Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 14:26   #21
Ljudi, hvala na nekim saznanjima ali ipak izgleda da ništa od takve terapije. Danas sam bila na kontroli i upitala doktora o tome i odgovorio mi je da on nema vremena za to (naime, ne tim riječima, ali tak je zvučalo), da takve seanse traju minimalno 40 min i da bi po tome on na dan mogao obraditi samo 5 pacijenata!
Niti mi nije mogao nekog preporučiti jer se u mojem gradu nitko ne bavi time. Ma ipak ću probati kod nekog privatnika pitati, nije to sad nešt novo i vjerujem da ako platim i dobijem ono što hoću.
Sad se ionako polako skidam s lijekova, depresije kao poremećaja u glavi sam se donekle riješila, ali ima tu još dosta za kopkati, postoje neki socijalni problemi i problemi sa samopouzdanjem, a to sam mislila riješiti KBT-om. A i bojim se da mi se sve ne vrati.
A ako ipak ne uspijem pronaći takvog terapeuta pilates il nešt slično bi trebalo pomoći! Ne?
zrnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:40   #22
Bitno je da nađeš dobrog terapeuta s kojim ćeš se ugodno osjećati. Nije bitno koja vrsta terapije - ti si sama odlučila koju ćeš vrstu, no nije to auto ili čokolada.
Nađi stručnu osobu, a ona će ti reći koji vid terapije je za tebe najbolji, možda baš kbt, a nije to početak i kraj svega!
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 17:46   #23
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Pa što nije logično da se ljudskom psihom bave psihoterapeuti koji su za to školovani, a umjetnici da se bave umjetnošću.
gle ne mozes se skolovati da pogledas u neciju dusu. samo umjetnici mogu SAPNUT u nju.
__________________
Desire, despair, one day you'll discern it's true meaning. And it's not a love love song.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 02:20   #24
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
gle ne mozes se skolovati da pogledas u neciju dusu. samo umjetnici mogu SAPNUT u nju.
Istina, zato se psihoterapeuti školuju da gledaju u psihu, a ne dušu. A školovani psihoterapeut koji ima i dar umjetnika vrijedi dvostruko, jer taj pogađa i u dušu i psihu.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:52   #25
i meni je psihijatar rekao što i tebi zrnce, da nema vremena za moju terapiju. sad sam u fazi čekanja jedne jako dobre preporuke. trebala bi i ja bkt, te sam se nadala da će možda netko opisati kako se provodi ta vrsta terapije, kakav konkretan primjer.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 13:14   #26
joj boze, sad mi se situacija cini bezizlazna nakon svega sta sam procitala...naime, dijagnosticiran mi je anksiozno-depresivni poremecaj (uz vjerojatnost socijalne fobije) i bila sam par puta kod psihijatra na razgovoru (bez tabletiranja,lol) i moram reci da mi je malo pomoglo ali anksioznost se i dalje javlja, nekad vise nekad manje, tako da zivim za dane kad sam donekle opustena i ne mislim ni na sta (a oni su vrlo rijetki).
Uglavnom, sad planiram otici kod psihologa na kbt i toplo se nadam da ce biti nekakve koristi od toga, a dotad cu i dalje prezirati dan kad sam dozivila panicni napad i "upoznala" taj odvratni osjecaj anksioznosti koji mi ne dopusta da nmirno zivim i uzivam u zivotu...pozdrav svima
ancora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 17:52   #27
Pozdrav! Jer mi moze netko pomoci oko KBT terapije...zivim blizu zagreba i zanima me moze li mi netko od vas preporuciti nekog tko se time bavi?Ne znam od kud da krenem. Mislim da bi mi ta terapija najbolje pomogla. Ako netko zna za nekog tko je dobar u tome,,,molim pomoc...
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 12:59   #28
Quote:
gear1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Jer mi moze netko pomoci oko KBT terapije...zivim blizu zagreba i zanima me moze li mi netko od vas preporuciti nekog tko se time bavi?Ne znam od kud da krenem. Mislim da bi mi ta terapija najbolje pomogla. Ako netko zna za nekog tko je dobar u tome,,,molim pomoc...

bilo tko???
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:07   #29
Ovo je link na Hrvatsko udruženje za bihevioralno-kognitivne terapije. Tamo ćeš pod kontaktima naći terapeute (kao i njihove mailove), koji se bave tom vrstom psihoterapije i osnivači su udruženja, tako da znaju što rade.

http://www.cabct.hr/hubikot/index.ph...d=18&Itemid=30
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 23:38   #30
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Ovo je link na Hrvatsko udruženje za bihevioralno-kognitivne terapije. Tamo ćeš pod kontaktima naći terapeute (kao i njihove mailove), koji se bave tom vrstom psihoterapije i osnivači su udruženja, tako da znaju što rade.

http://www.cabct.hr/hubikot/index.ph...d=18&Itemid=30
joooj hvala ti hvala ti hvala ti!!!
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 12:27   #31
Tu smo ne samo radi raspravljanja, nego da koji put i pomognemo!
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 20:09   #32
Quote:
zrnce kaže: Pogledaj post

Jel praksa kod nas takvo "tabletiranje", ili postoje lječnici koji blaže oblike psiholoških poremećaja liječe razgovorom? Ili to rade samo privatnici da zadrže svoje klijente?

Pa sad, koliko sam uspjela saznati o kbt-u, osnova takve terapije je pozitivan odnos između terapeuta i klijenta, problemi se rješavaju razgovorom a ne lijekovima. Ima li ko da je prošao takvu terapiju? Preporuke, iskustva....
ahhhhh...kod nas još postoji stara garnitura nekadašnjih neuropsihijatara koji glume psihoterapeute, a sa psihoanalizom, općenito psihoterapijom nemaju nikakve veze i takvi "stručnjaci" uglavnom prepisuju "odmah" antidepresiv, jer ti neće naškoditi, a može pomoći.

"pravi" psihoterapeut neće nikada prepisivati ništa jače (u početku terapije) od 0.25 xanaxa, ako je riječ o soc. fobijama, konverzivnim neurozama itd.

općenito jako je malo "pravih" psihoterapeuta-psihoanalitičara, većinom su to psihijatri koji su uglavnom dobro "obučeni" za farmakoterapiju, dok u psihoterapiji kaskaju za modernijim načinima liječenja psihičkih poremećaja, a i "prava" psihoanaliza traje tjednima , pa i godinama, stručnog kadra je malo, psiho-pacijenata puno i u tome je još jedan problem.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 15:43   #33
jel netko ima neki kontakt ili info gdje se u zagrebu moze na uputnicu na grupnu ili individualnu kbt??? cuo sam rebro.... kome se obratit?
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:02   #34
Navodno Vinogradska.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 22:15   #35
Evo za sve one sa depresivnim i anksioznim poremećajima koji žive u Zagrebu ili u blizini Zagreba koristan link:

http://www.klinicka-psihologija.hr/

Porvjereno se radi o ljudima koji znaju što rade i to što rade, dobro rade.

Sretno svima....
__________________
psyhoaktiva.hr
psyhoaktiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 19:56   #36
da, al to s eplaca, a to da je provjereno, hm. psiholozi, ja bih radije psihijatre

Quote:
psyhoaktiva kaže: Pogledaj post
Evo za sve one sa depresivnim i anksioznim poremećajima koji žive u Zagrebu ili u blizini Zagreba koristan link:

http://www.klinicka-psihologija.hr/

Porvjereno se radi o ljudima koji znaju što rade i to što rade, dobro rade.

Sretno svima....
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:12   #37
Quote:
lamador kaže: Pogledaj post
da, al to s eplaca, a to da je provjereno, hm. psiholozi, ja bih radije psihijatre
Ne vidim u čemu je problem ako KBT rade psiholozi?

Ukoliko osoba ima iskustva u provođenju te vrste tretmana (a znam da ljudi u tom Centru imaju) to je najvažnije. Sasvim je svejedno radi li taj tretman dobro psiholog ili psihijatar. Psihijatar jedino može uključiti i lijek ako smatra da je indiciran, ali kada bi i psiholog utvrdio da je potreban pregled i mišljenje psihijatra, sigurno bi to svajetovao i klijentu.
__________________
psyhoaktiva.hr
psyhoaktiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:54   #38
Tako nekako. Samo, osim lijekova, psihijatar obuhvaća i teže slučajeve i ozbiljnu patologiju. Samo za to onda i nije indiciran KBT. To je više za blaže smetnje, a inače relativno zdrave ljude.
I također ako su upletene somatske smetnje ili osoba uzima druge lijekove..., kompleksno je to, a sve značajno utječe. Najbolje bi bilo da čovjek tamo ode na savjet liječnika, kad je isključena tjelesna komponenta i drugo. I kad se isključe teži por. ličnosti, jer mogu otići u psihozu kad se krene s "mrdanjem" po psihi. Itd.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 23:41   #39
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Tako nekako. Samo, osim lijekova, psihijatar obuhvaća i teže slučajeve i ozbiljnu patologiju. Samo za to onda i nije indiciran KBT. To je više za blaže smetnje, a inače relativno zdrave ljude.
I također ako su upletene somatske smetnje ili osoba uzima druge lijekove..., kompleksno je to, a sve značajno utječe. Najbolje bi bilo da čovjek tamo ode na savjet liječnika, kad je isključena tjelesna komponenta i drugo. I kad se isključe teži por. ličnosti, jer mogu otići u psihozu kad se krene s "mrdanjem" po psihi. Itd.
Slažem se. Osoba koja je otvorila temu pita za KBT i to radi depresije. A poznato je da se KBT upravo i razvila na tretmanu depresije i da u kombinaciji sa farmakoterapijom daje izvrsne rezultate. Očito se ne radi o nikakvoj "ozbiljnijoj" psihopatologiji, pa baš radi toga i mislim da taj tretman može raditi i psiholog, samo ako to dobro radi.
__________________
psyhoaktiva.hr
psyhoaktiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 18:26   #40
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
I kad se isključe teži por. ličnosti, jer mogu otići u psihozu kad se krene s "mrdanjem" po psihi. Itd.
sta nisu izmislili neki DBT sto je verzija KBTa bas za granicni poremecaj?

otkud to da je to stetno?
__________________
Djevojka bez duše, interesa, osjećaja i mogućnosti završetka faxa.
koza nora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.