Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 09:24   #41
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Kako da krene bilo šta od toga primjenjivati kada mu ona ne daje više nikakvu priliku?Meni se čini da ga ona usitinu više ne voli i ne namjerava mu dati više nikakvu priliku.Ljubav ponekad umre i nema tu pomoći,ostaje samo davež.
Ili je kod nje zalivena sa toliko ogorčenja da ju više ne vidi.

Ja naprosto ne vjerujem da komunikacije nije bilo, nego za njega ona nije išla u smjeru koji je njemu odgovarao. I vjerojatno ju je ignorirao. Dok u njoj nije prokuljalo. Sad je u šoku i ukipio se , kao jelen kad ga osvjetliš farovima, a njegova žena je prebacila u nižu brzinu spremna da ga pregazi bez milosti.

E sad kad bi to bio film i kad bi mogao stisnuti pauzu i premotati u nazad, vjerojatno bi skužio koliko vrlo jasno artikuliranih pokušaja razgovora o nezadovoljstvu je bilo tokom svih tih godina. Ali nije poduzeo ništa.

I pazi sad strategije. On bi pokušao radi djece. Ne bi recimo radi nje. Jer ju voli, jer mu je važna, jer ju razumije, jer će ju pokušati čuti, poraditi na stvarima koje su je dovele do ove provalije. Ne, on bi radi djece.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 09:46   #42
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ili je kod nje zalivena sa toliko ogorčenja da ju više ne vidi.

Ja naprosto ne vjerujem da komunikacije nije bilo, nego za njega ona nije išla u smjeru koji je njemu odgovarao. I vjerojatno ju je ignorirao. Dok u njoj nije prokuljalo. Sad je u šoku i ukipio se , kao jelen kad ga osvjetliš farovima, a njegova žena je prebacila u nižu brzinu spremna da ga pregazi bez milosti.

E sad kad bi to bio film i kad bi mogao stisnuti pauzu i premotati u nazad, vjerojatno bi skužio koliko vrlo jasno artikuliranih pokušaja razgovora o nezadovoljstvu je bilo tokom svih tih godina. Ali nije poduzeo ništa.

I pazi sad strategije. On bi pokušao radi djece. Ne bi recimo radi nje. Jer ju voli, jer mu je važna, jer ju razumije, jer će ju pokušati čuti, poraditi na stvarima koje su je dovele do ove provalije. Ne, on bi radi djece.
Pa imaš ih preko nekoliko koji tupe samo po tome. Da ništa na svijetu nije bitno osim djece i da mama i tata moraju biti zajedno radi djece i da sve ikada treba staviti iza djece. Po rastavama se samo takve stvari mogu pročitati pa je čovjek vjerojatno potaknut time to i napisao.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 09:57   #43
Djeca su dobar motivator, ali ne na nacin da radi njih efikasnije trpiš. Da li svoju djecu toliko voliš da bi sebe mijenjao? Ili bi i dalje upirao prstom u svog bračnog druga jer je tako lakše?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 10:24   #44
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Što da radim?
Znam da to nije lako ali najbolje bi bilo da ju ostavis na miru neko vrijeme i posvetis se sebi. Forsiranjem ces ju samo jos vise otjerati od sebe. Najbolje da ti pocnes malo izlaziti ako imas s kime i da se ponasas kao da ti ovo nije smak svijeta da ona vidi da nisi ocajnik jer ocaj ce ju takodjer jos vise otjerati od tebe.

Moj bivsi s kojim sam godinama hodala me odlucio ostaviti i ja sam na sve nacine pokusavala vratiti ga i sto sam se vise trudila on je bio sve udaljeniji od mene. Ono kao da bih sa svakim pokusajem zadala novu odskocnu dasku da odskoci sto dalje od mene.

Zapravo bi ona trebala uvidjeti sto ce biti kad tebe vise ne bude imala, ako postoji iole sansa da ti s evrati mora uvidjeti sto ce propustiti bez tebe. Jer mi svi cesto neke stvari i neke ljude uzimamo zdravo za gotovo i tek kad ih izgubimo uvidimo sto smo zapravo imali.

Naravno ako ne postoji sansa da opet bude s tobom kao prije onda nema toga sto ti mozes uciniti da se to promijeni. Mene jedino brine sto ti je rekla da te vise ne voli, e sad, mozda ne misli ozbiljno ili ni sama ne zna ali ako je to zaista istina onda ce ti se tesko vratiti. ALi gledaj na to tako da sto ce ti osoba koja vise ne gaji osjecaje prema tebi. Vi ste jos oboje relativno mladi i nije ovo kraj zivota.
Elektrasex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:28   #45
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ili je kod nje zalivena sa toliko ogorčenja da ju više ne vidi.

Ja naprosto ne vjerujem da komunikacije nije bilo, nego za njega ona nije išla u smjeru koji je njemu odgovarao. I vjerojatno ju je ignorirao. Dok u njoj nije prokuljalo. Sad je u šoku i ukipio se , kao jelen kad ga osvjetliš farovima, a njegova žena je prebacila u nižu brzinu spremna da ga pregazi bez milosti.

E sad kad bi to bio film i kad bi mogao stisnuti pauzu i premotati u nazad, vjerojatno bi skužio koliko vrlo jasno artikuliranih pokušaja razgovora o nezadovoljstvu je bilo tokom svih tih godina. Ali nije poduzeo ništa.

I pazi sad strategije. On bi pokušao radi djece. Ne bi recimo radi nje. Jer ju voli, jer mu je važna, jer ju razumije, jer će ju pokušati čuti, poraditi na stvarima koje su je dovele do ove provalije. Ne, on bi radi djece.
Opet si sve pogodila i istina je što si napisala.

Nisam mislio samo radi djece jer naravno da ju volim. Njoj sam rekao da u koliko nema drugi motiv neka nam da šansu radi djece, dakle da djeca budu poticaj da mi da šansu i da probam ispraviti stvari.

Što se ljubavi tiče, ja također mislim da nije nestala nego da je , kako si ti napisala, zalivena ogorčenjem i razočaranjem. Zato i pokušavam još uvijek doprijeti do nje, ali sa svakim pokušajem kao da se odbijem od zida još dalje.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:32   #46
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Djeca su dobar motivator, ali ne na nacin da radi njih efikasnije trpiš. Da li svoju djecu toliko voliš da bi sebe mijenjao? Ili bi i dalje upirao prstom u svog bračnog druga jer je tako lakše?
Ja to znam i ne moras to meni govoriti.
Ja nisam u tom klanu koji zagovara ostajanje u braku pod svaku cijenu samo zato da djeca ne pate jer po njima ne postoji nacin da djeca ne izrastu u izrazito sjebane i povrijedjene osobe samo zato sto ti nisi u stanju efikasno trpiti kretena/kretenusu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:40   #47
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Opet si sve pogodila i istina je što si napisala.

Nisam mislio samo radi djece jer naravno da ju volim. Njoj sam rekao da u koliko nema drugi motiv neka nam da šansu radi djece, dakle da djeca budu poticaj da mi da šansu i da probam ispraviti stvari.

Što se ljubavi tiče, ja također mislim da nije nestala nego da je , kako si ti napisala, zalivena ogorčenjem i razočaranjem. Zato i pokušavam još uvijek doprijeti do nje, ali sa svakim pokušajem kao da se odbijem od zida još dalje.
Pa dobro, da li je tvoja žena odselila? Posjela djecu i rekla im da ćete živjeti nešto drugačije? Podnijela zahtjev za razvod? Angažirala odvjetnika?

Ili još ne?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:14   #48
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
tak je pocela moja rastava.
isto je pocelo radi beznacajne sitnice i doslovno mi je isto rekla da me ne voli.

na kraju je ispalo da ima drugog.
this...

"Zaklao vuk ovcu sto mu je mutila vodu na potoku, a on bio uzvodno"...

Razvod je jedino rjesenje, pa kad nadjes drugu, sisatu i guzlatu, neces puno razmisljati sta je dovelo do toga da ona nadje drugog, bla, bla...

zivot je kratak... zivi ga...
Djeca ce biti OK...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:19   #49
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ili je kod nje zalivena sa toliko ogorčenja da ju više ne vidi.

Ja naprosto ne vjerujem da komunikacije nije bilo, nego za njega ona nije išla u smjeru koji je njemu odgovarao. I vjerojatno ju je ignorirao. Dok u njoj nije prokuljalo. Sad je u šoku i ukipio se , kao jelen kad ga osvjetliš farovima, a njegova žena je prebacila u nižu brzinu spremna da ga pregazi bez milosti.

E sad kad bi to bio film i kad bi mogao stisnuti pauzu i premotati u nazad, vjerojatno bi skužio koliko vrlo jasno artikuliranih pokušaja razgovora o nezadovoljstvu je bilo tokom svih tih godina. Ali nije poduzeo ništa.

I pazi sad strategije. On bi pokušao radi djece. Ne bi recimo radi nje. Jer ju voli, jer mu je važna, jer ju razumije, jer će ju pokušati čuti, poraditi na stvarima koje su je dovele do ove provalije. Ne, on bi radi djece.
Suptilni znakovi kod muskih ne rade onako kako to zene zamisle...
Mi smo prilicno jednostavna bica, "da" i "ne" su perfektno dobri odgovori...

Ako nesto ne stima, fino se kaze "to i to ne stima, hocu da bude ovako i ovako"...

Nebrojeno puta sam svojoj rekao, da ako hoce nesto, neka mi to konkretno kaze a ne "nesto mi klima ne radi najbolje..."...
reci mi: "hocu da DANAS zamijenis filtere za klimu"...
jebote, sto je tesko KONKRETNO reci "hocu to i to" ...

eto, sad se iznervira...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:34   #50
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa dobro, da li je tvoja žena odselila? Posjela djecu i rekla im da ćete živjeti nešto drugačije? Podnijela zahtjev za razvod? Angažirala odvjetnika?

Ili još ne?
Nije još, samo je rekla da je ona odlučila da ja nisam osoba s kojom želi provest život.
Ja pretpostavljam da između ostalog nisam bio dovoljno poduzetan u poslovnom smislu i familija na financijskom planu nije napredovala onom dinamikom koja bi nju zadovoljila. Ma da nam po pitanju financija ništa ne fali, ali je ona odrasla u poduzetničkoj obitelji.
Dakle moje trenutno viđenje situacije je da ona sada želi i društveni status i poslovno, profesionalni i financijski iskorak koji joj nisam pružio. Ja to mogu prihvatit, ali mislim da i taj dio možemo zajedno riješit.
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:02   #51
Bolje nađi neku mlađu.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:15   #52
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ili je kod nje zalivena sa toliko ogorčenja da ju više ne vidi.

Ja naprosto ne vjerujem da komunikacije nije bilo, nego za njega ona nije išla u smjeru koji je njemu odgovarao. I vjerojatno ju je ignorirao. Dok u njoj nije prokuljalo. Sad je u šoku i ukipio se , kao jelen kad ga osvjetliš farovima, a njegova žena je prebacila u nižu brzinu spremna da ga pregazi bez milosti.

E sad kad bi to bio film i kad bi mogao stisnuti pauzu i premotati u nazad, vjerojatno bi skužio koliko vrlo jasno artikuliranih pokušaja razgovora o nezadovoljstvu je bilo tokom svih tih godina. Ali nije poduzeo ništa.

I pazi sad strategije. On bi pokušao radi djece. Ne bi recimo radi nje. Jer ju voli, jer mu je važna, jer ju razumije, jer će ju pokušati čuti, poraditi na stvarima koje su je dovele do ove provalije. Ne, on bi radi djece.
Ako je to tako kako pretpostavljaš u ovom postu onda je ona dobila što je htjela - njegovo uho to jest njegovu pažnju.Dobila je konačno muža koji se interesira,koji je u šoku i koji čeka "upute".Zašto sad ona više nije zainteresirana za razgovor?čak i da je neznam kolko ogorčena čini mi se da bi trebala početi ono na čemu je tolko inzistirala.Meni se ipak čini da se ona "ohladila" a ljubav isparila.Njene riječi "ne volim te više" to potvrđuju.
Njene riječi izrečene hladno bez dodataka su nedvosmilene.Ako neko kaže "ne volim te više" i uz to doda neke razloge,objašnjenja,opravdanja ili izvinjenja još bi se mogli i ponadati da se nešto može ispraviti.Te iste riječi izrečene na način na koji nam je opisao Gazzascoin uz njeno promjenu ponašanja u zadnjih godinu dana po meni znače samo prestanak to jest nestanak ljubavi.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:33   #53
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Opet si sve pogodila i istina je što si napisala.

Nisam mislio samo radi djece jer naravno da ju volim. Njoj sam rekao da u koliko nema drugi motiv neka nam da šansu radi djece, dakle da djeca budu poticaj da mi da šansu i da probam ispraviti stvari.

Što se ljubavi tiče, ja također mislim da nije nestala nego da je , kako si ti napisala, zalivena ogorčenjem i razočaranjem. Zato i pokušavam još uvijek doprijeti do nje, ali sa svakim pokušajem kao da se odbijem od zida još dalje.
To ti ja govorim, sto je vise budes moljakao i pokusavao kao ispraviti stvari ona ce te sve vise odbacivati.............to ti je pogresna taktika, neces ju tako nikada vratiti. A eto pa ti vidi

Ti si zabrijao da si ti kriv (znam jer sam i ja tako zabrijala kad je mene bivsi ostavljao) ali vjeruj da nisi. Jednostavno joj je doslo do zasicenja, pocela je izlaziti i omililo joj se, nekako je kao uhvatila tu neku slobodu (pretpostavljam da ste skupa od rane mladosti) i da ce nesto propustiti ako sjedi samo doma s tobom i djecom. A moljakanjem da pokusate ponovo i da bude s tobom ce ju vjeruj mi na rijec jos vise odbiti od tebe. Ona jednostavno mora shvatiti sto propusta ako te ostavi a to sigunro nece uvidjeti s tvojim cviljenjem i cmoljenjem da ti se vrati (pa realno gledajuci ne bih ni ja)
Elektrasex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:50   #54
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ako je to tako kako pretpostavljaš u ovom postu onda je ona dobila što je htjela - njegovo uho to jest njegovu pažnju.Dobila je konačno muža koji se interesira,koji je u šoku i koji čeka "upute".Zašto sad ona više nije zainteresirana za razgovor?čak i da je neznam kolko ogorčena čini mi se da bi trebala početi ono na čemu je tolko inzistirala.Meni se ipak čini da se ona "ohladila" a ljubav isparila.Njene riječi "ne volim te više" to potvrđuju.
Njene riječi izrečene hladno bez dodataka su nedvosmilene.Ako neko kaže "ne volim te više" i uz to doda neke razloge,objašnjenja,opravdanja ili izvinjenja još bi se mogli i ponadati da se nešto može ispraviti.Te iste riječi izrečene na način na koji nam je opisao Gazzascoin uz njeno promjenu ponašanja u zadnjih godinu dana po meni znače samo prestanak to jest nestanak ljubavi.
Sve je objasnjeno u onom linku koji sam jucer dao.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 19:52   #55
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
To ti ja govorim, sto je vise budes moljakao i pokusavao kao ispraviti stvari ona ce te sve vise odbacivati.............to ti je pogresna taktika, neces ju tako nikada vratiti. A eto pa ti vidi

Ti si zabrijao da si ti kriv (znam jer sam i ja tako zabrijala kad je mene bivsi ostavljao) ali vjeruj da nisi. Jednostavno joj je doslo do zasicenja, pocela je izlaziti i omililo joj se, nekako je kao uhvatila tu neku slobodu (pretpostavljam da ste skupa od rane mladosti) i da ce nesto propustiti ako sjedi samo doma s tobom i djecom. A moljakanjem da pokusate ponovo i da bude s tobom ce ju vjeruj mi na rijec jos vise odbiti od tebe. Ona jednostavno mora shvatiti sto propusta ako te ostavi a to sigunro nece uvidjeti s tvojim cviljenjem i cmoljenjem da ti se vrati (pa realno gledajuci ne bih ni ja)
Ovo je skroz tocno, a i to je vjerojatno njena izlazna strategija.
Kad on preuzme krivicu za sve, ona ce mirne duse otici.
Ovako je ona kriva za selo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:23   #56
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Znam da to nije lako ali najbolje bi bilo da ju ostavis na miru neko vrijeme i posvetis se sebi. Forsiranjem ces ju samo jos vise otjerati od sebe. Najbolje da ti pocnes malo izlaziti ako imas s kime i da se ponasas kao da ti ovo nije smak svijeta da ona vidi da nisi ocajnik jer ocaj ce ju takodjer jos vise otjerati od tebe.

Moj bivsi s kojim sam godinama hodala me odlucio ostaviti i ja sam na sve nacine pokusavala vratiti ga i sto sam se vise trudila on je bio sve udaljeniji od mene. Ono kao da bih sa svakim pokusajem zadala novu odskocnu dasku da odskoci sto dalje od mene.

Zapravo bi ona trebala uvidjeti sto ce biti kad tebe vise ne bude imala, ako postoji iole sansa da ti s evrati mora uvidjeti sto ce propustiti bez tebe. Jer mi svi cesto neke stvari i neke ljude uzimamo zdravo za gotovo i tek kad ih izgubimo uvidimo sto smo zapravo imali.

Naravno ako ne postoji sansa da opet bude s tobom kao prije onda nema toga sto ti mozes uciniti da se to promijeni. Mene jedino brine sto ti je rekla da te vise ne voli, e sad, mozda ne misli ozbiljno ili ni sama ne zna ali ako je to zaista istina onda ce ti se tesko vratiti. ALi gledaj na to tako da sto ce ti osoba koja vise ne gaji osjecaje prema tebi. Vi ste jos oboje relativno mladi i nije ovo kraj zivota.
Hvala ti na savjetu, morati ću naći snage i okrenuti se sebi. Pa šta bude...
Gazzascoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:04   #57
Mislim da se uopće ne isplati "boriti se" za nečiju ljubav.
Naime, kada nas netko "otpiše" otpiše nas zauvijek.
Pa čak i da ostanete u tom braku, ona te više nikada neće voljeti?
Zar ti je želja da živiš sa nekim kome nije stalo do tebe...tko u tebi ne vidi više ništa...tko sa tobom dijeli postelju, samo za spavanje?
Općenito smatram da je jako teško vratiti nečije osjećaje što god učinili...možemo mi biti i hladni i distancirani ili ugađati toj osobi, ali ako je ona završila u svojoj glavi sa tobom i da dubiš na svojoj glavi ništa se neće promijeniti.
Spašavanje braka radi djece, jest neka opcija za koju se svi nekako držimo, ali to je zapravo lažirinje i samih sebe i djece i svih ostalih oko nas...po meni mnogi to i naprave, ali rezultati su grozni...živiš sa nekim u paru, a zapravo si sam.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:22   #58
Ni prva ni zadnja.
Bar ti je priznala
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 17:04   #59
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Nakon 12 godina veze, od toga 7 godina braka i 22 god poznanstva
Znaci bili ste deset godina prijatelji i onda kad su je godine pritisle i vidjela da joj se nece ukazati nijedan bolji pristala na tebe.

Mozda je sada naisao neki u kojeg se stvarno zaljubila i eto ti problema.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:07   #60
... a mislim, 22 godine. Ajmo bit realni, nakon toliko godina svaka veza - u najboljem slučaju - prijeđe u frendzonu. Što se tu sad ima dramit? Kulturan suživot je super. Ako se može. Ako se ne može, a niš, bolje svak na svoju stranu nego životarenje.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.