Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 10:48   #6341
Na Orijenu su počeli problemi?

Ne znam zašto ti vet misli da su problem životinjski proteini, vidi ovo: cijela crvena leća, cijeli grašak, cijela zelena leća, cijeli slanutak, cijeli žuti grašak, vlakna leće, cijeli pinto grah, cijeli bijeli grah, hrskavica piletine (dehidrirana, 1%), ulje sleđa (1%), pileća jetra (liofilizirana), pureća jetra (liofilizirana), svježa cijela bundeva, svježa cijela butternut bundeva, svježe cijele tikvice, svježi cijeli pastrnjak, svježe mrkve, svježe cijele jabuke, svježe cijele kruške, svježi kupus, svježi špinat, svježa repa, smeđa morska trava, cijele brusnice, cijele borovnice, cijele mongolske borovnice, korijen cikorije, korijen kurkume, sikavica, korijen čička, lavanda, korijen bijelog sljeza, šipak, enterococcus faecium.

Može biti bilo koja stvar od ovoga alergen.

Za početak ja bi na tvom mjestu izbjegavala klope koje imaju nakrcano 150 različitih stvari u sastavu jer ne možeš uopće skontati šta bi mogao biti alergen. Pogle koliko tu vrsta povrća i voća ima, ko zna jel to smeta. Isto tako možda da za početak izbjegavaš klope koje imaju smuđa, piletinu i puretinu jer su to vrste mesa koje su ovdje unutra.

Ma kakvih 2,5 mjeseca, kod nas ljudi se izbaci na tjedan-dva, vidi se jel ide na bolje ili gore i traži se dalje. Ja bi tako. Ne znam hoćeš kupovati klopu ili sama kuhati/davati sirovo, ali nemoj davati više od jedne vrste mesa. Znači uzmeš junetinu i daješ samo junetinu, pa uzmeš ribu pa teletinu, tek na kraju bi dala puretinu i piletinu da vidim hoće se pogoršati. Ako ostane isto nije stvar ni u njima.

U suhima ti ima kojekakvih filera jer se to mora nekako oblikovati u briket i sl, možda ti ne bi bilo loše orijentirati se na mokru. Ima par marki koje imaju dopunsku ili potpunu klopu sa mesom i bez kojekakvih pizdarija unutra pa možda da probaš s time.

A koji su sastavi od ove dvije klope što spominješ da ne pašu?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:57   #6342
problemi su počeli još na prvoj hrani royal canin persianu (sastav: protein peradi (osušeni), životinjske masnoće, riža, izolat biljnih proteina*, kukuruz, ligno celuloza, kukuruzno brašno, životinjski proteini (hidrolizirani), obrok kukuruza, mineralne tvari, vlakna cikorije, riblje ulje, psilij (sjemenke i ljuske), sojino ulje, fruktooligosaharidi, hidrolizat kvasca (izvor manan oligosaharida), boražinovo ulje, brašno glavočike (izvor luteina).

zatim sam ga prebacila na orijen koji je jeo cca godinu dana i zadnje royal canin hipoalergenu (sastav: riža, soja (hidrolizirana), životinjske masti, biljna vlakna, minerali, jetra peradi (hidrolizirana), sojino ulje, repina pulpa, riblje ulje, fruktooligosaharidi, boražino ulje, ekstrakt nevena (izvor luteina).

hranom nismo do sad eksperimentirali jer su analize pokazale da na one sastojke koje ima u hrani nije alergičan. budući da se simptomi nisu povukli, potražili smo mišljenje novog veta koji je zatim preporučio eliminacijsku dijetu. tako da smo sada tu gdje jesmo.

on cijeli život jede brikete pa bi ga za početak ostavila na njima jer drugu hranu ne zna jesti. ima tu specifičnu njuškicu i u kombinaciji s mokrom hranom bude kaos, hrane bude svugdje samo ne u njegovom trbuhu . bude sav zmazan, njuškica, vrat do prednjih capa i onda se čisti i nateže tu dlaku satima. tragikomičan prizor

ovako, izbacit ću piletinu i puretinu jer je cijeli život na tome i polako uvoditi novi protein i pratiti situaciju jer nam druge nema. ima li koja suha hrana da ima minimalno proteina i tih aditiva, da je kvalitetna, a ne neki šrot?
Emma Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:08   #6343
A kuhano, sirovo ne dolazi u obzir?

Ne znam, znam da imaju hipoalergene kombinacije sa zečetinom i sl., ali opet tu bude mix mesa. Uzmi malo stranicu od pet centra i proučavaj klope pa vidi nešto što nema perad u sebi uopće jer je to ono što se ponavlja u svim trima klopama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:40   #6344
nažalost ne zna, u krajnjem slučaju će morati naučiti.

budem proučila
Emma Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:27   #6345
Meni su preporučivali eliminacijsku dijetu za psa no kako nemam živaca za takvo što napravila sam alergološko testiranje i pas se nakon što smo izbacili namirnice na koje je intolerantan preporodio.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:31   #6346
možeš li reći kakvo ste alergološko testiranje napravili?

mi smo napravili putem krvi i pokazalo je da je alergičan na neku hranu koje uopće nema u njegovoj hrani. primao je alergene 7 mjeseci, ali je stanje ostalo isto. danas kad ga gledam kao da smo na početku, a gotovo dvije godine hodočastimo po veterinarima
Emma Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:08   #6347
Uvijek mi je nevjerojatno cut da bi bilo tko kome je stalo do svoje macke, bi mogao bazirati prehranu na icemu osim na svjezem mesu.

Svima je normalno da tigar, lav u zoo-u dobijekomad svjezeg mesa (ukljucujuci i kosti) za jest, a cudno im je to dat vlasitoj macki. Ne kuzim zasto?

Kad je rijec o probavnom traktu i opcenito nacinu funkcioniranja organizma, nema ama bas nikakve razlike, osim u velicini. Macka je macka.

Daj se malo informirajte...vase macke ce vam bit zahvalne na tom.

https://feline-nutrition.org/answers...gate-carnivore

https://www.youtube.com/watch?v=Qx2YIIpF4cc


Ovo je hrana za macke:

https://www.youtube.com/watch?v=59Q0TtSbX2c&t=72s

bilo da je malda, stara, da je macic koji pocinje jest krutu hranu, dal je kastrirana ili nije...macka je macka.
The Messiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:15   #6348
O, evo Mesije. Sad smo spašeni i mi i mačke
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:53   #6349
Kupila sam Felix hranu za mačke ali nije mi jasna kombinacija govedina i rajčica. Otkad mačke jedu rajčicu?
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:02   #6350
To je otprilike kao da se za čips pitaš otkad u krumpiru raste paprika a i kvaliteta je tu negdje.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:10   #6351
Quote:
Emma Stark kaže: Pogledaj post
nažalost ne zna, u krajnjem slučaju će morati naučiti.

budem proučila
Vjerovatno jest, ali da ipak pitam, jel maca čišćena od parazita, dva slučaja kad smo mi imali takvo nešto je bilo zbog trakavice, ušnih šugaraca i problema sa analkama, tako da to lizanje i opadanje dlake ne mora biti uopće alergija.

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
O, evo Mesije. Sad smo spašeni i mi i mačke
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:58   #6352
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
O, evo Mesije. Sad smo spašeni i mi i mačke


Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Vjerovatno jest, ali da ipak pitam, jel maca čišćena od parazita, dva slučaja kad smo mi imali takvo nešto je bilo zbog trakavice, ušnih šugaraca i problema sa analkama, tako da to lizanje i opadanje dlake ne mora biti uopće alergija.
vet je rekao da ušne šugarce nema (to sam ga prvo pitala jer mu se uši stalno prljaju onim smeđim voskom, a prije su uvijek bile čiste), analke su čiste, a vidiš pratel mu već neko vrijeme nisam dala. imam jednu doma pa ću mu ubacit u hranu i pratiti dalje situaciju.

zadnjih desetak dana isprobavamo novu hranu, pa javim ako bude kakvih pomaka.
Emma Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:19   #6353
Koju klopu sada daješ?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 01:10   #6354
RC
Emma Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 05:11   #6355
Monoproteinsku suhu hranu je jako teško naći.
Od ovih hrana koje si spominjala, RC, Hill's i Purina imaju hrpu nepotrebnih sastojaka (žitarice) i filera. Njih ima i u grain free klopi, ali bar nema kuruze.
Nama se dobrim pokazao Applaws i zapravo možda ne bi bilo loše probati njihovu piletinu za početak - relativno je lagana i bar ćeš odmah vidjeti je li piletina problem. Od mokrih možeš Thrive piletinu u konzervi, skupa je ali je potpuna hrana i bez ičeg dodanog.
Orijen bi mogao biti problematičan zbog puno ribe koja je isto tako česti alergen.

Ja sam imala parade sa dvije mačke, jedna je imala problema sa stolicom a druga se češala. Na kraju sam izbacila sve što je imalo životinjske nusproizvode (nespecificirano porijeklo) i jeftiniju mokru hranu, par mjeseci smo bili samo na piletini i tunjevini i onda sam počela uvoditi drugo meso u konzervama (Grau i slične brendove) i janjetinu u suhoj. Sad toleriraju opet i koju jeftiniju vrećicu i mogu jesti sve. Poslastice ne jedu uopće - one su tek pune svega i svačega.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:30   #6356
ja mislim da poslastice nisu bitno drugacije od dehidrata, npr citam sastav Britovih poslastica i hrane - isti vrag. Stapici iz DMa pise (navodno) bez secera, aditiva, konzervansa, bojila - ostaje samo "mesni nusproizvodi" sto je opet sastav svih jeftinijih hrana.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:02   #6357
Ako nije sušeno meso sve je to napunjeno s nečim od ko zna čega. Ovi štapići iz DM-a su jedne od rijetkih poslastica koje ova moja jede. Evo uzela joj neki dan neke Whiskas u Mulleru, Temptation ali ne ove što ih ima okolo, ovo su neka druga vrsta (samo sam u Mulleru vidila da ih ima), neće. Uzme u usta i pljune.

Ma kod ovog Orijena može biti bilo što alergen, tu ima jedno 20 različitih stvari utrpano. Moram priznati da sam se iznenadila, nisam nikada detaljno proučavala šta sve ima unutra, znam da slovi za jednu od boljih klopa ali iskreno ne kontam čemu toliko toga unutra. Je to kakti zdravo, al di mačke u prirodi u jednom obroku pojedu toliko različitih stvari.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:34   #6358
Moja mačka jede samo iznutrice

Dakle imam albino macu cca. 10 mjeseci staru i ne može jesti nikakvu kupovnu hranu. Alergična je, nema industrijske hrane od koje ne dobije proljev. Odvratan i smrdljiv. I jako joj je to neugodno. Mjesecima smo testirali šta joj paše a što ne. Dobro podnosi i kuhanu perad ali joj to ne šmeka pa ne jede
Uglavnom jede samo pileću jetricu, srca i želuce, te 2-3 puta tjedno kuhane srdele ili papaline.

Sad sam negdje pročitala da jetrice nisu dobre na svakodnevnoj bazi. Ali ona drugo neće

Ribe joj uvijek skuham, pa očistim da se gospodična ne zagrcne s kostima.
Uglavnom je zdrava i aktivna, ali jedva je natukla 3 kile. Baš je malena.

I primijetila sam da čim pojede nešto što joj ne odgovara odmah joj se upali desno oko, a desno uho joj se ispuni crnom prljavštinom i stalno ga grebe i trese glavom dok joj to ne očistimo.
Nema šugarce bili smo kod veta, to je alergijska reakcija. Uglavnom gnjavaža jer joj stalno moram kuhati.

E da, luda je za pilećom juhom, to tak brz žljapće s jezikom da po zidu frcaju masne kapljice i ne prestaje dok god ima u zdjelici. Kad to tak jako voli onda joj priuštim jednom tjedno, užasno je zadovoljna, ali samo friško skuhana dolazi u obzir na određenoj temperaturi (valjda temperatura krvi kakvog živog glodavčića), pored jučerašnje podgrijane prođe bez osvrtanja
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:40   #6359
imam obrnuti problem od vecine ovdje...
uzeo sam macka sa ceste prije mjesec dana, ima oko 2 godine i sve je OK osim sto je macak nezasitan. ako ne spava onda vecinu vremena hoda ispred kuhinje i mjauce za hranom.

dajem mu hranu tri puta dnevno. obicno saku suhe i ponekad konzervu mokre hrane. ne vazem kolicinu ali koliko sam vidio macak se malo zdebljao u mjesec dana.

naravno nije ni malo izbirvljiv, ako mu dam bilo kakvu salamu pojede odmah. krade mi cips, smoki, kokice i slican junk food, a najgore je bilo kad mi je pojeo komad krafne.

bio sam kod veterinara cim sam ga uzeo, macak je dobio lijek protiv parazita tako da ne bi trebao imati trakavice ili nesto slicno od cega bi bio stalno gladan.

koliko puta vi hranite svoje macke? dajete im odredjenu kolicinu ili koliko zele/mogu pojesti?
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 22:54   #6360
I moj debeli je prozdrljiv i nezasitan... Presao je 7kg... Nije okrugao ali je inace velik i posvuda oblozen dobrim slojem mekanog sala jede 3x dnevno kattovit sensitive suhu i mokru hranu, ima problema s peruti i ta hrana mu odgovara barem sto se tice tog problema. Dajem mu stvarno male porcije, puno manje od preporucene kolicine koja pise na ambalazi al vrag se deblja i dalje. Nije bas neaktivan, trckara on po stanu, skace, juri s drugim vragom nekoliko puta dnevno, al eto i dalje se deblja. Drugi macak ima 5kg, sami je misic, a jede jednaku kolicinu hrane, doduse njemu dajem suhu purizon umjesto kattovita. I sad ne znam sta da radim s debelim. Ako mu jos smanjim hranu zicat ce jos vise... Sad nam vec ne da mira dok jedemo ili kuhamo, obavezno glumi usisavac pod nogama cim je netko u kuhinji, mijauce sat vremena prije uobicajenog vremena hranjenja, stalno kampira pred ormaricem gdje stoji hrana, ako netko samo pogleda prema frizideru on trci pred frizider, smijesan je i vec pomalo naporan...
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.