Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 13:19   #821
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tu sam vidio par nedosljednosti i prikrivenih troškova na koje ne obraćate pažnju.

- kupovanje potpuno određenih predmeta/proizvoda na akcijama u raznim trgovačkim centrima. Jeste li uzeli u obzir benzin koji se potroši prilikom obilaska trgovina i neminovno izgubljeno vrijeme?
- moja pretplata jeftinija je od bilo kojeg bona?
- prilagodba plinske peći za rad i na drva- koja je cijena istog i da li je to ukalkulirano?
- cijena pekača za kruh i njegov dvosatni rad? Kruh inače ne kupujemo osim nedjeljom ujutro i tada kupimo onaj za 3,99 crni. Koliko desetljeća bi trebalo da se pekač u takvim uvjetima isplati?

S ostalim se u potpunosti slažem!
- evo baš sam išla računati na HAK, benzin do trgovina i natrag me dođe 10 kn u oba smjera, idemo jednom tjedno, znači nekih 40 kn mjesečno, opet mi ostavlja uštedu na kupljenim artiklima, ali kako muž ima službeni auto to nam je opet zanemariv trošak. S druge strane, ako imaš kašetu mineralne ili pive i boce za reciklirat kako ćeš to preko on-line kupovine, s tim da kod nas čini mi se samo Konzum nudi on-line kupnju i nisu svi proizvodi na popustu, da ne pričam o karticama lojalnosti. S treće strane je socijalna komponenta, odemo u nabavu, obavim drogerije/ljekarne, nađem se s prijateljima ili rođacima ili nekog slučajno sretneš. S četvrte strane imam recimo jednog mesara bosandžerosa koji me jako voli bez obzira što muž stoji pored mene, pričamo o noževima, kuhanju, vremenu i tako on meni uz priču bez da sam ga išta pitala izreže mi meso na kocikice za gulaš i tako si ja doma uštedim na vremenu kod kuhanja. Imala sam i jednu gospođu blagajnicu koja je bila doslovce čudesna, tople oči i osmijeh, čista dobrota i svjetlost, uvijek smiješak, znala sam i dulje čekati u njenom redu samo da malo popričam s njom jer me toliko oraspoložila. Teta otišla u penziju, nema je više.

- bon i pretplate, oni koji imaju pretplate već duži niz godina da njima se vjerojatno isplati imati i dalje pretplatu jer im nude sve više i više sa svakim produženjem ugovora, isto kao i s trio paketom, čitam ljudi dobivaju čak i besplatne mobove, ja bila jednom u životu na pretplati i uzeli mi neosnovano 700 kn greškom i još to bilo na trajnom nalogu, dok sam to uspjela vratiti trebalo je, od tada samo bon i nema strahovanja ako me nazove netko iz Burundija, radila sam kalkulaciju svojih minuta i MB-a i ispalo da mi je bon kudikamo jeftinija opcija

- plinsku peć je prilagodio se svekar, 0 kn

- pekač za kruh, da, realno gledajući financijski treba dugo da se sam aparat isplati, i ti aparati ako ih često koristiš traju cca 2 godine, mi jedemo 2-3 puta tjedno kruh, još ga i ostane, ali nama je najviše to da se ujutro probudiš, pogotovo vikendom i ne moraš se oblačiti i urediti da odeš u dućan po kruh, pogotovo kad je vani zima, i nema nikakvih kemikalija, aditiva u tom kruhu, na žalost znam kako se rade kruhovi u dućanima, ali nije da ne kupimo i kruh u dućanu, onaj kruh s krumpirom iz Kauflanda mi je sva slast

Inače HAK ima dva puta godišnje besplatni tehnički pregled pa ako odmah uletiš dobiješ tekućinu za pranje stakla besplatno, jedne godine sam dobila i strugač za led.
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:37   #822
Quote:
PennyPenny kaže: Pogledaj post
.......... S treće strane je socijalna komponenta,odemo u nabavu, obavim drogerije/ljekarne, nađem se s prijateljima ili rođacima ili nekog slučajno sretneš..................
U vecini slucajeva slazem se sa temom i sugovornicima

al mislim da sam kod tebe procitao ipak jednu finu dozu pretjerivanja koje ocitio si pokupila od amera,to samo oni mogu....

skupljanje kisnice za zalijevanje wc.a daj me nemoj faaKKing jebattt...

to me podsjeca na one brijace koji se spremaju na nuklearni rat po TX,AZ...pa kupuju pastete i kopaju bunkere...
ili one druge likove koji piju Diet Coke a pojedu 200 hamburgera dnevno...


ps-netko je spominjao@Pametni Nick
ovu HPB banku i free bankarstvo,
jel mozda znate jel se to odnosi samo na m-banking ili se moze logirat prek starog dobrog PCa u istom tom dealu...!?
kakva im je ta masterkard kartica,jel sljaka vani...


ps2-u biti ono zasto sam citirao post,nisam napisao

ovo druzenje ljudi vikendom u soping centrima mi je OCAJ zivi,uvijek se pitam tko su ti likovi/da ne kazem debosi..
koji se pored ovog naseg podneblja druze u jebenom soping centrima.
kuzim linija manjeg otpora i to sve..kupis sve,parkig,klinac...
al jbm zrtvuj se u zivotu za nesto,nemoj cijeli zivot gurat liniju manjeg otpora...
odi na sljeme,na izlet,u park,u keniju...negdje,
al ne...soping centar/druzenje/kava/UZAS jebeni!!
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:56   #823
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
U vecini slucajeva slazem se sa temom i sugovornicima

al mislim da sam kod tebe procitao ipak jednu finu dozu pretjerivanja koje ocitio si pokupila od amera,to samo oni mogu....

skupljanje kisnice za zalijevanje wc.a daj me nemoj faaKKing jebattt...

to me podsjeca na one brijace koji se spremaju na nuklearni rat po TX,AZ...pa kupuju pastete i kopaju bunkere...
ili one druge likove koji piju Diet Coke a pojedu 200 hamburgera dnevno...

ps2-u biti ono zasto sam citirao post,nisam napisao

ovo druzenje ljudi vikendom u soping centrima mi je OCAJ zivi,uvijek se pitam tko su ti likovi/da ne kazem debosi..
koji se pored ovog naseg podneblja druze u jebenom soping centrima.
kuzim linija manjeg otpora i to sve..kupis sve,parkig,klinac...
al jbm zrtvuj se u zivotu za nesto,nemoj cijeli zivot gurat liniju manjeg otpora...
odi na sljeme,na izlet,u park,u keniju...negdje,
al ne...soping centar/druzenje/kava/UZAS jebeni!!
comi replika i ispravka netočnog navoda!

- nisam rekla da koristim kišnicu za wc, već da sam pročitala na fejs grupi jučer, ženska postavila pitanje za što koristite kišnicu, njih par je reklo za wc, nisam to probala, ali mi je ideja dala misliti s obzirom da imamo puno kišnice s kojom ljeti zaljevamo sve oko kuće i na balkonima, s druge strane to je ekološki nije li

- druženje s ljudima nisam rekla shopping centar, rekla sam trgovine, malo mjesto pored ZG, trgovine jedna do druge, kolač i druženje u gradiću, shopping centre i pripadajuće posjetitelje, pogotovo sa dvomjesečnim bebama, ne mogu smisliti, tamo odem kad kemijske čistionice imaju 30 % popusta ili ako su kakvi dani popusta, al u prosjeku jednom u 3-4 mjeseca, a i to mi je trauma

Ljudi se motaju oko ove teme vidim
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:59   #824
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
U vecini slucajeva slazem se sa temom i sugovornicima

al mislim da sam kod tebe procitao ipak jednu finu dozu pretjerivanja koje ocitio si pokupila od amera,to samo oni mogu....

skupljanje kisnice za zalijevanje wc.a daj me nemoj faaKKing jebattt...

to me podsjeca na one brijace koji se spremaju na nuklearni rat po TX,AZ...pa kupuju pastete i kopaju bunkere...
ili one druge likove koji piju Diet Coke a pojedu 200 hamburgera dnevno...


ps-netko je spominjao@Pametni Nick
ovu HPB banku i free bankarstvo,
jel mozda znate jel se to odnosi samo na m-banking ili se moze logirat prek starog dobrog PCa u istom tom dealu...!?
kakva im je ta masterkard kartica,jel sljaka vani...


ps2-u biti ono zasto sam citirao post,nisam napisao

ovo druzenje ljudi vikendom u soping centrima mi je OCAJ zivi,uvijek se pitam tko su ti likovi/da ne kazem debosi..
koji se pored ovog naseg podneblja druze u jebenom soping centrima.
kuzim linija manjeg otpora i to sve..kupis sve,parkig,klinac...
al jbm zrtvuj se u zivotu za nesto,nemoj cijeli zivot gurat liniju manjeg otpora...
odi na sljeme,na izlet,u park,u keniju...negdje,
al ne...soping centar/druzenje/kava/UZAS jebeni!!
Bold 25-30% potrošnje vode ide na vodokotlić...mi smo sva tri vodokotlića u kući prebacili na vlastitu bušotinu vode.

Tako da nisu zanemarive uštede, ovo sa kišnicom je uber pretjerivanje.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:36   #825
Quote:
PennyPenny kaže: Pogledaj post
comi replika i ispravka netočnog navoda!

- nisam rekla da koristim kišnicu za wc, već da sam pročitala na fejs grupi jučer, ženska postavila pitanje za što koristite kišnicu, njih par je reklo za wc, nisam to probala, ali mi je ideja dala misliti s obzirom da imamo puno kišnice s kojom ljeti zaljevamo sve oko kuće i na balkonima, s druge strane to je ekološki nije li

- druženje s ljudima nisam rekla shopping centar, rekla sam trgovine, malo mjesto pored ZG, trgovine jedna do druge, kolač i druženje u gradiću, shopping centre i pripadajuće posjetitelje, pogotovo sa dvomjesečnim bebama, ne mogu smisliti, tamo odem kad kemijske čistionice imaju 30 % popusta ili ako su kakvi dani popusta, al u prosjeku jednom u 3-4 mjeseca, a i to mi je trauma

Ljudi se motaju oko ove teme vidim
nisam osobno mislio na tebe....

vec me samo tvoj upis podsjetio/asocirao na ono sto stvarno ne volim,
tj mrzim i PREZIREM...

A to su upravo sopingholicki kavedzije,ono sredis se i skockas da odes kupit pastetu u SC i popit kavu s fredicom,da otracate neznam nekoga...
Jer ono nemres otici pjesice,vec moras otici autom i pakrirat pred vrata od SC..

A vani lijepi suncani dan,umjesto neznam izleta neke aktivnosti...ono aktivnost je SC...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:40   #826
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Bold 25-30% potrošnje vode ide na vodokotlić...mi smo sva tri vodokotlića u kući prebacili na vlastitu bušotinu vode.

Tako da nisu zanemarive uštede, ovo sa kišnicom je uber pretjerivanje.
Ma gle sve pet,al skupljanje kisnice...
dok instaliras sustav skupljanja kisnice,kostat ce te toliko da neces nit otplatit ga..
osim ak neces valjda nositi vodu kao po vrletima afganistana u kantama do skoljke da zalijes kobasicu..

Inace najveca je potrosnja ak je vodokotlic neispravan pa curi ili imas samo onaj sa jednim modom,pa za obicno pisanje pustis kao da si bio na "dvojci"

A to ocito naravno ak imas voj bunar,to je najbolje...to zna i pjana vrana!

Nego reci ti nama za onu HPB banku...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:50   #827
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
btw kad uberem da netko ima zlatni american,odma skontam,aha kompleksi
Zašto kompleksi? Običan Amex sa MR programom (a što je također velika ušteda) košta gotovo isto kao i zlatna gdje je MR uključen.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 00:07   #828
Vidim da vi tu puno pričate o štednji a nitko se zapravo nije dotaknuo još dvije stvari.
Prva je detaljna analiza troškova a druga je ne kako uštedjeti neko kako zaraditi više!

Čitam tu svakakve pizdarije o štednji ovoga i onoga i meni se to čini totalno suludo paziti do u detalje gdje kupiti što, kada kupiti, kako potrošiti dvije čaše vode manje itd itd...
To su da prostite pizdarije....

Prvo i osnovno je da trebate početi voditi detaljnu analizu onog što ste potrošili bar par mjeseci uzastopce. Tek tada ćete vidjeti na što točno odlazi lova. Za to je savršen excel i svatko pismen bi treba znati složiti tablicu po danima i kategorijama. Ako ne znate, imate po netu gomilu predložaka i besplatnih aplikacija namijenjenih isključivo za to. Ja više volim excel jer daje potpunu slobodu i zaista se njime mogu napraviti močne stvari. Ja imam lijepo razrađenu tablicu sa nekih 60-tak kategorija troškova složenih u 6 grupa i sve to po danima i mjesecima. Nakon par mjeseci bilježenja apsolutno ama baš svakog troška tj. bilo čega gdje ste dali lovu, makar i 50 lipa vi zaista steknete osjećaj gdje curi lova.
Koji su moji zaključci?
Na struju i vodu se zaista ne isplati obračati pažnju, pogotovo na struju. Štedne žarulje i ostale pizadrije me ne zanimaju. Ako su svi aparati u kući ok i nisu neki rashodovani gutači struje ne isplati se uopće obračati pažnju na potrošnju struje. LED i ostale štedne žarulje su trošak a ne štednja, kad sve precizno izračunate sve je jasno. Također i oni ultra A+++ aparati. A klasa je sasvim ok a ponekad i B i čak C ako je manji potrošač. Ušteda struje je smiješna i sva briga oko toga suvišna.
Grijanje je jedina stavka vrijedna pažnje kod komunalija.
Kod hrane uopće ne razbijam glavu za stvari koje dođu manje od 20 kuna. To da ja idem autom negdje zbog nečega što košta 15 umjesto 19 kuna ne pada mi napamet. Hrana mi je u ukupnim troškovima svega 22% i uštede su jedino isplative kod skuplje hrane. Sve ostalo je gubljenje vremena. Bitna stvar koju sam primjenio je da sam totalno eliminirao shoping centre glede hrane i one sulude mjesečne i tjedne kupovine. To je zapravo krivi način kupovanja i tako se zapravo rasipa lova. Ako ste u trgovinu došli sa dugačkim popisom onoga što vam "treba" i napunili kolica do vrha vi ste zapravo spizdili duplo više nego što vam realno treba jer vam zapravo ne treba! Ja kupujem u 95% slučajeva u najbližoj lokalnoj maloj trgovini svakodnevno. Tamo ima malo izbora i stoga malo i potrošim jer čovjeku zaista ne treba preko 50% pizdarija koje se kupuju u velikim shoping centrima. Uz to, kupujem najviše osnovne prehrambene namirnice. Što manje gotovih jela, polugotovih, prerađevina, suhomesnatih proizvoda, salama i egzotičnih sastojaka. Osnovne stvari tipa sirovo voće i povrće, tijesto, krumpir, riža i svježe meso su zapravo najjeftinije stavke u hrani. Tu bih još pripomenuo i gablece na poslu koji znaju biti dosta velika stavka u hrani.
Ono di se može štedjeti su definitivno skupa i nepotrebna odjeća i obuća, izlasci u kafiće i mobiteli. Markiranu odjeću i obuću ne kupujem, točka. Dati 100 eura za tenisice je suludo. Dati 1000 kuna za torbicu je suludo. 500 kuna za majicu suludo. Ako to kupujete onda ste definitivno rob modne industrije.
Mobiteli su posebna priča. NEMA besplatnih mobitela! NEMA! To si utuvite u glavu! Niti jedna pretplata na ovome svijetu ne daje vam besplatni mobitel! Jesam li rekao da nema besplatnih mobitela? Ako mislite da ste dobili besplatni mobitel za vjernost vi ste ovca! Stanite pred ogledalo i blejite jer ste ovca! Sve što dobijete platite kroz pretplatu i to je istina. Otplatit ćete svaku jebenu kunu cijene tog mobitela i to više nego punu cijenu mobitela na tržištu. Jedino i zaista jedino rješenje su bonovi i kupnja mobitela preko oglasnika. Imate gomilu novih ili malo korištenih mobitela po jako povoljnim cijenama.
I na kraju skijanje koje je zaista pomodarsko sranje. Ako mislite da se sa skijanjem rekreirate i bavite sa sportom onda nemate pojma. Spizditi hrpetine love na svu opremu i odjeću, na put i smještaj u strane centre, spustiti se 5-6 puta niz padinu, izgubiti 10 puta više od toga na pripremu i na vučnicu prema gore, žderući sarmu i lokati alkohol nije bavljenje sportom nego čisto nepatvoreno pomodarsko preseravanje.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 00:26   #829
Slažem se sa Kerefekom, al eto kod odjeće treba odabrati optimum.
Skupo ne kupujem jer mi je preskupo, al jeftino je često preloše. Nažalost, često "markirano" bude razočaravajuće loše.
S druge strane, obuću generalno kupujem "brendiranu" al povoljnu , znači tenisice do cca 400kn, zimske cipele 400-700kn. Al svake te cipele sam nosio minimum 4 zime, jednom sam kupio "povoljne" za cca 200kn, trajale 2mjeseca
Doslovno bačenih 200kn.

Što se tiče kišnice, tko ima kuću i novaca, napravi cisternu /gusternu i duplu instalaciju, pa kišnicu može koristiti za wc, perilicu i bojler, em štedi vodu, em troši manje detređenska i omekšivača za pranje. A i uređaji duže traju, nema kamenca. Naravno, rok povrata je bar 10god.

Ali i u slučaju nestanka vode, ima bar vode za sanitarne potrebe
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:58   #830
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Slažem se sa Kerefekom, al eto kod odjeće treba odabrati optimum.
Skupo ne kupujem jer mi je preskupo, al jeftino je često preloše. Nažalost, često "markirano" bude razočaravajuće loše.
S druge strane, obuću generalno kupujem "brendiranu" al povoljnu , znači tenisice do cca 400kn, zimske cipele 400-700kn. Al svake te cipele sam nosio minimum 4 zime, jednom sam kupio "povoljne" za cca 200kn, trajale 2mjeseca
Doslovno bačenih 200kn.

Što se tiče kišnice, tko ima kuću i novaca, napravi cisternu /gusternu i duplu instalaciju, pa kišnicu može koristiti za wc, perilicu i bojler, em štedi vodu, em troši manje detređenska i omekšivača za pranje. A i uređaji duže traju, nema kamenca. Naravno, rok povrata je bar 10god.

Ali i u slučaju nestanka vode, ima bar vode za sanitarne potrebe
Što se tiče odjeće, ako ne mijenjaš konfekcijski broj, ionako samo dokupljuješ ono što rashoduješ tako da je to minimalan trošak. Inače kod odjeće ja imam upravo suprotan "problem", prekvalitetna je i predugo traje. Volio bi zamijeniti a šteta mi baciti.

Inače to sve vrijedi samo za muškarce, žene ni uz šleper robe nemaju što za obući
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:04   #831
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Što se tiče odjeće, ako ne mijenjaš konfekcijski broj, ionako samo dokupljuješ ono što rashoduješ tako da je to minimalan trošak. Inače kod odjeće ja imam upravo suprotan "problem", prekvalitetna je i predugo traje. Volio bi zamijeniti a šteta mi baciti.

Inače to sve vrijedi samo za muškarce, žene ni uz šleper robe nemaju što za obući
+ ako kombiniraš boje.

Ja sam zensko i zna mi se dogoditi da mi se svidi torbica, onda skuzim da imam to vec doma, ista boja drugi oblik, nastavim gledat i ako je torbica nosiva u dnevnoj i vecernjoj varijanti izlaska, kupujem.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:09   #832
Da torbice su priča za sebe.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:28   #833
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Vidim da vi tu puno pričate o štednji a nitko se zapravo nije dotaknuo još dvije stvari.
Prva je detaljna analiza troškova a druga je ne kako uštedjeti neko kako zaraditi više!

Čitam tu svakakve pizdarije o štednji ovoga i onoga i meni se to čini totalno suludo paziti do u detalje gdje kupiti što, kada kupiti, kako potrošiti dvije čaše vode manje itd itd...
To su da prostite pizdarije....

Prvo i osnovno je da trebate početi voditi detaljnu analizu onog što ste potrošili bar par mjeseci uzastopce. Tek tada ćete vidjeti na što točno odlazi lova. Za to je savršen excel i svatko pismen bi treba znati složiti tablicu po danima i kategorijama. Ako ne znate, imate po netu gomilu predložaka i besplatnih aplikacija namijenjenih isključivo za to. Ja više volim excel jer daje potpunu slobodu i zaista se njime mogu napraviti močne stvari. Ja imam lijepo razrađenu tablicu sa nekih 60-tak kategorija troškova složenih u 6 grupa i sve to po danima i mjesecima. Nakon par mjeseci bilježenja apsolutno ama baš svakog troška tj. bilo čega gdje ste dali lovu, makar i 50 lipa vi zaista steknete osjećaj gdje curi lova.
Koji su moji zaključci?
Na struju i vodu se zaista ne isplati obračati pažnju, pogotovo na struju. Štedne žarulje i ostale pizadrije me ne zanimaju. Ako su svi aparati u kući ok i nisu neki rashodovani gutači struje ne isplati se uopće obračati pažnju na potrošnju struje. LED i ostale štedne žarulje su trošak a ne štednja, kad sve precizno izračunate sve je jasno. Također i oni ultra A+++ aparati. A klasa je sasvim ok a ponekad i B i čak C ako je manji potrošač. Ušteda struje je smiješna i sva briga oko toga suvišna.
Grijanje je jedina stavka vrijedna pažnje kod komunalija.
Kod hrane uopće ne razbijam glavu za stvari koje dođu manje od 20 kuna. To da ja idem autom negdje zbog nečega što košta 15 umjesto 19 kuna ne pada mi napamet. Hrana mi je u ukupnim troškovima svega 22% i uštede su jedino isplative kod skuplje hrane. Sve ostalo je gubljenje vremena. Bitna stvar koju sam primjenio je da sam totalno eliminirao shoping centre glede hrane i one sulude mjesečne i tjedne kupovine. To je zapravo krivi način kupovanja i tako se zapravo rasipa lova. Ako ste u trgovinu došli sa dugačkim popisom onoga što vam "treba" i napunili kolica do vrha vi ste zapravo spizdili duplo više nego što vam realno treba jer vam zapravo ne treba! Ja kupujem u 95% slučajeva u najbližoj lokalnoj maloj trgovini svakodnevno. Tamo ima malo izbora i stoga malo i potrošim jer čovjeku zaista ne treba preko 50% pizdarija koje se kupuju u velikim shoping centrima. Uz to, kupujem najviše osnovne prehrambene namirnice. Što manje gotovih jela, polugotovih, prerađevina, suhomesnatih proizvoda, salama i egzotičnih sastojaka. Osnovne stvari tipa sirovo voće i povrće, tijesto, krumpir, riža i svježe meso su zapravo najjeftinije stavke u hrani. Tu bih još pripomenuo i gablece na poslu koji znaju biti dosta velika stavka u hrani.
Ono di se može štedjeti su definitivno skupa i nepotrebna odjeća i obuća, izlasci u kafiće i mobiteli. Markiranu odjeću i obuću ne kupujem, točka. Dati 100 eura za tenisice je suludo. Dati 1000 kuna za torbicu je suludo. 500 kuna za majicu suludo. Ako to kupujete onda ste definitivno rob modne industrije.
Mobiteli su posebna priča. NEMA besplatnih mobitela! NEMA! To si utuvite u glavu! Niti jedna pretplata na ovome svijetu ne daje vam besplatni mobitel! Jesam li rekao da nema besplatnih mobitela? Ako mislite da ste dobili besplatni mobitel za vjernost vi ste ovca! Stanite pred ogledalo i blejite jer ste ovca! Sve što dobijete platite kroz pretplatu i to je istina. Otplatit ćete svaku jebenu kunu cijene tog mobitela i to više nego punu cijenu mobitela na tržištu. Jedino i zaista jedino rješenje su bonovi i kupnja mobitela preko oglasnika. Imate gomilu novih ili malo korištenih mobitela po jako povoljnim cijenama.
I na kraju skijanje koje je zaista pomodarsko sranje. Ako mislite da se sa skijanjem rekreirate i bavite sa sportom onda nemate pojma. Spizditi hrpetine love na svu opremu i odjeću, na put i smještaj u strane centre, spustiti se 5-6 puta niz padinu, izgubiti 10 puta više od toga na pripremu i na vučnicu prema gore, žderući sarmu i lokati alkohol nije bavljenje sportom nego čisto nepatvoreno pomodarsko preseravanje.
Dvije stvari LED žarulja i preplata za mob.

LED žarulje da ne troše 10 puta manje od klasičnih, traju u prosjeku 25 puta duže, pa samo na kontu toga donesu profit od 2000%.
LED se također vrlo bitne za korisnike koje imaju limitatore, tako manje vršno opterećenje smanjuje iskakanje sklopke.

Preplata, kakve veze ima preplata i kupovanje mobitela na preplatu..imate nekakve fiks ideje sa tom preplatom ...sama preplata je 100 puta bolja od bonova, jer nema razbijanja glave sa bonom, zajebancije sa kupovanjem istog, paženja da ne ostaneš bez kuna kad ti je najpotrebnije,a i jeftnije je drastično nego bonovi za višegodišnje korisnike preplate.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:03   #834
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Preplata, kakve veze ima preplata i kupovanje mobitela na preplatu..imate nekakve fiks ideje sa tom preplatom ...sama preplata je 100 puta bolja od bonova, jer nema razbijanja glave sa bonom, zajebancije sa kupovanjem istog, paženja da ne ostaneš bez kuna kad ti je najpotrebnije,a i jeftnije je drastično nego bonovi za višegodišnje korisnike preplate.
To zavisi od potrošnje, nije uvijek pretplata bolja. Ja mojoj mami stavim bon od 176 kn godišnje i ni to ne uspije potrošiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:23   #835
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Vidim da vi tu puno pričate o štednji a nitko se zapravo nije dotaknuo još dvije stvari.
Prva je detaljna analiza troškova a druga je ne kako uštedjeti neko kako zaraditi više!

Čitam tu svakakve pizdarije o štednji ovoga i onoga i meni se to čini totalno suludo paziti do u detalje gdje kupiti što, kada kupiti, kako potrošiti dvije čaše vode manje itd itd...
To su da prostite pizdarije....

Prvo i osnovno je da trebate početi voditi detaljnu analizu onog što ste potrošili bar par mjeseci uzastopce. Tek tada ćete vidjeti na što točno odlazi lova. Za to je savršen excel i svatko pismen bi treba znati složiti tablicu po danima i kategorijama. Ako ne znate, imate po netu gomilu predložaka i besplatnih aplikacija namijenjenih isključivo za to. Ja više volim excel jer daje potpunu slobodu i zaista se njime mogu napraviti močne stvari. Ja imam lijepo razrađenu tablicu sa nekih 60-tak kategorija troškova složenih u 6 grupa i sve to po danima i mjesecima. Nakon par mjeseci bilježenja apsolutno ama baš svakog troška tj. bilo čega gdje ste dali lovu, makar i 50 lipa vi zaista steknete osjećaj gdje curi lova.
Koji su moji zaključci?
Na struju i vodu se zaista ne isplati obračati pažnju, pogotovo na struju. Štedne žarulje i ostale pizadrije me ne zanimaju. Ako su svi aparati u kući ok i nisu neki rashodovani gutači struje ne isplati se uopće obračati pažnju na potrošnju struje. LED i ostale štedne žarulje su trošak a ne štednja, kad sve precizno izračunate sve je jasno. Također i oni ultra A+++ aparati. A klasa je sasvim ok a ponekad i B i čak C ako je manji potrošač. Ušteda struje je smiješna i sva briga oko toga suvišna.
Grijanje je jedina stavka vrijedna pažnje kod komunalija.
Kod hrane uopće ne razbijam glavu za stvari koje dođu manje od 20 kuna. To da ja idem autom negdje zbog nečega što košta 15 umjesto 19 kuna ne pada mi napamet. Hrana mi je u ukupnim troškovima svega 22% i uštede su jedino isplative kod skuplje hrane. Sve ostalo je gubljenje vremena. Bitna stvar koju sam primjenio je da sam totalno eliminirao shoping centre glede hrane i one sulude mjesečne i tjedne kupovine. To je zapravo krivi način kupovanja i tako se zapravo rasipa lova. Ako ste u trgovinu došli sa dugačkim popisom onoga što vam "treba" i napunili kolica do vrha vi ste zapravo spizdili duplo više nego što vam realno treba jer vam zapravo ne treba! Ja kupujem u 95% slučajeva u najbližoj lokalnoj maloj trgovini svakodnevno. Tamo ima malo izbora i stoga malo i potrošim jer čovjeku zaista ne treba preko 50% pizdarija koje se kupuju u velikim shoping centrima. Uz to, kupujem najviše osnovne prehrambene namirnice. Što manje gotovih jela, polugotovih, prerađevina, suhomesnatih proizvoda, salama i egzotičnih sastojaka. Osnovne stvari tipa sirovo voće i povrće, tijesto, krumpir, riža i svježe meso su zapravo najjeftinije stavke u hrani. Tu bih još pripomenuo i gablece na poslu koji znaju biti dosta velika stavka u hrani.
Ono di se može štedjeti su definitivno skupa i nepotrebna odjeća i obuća, izlasci u kafiće i mobiteli. Markiranu odjeću i obuću ne kupujem, točka. Dati 100 eura za tenisice je suludo. Dati 1000 kuna za torbicu je suludo. 500 kuna za majicu suludo. Ako to kupujete onda ste definitivno rob modne industrije.
Mobiteli su posebna priča. NEMA besplatnih mobitela! NEMA! To si utuvite u glavu! Niti jedna pretplata na ovome svijetu ne daje vam besplatni mobitel! Jesam li rekao da nema besplatnih mobitela? Ako mislite da ste dobili besplatni mobitel za vjernost vi ste ovca! Stanite pred ogledalo i blejite jer ste ovca! Sve što dobijete platite kroz pretplatu i to je istina. Otplatit ćete svaku jebenu kunu cijene tog mobitela i to više nego punu cijenu mobitela na tržištu. Jedino i zaista jedino rješenje su bonovi i kupnja mobitela preko oglasnika. Imate gomilu novih ili malo korištenih mobitela po jako povoljnim cijenama.
I na kraju skijanje koje je zaista pomodarsko sranje. Ako mislite da se sa skijanjem rekreirate i bavite sa sportom onda nemate pojma. Spizditi hrpetine love na svu opremu i odjeću, na put i smještaj u strane centre, spustiti se 5-6 puta niz padinu, izgubiti 10 puta više od toga na pripremu i na vučnicu prema gore, žderući sarmu i lokati alkohol nije bavljenje sportom nego čisto nepatvoreno pomodarsko preseravanje.
Lijepo si započeo tekst, ali kako ide kraju sve se manje slažem s tobom.
Postoji i nešto što se zove osobno zadovoljstvo, a u to bih ubrojila skijanje ili putovanja. Taj osjećaj odmora i zadovoljstva nakon povratka. Sad, ako se zadužiš za takvo nešto i ne možeš si ustvari priuštiti, onda možemo reći da je pomodarsko sranje. Ali ako imaš taj novac i odvajaš sa strane, ne bi smjelo predstavljati problem jer ćeš ga u protivnom ionako potrošiti za nešto drugo što će isto biti pomodarsko sranje druge vrste. kupovina na veliko isto tako, npr ako koristim određenu kozmetiku ili sredstva za čišćenje, i ako je ona snižena 30 posto npr, čini mi se smisleno napraviti zalihe nego kupovati jedan po jedan proizvod po punoj cijeni.
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:45   #836
Skijat se moze ic u Rumunjsku, u Bosnu...

Ali ne zvuci dovoljno fensiii.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:18   #837
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Skijat se moze ic u Rumunjsku, u Bosnu...

Ali ne zvuci dovoljno fensiii.
Definitivno je ista ponuda u Austriji i u Bosni
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:58   #838
Vi o skijanju ,a ja si gledam što za tu lovu mogu napravit na kući, em joj dignem vrijednost, em si povećam kvalitetu života 365 dana u godini.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:01   #839
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Vi o skijanju ,a ja si gledam što za tu lovu mogu napravit na kući, em joj dignem vrijednost, em si povećam kvalitetu života 365 dana u godini.
Eto pa to će povećati tvoje osobno zadovoljstvo, nekome skijanje, nekome uređivanje kuće, svakome njegovo
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:02   #840
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Definitivno je ista ponuda u Austriji i u Bosni
Sta fali Bosni?
Ako se Janica Kostelic mogla spustat po Sljemenu, onda i neki amater moze u Bosnu ic.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.