Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2003., 12:10   #1
Sinusi - problemi, pitanja, operacija...

Već dugo imam problema sa sinusima i dosta mi cjede u grlo ali dobro... Zanima me da li nekako ona sluz (ili kako već da to nazovem) može doći do ušiju jer u zadnje vrijeme imam dosta problema sa ušima (sa kompenzacijom) u sportu kojim se bavim (ronjenje na dah).
I još jedna stvar: mogu li se uši još nekako očistiti ali bez štapića i dublje. Dali postoji neka tekućina ili nešto slično...
Hvala!
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 13:49   #2
Sto mislis pod tim "kompenzacija"?

Meni se ponekad, iako rijetko, usi znaju zacepiti (alergija na pelud, grinje i tko zna sto sve ne) - uzrok tog osjecaja zacepljenosti kod mene je zapravo zacepljenje eustahijeve cijevi (bar mi je tako lijecnik rekao), a pomaze kapanje nosa (ako ne u obje, onda barem u jednu nosnicu) - koristim Operil. No, ne znam koliko tebi smisla ima kapanje nosa ako se bavis ronjenjem...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 13:57   #3
Re: Uši i sinusi

Quote:
Mlaen kaže:
I još jedna stvar: mogu li se uši još nekako očistiti ali bez štapića i dublje. Dali postoji neka tekućina ili nešto slično...
Hvala!
Voda, voda
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 14:51   #4
uho, grlo i nos su medjusobno povezani (a time i sinusi). lako s infekcija siri cijelim sustavom. odi doktoru (oto-rhino-laringo-logu tj. lijecniku za uho-nos-grlo ).
inace, ako treba lijecnik ti moze isprati usi (topla voda ili fizioloska tekucina pod tlakom). otorinci se obicno uzasavaju stapica za ushi ali populacija to jako voli...
uostalom, ako patis od kakve sinusne infekcije, to treba lijeciti antibioticima a vjerojatno i sinuse "ispumpati" (ne mogu napamet tvrditi). idi doktoru.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 16:27   #5
Quote:
Sto mislis pod tim "kompenzacija"?
Izjednačit tlak u ušima prilikom ronjenja.

Hvala na pomoći; idem kod doktora...
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 09:42   #6
pa kad vec ronis
procisti si sinuse s morem
je da nije bas ugodno, ali ti je bolje nego s antibioticima i ostalim sranjima, jer buš se navikel na antibiotike i onda kad
buju trebali ne buš niš od koristi

stara i sestra moje bake su se tak izžlječile
ronjenje zbog promjene pritiska pospješuje izlazak zelenila
a s morem ga čisti

to ti je najbolji tj. najzdraviji način

i ja jedva čekam more na torturu zbog sinusa
Guzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 20:20   #7
guzo ja i more se dobro znamo što se tiče čišćenja sinusa
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 23:04   #8
Kako to radite? Ronjenje bez zatvaranja nosa? Ili postoje jos okrutnije (ali djelotvornije) metode?
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 11:42   #9
U vezi čišćenja nosa morem...
Meni je davno jedan stari liječnik preporučio šmrkanje morske more (ali onako kako Bog zapovijeda, a ne malo šmrknuti), a zatim ispljuvanje iste kroz usta.

Osjećaj ne neugodan, ali koristi. Nos i grlo se skroz pročiste.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 16:48   #10
Sinusi

Dajte mi neki prirodni recept da se rijesim ovih strahovitih bolova koji traju vec par dana.
Inace idem svako ljeto na more i tad nemam problema sa sinusima,al ovo ljeto sam kuci i bolovi su strasni.
Danas sam uzela bocu morske vode,pa ushmrkavam,nadam se da ce mi pomoci.
Inace su mi nosnice strasno suhe,brzo se prljaju,ne znam ima li to veze s sinusima.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 10:07   #11
Ako se kod tebe radi o upali sinusa, što se da zaključiti po tvom šturom opisu, jedini način da se toga rješiš je odlazak kod doktora da ti napiše recept za odgovarajući antibiotik, i tablete protiv bolova. Možeš imati sreću da ti to prođe samo od sebe (i pri tome ćeš trpiti gadne bolove), ali možeš imati i nesreću da ti se bakterije prošire na mozak, kosti, grlo, pluća ili neki drugi organ, a to baš i ne bi bilo veselo.

Suhe nosnice su posljedica ili osjetljive sluznice podložne mikroklimatskim uvjetima (vlaga, temperatura, ...) ili čestog boravka u prostorima sa isušenim zrakom (klima, grijanje i sl.). Jedini 'lijek' za taj problem je stalno vlaženje sluznice, ili fiziološkom otopinom, ili proizvodima tipa Sterimar (dorađena morska voda), ili ukapavanjem običnog mora. Isto tako bi bilo preporučljivo izbjegavati zadimljene i zagušljive prostore.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 10:33   #12
A da ti nisi alergicna na neku pelud?

Ako imas kronicne upale sinusa mozda i jesi. Moja frendica ih ima. Cijelu godinu Tu antibiotici vise ne pomazu jer niti nema infekcije. Samo upala.

Ako je akutna upala (znaci, nemas ih vise puta godisnje), odi doktoru nek ti skrati muke.

Frendici pomaze inhaliranje (onaj Mentoklar ili tak nekak) i grijanje cela. I morska voda, naravno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 16:40   #13
ovo mi je drugi put u zivotu da me bole sinusi,prvi put prije 3 god.
ovo usmrkavanje mora nista ne pomaze,cula sam da je dobar narodni lijek iscjedit sok od crnog grozdja u nos...

zakazala sam popodne kod doktora.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 17:03   #14
Bila sam kod doktora,sinusi nisu,uzrok glavoboljama je prikljeshtenost vratnih zila...krecem na masaze.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 17:37   #15
Prikljestenost vratnih zila??? Radili su ti doppler vratnih zila?

Pazi kome se dajes u ruke.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 17:45   #16
nisu mi radili doppler

nego je doktor palpacijom tom utvrdio,sad mi je i cudno....mene je stvarno sve boljelo na dodir...on kaze da mi je sve ukoceno,zategnuto....zakazala sam se kod fizioterapeuta.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 18:03   #17
Vjerojatno se ipak radi o napetosti misica, vjerojatno imas i miogeloze (kvrzice u misicima, boli na dodir) u vratnom djelu. To je cesto, pogotovo ako netko radi na kompu, uredske poslove i sl. Kod toga masaza pomaze, a isto tako i trakcija vrata - fizioterapeut ti istegne vrat, to je tako finoooo.

Nadam se da ce kolega obaviti dobar posao
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 19:10   #18
da,ja sam laik,al osjecam puno kvrgica pod prstima.

imas PM
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 21:41   #19
Pomoć-sinusi

Imam jedan problem. Imam problema sa sinusima već godinama. Najveći problem je tzv. stručno rečeno postnazalna sekrecija. Dakle, sekret iz sinusa mi se cijedi niz grlo umjesto van. Već sam se navikla na to ali zadnjih tjedan i pol ta sekrecija je toliko jaka da me počelo gušiti. Kad legnem - katastrofa. Ja još uvijek neznam od kuda se stvara toliko sluzi. Pokušala sam sa svime; inhalacijama, antihistaminicima, kapima za nos, alternativom, fiziološkom - ali to se i dalje stvara. Kad legnem navečer mislim da ću se ujutro ugušiti. Konstantno imam nekakvu "knedlu" u grlu. Naravno uz to sve ide i nadražujući kašalj koji je, pretpostavljam reakcija ne sekreciju. Ne znam da li je alergija jer sam na terapiji za alergiju već prilično dugo - cijelo proljeće i ljeto. Kod doktora sam bila koji me je poslao na inhalacije, i to je to. Molim vas ako imate kakav "narodni" ili slični recept za taj problem jer me to izluđuje.... Više ne znam šta da radim!
Help...
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 22:01   #20
ja sam za istu stvar dobila antibiotike prije 10-ak dana. i jos ima tog sekreta.

probaj s sirupom za iskasljavanje Bisolex, ako iskasljavas.
ako je samo nadrazujuc kasalj onda neki sirup protiv kaslja!

jesi bila kod otorinca?

bome, ulove li mene sinusi jos koji put ove godine, dobit cu slom zivaca!!!
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.