Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 19:56   #21
Quote:
mate2007 kaže: Pogledaj post
dali mi itko može preporučiti neku firmu iz zg-a preko koje bi mogao na terern.. recimo italija ili njemačka.
imam završen tečaj za argonca.
Jedan poznanik mi kaže da putuje u njemačku idući tjedan i to baš preko neke firme iz Zg-a, također je argonac. Ako ga vidim, raspitat ću se pa ti javim.
STRATOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 06:05   #22
Quote:
STRATOS kaže: Pogledaj post
Sumnjam, sestrična mi radi već godinama na birou i kaže da im potražnja uopće ne pada.
Pa da je tako bi se već nešto poduzelo da se pronađu ljudi za to.
To što na zavodu tako stoji ništa ne znači.
Poslodavci često znaju staviti velike brojke,recimo zapošljavaju barem deset radnika pa na više,
a u stvari trebaju jednoga.Stave barem deset puta veću brojku.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:55   #23
potražnja nije prenapuhana. to ni meni nije jasno jer sam prije radio mnogostruko gore poslove (i što se tiče uvjeta rada i što se tiče plaće) i u usporedbi sa tim poslovima ovo je "penzija". jedina kvaka je u tome što argon uništava zube i kosti. baš i nije neka beznačajna sitnica ali je plaća zato odlična, pogotovo u usporedbi sa plaćama koje bi obični radnik dobio u hrvatskoj.

za ovo sljedeće nisam 100% siguran već sam to čuo od radnika u svojoj firmi (ako lažu mene i ja lažem vas) u njemačkoj: njemcima se isplati zapošljavati naše firme jer za svoje radnike moraju plaćati dodatno zdravstveno osiguranje i mirovinsko. kod njih zavarivači imaju benificirani radni staž dok sam im ja samo još jedan balkanac i nikog nije briga kako ću izgledati za 10-15 godina.
gabriel - 4300/55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 08:43   #24
Šta da kažem,variti znaju i mnogi ljudi koji se bave bravarijom,strojarstvom i sl. stvarima.
I sad imaš mnogo malih obrtnika kojima treba neki varioc koji zna spojit dva komada metala.
I sad on napiše da treba varioca,a ustvari treba čovjeka koji zna i variti.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:28   #25
Može biti i da postoji deal sa Njemcima.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:42   #26
Quote:
gabriel - 4300/55 kaže: Pogledaj post
potražnja nije prenapuhana. to ni meni nije jasno jer sam prije radio mnogostruko gore poslove (i što se tiče uvjeta rada i što se tiče plaće) i u usporedbi sa tim poslovima ovo je "penzija". jedina kvaka je u tome što argon uništava zube i kosti. baš i nije neka beznačajna sitnica ali je plaća zato odlična, pogotovo u usporedbi sa plaćama koje bi obični radnik dobio u hrvatskoj.

za ovo sljedeće nisam 100% siguran već sam to čuo od radnika u svojoj firmi (ako lažu mene i ja lažem vas) u njemačkoj: njemcima se isplati zapošljavati naše firme jer za svoje radnike moraju plaćati dodatno zdravstveno osiguranje i mirovinsko. kod njih zavarivači imaju benificirani radni staž dok sam im ja samo još jedan balkanac i nikog nije briga kako ću izgledati za 10-15 godina.
Istina, argon je zajeban. A, šta se tiče toga da potražnja i nije prenapuhana, ja mislim da nije u svakom mjestu ista potražnja. Evo kolega mi kaže da je danas bio na birou i da je vidio na oglasnoj ploči da se traži nekih 30 tak zavarivača. Ja mislim da tko hoče radit ovaj posao, da se ne mora puno brinit dali će ga naći.
__________________
Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:03   #27
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Šta da kažem,variti znaju i mnogi ljudi koji se bave bravarijom,strojarstvom i sl. stvarima.
I sad imaš mnogo malih obrtnika kojima treba neki varioc koji zna spojit dva komada metala.
I sad on napiše da treba varioca,a ustvari treba čovjeka koji zna i variti.
Električar koji zna dobro varit, može radit na visini, ima položen vozački i poznaje jedan strani jezik... i eto idealnog kandidata za razgovor za posao.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:50   #28
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
Električar koji zna dobro varit, može radit na visini, ima položen vozački i poznaje jedan strani jezik... i eto idealnog kandidata za razgovor za posao.
Pa to je onda električar koji vari umjesto lemljenja,penjač,vozač i prevoditelj.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 11:32   #29
Quote:
berlusconi kaže: Pogledaj post
Italija i Njemačka. Ako si argonac onda ti je i lova znatno veća. Mogućnost rada u tim zemljama i preko naših firmi.
Mozete li mi odgovoriti koje su to firme. Hvala
marija1960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 11:36   #30
Quote:
TRAP-JAW kaže: Pogledaj post
Kolega mi ide preko HZZO-a na tečaj za zavarivača. Taj mi se njihov sistem ne sviđa. On ide preko firme Montaža ĐĐ. Caka je u tome da kad završiš tečaj, moraš ostati raditi za tu firmu par godina, a oni te bace negdje na teren za ne baš neku lovu. I još ti ne mogu atest izdati, zato jer nisu ovlašteni za to. Dok preko nekih drugih firmi radnici zarade puno više love kad su vani. Znam jednog lika koji u Italiji zarađuje 3 do 4 tisuće eura kao zavarivač.
Odgovorite mi ako mozete koja je to firma, hvala
marija1960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 11:42   #31
Quote:
Njufukasaki kaže: Pogledaj post
Republika Pešćenica.

Ozbiljno,zavarivač je deficitarno zanimanje u cijelom svijetu,frend mi je zavarivač i ima posla u cijeloj europi.
Prošli teren mu je bio jedna skandinavska zemlja,plaću je dobio 3500 eura.
Moj sin je dobar zavarivac (argon) i ostalo. kako se moze otici direktno raditi za stranca, preko nasih je problem najcesce isplate.
marija1960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 12:01   #32
Treba vidjeti tko zapošljava strance.Mogao bi dobiti dozvolu za rad ako se direktno javi poslodavcu koji traži varioce i ima neprestanu potrebu za njima.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 17:42   #33
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Pa to je onda električar koji vari umjesto lemljenja,penjač,vozač i prevoditelj.
To je čovjek koji može zaraditi svoju plaću, za razliku od onih kojima je doseg trolati na forumu bez osnovnog razumjevanja struke i svakodnevnih radnih zadataka.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:40   #34
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
To je čovjek koji može zaraditi svoju plaću, za razliku od onih kojima je doseg trolati na forumu bez osnovnog razumjevanja struke i svakodnevnih radnih zadataka.
Slažem se!
__________________
Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 23:30   #35
Tojest superčovjek,zvani elektrovarioc
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 22:08   #36
Tko još treba REL
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:22   #37
Pa ja imam posao,i to u Hrvatskoj,ou jeee.
I radim sladoled ou jeee
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:35   #38
Quote:
STRATOS kaže: Pogledaj post
U kojim je zemljama zavarivač deficitarno zanimanje? Eto, ako itko zna da mi odgovori. Hvala!
Pozdrav svima!
Ja trenutno radim u Italiji kao dipl.ing.strojarstva i znam dosta zavarivaca koji rade ovdje za nekih 2000Eura + smjestaj i hrana. Nadam se da ti je to ohrabrenje:-)
Jako puno hrvata radi u Italiji kao varioci jer to zanimanje nije bas atraktivno za u razvijenim zemljama ako me razumijes.:-) Mnogi od nih su dosli ovdje iz brodogradilšta u Puli, tako da ti i to može biti u neku ruku smjernica.
Sto se tice D.D.Montaze i tamo sam radio nakon fakulteta, i mislim da place nisu lose za zavarivace na terenu. Ovisi da li je teren u Hr ili inozemstvu. Ali u inozemstvo mislim da se isto krece oko 2000eura mozda malo manje + smjestaj i hrana.
Nadam se da sam pomogao i da ces uskoro naci posao:-)
__________________
Pozdrav
tihidon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:34   #39
Dobro ti ide ovo sa prestizanjem postova.
Znam još neke koji to mogu izvesti.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 01:13   #40
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Dobro ti ide ovo sa prestizanjem postova.
Znam još neke koji to mogu izvesti.
Samo ti nastavi prodavati sladoled, nadam se da ćeš daleko dogurati. Pusa
__________________
Pozdrav
tihidon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.