Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 15:19   #941
kolika je ono provizija?
Mahun is offline  
Old 26.01.2018., 15:19   #942
Ne vjerujem da je gotovo, taktika Izraelaca je sasvim legalna ali i pomalo 'napadna'. Nekak mi se viša sviđa Gripenov pristup dugotrajnim bombardiranjem propagandnim sredstvima ali što ćemo---Izrael kao uostalom i hrvatska su zemlje koje se razumiju na jednom rudimentarnijem levelu.

Mi smo ipak prezivjeli i skupo platili neposrednu opasnost nestanka sa lica zemlje pred vojnom agresijom mnogo većih protivnika. Dakle vojne elite su nam načelno govoreći kompatibilne...slično kao i očigledno divljenje američkih vojnih krugova prema državi koja 'is punching above its level' kako reče 'Mad Dog' Mathis.

U svakom slučaju nadam se da neće biti dodatnih nevolja u smislu kompatibilnosti tih zrakoplova pa i kompletnog paketa kojeg mozemo utrziti.

Naravno treba čekati i što kaže USA ali ne vjerujem da će biti nekog problema oko toga budući da su obje zemlje u dobrim odnosima, kako međusobno tako i sa amerikom.
RonaldReagan is offline  
Old 26.01.2018., 15:23   #943
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Prvo to nisu novi avioni ,ovo nisu ni rabljeni avioni.Nego ovo su izrabljeni avioni.

Fer cijena bi bila 2x cijena starog aluminiuma.
Vidim da se ovdje raspolaže s detaljima! Ajde i nama kaži KAKVE (koje točno) avione kupujemo. S koliko postojećeg i preostalog resursa? Koje su godine proizvedeni? Ti očito te podatke znaš kada tvrdiš da su izraubani! Nemoj odugovlačiti i držati te podatke samo za sebe!
leo4 is offline  
Old 26.01.2018., 15:27   #944
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...dluke/6974067/

Iz reakcije SDPa (Vidović) ispada da odluka povjerenstva na koju je saborski odbor za obranu dao jednoglanu suglasnost zapravo nije u korist izraelske ponude? Ili su standardno pogubljeni?

http://vijesti.hrt.hr/420370/minista...ajbolju-ponudu

agentRico is offline  
Old 26.01.2018., 15:29   #945
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
opet do kraja godine? OK, sad vec polako vidimo da od toga (opet) nece biti nista.
I meni se čini. Pa će 2019. opet biti odluka do kraja godine, pa onda 2020. do kraja godine, uto će i izbori, pa do iza izbora....
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 26.01.2018., 15:31   #946
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ovo su ionako samo izraelske patke i naših vrlih "domoljuba"...
Izgleda da gori malo pod petama...

Cili si mi se usplahirio ?

Šta je ?

Frka da ostaneš bez oglašivača ?

Ajde ajde ..strpi se još malo

imaš ti društvenih vrednota koje je društvo spremno platiti

mi domoljubi pemzioneri HRVI smo i tako pasee.. odigrali smo svoje

u šatoru, dobili mrvice sa stola sad nastupate vi koji jedete hljeba masti i maslaca


Pusti domoljube da ljube Domovinu a ti brini kako ćeš s Poreznom ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 26.01.2018., 15:41   #947
Sad tek niše nije jasno! Ako ured Izr premijera objavio ovu vijest, onda je posao gotov i očekujem najkasnije na idućoj sjednici VRH objavu. Ako se to ne dogodi onda su velike muljaže u igri sigurno. Kakve spike do kraja godine nakon ovakvih izjava?!
Loxhr is offline  
Old 26.01.2018., 15:45   #948
Kao prvo, je li znas ijednu zemlju kojoj neki strani premijer govori da ce kupiti avione?
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 26.01.2018., 15:47   #949
Čini mi se da se radi samo o poboljšavanju ponude...
nešto što su nedavno (off the record) napravili Švedi i USA (isto off the record), a vjerovatno je isto danas spomenuto i Tsiprasu.

očito se pretumbavaju ponuđene ponude pa sve traje.
hr1u00 is offline  
Old 26.01.2018., 15:49   #950
Bok svima,

Ako ispadne da je sa Izraelom "Done Deal" da li se uopće zna koje modele su oni nama uopće ponudili?

Puno stariji "Netz" ili pak malo mlađi "Barak" (ili kombinaciju oba)?
HasoMujo is offline  
Old 26.01.2018., 16:00   #951
Nije ništa "gotovo"

Treba rješiti odnose s ekipom ZDS

to moraju Krste i Plenky raščistiti ali .. ali puno je tu ali

ja osobno nemam viziju koliko je bitna HDZju podrška ZDS ekipa

ali svakako ZDS i Holokaust ne idu istom stranom ulice.. to je unutarnji problem

složeniji nego što djeca doživljavaju ode mama provuče karticu i kupljeno ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 26.01.2018., 16:11   #952
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ooo dežurni oficir nam se osjetio uboden!
Ne, ja sam jako neozbiljan, pa je sve što napišem poprilično neuvjerljivo.
Ali reci mi di san falija?
Dezurni imaju sasvim druge nick-ove ovdje pa ti toplo preporucam da se okanis takvih kvalifikacija.
Gdje si falio? Mozda u manjku termina poput grace perioda, godina otplate i visine anuiteta.
Ili si doista uvjeren da cemo istovariti xyz milki u jednoj godini i "ostati bez wc papira"?
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 26.01.2018., 16:16   #953
Izgleda da se trakavica privodi kraju izraelski f16 jel?
Microban is offline  
Old 26.01.2018., 16:20   #954
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
To je to, nadam se da smo odabrali konačno Izrael dugoročno kao partnera
Ma da, pa da usput navučemo koju terorističku prijetnju na našim pitomim ljetovalištima...
Fishbed is offline  
Old 26.01.2018., 16:31   #955
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ravno iz ureda izraelskog premijera...

http://www.pmo.gov.il/English/MediaC...OSJJPM.twitter

Done deal?
greenvlad is offline  
Old 26.01.2018., 16:33   #956
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Dezurni imaju sasvim druge nick-ove ovdje pa ti toplo preporucam da se okanis takvih kvalifikacija.
Gdje si falio? Mozda u manjku termina poput grace perioda, godina otplate i visine anuiteta.
Ili si doista uvjeren da cemo istovariti xyz milki u jednoj godini i "ostati bez wc papira"?
Čuj masni, to je samo zato jer si znao biti dežurni oficir hehe. Ma nije to uvreda, halo??? Ti se sramiš SFRJ i staža u istoj?
Anyway.
Grace period, godina otplate i visine anuiteta si negdje vidio u proračunu? Ono što sam ja vidio do 2020. je oko 350 milja godišnje u tu svrhu. Pa sad, ako znaš cijenu lovčeka lako izračunaš hoće nam biti dosta za dva komada do te godine, plus ostalo što ide uz iste. Ili ćemo ih samo dovući i slikati ponosnog generala kraj njih? Možda će nam ostati za WC papir, ali za gorivo sigurno neće.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Old 26.01.2018., 16:41   #957
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ono što sam ja vidio do 2020. je oko 350 milja godišnje u tu svrhu.
To je iznos koji smo planirali za prilagodbu i "osvježenja" sustava za prihvat

novog VBZa čim doznamo kako što i koliko moramo prilagoditi, osvježiti i pripremiti

znat će se na što konkretno će se trošiti, VBZ neće ići isključivo iz proračuna MORHa za

OSRH, biti će "međudržavni" Ugovor koji će uključivati razne aspekte gospodarske suradnje koje će jedan

dio biti na obrambenim livadama. Napokon će mo dobit svrsishodno navodnjavanje žedne nam plodne

zemlje koja može hraniti 25 milja stanovnika bez po muke..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 26.01.2018., 16:43   #958
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da se radi samo o poboljšavanju ponude...
nešto što su nedavno (off the record) napravili Švedi i USA (isto off the record), a vjerovatno je isto danas spomenuto i Tsiprasu.

očito se pretumbavaju ponuđene ponude pa sve traje.
Premijer @AndrejPlenkovic o kupnji aviona: 'Proces vrednovanja ponuda je u tijeku. Postupci konzultacija su normalni. Konačnu odluku ćemo donijeti kada budemo sigurni da je riječ o pravom odabiru'
agentRico is offline  
Old 26.01.2018., 16:46   #959
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Eto vam malo Židova-Izraelaca s kojima bi ovdje prisutni "domoljubi" svečano potpisivali ugovore, a inače su naši vekovni prijatelji pa zato moramo da kupimo avijone od njih jer Karl Bildt je neprijatelj Hrvatske i .......


"Hrvatska je u četvrtak optužila Srbiju da izložbom o Jasenovcu u sjedištu UN-a u New Yorku "manipulira i plasira lažne podatke", a stradanja žrtava u tom ustaškom logoru za vrijeme Drugog svjetskog rata koristi u "propagandne svrhe"."


"Srpsko-židovski akademski projekt "Jasenovac" dio je suradnje utemeljene na Memorandumu o razumijevanju koji su srbijansko Ministarstvo prosvjete i Institut za Holokaust "Šem Olam" potpisali 28. ožujka 2017. s ciljem da se zajednički organiziraju izložbe, znanstvene konferencije i programi edukacije o Jasenovcu, navodi se u priopćenju."

Direktor postava je izraelski profesor dr. Gideon Greif
, stručnjak za logore Auschwitz, Majdanek, Jasenovac i Zonderkomand, istodobno i šef skupine GH7 povjesničara iz sedam zemalja, čiji je postav "Jasenovac – pravo na nezaborav" prva izložba te skupine u UN-u 72 godine nakon 2. svjetskog rata.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-un-u/6971712/

trljaš bezveze.

Premda je i meni žao što se nismo odlučili za novi Gripen MS20.

Žao mi je iz razloga što je novi, jako dobar, a i zato što bi taj

odabir značio da nam komšiluk daje priliku i vremena za zajebanciju

i izbor dobrih i dugoročno isplativih zrakoplova.

Međutim kad je gusto, a nažalost izgleda da je, nema se izbora nego na

sigurno odmah dostupno, učinkovito i bez mogućnosti da te ometaju

udruge za ljudska prava i europski mirotvorci ...
babarogac is offline  
Old 26.01.2018., 17:00   #960
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Čuj masni, to je samo zato jer si znao biti dežurni oficir hehe. Ma nije to uvreda, halo??? Ti se sramiš SFRJ i staža u istoj?
Anyway.
Grace period, godina otplate i visine anuiteta si negdje vidio u proračunu? Ono što sam ja vidio do 2020. je oko 350 milja godišnje u tu svrhu. Pa sad, ako znaš cijenu lovčeka lako izračunaš hoće nam biti dosta za dva komada do te godine, plus ostalo što ide uz iste. Ili ćemo ih samo dovući i slikati ponosnog generala kraj njih? Možda će nam ostati za WC papir, ali za gorivo sigurno neće.
Nije ti palo na pamet da ta lova ide u infrastrukturu i da blage veze nema sa cijenom aviona i njihovim otplatnim planom koji jos (ama bas nigdje) nije definiran, potpisan niti javno obznanjen pa samim time je nemoguce da bude dijelom budgeta.
Kuzim da si u soc/kom mindsetu, ali daj malo ukljuci klikere...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.