Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 15:25   #1
Kako pojačati wifi signal (doseg)

Imam ruter od tcoma. Speedport W 724V Type Ci.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:10   #2
Wifi pojacivac signala, ukoliko imas slab signal doma, tj u drugom djelu stana/kuce uzmes to i ustekas ga npr na sredini stana/kuce tako da poboljsas signal..

pročitaj si ovaj članak,

https://www.nabava.net/clanci/savjet...upovinu-1391t6
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:14   #3
...uz napomenu da je brzina (Mbps) upola manja od direktne wifi veze a normalno i još manja ukoliko imamo još wifi uređaja na istom kanalu u okolini.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:27   #4
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
...uz napomenu da je brzina (Mbps) upola manja od direktne wifi veze a normalno i još manja ukoliko imamo još wifi uređaja na istom kanalu u okolini.
sta pricas ti ?

wi fi mi doma ima istu efektivnu brzinu kao i zicna veza, de ne baljezgaj napamet.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:54   #5
Wireless jedino ne može pratiti optiku, bude negdje cca npr. 15 vs 50
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:10   #6
Na 2.4 Ghz. Na 5Ghz može pratiti optiku, ali je slabiji wifi signal.

Sad, da li to ruteri naših operatera podržavaju..eh.

Meni je kroz dva zida i cca 10 metara udaljenosti brzina 20/20 u odnosu na 50/20 koje imam žičano. I to koristim stock router od tcoma.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:15   #7
Meni frend kaže (isto tcom optika) da bežično ne može imati više od 15-ak ili tako nešto (vjerojatno na laptopu)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:17   #8
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
sta pricas ti ?

wi fi mi doma ima istu efektivnu brzinu kao i zicna veza, de ne baljezgaj napamet.
Prvo pročitaj pa onda vrijeđaj čovjeka sa 60 godina...
Razlika od direktne wifi veze i veze preko wifi extendera (repeater mod) je više nego duplo manje Mbps .
To što je tebi wifi isti kao DSL tvog rutera znači samo da imaš 10-30Mbps od ISP ...a wifi ti koristi npr. n150 mod (u praksi je to oko 75Mbps) podjeljeno sa dva imaš do 35Mbps preko extendera.
Kod optike kad na ruteru imaš 100Mbps provjeri koliko ti na PC dolazi preko wifi extendera pa će ti biti jasnije.

primjer: extender najprije prima podatke sa rutera 1sec. pa onda proslijeđuje (šalje) na tvoj PC iste podatke 1sec.
U direktnoj wifi vezi rutera sa tvojim PC isti podaci stižu za 1sec.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:35   #9
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Meni frend kaže (isto tcom optika) da bežično ne može imati više od 15-ak ili tako nešto (vjerojatno na laptopu)
Da sasvim moguće, jer je wifi podliježan smetnjama uslijed koji dolazi do ponavljanja slanja podataka koji od smetnji nisu primljeni pa to može ići i do stanja da se veza prekida.
LAN kabal nema takvih problema sa smetnjama i plus je veza duplexna (u isto vrime ide i prijem i predaja) za razliku od wifi koji radi samo simpleksno.
Tako sa gigabitnim LAN-om imaš 1000Mbps a to ni wifi na 5Ghz i mod-om "ac" danas nemože dostići.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:32   #10
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Prvo pročitaj pa onda vrijeđaj čovjeka sa 60 godina...
Razlika od direktne wifi veze i veze preko wifi extendera (repeater mod) je više nego duplo manje Mbps .
To što je tebi wifi isti kao DSL tvog rutera znači samo da imaš 10-30Mbps od ISP ...a wifi ti koristi npr. n150 mod (u praksi je to oko 75Mbps) podjeljeno sa dva imaš do 35Mbps preko extendera.
Kod optike kad na ruteru imaš 100Mbps provjeri koliko ti na PC dolazi preko wifi extendera pa će ti biti jasnije.

primjer: extender najprije prima podatke sa rutera 1sec. pa onda proslijeđuje (šalje) na tvoj PC iste podatke 1sec.
U direktnoj wifi vezi rutera sa tvojim PC isti podaci stižu za 1sec.
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Da sasvim moguće, jer je wifi podliježan smetnjama uslijed koji dolazi do ponavljanja slanja podataka koji od smetnji nisu primljeni pa to može ići i do stanja da se veza prekida.
LAN kabal nema takvih problema sa smetnjama i plus je veza duplexna (u isto vrime ide i prijem i predaja) za razliku od wifi koji radi samo simpleksno.
Tako sa gigabitnim LAN-om imaš 1000Mbps a to ni wifi na 5Ghz i mod-om "ac" danas nemože dostići.
za raspravu uopce nije bitno koliko osoba ima godina, niti mi je to nekakva bitna informacija ako osoba baljezga bezveze.
to isto bi i u lice rekao, kao sto sam rekao i tu.

poanta je u tome da bez ikakvih extendera, i pojacivaca signala, i slicnih naprava u stanu od 80+ kvadrata imam full pokrivenost od jednog rutera, Iskonovog, i vucem 20mbit efektivno preko wifija kao sto vucem i preko zice.
Uzmi u obzir da je mreza 2.4ghz i imam 2 laptopa i 3 telefona koja su uz jedno stolno racunalo konstantno povezani na internet

At any given time neovisno sto radim, vucem max bandwith. Izuzetak je samo ako na bilo kojem od uredaja skidam nesto preko torrenta.

Streamanje, gaming i ostalo sve radi jednako.
Wi-Fi mi niti u najranijim stadijima otkad koristim brzi internet nije bilo upola sporiji od zicne veze, mozda 20-25% max ( tamo u pocecima, 2007-8. )al sad u ovo vrijeme, 2017. to naprosto ne drzi vodu.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:09   #11
Ti opet pišeš da neznaš što je tema....razlika brzine između wifi veze direktno sa rutera na PC naprema wifi vezi i njenoj brzini kad se radi preko wifi extendera

...javi se kad ti DSL brzina bude preko optike 100Mbps sa brzinom koju ti imaš preko wifi.

ps: Isto sam na Iskonu 30/5 i 2 desktopa i tv su na LAN-u a smartfoni i laptopi na nužnom zlu od WiFi-a .
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:39   #12
Ako imaš dobar ac router ne trebaju ti nikakvi repeateri i brzina može uredno biti 200+ Mbit/s.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 09:55   #13
...točno...jedina napomena je da se "ac" mod (brzine) koristi samo na 5GHz te da korisnički uređaji moraju imati tu istu mogućnost uz slabiji domet naprema 2.4GHz u stambenim prostorima .
Sreća je da su ti "ac" wifi ruteri većinom "dual band" ( 2,4 i 5 GHz).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:47   #14
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
za raspravu uopce nije bitno koliko osoba ima godina, niti mi je to nekakva bitna informacija ako osoba baljezga bezveze.
to isto bi i u lice rekao, kao sto sam rekao i tu.

poanta je u tome da bez ikakvih extendera, i pojacivaca signala, i slicnih naprava u stanu od 80+ kvadrata imam full pokrivenost od jednog rutera, Iskonovog, i vucem 20mbit efektivno preko wifija kao sto vucem i preko zice.
Uzmi u obzir da je mreza 2.4ghz i imam 2 laptopa i 3 telefona koja su uz jedno stolno racunalo konstantno povezani na internet

At any given time neovisno sto radim, vucem max bandwith. Izuzetak je samo ako na bilo kojem od uredaja skidam nesto preko torrenta.

Streamanje, gaming i ostalo sve radi jednako.
Wi-Fi mi niti u najranijim stadijima otkad koristim brzi internet nije bilo upola sporiji od zicne veze, mozda 20-25% max ( tamo u pocecima, 2007-8. )al sad u ovo vrijeme, 2017. to naprosto ne drzi vodu.
Imas spor internet koji je usko grlo, probaj iperf pa ces vidjeti koliko ti je sporiji wifi. Ja imam 100/100 kod amisa, preko wifia mi se brzina skoro prepolovi na 50/50 u vecini prostorija, a preko ethernet kabela preko 90 Mbps i download i upload.
sub0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:52   #15
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ako imaš dobar ac router ne trebaju ti nikakvi repeateri i brzina može uredno biti 200+ Mbit/s.
802.11ac je naravno brzi, no 5GHz slabije prolazi kroz zidove, tako da bi u velikom stanu ili kuci sa puno prepreka potreba za repeaterom (ili jos puno bolje, dodatnim AP-om spojenim kablom) trebala biti jos veca. Jedina olakotna okolnost je da je trenutno 5GHz pojas puno manje zagadjen.
sub0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:55   #16
Kupi si UTP kabel,uvijek ti je jača ona žičana veza pa umjesto da trošiš 150 kuna na pojačivače utroši na 15 metara UTP kabla .
__________________
~Kome smeta neka pati~
Dekso-Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 23:48   #17
Pogledaj ovaj video u njemu mozete vidjeti sta mozes uraditi u vezi tog..
https://www.youtube.com/watch?v=Uafc24zppx4
halkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:10   #18
Neznam na koji post odgovaraš tj. čije pitanje rješavaš jer je i kolega prije tebe odgovarao na prošlogodišnje pitanje

Ovaj video za wifi domet sa wifi extenderima koji mogu raditi kao repeater je loše ne samo radi pinga već i radi max brzine i bolje je rješenje sa powerline adapterima ili spajanje ovakvih extendera (ili starih rutera sa wifi) lan kablom na glavni kućni ruter ( mod AP).
Normalno da je lan kabal svakako puno bolje rješenje jer nema smetnje i u stambenim prostorima osigurava duplex vezu na 100Mbps ili 1000Mbps ovisno o vrsti kabla i opreme.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:01   #19
ova tema mi se činila najbliže onome što trebam, a da ne otvaram novu...
molim za pomoć vezano uz pojačivače wi-fi signala...

dakle, router od vipa mi je u prizemlju, na katu je signal više-manje ok, osim u jednoj sobi gdje je signal jako slab (ni tamo nije da ga nema uopće, nego je samo slab, i jako je sporo za surfanje)...

planiram u hodink na katu (gdje je signal ok) staviti neki od tih pojačivača, pa vjerujem da bi onda wi-fi signal i u ovoj problematičnoj sobi trebao biti ok...

ono što mene zanima je na koji način rade ti pojačivači? tj. da li oni kreiraju novu mrežu, pa bi morao svaki put kada sam gore ručno prebacivati wi-fi mrežu na mobu ili sam ja cijelo vrijeme doma spojen na istu mrežu i samo će mi gore biti bolji signal??
i da li na neki način signal s router koji je na prizemlju može smetati tom pojačanom signalu? npr da mob u sobi i dalje lovi slabiji signal s prizemlja, umjesto jači s kata...

hvala
vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 18:00   #20
Da, moze ti biti da ti se mobitel hvata na krivu mrezu.
Preporucam uzeti powerline WiFi extender koji ide preko elektricnih instalacija. Usteka se u struju pored rutera, spoji se ethernet kabelom s ruterom, a druge jedinice stavis po kuci gdje zelis signal
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.