Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2005., 12:21   #1
Putno osiguranje (zbirna tema)

Bez njega nigdje

Prošle godine najeftinije (a opet bez zamjerki) su imali Veritas osiguranje. No, kako se to uvijek mijenja zanima me da li je i danas tako ili ima kakva promjena? Da li je netko upućen u to?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 12:36   #2
40 kn - osigurana prtljaga...tko je lud to ne uzet !!
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 12:43   #3
Nije sve bas tako bajno kako se cini. Pogotovo ovo s prtljagom. Naime, osiguranja ce uvijek pokusati pronaci neku rupu tako da ne isplate naknadu. Recimo, klasican primjer kradje skija na skijalistu - unatoc svim zapisnicima osiguravajuca kuca zakljucila je da nema tragova provale i da su skije otudjene - zabunom

Isto tako, ovisno o tome kakvo je putovanje, osiguranje kosta razlicito. Evo, opet primjer skijanja, Croatia Osiguranje je ovu zimu naplacivalo oko 100-tinjak kuna za inozemstvo.

Savjetujem da procitate i ovo: http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=13783
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 14:48   #4
ja sam za ameriku uzela zdravstveno prek merkura. za 10 eura pokrivali bi 35000 dolara trskova. trajanje 10 dana.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 22:00   #5
tu u svici platis sto franaka godisnje za putno osiguranje i pokriva troskove ljecenja i repatriaciju i ostalo za bilo koji put/putove u godini dana.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:49   #6
putna osiguranja

ilitiga osiguranje na putovanju/za putovanje-vi koji krecete sami u pustinje i prasume, da li si prethodno napravite nesto takovo?
ako da, molim par savjeta-gdje, posto, zasto....
ako ne, zasto ne?
fala
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:52   #7
bilo koja osiguravajuća kuća
tražiš putno osiguranje
oko euro i nešto sitno po danu
Lalah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:58   #8
dobro, i sad-ja bio tamo 10 dana, pokrali mi pare i kartice-sta/koliko dobijem od osiguranja?
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 10:12   #9
huh
to nema veze s tim
ovo je za zdravstveno
kad neko pokrade izija vuk magarca
isto ko kad te pokradu kući

a možda neko i to pokriva
vidi s osiguravateljima ali ne vjerujem
Lalah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 10:18   #10
Uvijek uzmem Coris. Dogodilo mi se da sam se razbolila u stranoj zemlji i preko Corisa dobila ne samo izuzetno brzu, stručnu i ljubaznu liječničku pomoć, nego i nisam trebala ništa platiti. Svaka čast.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 10:26   #11
Nije svejedno kamo ćeš ga napraviti. Npr. u Alianzu ćeš platiti tri puta skuplje nego u Mercuru (nude međunarodno Coris) a dobiješ praktički istu stvar. O tome je već bilo više govora na jednom drugom topicu.

Cijena ovisi o dužini putovanja a manje troškove ti refundiraju na povratku (do 50-60$). Ostalo ti oni srede na licu mjesta. Osim zdravstvenog moguće je osigurati prtljagu uz manju nadoplatu.

Bez toga ja ne idem nikuda. Malo košta a može te u slučaju potrebe rješiti velikih muka.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 12:17   #12
Quote:
aaston kaže:
Nije svejedno kamo ćeš ga napraviti. Npr. u Alianzu ćeš platiti tri puta skuplje nego u Mercuru (nude međunarodno Coris) a dobiješ praktički istu stvar. O tome je već bilo više govora na jednom drugom topicu.

Cijena ovisi o dužini putovanja a manje troškove ti refundiraju na povratku (do 50-60$). Ostalo ti oni srede na licu mjesta. Osim zdravstvenog moguće je osigurati prtljagu uz manju nadoplatu.

Bez toga ja ne idem nikuda. Malo košta a može te u slučaju potrebe rješiti velikih muka.

koliko bih dakle trebao platiti osiguranje za putovanje od 2 tjedna? recimo zdravstveno i prtljaga? nekih 20-30 ojra?
idem bas prosurfat po mercuru...
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 12:41   #13
Ja se nikamo ne mičem bez osiguranja. Ako bar malo više putuješ, ne uzimaj posebno osiguranje za svako putovanje nego se osiguraj trajno. Ja imam sve živo osigurano kod Allianza pa sam uzeo i to; nisam ni gledao na tarifu; nije to neka primjetna lova. Neka mala svotica godišnje, a na putu ti može značiti jako puno.

Ne radi se samo o zdravstvenom, koje je najvažnije, nego o puno toga drugoga. Npr. izgube ti prtljagu -- Allianz ti istoga dana daje cash za naknadu da kupiš robu za prvu silu. Jako spretno ako su ti, npr. nestale i kreditne kartice.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 13:25   #14
Quote:
dador kaže:
koliko bih dakle trebao platiti osiguranje za putovanje od 2 tjedna? recimo zdravstveno i prtljaga? nekih 20-30 ojra?
idem bas prosurfat po mercuru...
Ako se dobro sjećam nekih 160-180kn za tri tjedna. Najbolje da se kod njih detaljno raspitaš. Prtljaga ti je nekoliko eura, ovisi o svoti na koju ćeš je osigurati. Coris kojega oni zastupaju je jedan od jačih na tom polju.
Za USA i Japan je posebna tarifa, skuplja naravno.

Alianz i Triglav je za isto koštalo nekih 450kn. I ne, tolika razlika u cijeni ne znači da je jedno toliko bolje od drugoga. Ustvari isti klinac.

El Tomo je to bio detaljno obrazložio pa bi bilo najbolje njega PM-ati, ili naći topik sa tom raspravom.

Osiguranje vrijedi u cijelom svijetu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 15:35   #15
Quote:
aaston kaže:
Ako se dobro sjećam nekih 160-180kn za tri tjedna. Najbolje da se kod njih detaljno raspitaš. Prtljaga ti je nekoliko eura, ovisi o svoti na koju ćeš je osigurati. Coris kojega oni zastupaju je jedan od jačih na tom polju.
Za USA i Japan je posebna tarifa, skuplja naravno.

Alianz i Triglav je za isto koštalo nekih 450kn. I ne, tolika razlika u cijeni ne znači da je jedno toliko bolje od drugoga. Ustvari isti klinac.

El Tomo je to bio detaljno obrazložio pa bi bilo najbolje njega PM-ati, ili naći topik sa tom raspravom.

Osiguranje vrijedi u cijelom svijetu.
je, evo sam nasao topik sa raspravom i mogu reci da je poucno. ali me valjda u Garniju nista otrovno nece ugrist
aj fala
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 23:56   #16
heh, al opet mala je vjerovatnost uopce da ce se nesto dogodit, bar onima jaceg imunoloskog sustava, ja sam dosad 2x na nekoliko stotina putovanja zavrsio kod doktora.......u brazilu nisam nista platio, a ne bih ni u meksiku al sam otisao u privatnu bolnicu jer je bilo hitno pa da necekam u koloni i riknuo nekih 2000 kuna, al opet u 3godine tamo, bolje tako nego riknut 1 euro po danu il kako vec to ide, a i mogao sam birat gdje cu iako nije bilo strasno, na cekanje u javnu bolnicu il u privatnu.........ne znam jel se to putno odnosi samo na bolest, slicno i prtljagu il na jos nesto.....al sto se prtljage tice ne nosim nikad nesto previse, a bolest opet bar u zemljama u kojima sam bio je svuda besplatno osim ako se ne ode kao ja u privatnu bolnicu.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 08:11   #17
Putno osiguranje se uzima jedino za SAD i još par država,ostalo je bacanje novca
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 09:19   #18
ja sam jucer zvala Merkur bas po pitanju osiguranja jer idemo na dva tjedna u spanjolsku.
ispada da se po danu placa 0.9-i-nesto €, ukupno oko 13 € po glavi a osigurana svota je oko 7000€

neznam jel to samo za zdravstveno ili kaj ali mi je lakse kad znam da ak se i dogodi neko sranje nemoram srepit od dodatnih racuna.

usput, polica se moze u roku keks napravit prek neta, plati se karticom i oni mailaju policu koja se onda isprinta i viola! gotova stvar
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 09:59   #19
za merkur
možeš platiti i prek opće uplatnice prek neta mailaš im i u 10 min ti pošalju policu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 11:19   #20
Quote:
Constatinopol kaže:
Putno osiguranje se uzima jedino za SAD i još par država,ostalo je bacanje novca
Dobro, neka ti se desi neka nezgoda za koju ti je potrebna hitna medicinska pomoć ili još gore hospitalizacija. Nek ti slučajno pozli ili sl.
A nalaziš se daleko, daleko od Hr granice.
Sve ćeš to platiti, i to dobro platiti.

Zašto? Samo zato jer si mislio da si pametan ako uštediš nekih 20-ak eura.
Pored hrpe para koje se potroše za put ta mala cifra je skoro pa beznačajna.

Osim ako nisi supermen pa ti nitko ništa ne može. Tada je to stvarno bacanje novaca
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.