiljnijim morima.

Međutim BiH nema prava i ne može osporavat izgradnju pomosrskih građevina koje ne smetaju normalnom ometanju plovidbe u šta spadaju mostovi, luke, privezišta, plovne plutajuće oznake i slično.

A ovo oko njihovog traženja nečega po "SLO modelu" je samo dokaz da o pomorskom pravu pojma nemaju jer more BiH je omeđeno unutrašnjim morskim vodama RH i to sa "SLO modelu" nema veze. Usput taj "SLO model" je priča za malu djecu jer mi smo iz toga davno izašli i od toga šta se nas tiče nema ništa.

Na ovoj temi su se spominjale razne plovne jedinice koje bi uplovile u Luku Neum a pri tome se zaboravlja kako taj akvatorij ima takve karakteristike da takva uplovljavanja nemaju smisla a o nekim ratnim brodovima nekih drugih zemalja nemam komentar osim da ti koji o tome pričaju malo razmisle koja bi to pomorska sila svoje brodovlje poslala u tako komplicirani akvatorij a i koja bi ih obalna država pustila kroz svoje teritorijalno more tek tako.

Most će se sagradit i kraj priče.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:30   #233
Admirali iz Sarajeva bi usidrili nosac aviona tu.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:37   #234
Ako nas zavaljaju radi jala za 350 milja eura - nema dalje.

Dežurne kukavice poput imbexa bi i za to optužili Vladu. Nekom generačkom optužbom tipa 'nisu znali sa susjedima'
devedesetdevet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:23   #235
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
BiH ima pravo pristupa otvorenom moru a kako su zatvorene našim morem na plovni koridor imaju pravo. To pravo im ne možemo osporit međutim odluka o vrsti koridora, smijeru plovidbe u i iz BiH mora kao i ostale plovne karakteristike i ograničenja u smislu brzine plovidbe i ostalog šta se odnose na čisto tehničke plovidbene stvari propisuje RH. U ovom trenu bez da previše kopam po netu čak mislim da BiH nema niti jednu plovnu jedinicu koja ima potrebnu klasu za plovljenje malo ozbiljnijim morima.

Međutim BiH nema prava i ne može osporavat izgradnju pomosrskih građevina koje ne smetaju normalnom ometanju plovidbe u šta spadaju mostovi, luke, privezišta, plovne plutajuće oznake i slično.

A ovo oko njihovog traženja nečega po "SLO modelu" je samo dokaz da o pomorskom pravu pojma nemaju jer more BiH je omeđeno unutrašnjim morskim vodama RH i to sa "SLO modelu" nema veze. Usput taj "SLO model" je priča za malu djecu jer mi smo iz toga davno izašli i od toga šta se nas tiče nema ništa.

Na ovoj temi su se spominjale razne plovne jedinice koje bi uplovile u Luku Neum a pri tome se zaboravlja kako taj akvatorij ima takve karakteristike da takva uplovljavanja nemaju smisla a o nekim ratnim brodovima nekih drugih zemalja nemam komentar osim da ti koji o tome pričaju malo razmisle koja bi to pomorska sila svoje brodovlje poslala u tako komplicirani akvatorij a i koja bi ih obalna država pustila kroz svoje teritorijalno more tek tako.

Most će se sagradit i kraj priče.
Quote:
Turski brodovi dobrodošli u Splitu, nepoželjni u Neumu
Neumski akvatorij otvoren za američke, njemačke, francuske, ali ne i za turske vojne brodove.

Piše: Saida Mustajbegović

Gostujući ratni brod, u pravilu, dobro je došao jer niko ne odlazi u prijateljsku posjetu tamo gdje nije poželjan, kažu vojni analitičari.

No, međunarodna praksa i pravila za Bosnu i Hercegovinu ne važe kada u Neum uplovljavaju brodovi turske vojne mornarice.

Tako je bilo prije nekoliko dana kada su trebala uploviti dva broda turske mornarice, Gazi Hasan Paša iz Alžira i Mehmed Paša Sokolović, ali i 2007. godine kada je Neum posjetio turski ratni brod Yavuz.

Vijeće ministara BiH odbilo dati pristanak za dolazak turskih vojnih brodova.

U oba slučaja, oglasile su se lokalna vlast i turistička zajednica, optužujući goste sa vojnim brodovima da ugrožavaju podvodni svijet, i zaprijetile blokadama i protestima.

Posljednji put na prvobitne dodana je i optužba da će se navedena posjeta loše odraziti na turističku sezonu koja je u toku. U međuvremenu (ali i prije i kasnije) u Neumski akvatorij usidravali su se više puta američki, njemački i francuski vojni brodovi čije prisustvo lokalna zajednica nije propratila prijetnjama.

Potez Vijeća ministara BiH

"Posjete ratnih brodova stranih država primjer su ‘pokazivanja zastave’ kao starog i vrlo dobrog modela afirmacije nacionalnog prestiža i jačanja savezništva. U pravilu, gostujući ratni brod je dobrodošao jer niko ne odlazi u prijateljski posjet tamo gdje nije poželjan", objasnio je vojni analitičar iz Srbije Aleksandar Radić, komentirajući aktuelnu situaciju u Neumu.

Višemjesečno natezanje o vojnoj vježbi turske mornarice u vodama u Neumu kulminiralo je sredinom protekle sedmice kada je Vijeće ministara BiH odbilo dati pristanak za dolazak turskih vojnih brodova.

Akademija mornarice Oružanih snaga Turske, na prijedlog Ministarstva sigurnosti BiH, trebala je od 14. do 19. jula u bh. moru održati “otvorene morske vježbe”.

Nakon protivljenja lokalne zajednice, u Vijeću ministara BiH ministri iz stranaka sa hrvatskim predznakom odbili su dozvoliti usidravanje turskih brodova, dok predstavnici u državnom vrhu iz Republike Srpske nisu došli na sjednicu na kojoj se o navedenoj temi odlučivalo.

Na koncu je ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija predložio da se ipak izda saglasnost za ulazak turskih brodova Neumski akvatorij, uz uvjet minimalne udaljenosti tri kilometra od naseljenog Neuma.

Apsurd bh. političke scene

Denis Hadžović iz Centra za sigurnosne studije u Sarajevu kaže kako je apsurd bh. političke scene da se lokalne vlasti miješaju u vanjsku politiku jedne zemlje, naglasivši da je takvo što neprirodno.

Apsurdan je i stav Vijeća ministara BiH. “Imali su najmanje tri do šest mjeseci, unaprijed su znali za uplovljavanje ovih brodova. Takva je praksa. Ovako se šalje poruka o neozbiljnosti politike u jednoj zemlji.”

Prisjetio se da je u nekoliko navrata bio gost na američkim vojnim brodovima koji su bili usidreni u bh. moru. Uvijek su među zvanicama na brodovima bili i predstavnici lokalne uprave. Činjenica je da je, prema pisanju Dnevnog avaza iz oktobra 2007. godine, posjeta turskog vojnog borbenog broda u to vrijeme, također, bila propraćena protestima.

al jazeera


PS: opet ponavljam, kao što se vidi iz priloženog, jedna trećina, ona hrvatska je dala suglastnost za most i kaže da se treba pravit, drugoj trećini, onoj srpskoj puca kurac za neumom i mostovima u hrvatskoj i ne oglašavaju se dok jedino treća trećina pizdi.

molim moderaciju i administraciju foruma haer da se uozbilji i prestane propagirat ultranacionalizam treće trećine koja je umislila da je jedan te da temu preimenuju u skladu sa ustavom bosne i hercegive i trenutnim stanjem na terenu. Ovakav naslov implicira da su bh srbi i hrvati protiv gradnje mosta što nije istina
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 00:40   #236
Kad ne pase trenutni most, fino napravit pontonski most sa okretnim elementom u sredini, propisat pola sata dnevno kad je moguc prolazak i bok. Ako lokalcima u Neumu treba vise, omogucit prolazak brodicama manje velicine u vlasnistvu HR/EU drzavljana jos koji put u danu.

I vise ne slat kanadere da gase pozare gdje nisu ugrozene hr opcine.
 
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 00:57   #237
Quote:
Stručnjak Geodetske uprave u Zagrebu Mirko Alilović spominje još jedan slučaj kada je hrvatska politika svojevoljno ustupila dio našeg teritorija. Radi se o razgraničenju između RH i BiH na vrhu Plješivice. Tamo je RH imala dva TV odašiljača, a BiH je sagradila treći. Uvidom u katastar, Alilović je spoznao da je BiH odašiljač bio izgrađen na teritoriju koji pripada RH, vodio se kao katastarska čestica koja pripada Korenici. – No Hido Biščević, koji je vodio naš dio Komisije, prenosi odluku Ive Sanadera: “Nek se tu granica korigira, stavite taj odašiljač u BiH, zbog dobrosusjedskih odnosa” – sjeća se Alilović. Bilo je to na prijelazu 2003./2004. Tvrdi da su stručnjaci s obje strane ipak obavili stručan posao i ukinuli neke granične nelogičnosti.

Osvjedočio se Alilović da BiH ne popušta kada je riječ i “o jednom kamenu koji bi trebalo prepustiti RH”. Spominje graničnu nelogičnost kod Velike Kladuše, gdje se raspravljalo o izvoru Tiškovac, kod Crnih Potoka. To vrelo pripada teritorijalno BiH, no potpuno nelogično skreće s linije granice u dubinu od tri kilometra, s time da je širina tog “pojasa” od 200 do 250 metara. Takva granična linija predstavlja problem i naši su eksperti predložili kolegama iz BiH da se tu granica “poravna”. – Nisu dopustili – kaže Alilović i ističe to kao primjer čuvanja svojega, makar bila riječ i o vrelu jednog potoka.
https://www.vecernji.hr/vijesti/bih-...granicu-438798 - www.vecernji.hr
__________________
Domovinski rat temelj je hrvatske države.
dinamofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 01:21   #238
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Evo ovdje je dobro objašnjeno. Kad su RH dodijeljena EU sredstva šutjeli su, a onda čim su vidjeli presudu AS odmah su apetiti porasli


https://www.vecernji.hr/vijesti/pelj...genjac-1187214
To oni opet po sistemu ‘ako prođe, prođe’:

Quote:
Stručnjak Geodetske uprave u Zagrebu Mirko Alilović godinama je bio član našeg dijela međudržavne komisije eksperata RH i BiH, a sada je u mirovini. Kaže da i naši, ali i BiH geodeti znaju jako dobro da je Ponta Kleka oduvijek bila u sastavu Hrvatske. Prepričava jedan od sastanaka, kada su naši članovi komisije kolegama iz BiH kazali: “Pa dobro, kako sada tvrdite da je cijeli poluotok Klek u vašem posjedu, temeljem Zapisnika o omeđivanju iz 1974., a znate jako dobro da je riječ o dokumentu koji nikada nitko s hrvatske strane nije supotpisao, a da je geodet Vuletić samoinicijativno i tajno mijenjao graničnu crtu?” Na to su im BiH kolege kroza smijeh rekle: “Znamo mi to, ali išli smo sistemom ‘ako prođe, prođe’, i evo, prošlo je.”
https://www.vecernji.hr/vijesti/bih-...granicu-438798
__________________
Domovinski rat temelj je hrvatske države.
dinamofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:00   #239
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A ovo oko njihovog traženja nečega po "SLO modelu" je samo dokaz da o pomorskom pravu pojma nemaju jer more BiH je omeđeno unutrašnjim morskim vodama RH i to sa "SLO modelu" nema veze. Usput taj "SLO model" je priča za malu djecu jer mi smo iz toga davno izašli i od toga šta se nas tiče nema ništa.

Most će se sagradit i kraj priče.
"VIJESTI.BA: Mislite li da BiH treba da dopusti gradnju mosta?

DEGAN: Da, treba dopustiti, ali ako se poštuju standardi za gradnju mosta. Sve to treba činiti u dobroj vjeri-bona fide. Isto tako treba da se Hrvatska ponaša prema BiH. Ako netko misli da ima neko pravo ne smije da pakosti. Toga smo imali sa Slovenijom jako mnogo. Mada sa Slovenijom nije isti slučaj jer tamo imamo drugih nesporazuma oko Piranskog zaljeva.

Ali propisi za koridor koje je Slovenija navodno dobila na Sjevernom Jadranu mogli bi se primijeniti i na plovidbu do luke Neum i iz nje. U koridoru su potvrđena prava Slovenije i drugih zemalja na prolaz, prelijetanje i polaganje cjevovoda. U svim drugim pitanjima, napore glede isključivoga prava na istraživanje i iskorištavanje živih i neživih prirodnih bogatstava, prava Hrvatske su neokrnjena"
http://vijesti.ba/clanak/370746/ako-...uverenitet-bih
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:00   #240
Zašto je promijenjen naslov teme?
Čuj "neki" političari. Nisu neki političari nego cijela tkz probosanska (hrv. bošnjačka) politička scena.
Naslov ste jedino mogli preimenovati u Bošnjački političari protiv gradnje Pelješkog mosta.

Kako bosanske patrijote vole Hercegovinu, Neum i njeno more najbolje svjedoči to da u 50 godina nije napravljena cesta do Neuma.
Gradili bi luku u Neumu, a nisu u stanju izliti 50 km asfalta.

Tobožnju luku smjestili bi bh patrioti u zaljev sa najvećim gazom od 29 metara i to na jednoj, jedinoj točki smještenoj na ulazu u usku uvalu Bad na samo m kraju neumskog zaljeva. Veći teretni brod, pa ni dva ružičasta jednorog luftića tu se ne bi mogli okrenuti, kamoli nešto drugo. Jedino ako su ambicije patriota opetovano dovođenje ratnih brodova kako bi se nekome demonstrirala sila iz Neuma od 2 000 stanovnika?

Da očekujemo nakon ruskih i američkih vojnih parada i paradu bosanskohercegovače ratne flote predvođene gumenjakom i gliserčićem Granične policije?
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.