Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 11:55   #81
ja sam pio scitec protein delite.

meni je to bilo super.

prije treninga sat vremena i iza sa glukozom.

a kad ne treniram u među obroku.

190 kn 1500 g.

pogledaj na netu malo o omjeru.

mislim da po porciji ( dvije mjerice) dobiješ 35 g proteina.

sad sam na kreatinu crealean2.

pa će mo vidjeti.

trenutn osam švorc za još jedan whey, ali budem ga nabavio ali ću uzeti 100% whey.

scitec proizvodi su ti jeftini.
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 20:24   #82
Quote:
Tomislav H kaže: Pogledaj post
Sad, po ovom svemu što ste napisali, tip govori gluposti. Znači što bi meni preporučili? Neki konkretni proizvod za amatera i da je omjer cijene i kvalitete prihvatljiv?
tipicna spika tih tuduma sto prodaju dodatke prehrani. netrebas ugljikohidrate iz praha vec iz povrca i zitarica(osim glukoze u pwm)! a sad uzmi bilo koju marku whey proteina od ovih sto se tu spominju... al samo uzimanje proteina ti nista nece znaciti ako ne sredis prehranu da izbacis junk food i moras jesti jako obilno min 5x na dan ovisno o konstrukciji i metabolizmu(ektomorf, mezomorf i endomorf)
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:04   #83
Jel netko kada koristio od Twinlaba Mass fuel?Ja sam ga kupio...pa me zanimaju vasa misljenja!I koliko ga piti!Fala...
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:29   #84
Quote:
Cika Bika kaže: Pogledaj post
Jel netko kada koristio od Twinlaba Mass fuel?Ja sam ga kupio...pa me zanimaju vasa misljenja!I koliko ga piti!Fala...

To je gainer a ne whey, ima puno vise ugljikohidrata nego bjelancevina. Bolje nabavi cisti whey (naravno kad potrosis ovo sto si kupio). Ovo nije za poslije treninga vec zamjena za obrok.

U pravilu ti whey treba samo za PWM, te eventualno za nadopunu u obrocima u kojima ima malo bjelancevina (npr. u zobene pahuljice i mlijeko za dorucak umijesas i malo wheya).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 11:55   #85
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
To je gainer a ne whey, ima puno vise ugljikohidrata nego bjelancevina. Bolje nabavi cisti whey (naravno kad potrosis ovo sto si kupio). Ovo nije za poslije treninga vec zamjena za obrok.

U pravilu ti whey treba samo za PWM, te eventualno za nadopunu u obrocima u kojima ima malo bjelancevina (npr. u zobene pahuljice i mlijeko za dorucak umijesas i malo wheya).
Okej...a od koje tvrtke i sta bi preporucili za masu?Dugo treniram i glede vjezbanja sam maher,al proteini su mi totalno nepoznat svijet i tu sam tudum
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:10   #86
Koji whey? Imaš dosta veliki izbor, naročito ako si u Zagrebu. Najbolji omjer dobiveno/uloženo ima Scitec 100% Whey (kanta od 5kg, 550-600 kn), dok ako želiš kvalitetnije a ipak ne drastično skuplje imaš npr. Dymatize Elite Whey (paket 2.3 kg, cca 400 kuna). Okus po želji, ja obično uzimam čokoladu.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:58   #87
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Koji whey? Imaš dosta veliki izbor, naročito ako si u Zagrebu. Najbolji omjer dobiveno/uloženo ima Scitec 100% Whey (kanta od 5kg, 550-600 kn), dok ako želiš kvalitetnije a ipak ne drastično skuplje imaš npr. Dymatize Elite Whey (paket 2.3 kg, cca 400 kuna). Okus po želji, ja obično uzimam čokoladu.
Iz Osijeka sam,al ima i tu kod nas solidan izbor!Uglavnom...hvala
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 16:58   #88
Svima koji misle uzimat dodatke prehrani na 1. mjeatu treba biti whey, a tek onda treba razmišljat o ostalim proizvodima. Najbolji omjer cijene i kvalitete ima Dymatize elite whey 2.3kg 370kn (nije moje osobno mišljenje nego je taj whey najhvaljeniji na mnogim bb sitovima odmah poslje optimum nutr. koji je kod nas još uvjek preskup.) Scitec je samo jeftin. Oni koji rade na masi uz whey bi trebali uzet i neke sporo apsorbirajuće proteine (među najboljima je npr. labrada proV60) koji se piju ujutro i navećer, a whey+glukoza samo poslje treninga. Od ostalih proizvoda još bi preporučio kreatin(CEE, ne obični monohidrat). Naravno uz ovo treba još sredit prehranu.
glomict is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 17:51   #89
Quote:
Ih-pih kaže: Pogledaj post
Dajte mi par marki proteina koji su oke i koje ste sami probali i cijenu u apoteci
Do sada sam probao više toga, a svakako preporučujem Dymatize, Weider je koliko toliko OK, ON te iznad svega Pro.nutrition.

Zašto? Zato jer proces stvaranja i kupovanja sirutke (wheya) se razlikuje od proizvođača do proizvođača, odnosno jedan dio je za stočnu hranu, a drugi za ljudsku upotrebu.
Zato i izbjegavam Scitec i sl. kojima cijena ne drži kvalitetu o kojoj govore.
Evo i obrazloženja:

Postoji jedna stavr koja ljudi ne znaju. Sirutka je otpad, sto svi znaju, ali...

Vecina mlijecne inustrije koja ima taj otpad, prodaje je nakon bazne prerade tj. mikrofiltracija, i spray drying - nakon toga se dobije koncentrat.
Da bi postao izolat, treba jos ici na ultrafiltraciju. druga opcija je ionska
izmjena. dva su pravca uporabe, jedan je humana uporaba, do kvalitete
za dojenacku prehranu, a druga je do kvalitete za stocnu hranu. cijena
pripremljenog sirutkinog koncentrata za stocnu hranu je na globalnom
trzistu 0,50 do max. 2 EUR/kg, a cijena za ovaj drugi (zbog dodatnog prociscavanja) je 5-7 €/kg.
Kada bi se u Hrvatsku uvezla ta sirutka, u jednom slucaju je 1-4 EUR/kg, a u drugom 10-14 EUR/kg. Naravno tu se dodaju jos arome, sladilo, seceri
itd., da se dobije bolji okus ili zamaskira slabija kvaliteta. E sad, kad mi
netko kaze da od odredjenih prozvodjaca daleko se moze jeftinije kupiti
sirutkin protein, meni samo ostaje pitanje, a koji sirutkin protein on to jede?

Pa i dalje drmajte po stočnoj hrani.
Odraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 15:13   #90
Dakle, ipak sam odlucio uzeti neke proteine i dodatke prehrani ( posto je moja prehrana katastrofa, pokusat cu je sredit ), i sad MOLIM sve znalce, rekreativce,profesionalce da mi pomognu oko toga.
Jedino sta je bed malo mi je jetra u kurcu, pa mi je doktorica preporucila da uzmem proteine koji imaju najmanje kako je ona rekla "gluposti" a najvise proteina, odnosno da uzmem one koje najmanje opterećuju jetru. E sad koje?
I sta je ta glukoza , sta i to se kupi ili ? I sta mi jos sve treba? Kreatin? I kada se sve to uzima, prije treninga, poslije, ili se uvrsti u prehranu ?
I btw, nije mi problem izdvojit vecu svotu za kvalitetnije, jer ipak se nesmijem zajebavat sa jetrom. Mislio sam koristiti TwinLab, e sad, vaša mišljenja?
__________________
klinci u kvartu me zovu "droga"
-TheZerg- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 13:26   #91
Quote:
-TheZerg- kaže: Pogledaj post
Dakle, ipak sam odlucio uzeti neke proteine i dodatke prehrani ( posto je moja prehrana katastrofa, pokusat cu je sredit ), i sad MOLIM sve znalce, rekreativce,profesionalce da mi pomognu oko toga.
Jedino sta je bed malo mi je jetra u kurcu, pa mi je doktorica preporucila da uzmem proteine koji imaju najmanje kako je ona rekla "gluposti" a najvise proteina, odnosno da uzmem one koje najmanje opterećuju jetru. E sad koje?
I sta je ta glukoza , sta i to se kupi ili ? I sta mi jos sve treba? Kreatin? I kada se sve to uzima, prije treninga, poslije, ili se uvrsti u prehranu ?
I btw, nije mi problem izdvojit vecu svotu za kvalitetnije, jer ipak se nesmijem zajebavat sa jetrom. Mislio sam koristiti TwinLab, e sad, vaša mišljenja?

Moja preporuka ti je definitvno da uzmeš Dymatize elite whey, proizvod je vrhunski i mislim da ti jetra od tog nece nastradat. Pošto imaš problema s jetrom nemoj uzimat kreatin jer on dosta opterečuje jetru (zsto i treba uzimat pauze kod uzimanja kreatina). Znace kreatin definitivno ne!
glomict is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 20:32   #92
Quote:
-TheZerg- kaže: Pogledaj post
Dakle, ipak sam odlucio uzeti neke proteine i dodatke prehrani ( posto je moja prehrana katastrofa, pokusat cu je sredit ), i sad MOLIM sve znalce, rekreativce,profesionalce da mi pomognu oko toga.
Jedino sta je bed malo mi je jetra u kurcu, pa mi je doktorica preporucila da uzmem proteine koji imaju najmanje kako je ona rekla "gluposti" a najvise proteina, odnosno da uzmem one koje najmanje opterećuju jetru. E sad koje?
I sta je ta glukoza , sta i to se kupi ili ? I sta mi jos sve treba? Kreatin? I kada se sve to uzima, prije treninga, poslije, ili se uvrsti u prehranu ?
I btw, nije mi problem izdvojit vecu svotu za kvalitetnije, jer ipak se nesmijem zajebavat sa jetrom. Mislio sam koristiti TwinLab, e sad, vaša mišljenja?
Procitaj:

http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-workout-nutrition.aspx


Sto se tice proizvodjaca uzimaj Weider whey - nemoj se osvrtat na ove jeftine proizvodjace jer nisu ni priblizno kvalitetni kao Weider.
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 01:54   #93
Quote:
Gooran kaže: Pogledaj post
Procitaj:

http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-workout-nutrition.aspx


Sto se tice proizvodjaca uzimaj Weider whey - nemoj se osvrtat na ove jeftine proizvodjace jer nisu ni priblizno kvalitetni kao Weider.
Nadam se da su ti to sponzori, buduci da Weider vec duze vrijeme osjetno kaska za konkurencijom u kvaliteti proizvoda.

Dymatize Elite Whey je definitivno najbolji whey koncentrat koji se moze kupiti u .hr. Naravno, postoje kvalitetniji izolati i hidroizolati, ali su i drasticno skuplji. Uz njega je jos samo Optimum Nutrition 100% Whey Protein Gold (ova dva wheya imaju razlicitog uvoznika, tako da me nemozes optuzit za sponzorstvo ;p).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 01:04   #94
@tvuk - dvije ispravkice:
-nije hidroizolat nego hidrolizat
-Elite whey nije koncentrat nego kombinacija svih načina proizvodnje, od ionske izmjene preko peptida do koncentrata.
Eto...
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:53   #95
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post
@tvuk - dvije ispravkice:
-nije hidroizolat nego hidrolizat
-Elite whey nije koncentrat nego kombinacija svih načina proizvodnje, od ionske izmjene preko peptida do koncentrata.
Eto...
Hvala na ispravci.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:55   #96
http://www.systems-import.com/produc...r=33&IDChild=6
ja naručio ovo, jeli tko ovo koristio ?
landuranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:34   #97
ja sam koristio.

sa vodom je odvratno.

za oko 230 kn možeš imat elite whey duplo veće pakiranje,a proizvod je odličan.
to ti je gainer.
moš probat, ja sam uzo jednom i nikad više.
srao sam ko lud, svako malo.
na masi sam jako malo dobio
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 14:16   #98
ajd demi link koji proizvod preporučaš...?
landuranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 16:29   #99
Evo pa biraj:

http://www.nutrix.hr/Dymatize/proizv...oteini-dym.htm

Kvaliteta raste od vrha stranice prema dolje, ali i cijena.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 16:51   #100
sa elite wheyom nemožeš falit
macon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.