Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2007., 08:40   #1
Prirodni pripravci - pripomoć zdravlju

Bok cure, nema ovo prevelike veze s kozmetikom, ali zanima me postoje li neka ulja, biljni čajevi,eterična ulja, bilo što u olakšavanju bolnih menstruacija..
Ja doslovce ne mogu hodat kad ju imam, prije sam to "liječila" kontracepcijskima , ali kako ih više ne pijem, pomozite...
Hvala
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 09:26   #2
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Bok cure, nema ovo prevelike veze s kozmetikom, ali zanima me postoje li neka ulja, biljni čajevi,eterična ulja, bilo što u olakšavanju bolnih menstruacija..
Ja doslovce ne mogu hodat kad ju imam, prije sam to "liječila" kontracepcijskima , ali kako ih više ne pijem, pomozite...
Hvala
Postoji! Meni je ulje noćurka u kapsulama (pijem ih, da ne bi bilo zabune) pomoglo toliko da bolove uopće više ne osjećam, kao ni pms
Navodno pomaže i masaža trbuha uljem muškatne kadulje (naravno, u baznom ulju), ali o tome ne mogu suditi jer me je noćurak već oslobodio bolova, potpuno! Preporučujem
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 11:19   #3
Negdje sam pročitala o tom ulju, ali me zanima od kog proizvođača ga treba uzeti?
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 18:00   #4
Kupujem Pyrusov noćurak, ali mislim da u ljekarnama ima od Natural Wealtha, ako se ne varam. Ali, Pyrusov mi je savršeno djelotvoran! Vrlo toplo preporučujem!
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 01:35   #5
Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
Postoji! Meni je ulje noćurka u kapsulama (pijem ih, da ne bi bilo zabune) pomoglo toliko da bolove uopće više ne osjećam, kao ni pms
Navodno pomaže i masaža trbuha uljem muškatne kadulje (naravno, u baznom ulju), ali o tome ne mogu suditi jer me je noćurak već oslobodio bolova, potpuno! Preporučujem
Da li je isto da se piju te tablete ili pije ulje nocurka. inace, ja sam ga danas pocela piti zbog koze, a tako mi je odvratno ... Hocu li se ikad naviknuti na to... ... Inace ulje dodje 82 kn, od Primavere, 30 ml.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 07:38   #6
blu i philemon, na vaša pitanja ne znam odgovore, ali će ih Mirela vjerojatno znati.
U Pyrusu je cijena 93 kune za 50 kapsula, iako se često za istu cijenu dobije 25 kapsula gratis ili su na sniženju, kako to inače ide u kataloškoj prodaji.
http://www.pyrus-mm.hr/kolekcije/dodaci_prehrani.htm
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:08   #7
Nemam osobnog iskustva u prirodnom liječenju sinusitisa, ali se sjećam da je Merlina hvalila eterično ulje ravensare kojeg smućka u ambalaži spreja za nos, ali ne znam u koje bazno ga stavlja i u kojoj koncentraciji.
Merlina, , čekamo te

Meni je jedna gospođa ispričala da je na predavanju o aromaterapiji saznala da je za sinuse odlična kap bergamota na papirnatoj maramici, pa smotati da ne dotiče sluznicu i staviti u nosnice.
To mi se činilo nekako čudno, pa nisam isprobavala. A i predavanje je organizirala Aromara, koju stručnjaci na Uvodu u prirodnu kozmetiku
baš ne preporučuju.
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 07:31   #8
potičem podforum prirodna

prirodni pripravci kod upale mjehura, ili preventivno kod osobe koja je sklona upalama mjehura? imam cili život s tim problema pa ako netko zna bila bi zahvalna
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:32   #9
Kronična upala sinusa

Metix, pročitala sam preko vikenda u knjizi Antibiotici iz prirode da se kronična upala sinusa liječi svakodnevnim 10-minutnim grijanjem crvenim svjetlom.
Neki pedijatri šalju djecu s upalom uha na takva grijanja, pa sam ja davnih dana kupila infracrvenu žarulju i stolnu lampu (sve zajedno oko 100 kn, koliko se sjećam) za tu namjenu.
Nisam isprobala za sinuse, ali ako ti se da, probaj. Istina, nije fitoaromaterapija - ali nije ni kemija
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 15:31   #10
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Metix, pročitala sam preko vikenda u knjizi Antibiotici iz prirode da se kronična upala sinusa liječi svakodnevnim 10-minutnim grijanjem crvenim svjetlom.
Neki pedijatri šalju djecu s upalom uha na takva grijanja, pa sam ja davnih dana kupila infracrvenu žarulju i stolnu lampu (sve zajedno oko 100 kn, koliko se sjećam) za tu namjenu.
Nisam isprobala za sinuse, ali ako ti se da, probaj. Istina, nije fitoaromaterapija - ali nije ni kemija
Vidjeh takvu lampu skupa s žaruljom u apoteci za nekih 480 KN.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:19   #11
Zaboravi apoteke
U trgovinama što prodaju žarulje i lustere takva žarulja dođe 50-60 kn, a lampu kupiš za isti iznos, neku no-name u Pevecu ili sl. centrima, samo pazi da veličina otvora, kojih ima 2 vrste (a možda i više), odgovara grlu žarulje
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 11:46   #12
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Hvala, probat će potražiti okolo...
Samo da napomenem da kod grijanja u području lica treba zatvoriti oči.
Ili
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 19:01   #13
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Etericna ulja, prirodni pripravci i nase zdravlje.


KAko se boriti s popucalim kapilaricama, slabom cirkulacijom, necistom kozom, oziljcima,celulitom, policisticnim jajnicima

Savjeti, bodrenja i iskustva

Da vas cujem
Oziljci - kantarionovo ulje (ulje gospine trave)

U maslinovo ulje stavis 50g gospine trave, i ostavis u prozoru na suncu oko 6 tjedana da se to sve ispremjesa.
Nakon tog vremena procjedis i mazes oziljke, a kazu da je dobro i za suncanje.

Kapilare - nevenova mast

Otopis svinjsku mast na vatri i ubacis isto otprilike 30g nevena unutra (suhog cvijeca), pustis da se ohladi i ostavis preko noci.
Sutradan ponovo podgrijes i procjedis kroz lanenu krpu (da se eliminira voda iz kombinacije da ne uzegne brzo) i kad se ohladi spremno je za mazuckanje.

Ja koristim nevenovu mast za bilo kakve iritacije, crvenila, suha usta, zbilja je super,a nema nikakvih umjetnih dodataka.

__________________
Dragunlije
banana ikebana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:37   #14
ovo mi se cini najprikaldnija tema za moje pitanje, ako nije nek se sibne negdje
kojim carobnim pripravkom se lijece virusne bradavice?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 18:27   #15
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ovo mi se cini najprikaldnija tema za moje pitanje, ako nije nek se sibne negdje
kojim carobnim pripravkom se lijece virusne bradavice?
pročitah negdje.. uljem čajevca, direktno.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:21   #16
Ulje ravensare ima još jače protuvirusno djelovanje.
Ima članak o ravensari na www.centarcedrus.hr/include/pdf/Ravensara.pdf
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:35   #17
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Koja slučajnost
Prije dva dana dobila sam u ljekarni besplatan časopis Zdrav život (broj 53, za studeni) i u njemu ima 4 stranice teksta o tom ulju i 20-ak recepata.
Ako je pola od onoga što piše točno, onda je to ulje
Uglavnom, djeluje na jačanje imuniteta i može se koristiti kod niza bolesti i stanja.
Npr.
Akne - 1/2 žličice ulja crnog kima staviti u zagrijanu vodu i pariti lice. Povećati unos cinka.
Opadanje kose - umasirati limun u vlasište i ostaviti 15 min, zatim oprati i osušiti kosu. Nanijeti 1/2-1 žličicu ulja.

Tekst je potpisala dipl. ing. Snježana Kolobarić iz BioTerre.
Voljela bih saznati što Phyto misli o tom ulju, jer sam pročitavši članak htjela odmah zvati zbog narudžbe. Ali sam se ipak suzdržala
Crni kim se uzima oralno kod alergijskih bolesti (ovo je i klinički dokazano djelotvorno) i upalnih reumatskih bolesti.Također se može mazati i dermalno kod bolova,ali je za ovo bolje eterično ulje crnog kima (jako je skupo).Neki ga koriste i za akne i upalne kožne bolesti s različitim uspjehom.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:38   #18
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Metix, pročitala sam preko vikenda u knjizi Antibiotici iz prirode da se kronična upala sinusa liječi svakodnevnim 10-minutnim grijanjem crvenim svjetlom.
Neki pedijatri šalju djecu s upalom uha na takva grijanja, pa sam ja davnih dana kupila infracrvenu žarulju i stolnu lampu (sve zajedno oko 100 kn, koliko se sjećam) za tu namjenu.
Nisam isprobala za sinuse, ali ako ti se da, probaj. Istina, nije fitoaromaterapija - ali nije ni kemija
Radi se o infracrvenom zračenju i takva terapija nije novost.Stariji liječnici su to preporučivali za upale uha i sinusa,a stomatolozi i danas to koriste kod jačih upala zuba.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:40   #19
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ovo mi se cini najprikaldnija tema za moje pitanje, ako nije nek se sibne negdje
kojim carobnim pripravkom se lijece virusne bradavice?
Tinktura tuje ili rosopasa+eterično ulje ravensare 10%,a može se dodati i list cimeta (5%).
Jako djelotvorno,ali i smrdljivo je eterično ulje češnjaka.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:21   #20
hvala svima
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.