Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 19:46   #1
Nacionalni park Krka

Disclaimer u topicu "NP Plitvička Jezera".

Meni osobno najveža želja da ga posjetim od ovih koje još nisam vidio.
Ima li tko informacije o cijenama, ponudi, kada je u godini najbolje ići, i tako dalje?

Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:32   #2
Bio sam sa klincima jučer na Roškom Slapu. Moja preporuka za posjetu, jer ima se što vidjeti. Rekli su mi da iz Skradina vozi brod prema Slapovima Krke.
Ulaznica za nacionalni park je 70 kn,vožnja brodom je besplatna.
Nisam imao vremena za čekanje broda. U blizini Skradina je mjesto Bribir i arheološki lokalitet Bribirska glavica. Dominantna uzvisina sa koje se vidi cijelo područje sa arheološkim iskopinama. Postoje oznake uz cestu koje ne možeš promašiti. Također moja preporuka za posjetu.
__________________
Fjaka , psihofizičko stanje težnje ni za čime.
Uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
lipkoslika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:36   #3
jashta, Bribir iliti poznata Varvaria, centar gde je sve pocelo i odkud se kasnije barbarstvo rashirilo i dalje
dosta toga se more videti, ima josh porushenog okolo...
Krka je super, najbolje za dva dneva...energija tece sve okoli, iznad ispod; pa otocic Visovac, jako posebno mesto...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:08   #4
I ja se pridružujem preporukama za posjet,predivno je.samo požurite izgleda da neće još dugo ako nastave sa glupostima.
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:39   #5
men Krka najdraži naš NP. i kupanje isto super tam. kad sam ja zadnji put bio tamo (davno ) upad je bio 40kn za maloljetnike.
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 00:50   #6
Cijene:

od 6. do 9. mjeseca - pojedinacna 80 kuna (djeca 65), grupna 75 kuna (djeca 60), ucenicke ekskurzije 30 kuna.

10. mjesec i od 3. do 5. - pojedinacna 65 kuna (djeca 50), grupna 60 kuna (djeca 45), ucenicke ekskurzije 25 kuna.

od 11. do 2. mjeseca - pojedinacna 25 kuna (djeca 15), grupna 20 kuna (djeca 15 kuna), ekskurzije 15 kuna.
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 02:08   #7
stranica nacionalnog parka:

http://www.npkrka.hr/
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 19:38   #8
imas i prvog maja svake godine besplatno ali tad je šit, jer dodje masa ljudi
techno_knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 05:05   #9
bilo bi baš u redu ovdje se zavaliti i ljenčariti :

Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 01:24   #10
Predivno je, postoji jedan dan kada je besplatan ulaz to je 01.05. i tada ima najvise ljudi...sad je jos lipsi kad su uredili jos malo... i ja se pridruzujem preporukama...i Skradin isto spada u preporuke...
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 12:12   #11
Prije mjesec dana sam bio sa obitelji,jedina zamjerka je sto se samo u kunama moze ulaz platit,i tada to moze biti veliko gubljenje vremena.Bila je i velika guzva posto im se najveci brod bio u kvaru,po meni bi bilo najbolje da se ulaznice prodaju prije ulazka na brod, ili na samom brodu.A da,kod dolaska u Skradin mulci skrecu auta na neko udaljeno parkiraliste(kao neka ciglana da je),a veliko je pored samog mjesta ukrcaja
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:27   #12
Ma ja nikako da odem
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:06   #13
Jel zna netko gdje se tamo može nešto fino papati? Planiram ovaj vikend na nekakav izletić...
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:07   #14
I koliko mi treba od zagreba do tamo autom.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 21:13   #15
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko gdje se tamo može nešto fino papati? Planiram ovaj vikend na nekakav izletić...
skradin: cantinelet ili tako nekako , na ulazu u skradin
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:02   #16
hvala na preporuci
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:53   #17
Jel imate neko iskustvo iz ove godine o krki?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:42   #18
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Jel imate neko iskustvo iz ove godine o krki?
pripremi se na paprene cijene od ulaza, broda, hrane, pića,,,sve je pod zlato, al zato si složiš piknik ruksak i još ako poznaš koga s Lozovca da te besplatno uvede, onda se sve to svede da jedan vrlo dobar čak i odličan izlet.
Šta se tiče ljeta Krka je nešto savršeno, ja živim za Krku, točnije za razdoblje od 15-stak šestok do 20-tak devetog, e onda je tamo pravi delirij, vani oko 40 °C, a ti u vodi na oko 23, možeš plivati i skakati sa sedrenih barijera ( naravno sam uz pratnju nekoga od "domorodaca" i uz blagoslov nadzornika ), a možeš se jednostavno zabiti u skriveni kutak i ljenčariti na suncu uz svoje jezero sam ili s društvom, na mirnom jezeru ili u "đakuzi" jezercu . Inače ja najviše prakticiram Krku za adrenalinske gušte gotovo svakodnevno po 2-3 sata plivanja, skakanja, ronjenja, borbe sa brzacima, spuštanja plivajući i skakajući niz slapove pa penjajući se po istim nazad gori...........
pitosporum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 01:13   #19
Slapovi Krke...? Hmmm...

Svaka čast za pljačku domaćeg stanovništva..Mi smo danas došli upravo zato šta je zima,i šta smo navikli uživati u lipoti slapova kad nema turista..iz Šibenika smo,naravno..
Kad nam je gospođa na ulazu rekla da ulaznica košta 80 kn po osobi,pali smo na guzicu..Ipak je ovo van sezone,još nije ni uskrs blizu..Pitali smo da jeli radi restoran,ili kafić,i šta uopće dobijamo za 80 kn,ali je gospođa rekla da još nema tu informaciju...(?????)...a ko bi je triba imat ako ne neko šta radi na ulazu?
Gospođa je bila jako pristojna,i rekla da nam ne može pomoći...mi smo bili spremni za vansezonsku ulaznicu dati maksimalno 50 kn,iako je za domaće i to previše,ipak živimo u gradu sa 13000 nezaposlenih..
Za usporedbu,napisaću vam kako je na Brionima..
Prvo,hrvatski državljani imaju 50 % popusta na ulaznicu...cijena je 130 kn,dakle 65 za nas..
Nadalje,za 65 kn u Fažani vas uzme brod,koji vas vozi 20-ak min,a kad se iskrcate dočeka vas vodič (sa osmjehom)koji govori 3 jezika,poželi vam dobrodošlicu,te vas usmjeri prema turističkom vlaku (ne željezničkom,već vlakiću sa 7-8 vagona,čistih,urednih,za prijevoz turista po otoku)
Vožnja traje oko sat vrimena,u kojima vam vodič na tri jezika govori o svemu šta se nalazi na otoku..
Ukoliko ima ljudi sa nekog drugog govornog područja,vožnja za njih se organizira sat kasnije sa vodičem koji govori njihov jezik..
Tako se posjeti čitav otok,i pogleda se mali safari park,i sve to traje oko 1 sat...Tada se vratite na točku polaska,kad vas vodič poziva u razgledavanje Titovog muzeja..Muzej nije malen,i vodič objašnjava većinu fotografija,pa i to sve traje oko 45 minuta..
Tada vam ostaje još slobodnog vrimena,koje možete potrošiti u kafiću,ili u ugodnoj šetnji po sređenom i čistom otoku..Nakon toga,za vaših 65 kn brodić vas odveze nazad do Fažane,di van se zahvale na posjeti...
Eto,mi bi danas bili potrošili 120-150 kn za ulaz(bilo nas je troje),i vjerovatno još nešto u kafiću,a možda bi kupili i poneki suvenir ili bocu rakije,ali ništa od toga..
Narednih dana nazvaćemo radio i ispričati ovu malu pričicu,a stavićemo je i na druga mista na internetu..
I da ne zaboravimo,sam prilaz Nacionalnom parku Krka je ustvari cesta sa miljun zakrpa na asvaltu,bez trotoara,bez cvića,bez ikakvih znakova,a bura po dračama vije najlone,čovik po noći bi se priplašija..
Pa se pitajte zašto u Dalmaciji nema furešta..
Fala van lipa,i prijateljski pozdrav iz Šibenika,vaš
John Smith
hardworker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 17:08   #20
mrzi me ali moram to mi je deformacija, moran ispravljati ljude ako govore krivo o sibeniku naime, ako si iz sibenik onda zivis u gradu s oko 5 000 nezaposlenih (tj. i prije oko 4 000 ), ovih 13 000 eventualno moze biti podatak za zupaniju......ako od broja stanovnika odbijemo penzionere, razne invalide rada, ptsp- ovce, dicu ....... broj radno sposobnih je mozda nesto visi od tog broja tako da taj broj nezaposlenih ipak nikad necemo doseci naravno ne uspjesima lokalnih mocnika vec iz razloga sta bi to bilo nemoguce
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.