Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 09:42   #61
Navodno ni Exide nije loš, serija Excell, ima li netko iskustva s njime ? Koristi se kao prva ugradnja na mnoga vozila, ali i cijena je malo malo niža od boscha...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:44   #62
Exide je isto dobra marka. Vrlo trajan. Razvijeni su iz stacionarnih.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:12   #63
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Navodno ni Exide nije loš, serija Excell, ima li netko iskustva s njime ? Koristi se kao prva ugradnja na mnoga vozila, ali i cijena je malo malo niža od boscha...
Imam ja exide prvi mi je trajao 4 godine (72 ah) i ovo ljeto nakon što mi je auto stajao 30 dana idem upalit i krepao skroz. Otišao kupio novi exide od 64 ah (750 kn) i da o frendu da mi napuni ovaj stari i jebi ga stari opet radi bez beda (barem zasad dok je toplo).
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:36   #64
Evo kupljen fiam( akumulatori-ribnjak) 80Ah 720A za 615 kn(popust 25% na cash i stari accu), 3 godine garancija. Imali su još i vartu i exide, malo manje amperaže i više cijene, onda sam se dvoumio varta ili fiam, ali reko tko će znat kakva je varta. Ima više tih modela pa je isto pitanje.
OEM "GM" 60Ah evo preminuo nakon 5g, ok je zdržao, da je dulje bilo bi dobro, ali ne žalim se. Uglavnom novi fiam je mrvicu duži( cca 1cm)tako da je savršeno stao
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 23:38   #65
Ajde nek neko preporuči akumulator za Fiat punto 2. On ima ono kučište za akumulator pa zato stane neki manji. CDRW će točno znat kakav. I dajte mi preporuku baš za takav jer neću niš vadit van i stavljat veći.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 00:01   #66
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ajde nek neko preporuči akumulator za Fiat punto 2. On ima ono kučište za akumulator pa zato stane neki manji. CDRW će točno znat kakav. I dajte mi preporuku baš za takav jer neću niš vadit van i stavljat veći.
Energizer - EP40-L0
Bosch - 0092S4000

Šifre drugih proizvođača ne znam, a ne da mi se kopati po netu.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 07:59   #67
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ajde nek neko preporuči akumulator za Fiat punto 2. On ima ono kučište za akumulator pa zato stane neki manji. CDRW će točno znat kakav. I dajte mi preporuku baš za takav jer neću niš vadit van i stavljat veći.
Skini tu plastiku i stavi pravi aku unutra. Jer ćeš inače završit sa akumulatorom specijalno za Punta i iste takve (specijalne) cijene.

Kad makneš plastiku bilo koji 55 Ah ide unutra.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:34   #68
A kaj nije to onda sve malo nestabilno? Pa valjda ta plastika nije bez veze. Jel dobar taj Energizer iz linka iznad?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 09:59   #69
Imaš ispod metalnu ploču na koju ide i aku za Diesela. I tak se sve veže pomoću plehova. Plastika je samo radi ... radi ... radi ... ko zna radi čega.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:11   #70
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Evo kupljen fiam( akumulatori-ribnjak) 80Ah 720A za 615 kn(popust 25% na cash i stari accu), 3 godine garancija. Imali su još i vartu i exide, malo manje amperaže i više cijene, onda sam se dvoumio varta ili fiam, ali reko tko će znat kakva je varta. Ima više tih modela pa je isto pitanje.
OEM "GM" 60Ah evo preminuo nakon 5g, ok je zdržao, da je dulje bilo bi dobro, ali ne žalim se. Uglavnom novi fiam je mrvicu duži( cca 1cm)tako da je savršeno stao

Što nije FIAMM inače dosta skuplji?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:30   #71
Evo neke okvirne cijene Fiamm akumulatora, to je jedini online cjenik, barem koji sam našao. http://www.makspower.hr/index.php?pa...chk=1&Itemid=1
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 12:22   #72
Imao sam dosad Delphija 68ah u puntu2 jtd, suho punjenje, sranje od akumulatora koje nemre izdrzat vise od 4god.. Uzeo sam exide premium 62ah sa 3 god jamstva. Nigdje nisam mogao naci aku a da je cijena niza od 500-600kn koliko su trazili za bannera, vartu, topla itd. Na kraju sam nasao exide-a za 400-tinjak kuna i 3 god jamstva, gel unutra. Di ces bolje.

I da, odavno nemam onu plastiku oko akumulatora, samo smeta. I sad komotno stane i veci akumulator od kucista ako bas hoces, glavno da ga onaj gorni lim drzi na mjestu i nema kud.
brunci1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 12:41   #73
Čuj, aaa kol'ko dugo još misliš vozit' taj auto?, ...naime svi novi akumulatori ti sad već imaju 3 godine garanciju, tako da..., uzmi bilo koje đubre sa police i voziiii...!!!

Eh da, još samo ovo, ...niti jedan, ponavljam, NITI JEDAN aftermarket akumulator ti neće trajati kao OEM tvornički koji si dobio sa autom (obično 6 godina u prosjeku, pa i duže)...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 20:07   #74
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post

Što nije FIAMM inače dosta skuplji?
Pa jesu, ali jeftiniji od varte(poštene varte) i kojih 100tinjak od exide-a.
Sve ostalo je dosta jeftinije, a i dobro sam probaš dobar omjer ah i A i cijene.
Naravno samo ovi akumulatori imaju 3 godine garancije. Ova cijena od 615kn je s uračunatim popustom od 25%.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 10:51   #75
Došao je i kod mene trenutak kad moram uzeti novi akumulator.
Sad gledam na netu i nemogu vjerovat koliko su poskupili od unatrag 4g. kad
sam kupovao ovog zadnjeg.
Imao sam Vartu Blue 52 Ah i tad sam za njeg dao nekih 350kn. a sad ništa ispod 500kn. strašno.
Pošto sam blizu slovenije taj isti akumulator bi me došao sa povratom poreza istih 350kn.
Nisam pri lovi pa mi je tih 150kn razlike veliki razlog da odem kupiti kod naših susjeda Janeza.
Možda nisam dovoljno istraživao i na pravo mjesto pogledao .
Dali se kod nas može nabavit povoljnije od tih 500kn koje sam našao pa da lova ostane unutar HR.
Može i opcija otkupa akumulatora.
__________________
Carpe Diem!
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:22   #76
Quote:
cserer kaže: Pogledaj post
Došao je i kod mene trenutak kad moram uzeti novi akumulator.
Sad gledam na netu i nemogu vjerovat koliko su poskupili od unatrag 4g. kad
sam kupovao ovog zadnjeg.
Imao sam Vartu Blue 52 Ah i tad sam za njeg dao nekih 350kn. a sad ništa ispod 500kn. strašno.
Pošto sam blizu slovenije taj isti akumulator bi me došao sa povratom poreza istih 350kn.
Nisam pri lovi pa mi je tih 150kn razlike veliki razlog da odem kupiti kod naših susjeda Janeza.
Možda nisam dovoljno istraživao i na pravo mjesto pogledao .
Dali se kod nas može nabavit povoljnije od tih 500kn koje sam našao pa da lova ostane unutar HR.
Može i opcija otkupa akumulatora.
Pročitaj prvu stranicu ovog topica!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 13:33   #77
Quote:
ship-shop kaže: Pogledaj post
Delphi na novom autu riknuo nakon 2 god, ono u stilu bosna šaptom pade. Ni znaka da će riknuti. I dalje imam dobro mišljenje o Delphiju
Meni je u Feliciji prva ugradnja (mislim da je bio 44 Ah, 6 godina star) aku jedno jutro odlučio počiniti harakiri!

Auto parkiran u dvorištu, upalim i pomaknem par metara. Za par minuta dođem i trebam krenuti na put (kući iz Bosne ) a ni lampice se neće upaliti na ploči !

Problem riješen paljenjem na 90 Ah akumulator iz traktor i vraćanjem starog nazad! Nakon 2 sata vožnje sve opet bilo uredu!

Samo me zanima koliko je izdržao kod novog vlasnika, jer je auto idući mjesec prodan!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 16:19   #78
može preporuka za aku?auto je golf tdi 74kw , dosad je bio neki talijan 80Ah , jel to dosta ili treba biti nekaj jače?

gledal sam imaju nekakvu akciju u berenu , koja je razlika između beren i baren akumulatora ili je to jedno te isto?

http://www.beren.hr/ducan/akcija%201%2010/80Ah-750A.jpg
vs
http://www.beren.hr/img/beren_logo.gif
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 17:25   #79
a šta fali Munji?
Gec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 17:33   #80
Optima i Fiamm, među najboljima, ali su i skupi. Baren, onaj polarni medo je isto dobar. Osobno kad bih kupovao, mislim da bi birao između barena ili exide excell. Ovaj Exide Excell je po meni dobar izbor, a cijena prihvatljiva. Koristi se kao ugradnja na mnoga vozila, barem tako piše: http://www.exide.hr/hrv/?page=akumul...details&item=7
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.