Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 11:31   #61
Brinem se za našu.

Jedino je naša izrodila demokratsko i građansko društvo, a da nije abortirala znanost. Šta se tu ima govorit.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:38   #62
Eto vidiš da ti ne trebaju nikakve moje definicije.

Podsjetimo se, krenuli smo od pitanja kome smeta pravo ljudi na oblikovanje svog života i tvojim odgovorom da civilizacija motivira i PRISILJAVA ljude na obitelj i djecu. Kao instrument prisile navodiš "javni društveni moral".

Što bi to konkretno značilo danas i ovdje? Koji bi "javni društveni moral" i, još važnije, KAKO, prisiljavao ljude na djecu? Prisila nije prisila bez sankcija - kakve bi sankcije trebali trpjeti oni koji odjebu javni društveni moral i provedu život bez djece?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:47   #63
Eto, to je zamka naše civilizacije koja nema odgovor na ta pitanja.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:49   #64
Dakle, tvrdis da civilizacija prisiljava, ali da zapravo ne može prisiliti? Meni to zvuči kontradiktorno.

Pogotovo ako je ponuđeno kao odgovor na moje pitanje. Kad pitam "kome to smeta", prvenstveno mislim na - ljude.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:52   #65
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dakle, tvrdis da civilizacija prisiljava, ali da zapravo ne može prisiliti?
Nekad je mogla, danas nema volje, a da i ima, ne zna kako bi.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:20   #66
Koja je to naša civilizacija, balkanska?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:34   #67
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Da... Znam jednog tipa kojem se sviđa moja prijateljica, ali on je izjavio da mu je sad super, sređuje svoju kućicu i uživa. Vjerujem da mu je super to što može mijenjati žene, putovati, izlaziti... hedonizam. Nije da bi ga ona sputavala u putovanjima, izlascima nego eto... ne želi se čovjek vezati za jednu. Pih, tek mu je 30 i neka... ima vremena.
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
bilo bi ljepše sređivat kuću s nekim....ovako ostane prazna...ajde možda se popuni...
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Hoće, kad se još malo nauživa i ispuca.
Nikad nisam i neću shvatiti takve ljude (niti ću se truditi iskreno). Tko kaže da se to sve ne može raditi zajedno? To je problem današnjih generacija, ne kuže ljudi kako život funkcionira i sve razjebu odmah u startu. Naći osobu koja ti se sviđa i probate, kliknete - to je to - sve ostalo možete ostvariti zajedno.

Treba mu još vremena da se nauživa i ispuca? I što onda? Onda će se javit tvojoj prijateljici i nešto tražit od nje? Sry, ali tvoja prijateljica zaslužuje bolje, ne takav tip osobe. Vrijedi za oba spola u takvoj situaciji. I onda takve osobe dolaze na forum, otvaraju teme i jao si ga meni, zajebo sam/ne mogu ju/ga preboljeti, šta da radim, itd itd..
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:49   #68
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, ne smatram ni ljude koji nemaju ni djecu ni životinju sebičnima per se.
Ja ih smatram sebičnima, ali sebičnost je ok, dok god nije nauštrb drugih, a ne vidim da neimanje djece il ćukaca nekom škodi.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:57   #69
Što je sebično u nemanju djece? Sebično prema kome? Prema nerođenoj, nepostojećoj djeci?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:10   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što je sebično u nemanju djece? Sebično prema kome? Prema nerođenoj, nepostojećoj djeci?
O Lorde, long tajm nou si.

Ne tvrdim da je moje "smatranje" utemeljeno na znanstvenim ili čak ikakvim logičkim principima. Takvo je, kakvo je, predrasuđeno i emocionalno.

K tome, upravo rekoh da je takva sebičnost ok, jer ne škodi nikome, pa ne vidim zašto pitaš, sebično prema kome?
Samo sebično, je li.
Nema ovdje sebičnost pejorativni značaj. Meni bar.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:47   #71
Sebičan je onaj tko misli samo na sebe. Dakle, tko ne misli na drugoga ili druge.

Čovjek bez djece sebičan je, valjda, u odnosu na civilizaciju koja ga neuspješno prisiljava na djecu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:59   #72
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Pokušat ću pokrenut raspravu na jednu temu o kojoj nekih godinu dana razmišljam budući oko sebe vidim takvo ponašanje.

Čini li se vama da sve manje ljudi se odlučuje na veći korak u ozbiljnoj vezi? Govorim o ljudima u kasnim 20-im odnosno ranim 30-im.

Žene nemojte me napast, ali imam dojam teško prihvaćate korak više (zajednički zivot, brak - zajednicu - što god, zasnivanje obitelji).

Je li to zbog toga da ljudi žele produljit mladost? Argument da se dulje živi, je okej, ali zapravo kad pogledaš produljila se starost, a ne mladost!

Nisu li upravo kasne 20-e i rane 30-e pogodne za zasnivanje obitelji?

Jesmo li postali sebični? Dijelimo li sve manje svoje benefite koje ostavarujemo u odnosu, poslu itd.?

Ne bi htio ispast konzervativan ili nešto...ali eto, malo razmišljanja, pa da čujem?
Danas ljudi imaju veliku mogućnost izbora. Velika mogućnost izbora kod ljudi stvara dojam da je zapravo svaki izbor pogrešan (relativan) i da će se jednim izborom uskratiti za neki drugi potencijalno bolji izbor. Zbog toga ljudi ispred zida prepunog tenisica grizu nokte i ne mogu se odlučiti za najbolji model, zbog toga ljudi u vezama ne ulaze u nešto ozbiljno vjerujući kako će vezanjem i djecom upropastiti potencijalno dobar izbor da se ne vežu za jednu osobu i nemaju djecu. Ta epidemija izbora klasična je za zapadno društvo u kojem ljudi naprosto bivaju neodlučni i frustrirani vlastitom slobodom. Na koncu ispadne da životarimo između različitih izbora na koje se odlučujemo nesposobni da damo konkretnu vrijednost našem životu odnosno izboru koji se sastoji i od dobrih i od loših strana što se na koncu pretvara u individualnu i kolektivnu sebičnost.

Naročito je to vidljivo ovdje na forumu gdje ljudi svaki problem kojeg osoba ima u vezi životu ili braku razlažu kroz mogućnost izbora (ostavi dečka, rastavi se, nađi boljeg, preseli se, nađi bolji posao). Naročito su u zabludi oni koji u jednostavna rješenja vjeruju jer je činjenica da bez rada nema rezultata, kako na poslu, radu tako i u vezi, obitelji, odgoju djece..

Na žalost prije ili kasnije svi moramo donijeti odluke koje nas definiraju kasnije u životu, od toga se život sastoji. Sloboda izbora nas naprosto čini kukavicama, odnosno slobodni smo ne donositi teške odluke jer nam može biti, imamo izbora, bez obzira što za to plaćamo veliku cijenu (raspad veze, braka, loš odgoj djece, poluzavršeni poslovi, škole, fakulteti koji malo čemu služe).

Toliko o tome...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:47   #73
Naveo sam već, prokletstvo mogućnosti i slobode. Teško spoznaš što želiš i što uistinu trebaš, te što možeš dobiti.

Iako ne mogu govoriti o masi prilika, i dalje vidim druge, vidim mane pojedinoj osobi. Ne mogu ocijeniti, možda osoba koju sam odbio uistinu je osoba za mene, samo ja mislim da mogu bolje ili više
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:01   #74
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Naveo sam već, prokletstvo mogućnosti i slobode. Teško spoznaš što želiš i što uistinu trebaš, te što možeš dobiti.

Iako ne mogu govoriti o masi prilika, i dalje vidim druge, vidim mane pojedinoj osobi. Ne mogu ocijeniti, možda osoba koju sam odbio uistinu je osoba za mene, samo ja mislim da mogu bolje ili više
Moje iskustvo iz psihologije govori da smo mi ljudi jako jako skloni razmišljati potpuno iracionalno. Ljudi zapravo nemaju neke osobite koristi od velike mogućnosti izbora, jer nemamo sustav vrijednosti kao vodilju za život. Mnogi se jednostavno pogube u vlastitim nesigurnostima i strahovima. Ljudi gledaju tuđe živote (facebook i sl.) i gaje iluziju da je drugima bolje i ljepše pri čemu ne mogu shvatiti da i ti drugi imaju jako mnogo vlastitih briga i problema.No marketing lijepo odradi na kartu te naše psihološke manjkavosti. Na policama dućana stoji na desetke različitih modela toaletnih papira, ljudi su sretni kada potroše više i kupe neki s bojom i mirisom nesvjesni koliko su kemikalije u njemu štetne za kožu i koliko je šupku svejedno, jer papir ima samo jednu svrhu zar ne..
Fakat je isto i u vezama.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:46   #75
Šupku je svejedno, ali prstu nije

Hintropadalo

Imao sam svojevremeno jedno šbbkbb razmišljanje o jednoj partnerici. Tada je bila problem daljina, ali zamišljam da nije. I dogodilo se dva"što ako", što ako budem s njom a mogu više? Što ako je odjebem, pa ispušim? da je normalno i uobičajeno zgrabiti što se nudi, fkt ne bih bio na nekom gubitku, al ovako kad misliš da znaš kak treba, kad očekujem više, sjebe te to što možda jednom negdje...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:22   #76
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Šupku je svejedno, ali prstu nije

Hintropadalo

Imao sam svojevremeno jedno šbbkbb razmišljanje o jednoj partnerici. Tada je bila problem daljina, ali zamišljam da nije. I dogodilo se dva"što ako", što ako budem s njom a mogu više? Što ako je odjebem, pa ispušim? da je normalno i uobičajeno zgrabiti što se nudi, fkt ne bih bio na nekom gubitku, al ovako kad misliš da znaš kak treba, kad očekujem više, sjebe te to što možda jednom negdje...
Da je baba muško zvala bi se Duško..
Bio u vez na daljinu 4 godine, sad smo 13 godina u braku...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:30   #77
Individualno. Ja mislim da ne bih. Osim ako ona višestruko opravdava tu daljinu. Nije to bilo "kamen spoticanja" u tom hipotetskom razmišljanju.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:43   #78
Mislim da se danas događa situacija da muški koji traže curu za neke ozbiljne stvari se smatraju pomalo staromodnima.Ženska emancipacija je sve zeznula a s druge strane isto i kad je sve u redu uvijek se ljudi plaše hoće li moći dijete prehranjivati i odhraniti.Pa da ne spominjem da moraš imati i stan (u 80ima se kuća sagradila bez problema, danas ni stan ne možeš kupiti kako se spada), pa gledamo i ovrhe tih istih stanova...dosta toga može biti razlog...

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:20   #79
Ajmo opet jedan krug o tome kako je vlasništvo nad stanom jedina opcija stanovanja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:44   #80
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajmo opet jedan krug o tome kako je vlasništvo nad stanom jedina opcija stanovanja.
Nisam pratio temu samo sam iznio svoj stav.E sad mi možemo pričati o nizu razloga ali ja sam naveo najočitije

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.