Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 09:29   #41
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Jer najbitnije u cijeloj priči je to što je račica.
Nikad nisam doživljavala te račice kao fatalne...morati ću obratiti pažnju
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:10   #42
A sad o temi. Ako ti je žena dokona, nakon svih mogućih aktivnosti koje ne nude ništa perspektivno, naravno da se počela hraniti onim čemu se možda ne nazire kraj. Tuđim prisutnostima. A zar joj se nudi nešto uzbudljivo trenutno?

Ovako može biti centar nečije pažnje, makar i fiktivni, bez izlaženja iz zone svog komfora. Moraš biti mudar i bez naglih pokreta, ako ti je stalo. Poznajem žene koje su zapele u tom svijetu zauvijek.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:22   #43
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ona se zacopala u njega. Ne znači nužno da će to prerast u nešto više ili da ona to želi, možda joj samo godi njegova pažnja i malo "osvježenja" u životu. Normalno je da nam dugogodišnji partneri kad-tad malo dosade, pogotovo kad naleti friško, zanimljivo meso.

Kakav je on prema njoj? Njegove poruke? Želi li on nešto više s njom ili mu je samo ok?
To sto je nesto uobicajeno, ne znaci da je normalno.
Moras biti zastrasujuce nesvjesna osoba da si dozvolis "zacopavanje" u druge, a u braku si.

Mene bi bilo strah biti sa takvom osobom
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:44   #44
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da se koketira bez obzira na simpatičnost? Tebi su svi ljudi isti, imaš isti odnos prema svima?
Što, žene su malo maloumne, nepouzdane, ili što, zaljubljuju se 3 puta dnevno? Ne znaju razdvojiti socijalnu, društvenu, komunikaciju, znatiželju i zabavu od svojih ljubavi, veza i brakova? Feređa je najbolje rješenje? I kretanje i komunikacija pod kontrolom? Što se babi snilo ....
Nekad je dobro pročitati i dva puta, ako nisi razumjela.
O sklonosti kektiranju svih ljudi pisala si ti. Napisala sam da ne vrijedi za svakoga. Ne koketiram ako sam u vezi, uostalom i bez veze. One koje poznajem, a da vole koketirati to rade bez obzira je li im se netko svidio ili nije. Koketiranjem privlače pažnju na sebe. Ako uspiju u tome, stvaraju pozitivnu sliku o sebi. Nije nužno da nešto žele s tom osobom.
Međutim, pojedine žene upadnu u vlastitu stupicu pa nešto što započne totalno bezopasno završi kao ženina fatalna ljubav. Žene se znaju "zaljubiti" u nekoga samo na temelju riječi koje im se upute. Žene, pojedine, se "zaljube" u nekoga samo jer ih obasipa komplimentima.
Tako najčešće i počinju prevare od strane žena.
Ovo o čemu piše autor sam se nagledala kod ženskog roda. Jedna je i račica .
A takve osobe ni feređa neće zaustaviti.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:37   #45
Zahvaljujem svima na odgovorima, sugestijama i vlastitim razmišljanjima. Neki su ovdje i 'luđi' od mene. Trudio sam se prikazati moju životnu situaciju realno, s činjeničnim stanjem za koje imam dokaze. Ali odgovore od nje ne mogu dobiti...
Na neke odgovore ovdje ću posebno odgovoriti, ne mogu na sve, jer kao što znate, u stisci sam s vremenom...
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:47   #46
zakaj si u stisci?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:48   #47
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
a zašto gđa ne bi pridonosila kućnom budžetu?


na koji točno način flertuje?


čak joj predlažeš izgovore jer se bojiš istine?


kad si joj priuštio lagodan život, morala si je pronaći "zanimaciju"


uvijek si tako pokoran i raspoloživ za druge?


smatraš da nisi vrijedan da te netko poštuje i voli pa si od sebe napravio neku vrstu žrtve, onoga koji se "pobrine" za sve


kakav ti je bio odnos s majkom u djetinjstvu? a s ocem?


djeca su vam odrasla ili žive s vama? i o njima samo ti brineš?

Nisam s njima u društvu dok razgovaraju (flertuju), mogu samo pretpostaviti što pričaju, ali govor tijela previše govori. Kad se zajedno sretnemo na cesti samo se pozdravimo, polunasmiješimo i prođemo, ali kad se njih dvoje sretnu uvijek stanu i malo popričaju.

Ne bojim se istine već je tražim. Ako će me lagati, nek se malo bolje potrudi, jedino joj u tome pomažem.

Lagodan život je širok pojam, ali nešto joj definitivno fali u životu.

Uvijek sam spreman svima pomoći ako imam vremena.

Svi smo mi žrtve nečega, samo je pitanje kako se s time nosimo.

Mama i tata su imali neke važnije poslove od djece, rano su nas osamostalili.

O djeci se zajedno brinemo, ovisi tko trenutno ima vremena i koja pomoć je potrebna djeci.


Ti si neki psihić?
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:54   #48
Quote:
zgode3 kaže: Pogledaj post

a mogao bi joj predložit nešto u stilu da trenutno zamrzne tu svoju aktivnost gdje može njega sretati. pa vidi kako će ona na to reagirati.
To je i bio zaključak našeg zadnjeg razgovora, najmanje što mogu tražiti bez da sam dobio odgovore. Ali ostaje gorak okus nepovjerenja...kao što kažu povjerenje se gradi godinama, a uruši se u jednom danu.
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 04:05   #49
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Onda sam ja zaljubljena u sve moguće horoskop znakove, raznu glazbu, svjetsku ratnu povijest, crkve, knjige,snove, turističke ponude, viceve, ove komade, drvene kolibe, kulinarstvo svijeta, razne jezike i druge kulture jer rado škicnem.Bome da.
Meni je ovo više primjer nezahvalne i razmažene žene i slabog, nesigurnog muža ... nije čudo da je pala na Ovna.
Iskreno ? Sa glupom, nezahvalnom i razmaženom ženom obično stvari ovako završe.

No ovan i račica? Teško. Račice žele 24/7 titranje, čitanje misli, prevrtljiva su raspoloženja, vole samo kuću i gušte, trebaju hrpu pažnje, vole se naduriti što ovna iritira i samo ga udaljuje. Ovan voli iskrenost i pažnju, nježnost, zafrkanciju, spontanost kaj račicama nije on the top. Nama igrice idu na nerve a posebno nadureni i oni kaj bi da im se čitaju misli. Je evo,sad ću.
Posebno ne fensamo razmažene i snobove, mlitave i pudingaste karaktere vječno željne divljenja i odobravanja.
Od toga ne bu nikaj. Ovan će se samo malo zabaviti zezanjem i ćao.
Nije to išju.
Autor teme trebao bi razgovarati sa ženom i sa samim sobom a ne drhtati ko nevin sob u sezoni parenja. Ne raditi od žene sveti kip, ne glumiti domaćicu svemira i malo delati na sebi. Tu i tamo popipati neke svoje organe i sjetiti se kaj mu piše pod spol u osobnoj i da se u vezi dvoje trebaju truditi.
Iako mi ofce volimo brižne ne volimo ustrtarene. Volimo, volimo iskrene razgovore a ne nešto šušmuš. Rakovi su rođeni pasivni agresivci a to je jedna od prvih stvari koje Ovan prezire.
Ali... u svezi ovoga braka.
Kasno je sada za to. Vće mu je žena bez nadzora.
Uglavnom :
https://youtu.be/1L8zGfKDCCY


Mnoge bi ga pametne, dobre, plemenite i razumne žene držale kao kap vode na dlenu, pazile ga i ljubile kao rijedak cvijet... mislim ovakvoga muža ali nažalost ovakvi muškarci to nikada ne bi cijenili. Oni baš vole lijene, dokone, sebične, nezahvalne i razmažene žene koje ih iskorištavaju i još ih varaju.
Druge im nisu zanimljive. Klanjaju se samo šupljim, glupim i samoživim ženama. Onima čoja je sva vrijednost u lijepom pakovanju i lažima.
To uvijek tako bude. Nema tu pomoći za njega.
Ja sam rak i kažem da je ovo sve 100% bullshit.
model500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:48   #50
Quote:
Mnoge bi ga pametne, dobre, plemenite i razumne žene držale kao kap vode na dlenu, pazile ga i ljubile kao rijedak cvijet... mislim ovakvoga muža ali nažalost ovakvi muškarci to nikada ne bi cijenili. Oni baš vole lijene, dokone, sebične, nezahvalne i razmažene žene koje ih iskorištavaju i još ih varaju.
Druge im nisu zanimljive. Klanjaju se samo šupljim, glupim i samoživim ženama. Onima čoja je sva vrijednost u lijepom pakovanju i lažima.
To uvijek tako bude. Nema tu pomoći za njega.
potpisujem ovo što je Pozitivax napisala....da nije naletio na ovu ženu bila bi neka druga sličnog šupljeg karaktera
Nije problem u njegovom davanju nego je problem kome daje a ovakvi dobri muškarci sve daju lažljivicama koje ih ne vole i koje gledaju samo sebe...klasika
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:59   #51
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ona se zacopala u njega. Ne znači nužno da će to prerast u nešto više ili da ona to želi, možda joj samo godi njegova pažnja i malo "osvježenja" u životu. Normalno je da nam dugogodišnji partneri kad-tad malo dosade, pogotovo kad naleti friško, zanimljivo meso.

Kakav je on prema njoj? Njegove poruke? Želi li on nešto više s njom ili mu je samo ok?
Zaljubljivanja su moguća, nova vrsta uzbuđenja u bračnom životu, pogotovo kad to svi drugi rade (u sapunicama i po pričama drugih). Ali kako partneru nakon toga reći: Čuj, jedan period sam bila zaljubljena u drugog?
To je teško priznati, nisam bio u toj situaciji, ali pretpostavljam.

Za ovna ne znam što želi, ali je očito imao prilike. Prije godinu dana sam saznao za horoskopska istraživanja i nisam odmah paničario dok se neke druge stvari nisu poklopile. Ne znam za sve njegove poruke, sigurno je bilo brisanja. Godinu dana ga je privlačila jer je po njenim riječima: Željela mu biti prijateljica jer je zanimljiv u društvu.
Zadnji put kad smo bili zajedno u društvu, slučajno bi se zaustavljao kraj nje kad je bila sama u prostoriji, kad prolazi kraj njega (a ja nekoliko metara iza) namjesti osmijeh da bi nešto dobacio, ali kad vidi mene trzne se i okrene na drugu stranu. Meni je čak bilo neugodno!

Rekoh joj, uspjela si, a sad traži u horoskopu kako odbiti ovna.
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:12   #52
Svakako nije u redu to sto gospoda radi, no meni je zapelo za oko da joj provjeravas mobitel, pozive i fejs ko neki manijak. Ma dajte molim vas, tu nema vise ljubavi, cim počneš sumnjati i provjeravati a molis boga da nista ne nades sto odaje tragove (emocionalne u ovom slučaju) prevare pa sve je otišlo u k.
Bolje se razići nego radit nepotrebne drame ako se vise ne volite.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:13   #53
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Koliko tebi uopste moze biti do seksa, ako imas toliko obaveza?
Njoj je dosadno, treba joj vise obaveza, posla i nesto cime ce da vezba mozak
Za taj dio posla uvijek imam vremena, ali treba i volje s druge strane. Seks je najbolji protiv stresa.
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:21   #54
Quote:
drdado kaže: Pogledaj post
Nisam s njima u društvu dok razgovaraju (flertuju), mogu samo pretpostaviti što pričaju, ali govor tijela previše govori. Kad se zajedno sretnemo na cesti samo se pozdravimo, polunasmiješimo i prođemo, ali kad se njih dvoje sretnu uvijek stanu i malo popričaju.

Ne bojim se istine već je tražim. Ako će me lagati, nek se malo bolje potrudi, jedino joj u tome pomažem.

Lagodan život je širok pojam, ali nešto joj definitivno fali u životu.

Uvijek sam spreman svima pomoći ako imam vremena.

Svi smo mi žrtve nečega, samo je pitanje kako se s time nosimo.

Mama i tata su imali neke važnije poslove od djece, rano su nas osamostalili.

O djeci se zajedno brinemo, ovisi tko trenutno ima vremena i koja pomoć je potrebna djeci.


Ti si neki psihić?
možeš/želiš li malo elaborirati rečenicu o roditeljima?
ne, nisam psihić
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:38   #55
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ti si preuzeo previše obaveza, a njoj je u međuvremeno postalo dosadno.
A iz dosade se svašta izrodi.

Kažeš da ste i prije proživjeli i preživjeli i ovo i ono.
Pa svaki brak ima uspone i padove.
Ne nužno iste takve prirode, ali nikome u braku stalno ne cvjetaju ruže i stalno ne pjevaju ptičice.
Ovi koji se puno hvale kako im je savršeno da savršenije ne može biti - uglavnom lažu.

Zadaj joj više obaveza, budi odrješitiji, postavi se čvrsto i ozbiljno, onako da se prene iz te svoje uljuljkanosti.
Sam smisli način. Ciljaj na ono na što je najslabija, tako da se malo prepadne i shvati da njenim igricama mora doći kraj.
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ma ok je da muškarac pomogne oko kućanskih poslova, ako i jedan i drugi rade trebali bi podijeliti i poslove kod kuće, međutim ovdje je situacija takva da on nju uzdržava i još sve obavlja po kući. Ali tako ti je to kad oženiš gold digger.
Pomažem u svemu. Ali onda se očekuje isto od druge strane, a tu su ograničenja: ne može dizati, ne može dohvatiti, teško je i boli - radi se o fizičkim ograničenjima.

S druge strane, ona je brižna majka koja će cijelu večer provesti na pisanju zadaće i učenju s djecom, kad su bolesni s temperaturom neće spavati cijelu noć jer će ih obilaziti svakih pola sata, kad ih netko maltretira u školi ide odmah u obračun s nasilnikom... Razumijem da treba malo pobjeći od svega, ali na ovakav način je malo previše.
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:44   #56
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
možeš/želiš li malo elaborirati rečenicu o roditeljima?
ne, nisam psihić
Otac mi je radio u inozemstvu, a majka je održavala kuću i imanje. Mi djeca smo joj pomagali do punoljetnosti. Tad smo se razišli zbog fakulteta i zaposlenja koje nije bilo u našem mjestu stanovanja.
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:46   #57
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Ja sam rak i ne bi nikada prevarila muža, ali mi se često netko svidi pa volim koketirati i dobiti pažnju. Također tada posjećujem njegov FB i slično. Prođe nakon nekog vremena :-D
Što podrazumijevaš pod pažnjom?
Pogled pun čežnje, ruže, fotke, piće, ...
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:19   #58
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Svakako nije u redu to sto gospoda radi, no meni je zapelo za oko da joj provjeravas mobitel, pozive i fejs ko neki manijak. Ma dajte molim vas, tu nema vise ljubavi, cim počneš sumnjati i provjeravati a molis boga da nista ne nades sto odaje tragove (emocionalne u ovom slučaju) prevare pa sve je otišlo u k.
Bolje se razići nego radit nepotrebne drame ako se vise ne volite.
Očito si osjetljiva na taj oblik aktivnosti...sve piše na početku kako sam uletio u tragove i koliko je potrajalo 'rasplamsavanje' zbližavanja.
Poanta je da između nas ima kemije i pitanje je koliko je kemije otišlo sa strane. Može li se smatrati ozbiljnim ili prolaznim?
Očekivao sam to saznati kroz otvoren razgovor, ali sam ispao paranoični ludi ljubomorko.
drdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:22   #59
Quote:
drdado kaže: Pogledaj post
Očito si osjetljiva na taj oblik aktivnosti...sve piše na početku kako sam uletio u tragove i koliko je potrajalo 'rasplamsavanje' zbližavanja.
Poanta je da između nas ima kemije i pitanje je koliko je kemije otišlo sa strane. Može li se smatrati ozbiljnim ili prolaznim?
Očekivao sam to saznati kroz otvoren razgovor, ali sam ispao paranoični ludi ljubomorko.
Pod jedan, jedini ovan ovdje si ti, ili bolje jelen, zbog rogova, jel.

Pod dva, ženica ti nezrela kvočka, koja nema čak ni dovoljno obzira prema tebi da sakrije očigledan preljub, ili barem početak istog.
u tvom slučaju nema veze da li se čin seksa dogodio ili nije, ali mislim da je ona za tebe izgubljena.
s obzirom na otvoreni prezir koji pokazuje prema tebi i tvojim pitanjima.
po sistemu: jel ti vjeruješ meni ili svojim očima?

pod 3, kakve veze ima vaša kemija? ili ti stvarno misliš da je "kemija" nešto leti po zraku, pa samo trebaš nabaviti mrežicu i skupiti koliko možeš, jer se samo malo razletila?

uzgoji kičmu, i reci joj neka odjebe u troskocima od tebe. stvarno ti ne treba u životu da ti se zbog nje svi smiju, i da te ona gazi, jer na kraju od tvog ionako labilnog i popustljivog karaktera neće ostati ništa.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:40   #60
Autore, nisi lud, ali iz nekog razloga pužeš pod njenim nogama i očito ne cijeniš sebe kad se daš tako zajebavat.

S obzirom da si obiteljski čovjek, imaš stabilan i dobro plaćen posao i sudjeluješ ravnopravno u odgoju djece, visoko si na ljestvici poželjnosti u Hrvatica.

Zašto si oženio i napravio djecu sa ženom koja je emocionalno na razini 16-godišnje nedojebane šiparice koja ah gleda kako si paše horoskopski s likom s kojim te namjerava prevariti, koja nema nikakvu želju se profesionalno ostvariti, laže te i mulja to je samo tebi znano.
Jedino objašnjenje koje mi pada na pamet je da ženska bolje izgleda nego ti, pa smatraš da je OK da gutneš svaki dan.
Nemoj mi samo reći zato što piše s djecom zadaće i uz njih je dok su bolesni.

Nikad neću skužit zašto hrpa kvalitetnih, odgovornih ljudi vuče uz sebe ovakav balast u vidu nezrelog partnera. Neki mazohizam valjda.

I još jedna stvar - nije mi jasna tvoja formulacija iz prvog posta "taman zarađujem da ona ne mora raditi".
Zakaj bi tvoja ok primanja implicirala da ona ne treba raditi? Zar ona nema nikakvu želju imati posao i svoj novac?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc

Zadnje uređivanje cajna_mjesavina : 14.11.2017. at 12:51.
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.