Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2018., 20:39   #6041
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
Koliko cca kosta samo izmjena ulja i filtera u ovlaštenom servisu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
benzin ili dizel?
sokak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:15   #6042
Benzin.
Kazu 350kn.
To mi se cini ok cijena

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:17   #6043
Meni još uvijek nije jasno zašto ljudi mijenjaju samo ulje i filter, dok ostatak auta nije bitan, a zapravo je obrnuto. Možda se radi o lovi, ok, onda rađe plati tih 350kn za pregled kočnica, ovjesa i ostalih sigurnosnih dijelova.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:41   #6044
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
Benzin.
Kazu 350kn.
To mi se cini ok cijena

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nazovi ti ovlasteni i provjeri jos jednom, meni se ovo cini prejeftino, pa 5l ulja i filter u trgovini dijelovima koja je visestruko jeftina dodu cca 250kn.

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Meni još uvijek nije jasno zašto ljudi mijenjaju samo ulje i filter, dok ostatak auta nije bitan, a zapravo je obrnuto. Možda se radi o lovi, ok, onda rađe plati tih 350kn za pregled kočnica, ovjesa i ostalih sigurnosnih dijelova.
A zasto bi mijenjali kocinice i ovjes ako nisu dotrajali?? Normalno da se na redvnom servisu mijenja "samo" ulje i filter te po potrebi ostali filteri, tekucine i svijecice.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:59   #6045
Vidim da nisi razumio. Tko kaže mijenjati? Izmjena kočnica nije servis nego održavanje, potrošni materijal. Servis znači izmjena ulja i svih filtera, po potrebi. Al isto tako kontroliranje auta, od ovjesa do kočnica, guma, itd. Znači servis nije samo izmjena ulja i filtera. Ima na autu bitnijih stvari od motora. Zato ne vidim smisla da netko mijenja ulje i filter a ne odradi potpuni servis kod kojeg se kontrolira cijeli auto.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 22:00   #6046
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Nazovi ti ovlasteni i provjeri jos jednom, meni se ovo cini prejeftino, pa 5l ulja i filter u trgovini dijelovima koja je visestruko jeftina dodu cca 250kn.
Ide 3,3L ulja. Ako se dobro sjećam svog servisa to je ta cijena
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 01:59   #6047
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Vidim da nisi razumio. Tko kaže mijenjati? Izmjena kočnica nije servis nego održavanje, potrošni materijal. Servis znači izmjena ulja i svih filtera, po potrebi. Al isto tako kontroliranje auta, od ovjesa do kočnica, guma, itd. Znači servis nije samo izmjena ulja i filtera. Ima na autu bitnijih stvari od motora. Zato ne vidim smisla da netko mijenja ulje i filter a ne odradi potpuni servis kod kojeg se kontrolira cijeli auto.
A jel potpuni servis ako promijenis ulje i filter a ostatak pregledas i nije potrebna zamjena? Mislim stvarno mi nije jasno na sto ciljas.

Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ide 3,3L ulja. Ako se dobro sjećam svog servisa to je ta cijena
Koji je to motor? Meni u 1,1l motor ide toliko ulja, a vjerujem da je u i30 ipak veci u pitanju. Al i da ide samo 3,3l mi se to cini jako jeftino za ovlasteni.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 07:34   #6048
Evo ti cijene mojih zadnjih 3 servisa
1.Shell Helix Ultra 5W-40 84 kn/l a ide ti 3,5l
2.filter ulja 67 kn
3.provjera i dorada na kocnicama 20 kn
4.ako ces uz to mijenjat/cistit svjecice
Jos uz to ostali filteri klime....

Mislim kolea @Wxw je u pravu nije servis samo.izmjena ulja.sve ima.svoj rok trajanja
Ja sam s otoka pa ne raeim puno km i ne potrosim gume da bi ih trebo mijenja ja gumu vise mijenjam iz razloga sto joj je isteko rok trajanja
Sve ima svoj rok trajanja....
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:34   #6049
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
A jel potpuni servis ako promijenis ulje i filter a ostatak pregledas i nije potrebna zamjena? Mislim stvarno mi nije jasno na sto ciljas.
Iskrene čestitke. Ništa drugo nisam ni napisao. Samo treba čitati sa razumijevanjem.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:28   #6050
Pozdrav ekipa. Evo, s obzirom da su mi komentari pomiješani, a 303 su stranice tu, pitao bih
ovako direktno vas koji ste imali ovaj auto. Zanima me, isplati li se kupiti nešto poput ovoga:
https://www.olx.ba/artikal/28311677/...nzin-2015-god/
To je nekih 8.000 eura.
Koliko je auto dobar uopće? To je koreanac ili što već, pa nisam siguran za dostupnost dijelova.
Da li se auto uopće lako kvari? Koliko koštaju dijelovi i da li je servisiranje skupo?
Koliko bi ovakav motor trošio? Općenito evo, zanima me vaše mišljenje za ovakav auto.
Mislite da ga se uopće isplati kupiti?
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:34   #6051
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Iskrene čestitke. Ništa drugo nisam ni napisao. Samo treba čitati sa razumijevanjem.
Citam ja s razumijevanjem samo ono, meni servis podrazumijeva pregled, ali pregled ne podrazumijeva servis.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 05:41   #6052
Istina. Samo što je čovjek napisao izmjena ulja i filtera za 350kn, što vjerojatno ne uključuje pregled.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:36   #6053
Osnovni pregled je free.. Tekućine, kocnice i sta vec

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:36   #6054
Tak je, bio on ovlašteni ili neovlašteni osnovne stvari uvjek provjeri. Nije to zbog nas nego gleda je li nam može još nekaj naplatiti.
Ovo govorim iz osobnog iskustva sa oba servisa. Uvijek pogledaju podvozje, pocukaju kotače, virnu pakne i "posvijetle" tamnija mjesta u motoru itd..
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:00   #6055
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Evo, s obzirom da su mi komentari pomiješani, a 303 su stranice tu, pitao bih
ovako direktno vas koji ste imali ovaj auto. Zanima me, isplati li se kupiti nešto poput ovoga:
https://www.olx.ba/artikal/28311677/...nzin-2015-god/
To je nekih 8.000 eura.
Koliko je auto dobar uopće? To je koreanac ili što već, pa nisam siguran za dostupnost dijelova.
Da li se auto uopće lako kvari? Koliko koštaju dijelovi i da li je servisiranje skupo?
Koliko bi ovakav motor trošio? Općenito evo, zanima me vaše mišljenje za ovakav auto.
Mislite da ga se uopće isplati kupiti?
Da, jer ove 303 stranice su pisane za k* pa ćemo svaki dan postavljati pitanja o kojima se raspravlja već 5 godina.

Ova pitanja da li se lako kvari, kakvo je to pitanje? Da, voziš ga, pređeš preko rupe i getriba ispadne. Dijelovi koštaju toliko da ćeš otići na internet i pogledati koliko košta osnovni servis, a koliko košta da ti promijene brizgaljke.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:23   #6056
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Evo, s obzirom da su mi komentari pomiješani, a 303 su stranice tu, pitao bih
ovako direktno vas koji ste imali ovaj auto. Zanima me, isplati li se kupiti nešto poput ovoga:
https://www.olx.ba/artikal/28311677/...nzin-2015-god/
To je nekih 8.000 eura.
Koliko je auto dobar uopće? To je koreanac ili što već, pa nisam siguran za dostupnost dijelova.
Da li se auto uopće lako kvari? Koliko koštaju dijelovi i da li je servisiranje skupo?
Koliko bi ovakav motor trošio? Općenito evo, zanima me vaše mišljenje za ovakav auto.
Mislite da ga se uopće isplati kupiti?
koreanac da, proizvodi se u češkoj.. s dijelovima ne bi trebao biti problem.. sve je to slično kao i kod ostalih marki... slove kao pouzdani
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:41   #6057
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Da, jer ove 303 stranice su pisane za k* pa ćemo svaki dan postavljati pitanja o kojima se raspravlja već 5 godina.

Ova pitanja da li se lako kvari, kakvo je to pitanje? Da, voziš ga, pređeš preko rupe i getriba ispadne. Dijelovi koštaju toliko da ćeš otići na internet i pogledati koliko košta osnovni servis, a koliko košta da ti promijene brizgaljke.
Oh, moje iskrene isprike tvojoj malenkosti i nadrkanosti što sam pitao nepotrebno pitanje na koje si se ti jednostavno mogao oglušiti i niti riječ reći. Ali zapravo, čini se da si morao prosuti pamet

Još jednom isprike tvojoj "MALENKOSTI"!


Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
koreanac da, proizvodi se u češkoj.. s dijelovima ne bi trebao biti problem.. sve je to slično kao i kod ostalih marki... slove kao pouzdani
Extra, hvala puno. Nisam znao za to.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:39   #6058
Pitanje iz usluge za prijatelja. Senzor tlaka goriva Bosch 0281002863 bi trebao promijeniti. Nabavio je odnekud polovni, ali isti nema nikakvu brtvu na sebi. Kao što se vidi na linku ni novi nema brtvu. Pitanje je kako ga pritegnuti da gorivo ne curi, ide li kakav poseban Loctite na navoj ili ne. Ako da koji.
On je pokušavao na ovaj polovni staviti nekakvu aluminijsku brtvu ali je procurio.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 18:46   #6059
http://www.index.hr/oglasi/hyundai-i...=1521739505678
Ljudi šta mislite o ovome? Jel' se isplati za te novce? Kakav je poslje 150 000km, jel' ima puno kvarova? Jesu skupi djelovi?
dejo6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 09:07   #6060
Quote:
frenchkey
Staviš teflon na navoj ili uzmeš brtvu istog promjera.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.